dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 319
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablo0187

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    54

    Domyślnie projekt LISANDRA pracownia DOMPLAN

    Witam wszystkich serdecznie.

    Wraz z żoną przymierzamy się do zakupu projektu domu LISANDRA http://www.tooba.pl/projekt-domu-Lisandra-TCR-545
    Czy ktoś może też zastanawia się nad kupnem tego projektu, a może już taki buduje?
    Będę wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    te schody w wiatrołapie bardzo niebezpieczne, łatwo się potknąć.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablo0187

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    54

    Domyślnie

    Też te schody przykuły moją uwagę, ale nie bardzo mam pomysł jak je przerobić. Różnica wysokości to ok.0,5m więc ciężko uniknąć schodów. Macie jakieś pomysły jak ich uniknąć?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może da się obniżyć wysokość garażu?
    albo po prostu poszukac sensowniejszego projektu

  5. #5

    Domyślnie Lisandra

    Cytat Napisał pablo0187 Zobacz post
    Też te schody przykuły moją uwagę, ale nie bardzo mam pomysł jak je przerobić. Różnica wysokości to ok.0,5m więc ciężko uniknąć schodów. Macie jakieś pomysły jak ich uniknąć?
    Witam, właśnie jesteśmy na etapie zadaszenia naszej Lisadry .W tym projekcie wprowadziliśmy kilka zmian między innymi likwidację tych schodów przez co zyskaliśmy miejsce na zabudowanie szafy natomiast wejście do garażu przenieśliśmy pod klatką schodową.Wyszło to bardzo fajnie zajmuje mało miejsca i jest niewidoczne. W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać chętnie podzielimy się informacjami.Pozdrawiamy

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablo0187

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    54

    Domyślnie

    Dzięki za Wasze podpowiedzi (Elfir i Żaneta29a).
    Żaneta29a - Twoje rozwiązanie wydaje się być bardzo trafione i likwiduje problem niebezpiecznych schodów w wiatrołapie. Coś czuję, że skorzystam z tej rady. A możesz przybliżyć jakie zmiany robiliście? My wstępnie chcemy poszerzyć garaż z kotłownią o ok.1m, usunąć okna dachowe nad garażem i wstawić okna w ścianie szczytowej oraz zrobić zadaszenie na tarasem ale tylko na tylnej części domu. Możecie podzielić się jakimiś zdjęciami? Jestem bardzo ciekawy jak Wam idzie bo projekt jest nowy (chyba nawet z tego roku) i pewnie mało takich domków powstało, a my lada dzień będziemy go kupować. Jest to chyba najlepszy projekt jaki znaleźliśmy bo jest tani w budowie i rozkład pomieszczeń bardzo nam odpowiada. Właśnie, a pro po finansów, jeżeli wolno spytać, ile kosztował Was stan obecny i co on zawiera? Z góry dzięki na odpowiedź i pozdrawiam

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    będziecie zdejmować buty pod schodami i na boso iść odstawić je do wiatrołapu?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    będziecie zdejmować buty pod schodami i na boso iść odstawić je do wiatrołapu?
    Pod schodami jest wystarczająco dużo miejsca na buty itd. nie robi to nam problemu, wielu naszych znajomych ma identyczne rozwiązanie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablo0187 Zobacz post
    Dzięki za Wasze podpowiedzi (Elfir i Żaneta29a).
    Żaneta29a - Twoje rozwiązanie wydaje się być bardzo trafione i likwiduje problem niebezpiecznych schodów w wiatrołapie. Coś czuję, że skorzystam z tej rady. A możesz przybliżyć jakie zmiany robiliście? My wstępnie chcemy poszerzyć garaż z kotłownią o ok.1m, usunąć okna dachowe nad garażem i wstawić okna w ścianie szczytowej oraz zrobić zadaszenie na tarasem ale tylko na tylnej części domu. Możecie podzielić się jakimiś zdjęciami? Jestem bardzo ciekawy jak Wam idzie bo projekt jest nowy (chyba nawet z tego roku) i pewnie mało takich domków powstało, a my lada dzień będziemy go kupować. Jest to chyba najlepszy projekt jaki znaleźliśmy bo jest tani w budowie i rozkład pomieszczeń bardzo nam odpowiada. Właśnie, a pro po finansów, jeżeli wolno spytać, ile kosztował Was stan obecny i co on zawiera? Z góry dzięki na odpowiedź i pozdrawiam
    Myślimy że poszerzenie garażu jest dobrym pomysłem.
    My oprócz zmiany wejścia do garażu dodaliśmy dwie lukarny zamiast okien dachowych w pokojach, w pokoju na dole zmieniliśmy na okno tarasowe przez co zmieniliśmy układ tarasu wzdłuż budynku likwidując z boku. Zlikwidowaliśmy spiżarnie oraz zrezygnowaliśmy z kominka dzięki temu uzyskaliśmy większą przestrzeń na dole.
    Koszt zależy od wielu czynników czyli koszt firmy budowlanej, materiał,rodzaj stropu itd. Myślę że stan surowy otwarty razem z robocizną wyniesie ok 150 tyś
    Zdjęcia mogę przesłać na maila

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żaneta29a Zobacz post
    Pod schodami jest wystarczająco dużo miejsca na buty itd. nie robi to nam problemu, wielu naszych znajomych ma identyczne rozwiązanie.
    Czyli jak wychodzicie drzwiami to biegniecie pod schody po buty i z butami w reku do wiatrołapu je założyć?

    Wiem, że sporo ludzi ma takie rozwiązania, ale nie znaczy, że nie można mieć lepiej i wygodniej.

    Ten projekt niczym się nie wyróżnia spośród setek na rynku - dlaczego nie poszukać po prostu lepszego w którym nie trzeba kombinować z przeróbkami i likwidacją błędów użytkowych popełnionych przez architekta?

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablo0187

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    54

    Domyślnie

    Elfir, oczywiście przeglądałem mnóstwo projektów i ten w największym stopniu spełnia nasze wymagania i wymaga najmniej przeróbek co wiąże się też z kosztami.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablo0187

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    54

    Domyślnie

    To ja bardzo bym prosił o jakieś zdjęcia na adres [email protected] - będę bardzo wdzięczny. Ogólnie jesteście zadowoleni ze swojego wyboru?

  13. #13

    Domyślnie

    My również przeglądaliśmy mnóstwo różnych projektów i zawsze było jakieś ale, aż w końcu znaleźliśmy Lisandrę. Projekt jest nowy z tego roku ale od razu przypadł nam do gustu. Sądzimy że wybór domu jest trafny jest funkcjonalny oraz niedrogi.Zdjęcia wyślę dziś wieczorem.Pozdrawiam

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablo0187

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    54

    Domyślnie

    Dokładnie takie same odczucia mieliśmy jak trafiliśmy na Lisandrę, w takim razie czekam na zdjęcia i pewnie jeszcze nie raz się do Was odezwiemy

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mercii85

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    43

    Domyślnie Projekt Lisandra 2M vs Party - koszty budowy

    Witam
    Bardzo Was proszę o pomoc w ocenie dwóch projektów pod kątem kosztów budowy.
    Są to dwa projektu z których jeden będziemy budować.
    Lisandra 2M - https://www.extradom.pl/projekt-domu...dra-2m-WOK1062
    Party - https://www.extradom.pl/projekt-domu-party-WAH1344

    Wyceny budowy z extradom są bardzo zbliżone ale wydaje mi się że realne koszty budowy obydwóch domów będą się różnić.
    Znalazłem na jednym z forów że ludzie rezygnowali z budowy projektu Party już po zakupie projektu właśnie ze względu na rzeczywiste koszty budowy i wybierali projekty "droższe" wg wyceny extradom.

    Jeżeli chodzi o Party to zdecydowanie zrezygnowałbym z podcienia oraz powiększył kotłownię upraszczając bryłę budynku.
    Zmiany w Lisandrze to zagospodarowanie strychu jako pralnię i garderobę albo sypialnię z garderobą.


    Z góry dziękuje za pomoc w oceni który dom będzie tańszy w budowie.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    poszukaj tematu o tych projektach w dziale "projekty i architektura" i podpytaj budujących ile wydali.

  17. #17

    Domyślnie

    Witam wszystkich, którzy zdecydowali się na budowę domu Lisandra 2M.
    Jestem bardzo zainteresowana tym projektem, ale chciałabym zobaczyć jak wygląda "od środka". Czy jest mogłabym prosić o przesłanie zdjęć osoby, które budują już ten dom. A może ma ktoś nagranie, tzw spacer 3d po tym domku. Coś czytałam o schodach, że są niebezpieczne- dlaczego? Będę wdzięczna za wszelkie informacje. Mój mail: [email protected]

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mercii85

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    poszukaj tematu o tych projektach w dziale "projekty i architektura" i podpytaj budujących ile wydali.
    Elfir dziękuje za odpowiedź. Niestety budujących projekt Lisandra jest bardzo mało. Zresztą różni inwestorzy mogą budować innymi metodami i takich kosztów nie da się porównać.
    Bardziej chodziło mi informacje typu:
    - czy trochę inna konstrukcja dachu w Lisandra będzie droższa od tej z Party
    - czy różnica poziomów części mieszkalnej i garażu w Lisandra wpłynie na poniesienie ceny w stosunku do Party gdzie jest jeden poziom
    - czy są jakieś inne pkt. które na pierwszy rzut oka będą wpływać na poniesienie ceny jednego domu względem drugiego.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Wg Mnie ceny będą porównywalne, w Lisandrze dach jest zdecydowanie droższy i ponad 55m większy.

    Lisandra ma prosty dach dwuspadowy i na pewno będzie tańszy. Ja widzę dużo oszczędności w Party, gdyż jest za dużo okien połaciowych (10) i można to uszczuplić. Okna w ścianie szczytowej są duże więc można zrezygnować po jednym oknie w pokojach + ewentualnie jednym w łazience dużej lub w małej.

    Co do kosztów = ja bym liczył 2500 za metr podłogi pow. użytkowej i 2000 zł nieużytkowej

    Party podoba mi się bardziej, fajny kształt i wnętrza. Poszerzenie kotłowni to nie jest prosta sprawa, bo to ściana nośna i wy,aga zmian konstrukcyjnych: przeliczenie fundamentów, stropu itp. W PArty nie podoba mi się WC pod schodami, jak liczę wysokość to wychodzi mi około 2m - to bardzo nisko... pom. gospodarcze jest daleko od kuchni, trzeba będzie ciągnąć przez cały dom instalacje wod-kan

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żaneta29a Zobacz post
    Witam, właśnie jesteśmy na etapie zadaszenia naszej Lisadry .W tym projekcie wprowadziliśmy kilka zmian między innymi likwidację tych schodów przez co zyskaliśmy miejsce na zabudowanie szafy natomiast wejście do garażu przenieśliśmy pod klatką schodową.Wyszło to bardzo fajnie zajmuje mało miejsca i jest niewidoczne. W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać chętnie podzielimy się informacjami.Pozdrawiamy
    Witam
    Zastanawiamy sie właśnie nad kupnem tego projektu czy moglabym prosić o zdjecia z Państwa budowy? Będę bardzo wdzieczna. Moja mail: [email protected]
    Pozdrawiam
    Patrycja
    Ostatnio edytowane przez pati5784 ; 20-09-2016 o 17:31

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony