dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Chcę kupić piłę, ale zastanawiam się nad marką, mocą, długością łańcucha. Doraźdzcie!

  2. #2
    JerryCool
    Guest
    JerryCool

    Domyślnie

    Patrząc po leśnikach, tartakach i innych podobnych , a także na podstawie własnych doświadczeń można wskazać na STIHL'a
    Moc, długość łańcucha zależy od tego do czego ci ta piła potrzebna. Jak chcesz iść na ścinkę do lasu to kup większy model. Jak chcesz używać jej tylko na budowie, bądź na działce przy domu, możesz kupić mniejszy.

  3. #3

    Domyślnie

    Kupiłem elektryczną ALPINA. Nie polecam - ciągle psuje się automatyczne smarowanie. U nas najlepszą opinię ma HUSQUARNA i STHIL.
    Jeśli nie zamierzasz robić wycinek w lesie, a jedynie więźbę czy drewno do kominka, napęd elektryczny i pióro 55 cm wystarczy

  4. #4

    Domyślnie

    Od 2 lat mam Husqvarnę 340(najmniejsza)1200zl.Tnę nią wszystko, a mieszkam na wsi i w CO palę drewnem,piła spisuje się znakomicie.Jest lekka,ergonomiczna i mało pali.Przyjąłem zasadę-nie pożyczam nikomu,jeżeli ktoś chce to idę sam i tnę.Mam nadzieję że to zapewni jej długi żywot.I najważniejsze,osprzęt nie jest drogi.Mario

  5. #5

    Domyślnie

    4 lata temu przez 2 misieące uzywałem Husqwarny przy wicinaniu małego zagajnika tej najmniejszej i sprawowała się znakomicie. O Stillu nic niestety nie wiem więc tródno mi o porównanie.

  6. #6

    Domyślnie

    Goraco polecam Hugsvarne, czy jakos tak. Mam ja od 4 lat, mam sad i wlasny kawalek lasu. Spisuje sie znakomicie czy to na budowie czy przy pilegnacji i wiycince. Podobnie jak bigmario, z zasady samej nie pozyczam ale chetnie jesli ktos poprosi ide i tne jak leci

  7. #7

    Domyślnie

    od 3 lat ma Husqvarne 340,dl.36 cm.Wystarcza do wszystkiego.Scinałem parę drzew.W promocji dałem za nią ok.1100 zł.-Tad

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Ja piłuje STIHLEM 018. Dałem za nią 1000 PLN i jestem bardzo zadowolony. W każdym punkcie sprzedaży sztilówek dostaniesz darmowe katalogi, które pomogą ci wybrać najbardziej odpowiednią.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Mam jakąś Włoską maszynkę z hipermarketu za 600 zł (od 3 lat) i nie narzekam. Ścinałem nawet dęba i topole o średnicy pnia powyżej 1 m. Bardzo ważny jest "markowy" łańcuch i warunki jego użycia a zwłaszcza "zero" kontaktów z ziemią, piaskiem.
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Z tym piaskiem i ziemią to całkowita prawda! Uważaj abyś przy przecinaniu z góry na dół jakichś bali nie kończył cięcia w ziemi. Nie tylko łańcych tym zajedziesz!

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    LIŚCIASTY

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Borne Sulinowo
    Kod pocztowy
    78-449
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jestem tu nowy ale dużo tnę drewna, mam u siebie na placu w kilku miejscach prąd więc postanowiłem odstawić pilarki spalinowe STIHL i kupiłem profesionalną najdroższą pilarkę elektryczną stihl mse 250 , tnie rewelacyjnie idzie jak w masło grube czy cienkie bez znaczenia łańcuch mocny i wytrzymały ale co z tego jak po kilku dniach cięcia piła nie chce chodzić no to do relkamacji bo nowa ale odmowa moja wina podobno za cienki przedłużacz i dlatego styki przy silniku się upaliły , ok kupiłem nowy przedłużacz 3x4mm2 15mb , założyli nowy silnik i po kilku dniach to samo , oczywiście moja wina bo styki upalone , ale żeby nie czekać na naprawę kupiłem drugą taką samą i po kilku dniach to samo styki upalone i znowu moja wina. Jednym słowem piła elektryczna STIHL MSE 250 to złom na który szkoda pieniędzy, STIHL wstydź się za ten wyrób.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony