dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 16
Pokaż wyniki od 301 do 319 z 319
  1. #301

    Domyślnie

    A u nas styropian bedziemy rozkładać i na przyszły tydzień startujemy z centralnytm

  2. #302
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kasia&darek

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    10

    Domyślnie

    Ma ktoś może już zrobioną podbitkę?
    Można prosić o jakieś fotki?

    Nie wiem czy robić podbitkę wzdłuż krokwi czy może tak żeby była poziomo. Bardziej jestem za tym żeby zrobić poziomo ale jestem ciekawy jak to wygląda na gotowo.

    Ma ktoś jakieś przemyślenia na ten temat ?

  3. #303

    Domyślnie

    Czy może ktos podzielic sie kosztami budowy w systemie developerskim?

  4. #304
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Hudas

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Potrzebuje porady , wczoraj dostałem wycenę Lisandra 2M 122,9 m² SSO z dachostropem ocieplonym, dachówka ceramiczna dom budowany z porotherm, Dodam że nie interesuje mnie geodeta i koparka i tę inne sprawy. Cena to 233618.05 zł
    Słownie:dwieście trzydzieści trzy tysiące sześćset osiemnaście .wydaje mi się że to drogo, okolice Nowego Sącza, Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Hudas ; 21-07-2018 o 10:42

  5. #305
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    renata 73

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie podczas przeglądania tej strony natknęłam się na opis prac przy Waszej Lisandrze, jestem zainteresowana tym lub podobnym projektem. Ja również mieszkam na podkarpaciu, czy była by możliwość zobaczenia na żywo tego domu?
    . pozdrawiam serdecznie

  6. #306

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hudas Zobacz post
    Witam. Potrzebuje porady , wczoraj dostałem wycenę Lisandra 2M 122,9 m² SSO z dachostropem ocieplonym, dachówka ceramiczna dom budowany z porotherm, Dodam że nie interesuje mnie geodeta i koparka i tę inne sprawy. Cena to 233618.05 zł
    Słownie:dwieście trzydzieści trzy tysiące sześćset osiemnaście .wydaje mi się że to drogo, okolice Nowego Sącza, Pozdrawiam
    Zależy jakie materiały, generalnie ceny w tym roku poszły mocno do góry. Mnie SSO wyszło około 213 tyś, jeśli wszystko zrobią za Ciebie to myślę że 230 tyś to nie jest tragiczna cena.

  7. #307
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bk90

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Nidzica
    Kod pocztowy
    13-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, potrzebuję kilka porad:
    1. Czy schody przeniesione z wiatrołapu do garażu nie przeszkadzają tam? W przypadku np. otwierania drzwi od auta.
    2. W przypadku rezygnacji/zmniejszenia liczby okien dachowych co z ciemnościa w pokoju? Czy jest itp?
    3. O ile podnosiliscie kolankową?
    Dzięki z góry za odpowiedzi (zdjęcia mile widziane).

  8. #308

    Domyślnie

    Siemka
    1.Na to pytanie nie moge Ci odpowiedziec,ale jak pomyslec to po przeniesieniu bedziesz mial drzwi po srodku garazu i chyba bedzie srednio z postawieniem jakiegos stolu roboczego i regalow,no chyba ,ze przeniesiesz kaloryfer na przeciwna strone.I do tego dochodzi druga strefa na buty to troche lipa.My mamy schody jak w projekcie,ale po wylewkach bedziemy zmieniec na dwa schodki i w wiatrolapie nie bedzie ich wcale.
    2.Okna dachowe to chyba zalezy od polozenia domu.My zrezygnowalismy z okien w pokojach nadkuchnia i salonem bo sa od poludnia i jednego nad garazem ,ale tam wstawilismy tez okno balkonowei wydaje sie ,ze nie jest ciemno.
    3.Scianke kolankowa podnieslismy
    o 40 cm.

  9. #309
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Chrabka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-685
    Posty
    2

    Domyślnie Budowa

    Cytat Napisał pablo0187 Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie.

    Wraz z żoną przymierzamy się do zakupu projektu domu LISANDRA http://www.tooba.pl/projekt-domu-Lisandra-TCR-545
    Czy ktoś może też zastanawia się nad kupnem tego projektu, a może już taki buduje?
    Będę wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat.
    Jestem z Olsztyna i ciekawa jestem czy Pańswo wybudowali Lisandrę?

  10. #310
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bk90

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Nidzica
    Kod pocztowy
    13-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grough Zobacz post
    Siemka
    1.Na to pytanie nie moge Ci odpowiedziec,ale jak pomyslec to po przeniesieniu bedziesz mial drzwi po srodku garazu i chyba bedzie srednio z postawieniem jakiegos stolu roboczego i regalow,no chyba ,ze przeniesiesz kaloryfer na przeciwna strone.I do tego dochodzi druga strefa na buty to troche lipa.My mamy schody jak w projekcie,ale po wylewkach bedziemy zmieniec na dwa schodki i w wiatrolapie nie bedzie ich wcale.
    2.Okna dachowe to chyba zalezy od polozenia domu.My zrezygnowalismy z okien w pokojach nadkuchnia i salonem bo sa od poludnia i jednego nad garazem ,ale tam wstawilismy tez okno balkonowei wydaje sie ,ze nie jest ciemno.
    3.Scianke kolankowa podnieslismy
    o 40 cm.
    Dzięki za odpowiedź.
    Wejścia do garażu nie przenosimy,ale podniesiemy garaz o te cm różnicy. Z oknami decyzję podejmiemy później. A jeszcze mam pytanie, po podniesieniu kolankowej o 40cm jak to wpłynęło na wygląd domu z zewnątrz (czy moze z dachem tez coś kombinowaliscie)?

  11. #311
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kasia&darek

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał bk90 Zobacz post
    Witam, potrzebuję kilka porad:
    1. Czy schody przeniesione z wiatrołapu do garażu nie przeszkadzają tam? W przypadku np. otwierania drzwi od auta.
    2. W przypadku rezygnacji/zmniejszenia liczby okien dachowych co z ciemnościa w pokoju? Czy jest itp?
    3. O ile podnosiliscie kolankową?
    Dzięki z góry za odpowiedzi (zdjęcia mile widziane).
    1. My stwierdziliśmy, że będzie przeszkadzało i zostawiliśmy tak jak było w projekcie.

    2. Mieliśmy zrezygnować ale jak już kładli mi blachę to jechałem dokupić okna w do pokoi nad salonem i nad kuchnią (mimo że są od południowej strony). Nie żałujemy. W pokoju gdzie były dwa okna dachowe daliśmy jedno.
    Pokój nad garażem podzieliliśmy na pokój (okno w ścianie szczytowej oraz okno dachowe), garderobę (z oknem dachowym), pralnio suszarnię (bez okna, za to z wentylacją - dodatkowy komin) oraz korytarzyk.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strych.jpg
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	58,8 KB
ID:	421699

    3. Ściankę podnieśliśmy chyba coś ok 30cm.



    Jesteśmy po wylewkach .

    Od poniedziałku biorę się za ocieplanie dachu i płyty kartonowo-gipsowe.




    Ma ktoś może zapisane ile poszło Wam profili, wieszaków itp na obudowanie dachu? Jakie wieszaki stosowaliście?

  12. #312

    Domyślnie

    Siemka to jesteśmy na identycznym etapie W piątek mieliśmy zrobione wylewki.A powiedz mi macie Lisandre małą tak jak my.I ile wyszło Wam wełny

  13. #313
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kasia&darek

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    10

    Domyślnie

    My wylewki mieliśmy skończone na koniec października (26.10).

    Nasz domek to Lisandra 2m z poszerzonym garażem do 6m - to trochę więcej wełny u mnie pójdzie..

    Z obliczeń mi wyszło, że potrzebuję:
    - 240m2 wełny w krokwie (od ściany kolankowej do szczytu + na sufity-między kleszcze)
    - 140m2 wełny na krokiwe (od sciany kolankowej do sufitu + sufity)

    Ale nie wiem czy dobrze poobliczałem . Okaże się.
    Wełny zamówiłem:
    260 w krokiwe
    180 na 2-gą warstwę

    Zamówiłem więcej bo miałem dobre ceny jak zamawiałem całe palety prosto z magazynu producenta (kupione przez dystrybutora).
    W lokalnych składach wychodziło o wiele drożej (ponad 1,5k). To co mi zostanie sprzedam, albo ocieplę strych w domu rodziców .


    Teraz obliczam profile, uchwyty itp. Myślałem że ktoś podpowie bo zamawiał .

    Kupiłem też takie coś

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8718475813743_a_en_r458.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	11,9 KB
ID:	421736

    Używał ktoś?

  14. #314
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Chrabka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-685
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Przygotowujemy z mężem kosztorys i potrzebujemy porady jak go przygotować. Czy ktoś mógłby się podzielić swoim?

  15. #315

    Domyślnie

    A podpowie ktoś ile Ytonga idzie na Lisandre 2M ?!

  16. #316

    Domyślnie

    Siemka a tu troche nowych fotek naszej lisandry

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-0e36e2938310df0587284d9bc746a697-V.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	54,0 KB
ID:	427748Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-5b472981a15ae383070c7327b77f1832-V.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	427749Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-5e08ae02ce9f56114f5c1c204fa5b3a3-V.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	427750Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-6ed2bf653e1cf48d47bbdd34956d550a-V.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	48,3 KB
ID:	427751

  17. #317

  18. #318

    Domyślnie

    Czy ma ktoś z was projekt wentylacji mechanicznej dla któregokolwiek z wariantów Lisandry? Byłbym wdzięczny za podesłanie schematu na [email protected]

  19. #319
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    anecznik

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Mocno zastanawiamy się nad tym projektem (Lisandra 2M). Czy możemy prosić o opinie po kilku latach użytkowania?
    Czy ktoś na śląsku ma wybudowany ten projekt i można by podjechać zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości lub prosić o zdjęcia na maila :
    [email protected]
    Będziemy bardzo wdzięczni.

Strona 16 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony