dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Oprawy halogenowe/led

    Mam pytanie odnośnie opraw sufitowych halogenowych.

    W pokoju jednym będzie lampa ledowa i pasek ledowy w pozostałych pokojach będą zwykłe lampy, ale teraz pytanie dotyczące opraw sufitowych na żarówkę halogenową.

    Będą na 230V i znajdować się będą w przedpokoju, łazience, ubikacji, kuchni. Znalazłem oprawy, takie które się nam podobają z kanluxa ale w jednym z popularnych marketów znalazłem identyczne ale połowę tańsze i teraz pytanie czy warto za oprawę przepłacać ?

    Zastanawiałem się aby oprawę kupić tańszą ale dać dobrej jakości żarówkę ledową czy oprawa ma jakieś kolosalne znaczenie czy sugerować się tylko wyglądem ?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Zwróć uwagę na mocowania opraw oraz sposób wymiany żarówki - żeby nie rozpadły się przy pierwszej wymianie. Ważne jest też IP opraw łazienkowych. Jeśli nie ma różnic - kup tańsze.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #3

    Domyślnie

    A widzisz nie pomyślałem aby sprawdzić ten parametr, o którym piszesz IP. Ale dziękuję za poradę doczytam o co chodzi i zwrócę uwagę na to

    dziękuję

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Oprawa nie ma znaczenia bo to tylko zewnętrzny wygląd ale jak weźmiesz do ręki dwa rodzaje to będziesz wiedział o co chodzi i po założeniu pozostanie niestety pewien niesmak że masz w suficie takie badziewie.
    Odnośnie opraw LED to staraj się kupić odlewy aluminiowe a nie zwykłą blaszkę, odlewy nawet tanie wyglądem stwarzają wrażenie na solidniejsze, natomiast odnośnie samych żarówek to różnica jest w zastosowanych typach diod LED.
    Poczytaj w necie o typach diod i ich rodzajach i staraj się kupować te najnowsze.

    http://m-s-elektronik.pl/55-rodzaje-...ole-w-opisach-

    Poza tym to pokój dzienny i kuchnia to diody z barwą ciepłą lub uniwersalną, natomiast przedpokój i łazienka mogą być barwy zimnej.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Wybór wstępnie padł na takie oprawy http://www.kanlux.pl/pl/18281 do tego dobiorę przynajmniej się postaram żarówki led i myślę, że będzie w porządku

    a mogę do niej założyć żarówkę ledową 230V?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz10 ; 25-07-2016 o 10:02

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Oprawy Kanlux są dobre. Na rynku są dużo tańsze chińskie odpowiedniki.
    Można do nich założyć żarówki LED na 230V ze złączem GU10.
    Przy takich oprawach są ograniczenia regulacji które według instrukcji wynoszą 30* stopni ale po zamontowaniu żarówki okazuje się że żarówka ze względu na swoją budowę i wielkość wprowadza dodatkowe parę stopni.
    Tak więc wybieraj raczej żarówki typowej wielkości tylnej bańki.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź i pomoc

    pozdrawiam

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotr@gotowicki.com

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    1

    Unhappy Zmiana halogenu 12V na led 12V - led nie świeci :(

    Witam
    Pomimo, że mam podstawy elektroniki nie rozumiem ci się stało. Kiedy spaliła mi się żarówka halogenowa 12V postanowiłem zastąpić ją żarówką LED 12V. Po podłączeniu LED najpierw świeciły normalnie a potem tylko się żarzyły. Tak było przez kilka , po czym znowu świeciły. Teraz znowu nie świecą. Po rozłączeniu i ponownym podłączeniu błysk i znowu nie święcą. Gdybym odwrotnie postąpił czyli zamienił LED na Halogen mógłbym podejrzewać, że jest za mała moc zasilacza, ale LED daje ułamek obciążenia tego co halogen. Co ciekawe te same LED-y najpierw podłączyłem do okapu bo tam też miałem żarówki halogenowe, ale efekt był taki, że żarówki tylo błysły a następnie tylko się lekko żarzyły. Po włożeniu ich zamiast halogenów do oświetlenia zlewozmywaka przez kilka tygodni świeciły normalnie...w końcu zaczęły się tylko żarzyć... Jak jest tego przyczyna?
    Nie zawracałbym głowy, tylko wymienił zasilacz, ale jest on ukryty gdzieś pod meblami i nie mam do niego dostępu a nie chcę wracać do energożernych halogenów. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu tego zjawiska.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Witam
    Pomimo, że mam podstawy elektroniki nie rozumiem ci się stało. Kiedy spaliła mi się żarówka halogenowa 12V postanowiłem zastąpić ją żarówką LED 12V. Po podłączeniu LED najpierw świeciły normalnie a potem tylko się żarzyły. Tak było przez kilka , po czym znowu świeciły. Teraz znowu nie świecą. Po rozłączeniu i ponownym podłączeniu błysk i znowu nie święcą. Gdybym odwrotnie postąpił czyli zamienił LED na Halogen mógłbym podejrzewać, że jest za mała moc zasilacza, ale LED daje ułamek obciążenia tego co halogen. Co ciekawe te same LED-y najpierw podłączyłem do okapu bo tam też miałem żarówki halogenowe, ale efekt był taki, że żarówki tylo błysły a następnie tylko się lekko żarzyły. Po włożeniu ich zamiast halogenów do oświetlenia zlewozmywaka przez kilka tygodni świeciły normalnie...w końcu zaczęły się tylko żarzyć... Jak jest tego przyczyna?
    Nie zawracałbym głowy, tylko wymienił zasilacz, ale jest on ukryty gdzieś pod meblami i nie mam do niego dostępu a nie chcę wracać do energożernych halogenów. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu tego zjawiska.
    Kiepskie te podstawy. Halogeny często były zasilane transformatorem toroidalnym bez żadnej elaktroniki, co z tego wynika powinieneś wiedzieć nawet przy kiepskich podstawach. Żarówki led też są różne, mają w sobie zaszytą lepszą lub gorszą elektronikę ograniczającą prąd lub nie. Możliwe że te żarówki będą już do utylizacji a odszukanie zasilaczy i tak okaże się niezbędne.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 05-11-2022 o 19:10
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony