dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Decyja o wycince drzew

    Witam
    Chciałbym zapytać jak to jest z decyzjami o wycince a konkretnie kto odpowiada za ewentualne szkody , które mogą wyrządzić drzewa o usunięcie których wnioskowałem a na które nie zgodził się urząd.
    Z tego co zasugerował mi urzędnik będący na wizji na działce wynika że dalej za stan zieleni odpowiada właściciel bo oni wydaja decyzję z którą można się nie zgodzić. Jeśli nie odwołam się od decyzji znaczy że się z nią zgadzam co skutkuje przejęciem odpowiedzialności za stan zieleni na działce.

    Mam pytanie czy decyzję skarży się/odwołuje tylko w całości czy można zanegować ją w części.

    Pozdrawiam i z góry dziękuje odpowiedź.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    Nie ma prostego przełożenia decyzji odmawiającej zgody na usunięcie (nawet podtrzymanej w drugiej instancji) na Twoją czy czyjąś inną odpowiedzialność za szkody. W razie czego sąd oceni wszelkie okoliczności, np. czy możliwe było zapobieżenie szkodzie bez usuwania drzewa. Odwołanie do SKO Cię nie kosztuje, więc na ogół warto się odwołać. Możesz odwołać się od części postanowień w decyzji, jednak wtedy na ogół cała decyzja nie stanie się ostateczna i nie będziesz mógł ciąć drzew na jej podstawie do czasu rozstrzygnięcia przez SKO. Zatem jeśli gmina częściowo wyraziła zgodę, to może lepiej się nie odwoływać, tylko złożyć za jakiś czas nowy wniosek, podając jakieś nowe okoliczności, np. że uschła lub odłamała się duża gałąź itp.

  3. #3

    Domyślnie

    Szkoda, że nie ma przełożenia odpowiedzialności. Wg mnie jeśli wnioskuję o wycięcie drzewa a "specjalista/urzędnik" nie wyraża na to zgody, to powinien brać odpowiedzialność za swoją decyzję.
    Co do odwołania to chyba pozwolę się decyzji uprawomocnić i złożę kolejny wniosek.

    Jakby ktoś miał jakieś spostrzeżenia to zapraszam do wpisów.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  4. #4
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Czasami takie drzewo w dziwnych " okolicznościach przyrody" samo się zasuszy... a teraz jest czas suszy....
    Darek B

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    freedom18

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    27

    Domyślnie

    mam do zgloszenia 20 drzew i chce je wszystkie wyciąć bo będę stawiał dom i budował ogród. Jak kurw.. będzie odmowa to sie je upali kwasem. Powinni zmienić zdanie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony