dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Farfet

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    3

    Domyślnie Podstawowe narzędzia do domu.

    Witam.
    Chciałbym prosić o rade w doborze dobrej firmy która robi dobre i wytrzymałe narzędzia które będą mi służyć długie lata w domowych warunkach. Cena jakaś nie wygórowana bo mnie nie stać chce sobie kupić narzędzia potrzebne do domu jako młody majsterkowicz zaczynamy od zera. Nie chce kupować jedno razówek bo szkoda kasy lepiej coś zainwestować niż kupować po 5 razy to samo np. Mam NEO Klucze płasko-oczkowe 6-19mm. Mam nadzieje ze firma neo to nie firma Krzak bo na internecie są rożne opinie tej firmy. Zamierzam kupić jeszcze klucze 20- 24.
    1.Poszukuje dobrych śrubokrętów jest ich tyle ze sam nie wiem co wybrać zastanawiam sie nad;
    -WERA IZOLOWANE PŁASKIE/PH/PZ KRAFTFORM CLASSIC
    -WERA ZESTAW WKRĘTAKÓW WARSZTATOWYCH KRAFTFORM CLASSIC
    Czy to dobre zestawy jakościowo i wytrzymałościowy ? Jeszcze sie zastanawiam Z firmy Neo 11szt za około 130 zł
    2. Zestaw wierteł do metalu drewna i betonu BOSH Warto ? około 80zzł czy może coś innego ?
    3. Zestaw pilników tu to już całkiem nie wiem Proszę o rade
    4. Zestaw NEO ZESTAW KLUCZY NASADOWYCH 1/4, 1/2 108SZT. 08-666 ? czy może coś innego ?Dobre Opinie ma ten zestaw
    5.Klucze Oczkowe 6-20 Neo ? czy może coś innego ?
    6.Zestaw wkrętaków dobry by się nie zdzierał.Mam NEO-TOOLS wkrętak precyzyjny z końcówkami 17części Tools 04-228 nie narzekam ale mało oncówek
    7. Kombinerki chętnie bym kupił z knipex ale cena zastanawiam sie nad SZCZYPCE UNIWERSALNE RSEc 180 NASADKI 1000V /69316/ KUŹNIA czy to dobry wybór ?

    8. Wiertarka czy wkrętarka co lepsze ?
    I oczywiście rady co warto miedz w domu.(podstawowe narzędzia )

    Zamierzam co jakiś czas kupować coś lepszego wiec proszę o rady. I ewentualnie jakieś inne narzędzia co warto miedz w domu.
    I Opinie Narzędzi z firmy Neo bo nie wiem czemu ale jakoś neo przykuło moja uwagę ale może są tańsze i lepsze od Neo.
    Cena 50zł-300zł(jeśli to zestawy ) Ale jak ktoś obeznany będzie radził to będzie wiedział o co mi chodzi.

    Z góry dziękuje za rady i chęć pomocy

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o domowe warunki i średnia cenę narzędzi ręcznych to zwróć uwagę na markę dexter z leroya. W przypadku elektronarzędzi skupilbym się na uznanych markach.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Farfet

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    3

    Domyślnie

    Expert Grupa Topex Dziękuje za propozycje.
    Teraż pytanie dla forumowiczów tyczące śrubokrętów temat rzeka dla mnie
    Czym się rożni komplet oprócz ceny
    WERA ZESTAW WKRĘTAKÓW WARSZTATOWYCH KRAFTFORM COMFORT a ten WERA ZESTAW WKRĘTAKÓW WARSZTATOWYCH KRAFTFORM CLASSIC Rączka czy też wytrzymałością ?
    WERA IZOLOWAN E PŁASKIE/PH/PZ KRAFTFORM CLASSIC 6CZ. wystarcza do domu ?

    JONNESWAY ZESTAW WKRĘTAKÓW FULL STAR (D04PP08S) 8SZT. czy JONNESWAY KOMPLET WKRĘTAKÓW Z RĘKOJEŚCIĄ ANTYPOŚLIZGOWĄ 8SZT.
    - NEO 84-260 WKRĘTAKI KPL. 11 CZĘŚCIOWY

    Nad tymi zestawami się zastawiam ktoś doradzie powiecie swoje zdanie i doświadczanie co o tych śrubokrętach myślcie warto inwestować ?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DIYjedi

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-318
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, jeśli klucze, to niespecjalnie Ci pomogę, ale jako zaradna pani domu mogę z ręką na sercu powiedzieć, że wiertarko-wkrętarka to prawdziwy przyjaciel przy skręcaniu mebli i połek (nie tylko z Ikei). Łóżeczka dziecięce, półki na książki, super sprawa - nie wymaga siły, a znacznie przyspiesza pracę. Polecam wiertarko-wkrętarkę Beck&Lorenz, do okazjonalnego użytku domowego całkowicie wystarczy (w końcu nie skręcam codziennie) 14,4V, 1.3 Ah. Litowo-jonowa, a przez to lżejsza. 139 zł na Allegro albo stówa więcej w Auchan. Mam w domu cegły (stara kamienica) i wiertarko-wkrętarka spokojnie daje radę. Z wielką płytą to moje doświadczenie jest takie, że bez udarówki ani rusz.

    Mam jeszcze Dremelkę z różnymi końcówkami i lutownicę (ale nazwy nie pamiętam). Dremelki z tarczą piłową używam do przycinania strzał i różnych pierdół w drewnie (szlifowania np), a lutownica się przydaje do wszechobecnych kabli i sprzętu elektro.

    Jeśli miałabym wybrać trzy narzędzia, które warto mieć (do użytku domowego), to szczególnie polecam wiertarko-wkrętarkę, dremelkę i właśnie lutownicę.
    Ostatnio edytowane przez DIYjedi ; 09-08-2016 o 13:13

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dinokajman

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Chciałbym się podpiąć pod temat i zapytać odnośnie zestawu kluczy nasadowych do użytku domowo-garażowego:

    YATO YT-3879 108 elementów cena z wysyłką ok 290 zł

    Czy taki zestaw kluczy nadaje się także do domu czy tylko do auta?
    Zależy mi bardziej na mieszkaniu ale autko i rower też biorę pod uwagę tylko w dużo mniejszym stopniu.
    Ostatnio edytowane przez dinokajman ; 02-09-2016 o 17:19

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kolego Dannny - Bas do warsztatów? Chyba szkolnych lub przedszkolnych. W warsztatach to używana jest siła, gdzie korozja często tak zespala śruby i nakrętki, że mało który pneumat ( 700 nm) daje radę i często używana jest do ręcznego odkręcenia przedłużka z rury metrowej. Zgodzę się z tym jednak, że śmiało można używać do prac przy agd.

  7. #7

    Lightbulb

    Większość narzędzi nie jest zasadniczo potrzebna zwykłemu "Kowalskiemu" na własność.
    Użyjesz raz, potem na parę lat odkładasz do pawlacza i się to kurzy, albo ktoś pożyczy i w ogóle więcej nie zobaczysz.

    O ile nie mówimy o młotku, czy śrubokręcie, elektronarzędzia do prac remontowych można z powodzeniem wynajmować za ułamek ceny - zresztą sprawdźcie sami np. tutaj: [SPAMER] - w tej wypożyczalni można bez problemu wynająć sobie profesjonalną wiertarkę czy młot udarowy za ułamek ceny zakupu. Nie graci w domu potem, ani nikt tego nie pożyczy od nas, żeby później samemu trzeba było prosić o zwrot
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-02-2017 o 17:44

  8. #8

    Domyślnie

    Mam podobny zestaw YATO tylko bez tych "nasadek do torxów" uzytkuje go od 6 lat
    Ogólnie zestaw nie jest zły. Chociaż małą grzechotka praktycznie od razu zaczęła przeskakiwać w jedną stronę.
    YATO ma dosyć słabe bity i połowa juz popękała nawet przy niezbyt mocno dokręconych śrubach.

  9. #9

    Domyślnie

    Na pewno w każdym domu muszą być kombinerki, młotek, śrubokręty, wiertarka... Mój facet ostatnio zamawiał wszystko tu: http://bit.ly/2o3tRwr i dzięki temu zaoszczędził kilkadziesiąt złotych. Jednak w tych zagranicznych sklepach wszystko jest tańsze.

  10. #10

    Domyślnie

    Kucze Neo do domowego użytku nie będą złe. Co do elektronarzędzi to zależy jak bardzo lubisz majsterkować. Jeśli kilka razy do roku do nawet elektronarzędzia z lidla nie są złe i posłużą Ci. Wadą tych akumulatorowych jest zawsze jeden akumulator. Osobiście mam kilka narzędzi firmy Sparky (wkrętarka,szlifierka kątowa i mimośrodowa) i jestem zadowolony. Cena niewygórowana a jakość do domowego użytku bardzo dobra. Jeśli będziesz używał często elektronarzędzi to polecam Metabo, dla majsterkowicza na lata.

  11. #11
    Banned
    bobek81

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-018
    Posty
    71

    Domyślnie

    Kombinerki, klucze, śrubokręty, młotki... Wiertarka, piła... Trochę tego będzie...

  12. #12

    Domyślnie

    Ja jeszcze tutaj znalazłam przydatną listę narzędzi, które warto mieć w domu. Przydadzą się podczas remontu, czy drobnych napraw.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 14-11-2017 o 10:28

  13. #13

    Domyślnie

    Opłaca się kupować, zestawy jest taniej i większy asortyment

  14. #14

    Domyślnie

    Jeśli poszukujesz wierteł, które będą naprawdę sprawnie radziły sobie z metalem, polecamy kobaltowe HSS-Co. Tańszym rozwiązaniem są wiertła HSS-R, które również znajdują swoje zastosowanie przy pracach w metalu, jednak praca nimi może okazać się nieco bardziej czasochłonna.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    Listy przydatnych narzędzi można znaleźć w sieci, co do kupowania zestawów - zgodzę się, wychodzi taniej i nie trzeba się dużo zastanawiać nad tym, co jeszcze kupić.

  16. #16

    Domyślnie

    Nasz dziadek miał mnóstwo narzędzi zostały do teraz. korzystamy do tej pory.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.260

  18. #18

    Domyślnie

    my do naszego nowego domu kupiliśmy zestaw elektronarzędzi Ryobi tych podstawowych tzw zestaw startowy do wkręcania, wiercenia, piłowania i cięcia. Akurat one były w promocji i okazały się bardzo dobre i pomocne przy przeprowadzce i urządzaniu domu.

  19. #19

    Domyślnie

    Mój kierownik z praktyk robił wszytko nożem do tapet zawsze znalazl jakies zastowsowanie

  20. #20

    Domyślnie

    Ja kupiłem podstawowy zestaw narzędzi, najzwyklejszy jaki tylko był w sklepie i jak na razie mi wystarcza

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony