dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Matizka1
    Guest
    Matizka1

    Domyślnie Ile i jak? - sprzątanie domu

    Hej,

    w zasadzie to pytanie w stylu lista płac, ale tam same fundamenty, a mnie chodzi o posprzatanie 150 m domu w Wawie na święta.

    Ile powinnam zaproponować? Znajomej koleżanki (znajoma z Ukrainy?

    A w ogole to czy bierzecie ludzi do sprzątania? Ja (ani moja mama) w mieszkaniu nigdy. I dalej mi się wydaje, że to jakos dziwnie ktos obcy, no i takie "wielkopańskie". Ale z drugiej strony tyle pracy, mało czasu i teście przyjeżdzżajacy na święta (to najbardziej stresuje

    A jeśli prosicie kogoś to co taka osoba sprząta? Co ma sens?

    Podzielcie się ze mną swoimi doświadczeniami,

    M.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Nie biorę bo mnie nie stać. ale jakby mnie było stać to czemu nie miałbym się przed Świętami s kimś podzielić tzn. zapłacić mu za dobrze wykonaną pracę.

  3. #3

    Domyślnie Re: Ile i jak? - sprzątanie domu

    Nie biore nikogo do sprzatania , ale jakbym juz brala to chyba do takich prac jak:
    mycie okien, drzwi, sciagniecie ( i ponowne powieszenie) wypranie firan i zaslon, posprzatanie lazienki.
    Nie wzielabym natomiast nikogo do posprzatania kuchni - nie wiem dlaczego, moze dlatego ze nie lubie jak ktos mi grzebie po kuchni i przestawia
    No i kurzy bym tez nie kazala scierac, szkoda kasy - i tak nazajutrz kurze beda.
    No jeszcze pozmywac podlogi bym zlecila ewentualnie.
    A ile bym zaplacila? 30 zl za dzien - wynika to z kalkulacji : gdyby pracowala u mnie taka osoba jako pomoc w domu placilabym miesiecznie 800 zl. A wiec dniowka wychodzi ( bez niedziel) 30 zl - oczywiscie przy zalozeniu ze jest to Szczecin i biore pod uwage srednie place na Szczecinie i to ze pomoc przychodzi czesto.
    Jesli by zas to mialabyc jednorazowa pomoc - przychodzi jeden dzien przed swietami posprzatac - mysle ze dalabym 50 zl ( znow przy zalozeniu ze rzecz dzieje sie w Szczecinie)
    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam pani do sprzataniai prasowania, ktora przychodzi 2 razy w tygodniu i bardzo ja sobie chwale. Jest droga, ale jest swietna i nie planuje jej zmieniac, bo mam do niej zaufanie i bez problemu zostawiam ja sama w domu.
    Wiem, ze w okolicach Warszawy mozna znalezc Ukrainke, ktora sprzata za okolo 6zl/h. Jezeli ktos bylby zainteresowany to podesle kontakt. Ostanio umyla okna u moich rodzicow i byli zadowoleni.
    Pozdrawiam
    Iwona

  5. #5

    Domyślnie

    Ja płacę Ukraince za 160 m2 plus piwnica 100 PLN. Sprząta w godz.9,30 - 16,00. Pod Piasecznem.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    a co ona robi za tę stówkę? napisz coś więcej, bo może sprezentuję żonie taką usługę na mikołaja? a pozatym czy ta Pani jest mobilna, czy trzeba ją dowozić ? ja też pod piasecznem, więc się interesuję

  7. #7

    Domyślnie

    ceny na Sląsku - super sprzątaczka, fachowiec - po jej wizycie dom lśni - 7 zł /h i 10 zł za okno. B dużo, więc skorzystałam tylko raz. Ale byłam bardzo zadowolona.

    Młoda dziewczyna, nie sprząta zbyt dokładnie, ale ujdzie - stała stawka 150 zł misięcznie (przychodziła raz w tygodniu na ok. 5 h) w tym okna.

    Mój sposób na takie wielkie porządki jest taki:
    przed przyjściem Pani robię generalny remanent w drobiazgach - kosmetykach w łazience, rzeczach w szafkach itp - wszystkie śmieci wyrzucam.
    Sprzątami i segreguję zabawki dzieciaków, pozbywam się połamanych kredek, niekompletnych puzli itp.
    Robię porządek w papierach i książkach (zbieram porozrzucane po całym domu i staram się je zmieścić na półkach
    Piorę firanki i chodniczki z łazienek


    Pani przychodzi i :
    myje okna
    lampy
    drzwi
    kaloryfery
    przeciera pólki i drzwiczki szaf i szafek
    myje łazienki
    odkurza
    myje podłogi
    podłogi

    U mnie się sprawdziło.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie Re: Ile i jak? - sprzątanie domu

    ceny krakowskie - firma sprzątająca - 15 zł za osobogodzinę (ależ wdzięczna nazwa )

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    A u mnie w pracy sprzątaczka dostanie 7 zł brutto za godzinę za dyżur w czasie sylwestra (przypilnowanie kibelków itp.) zapraszam tu - w ten kąt na dole mapy po prawej. Naprawdę tanie usługi tu są... za to jedzenie dwa razy droższe niż w warszawie

  10. #10
    podwarszawiak
    Guest
    podwarszawiak

    Domyślnie

    70 zł za posprzątany 150m dom w okolicach W-wa. Przeważnie jest to 6-8h.Pani w wieku ok 50 lat.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandryta
    Ja płacę Ukraince za 160 m2 plus piwnica 100 PLN. Sprząta w godz.9,30 - 16,00. Pod Piasecznem.
    Ciekawe Może płacimy tej samej Zanim trafiłam na taki skarb, jak mam obecnie, sprzątały u mnie dwie inne panie. Byłam tak średnio zadowolona. Teraz jestem nieustająco zachwycona Niczego nie sugeruję, nie podpowiadam. Wszystko jest zrobione na czas i regularnie: okna, podłogi, firanki, szafki wewnątrz itd. Cudowna dziewczyna, do której mam ogromne zaufanie. Płacę 85 zł raz w tygodniu. Ale sprzątania jest mniej niż u Ciebie Aleksandryto bo mój domek nie ma piwnicy (już mieszkam )

  12. #12

    Domyślnie re

    Nawet nie przyszło nam to na myśl. Ale kto wie ? W przyszłości, jak wygram w TOTKA...

    Pozdrawiam !

  13. #13

    Domyślnie

    Uważam,że w czasie , gdy mamy bezrobocie to żaden wstyd nająć kogoś do sprzątania.Gdy byłem młodym chłopakiem to często dorabiałem sobie w ten sposób.Szkoda tylko,że obecnie tak mało młodzieży korzysta z tej formy i nie mówcie tylko,że się uczą!

  14. #14

    Domyślnie

    antku - tylko tak ci się wydaje po prostu nikt sie nie chwali ze chodzi sprzatac po ludziach. Z moich znajomych wielu sobie tak dorabiało na studiach.
    Moja znajoma sprzątała w biurze gdzie po skończeniu studiów została księgową i nikogo to nie dziwiło.

    A swoja droga to mnie zaintrygowaliście może sobie najme kogoś do sprzątania ja tego tak nienawidzę.
    Jak widze niekiedy nie sa to porażąjące kwoty.

  15. #15
    Guest

    Domyślnie Re: Ile i jak? - sprzątanie domu

    Cytat Napisał Agnieszka1
    Nie biore nikogo do sprzatania , ale jakbym juz brala to chyba do takich prac jak:
    mycie okien, drzwi, sciagniecie ( i ponowne powieszenie) wypranie firan i zaslon, posprzatanie lazienki.
    Nie wzielabym natomiast nikogo do posprzatania kuchni - nie wiem dlaczego, moze dlatego ze nie lubie jak ktos mi grzebie po kuchni i przestawia
    No i kurzy bym tez nie kazala scierac, szkoda kasy - i tak nazajutrz kurze beda.
    No jeszcze pozmywac podlogi bym zlecila ewentualnie.
    A ile bym zaplacila? 30 zl za dzien - wynika to z kalkulacji : gdyby pracowala u mnie taka osoba jako pomoc w domu placilabym miesiecznie 800 zl. A wiec dniowka wychodzi ( bez niedziel) 30 zl - oczywiscie przy zalozeniu ze jest to Szczecin i biore pod uwage srednie place na Szczecinie i to ze pomoc przychodzi czesto.
    Jesli by zas to mialabyc jednorazowa pomoc - przychodzi jeden dzien przed swietami posprzatac - mysle ze dalabym 50 zl ( znow przy zalozeniu ze rzecz dzieje sie w Szczecinie)
    pozdrawiam
    Zalozenie masz sluszne ale czy ty bys pracowala jeden dzien za 30 zl. 30 zl mozesz placic jesli zatrudniasz kogos na stale i dajesz tej osobie stala prace jesli nei to za dom okolo 10-140 m2 powinno sie zaplacic 75-100 zl i to bez okien. Okna sa za dodatkowa oplata. A kalkulacja jest taka ze taka osoba musi znalezc klijentow, dojechac, zapewnic swoje srodki czyszczace itd. Powodzenia! I nie badz sknera bo jak ty do ludzi tak ludzie do ciebie!

  16. #16

    Domyślnie

    Jest droga, ale jest swietna i nie planuje jej zmieniac, bo mam do niej zaufanie i bez problemu zostawiam ja sama w domu.
    Wiem, ze w okolicach Warszawy mozna znalezc Ukrainke, ktora sprzata za okolo 6zl/h.
    reklama na FM jest płatna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony