dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Temat: Bieganie

  1. #1

    Domyślnie Bieganie

    Chciałbym zacząć przygodę z bieganiem, bo i dla kondycji, i dla zdrowia lepiej, a i można przy tym co nieco zrzucić Mam plan zacząć od treningu interwałowego, bo wydaje mi się, że w miarę najfajniej wprowadza do tematu. Jakieś wskazówki dla początkującego - czego się wystrzegać, na co zwrócić uwagę, żeby nie stracić zapału?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinoman00 Zobacz post
    Chciałbym zacząć przygodę z bieganiem, bo i dla kondycji, i dla zdrowia lepiej, a i można przy tym co nieco zrzucić Mam plan zacząć od treningu interwałowego, bo wydaje mi się, że w miarę najfajniej wprowadza do tematu. Jakieś wskazówki dla początkującego - czego się wystrzegać, na co zwrócić uwagę, żeby nie stracić zapału?
    By zrzucić to trzeba przede wszystkim pilnować diety . Kolejna sprawa to korelacja diety z wysiłkiem. Kolejna sprawa dobre obuwie, odpowiednie do biegania. Zaczynać warto spokojnie i śrubować stopniowo. Można włączyć siłownie lub trening w domu.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    interwały to bardzo wyczerpujące szarpanie dobre efekty ale jeżeli zaczynasz to najpierw się rozbiegaj

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    interwały to bardzo wyczerpujące szarpanie dobre efekty ale jeżeli zaczynasz to najpierw się rozbiegaj
    Dokładnie wszystko po kolei stopniowo.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #5

    Domyślnie

    Również polecam się rozbiegać, bo przy interwałach wyplujesz szybko płuca i się zniechęcisz się do biegania. I samym bieganiem bez diety wagi nie zrzucisz.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ważne jest też ile wazysz, bo jeśli "sporo" za dużo to żeby nie obciążać stawów kolanowych proponuję zacząć od marszobiegow. Później trening w stylu 5min bieg, 5min marsz i stopniowo wydłużać te czasy. Dobre buty to podstawa - ja po pierwszym sezonie w dość tanich butach nabawilem się uporczywego bólu kolana (itbs syndrom pasa biodrowo piszczelowego - popularna kontuzja biegaczy amatorów). Po zmianie butów na lepsze problem zniknął. Co do zrzucenia kilogramów jest tak jak piszą koledzy wyżej. 30 minut biegu w średnim tempie (12 km/h) to raptem ok. 400 kcal, które zaraz po biegu częściowo uzupelnisz.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nadmienić można jeszcze ze na forum biegaczem jest kolega Finlandia
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Ważne jest też ile wazysz, bo jeśli "sporo" za dużo to żeby nie obciążać stawów kolanowych proponuję zacząć od marszobiegow. Później trening w stylu 5min bieg, 5min marsz i stopniowo wydłużać te czasy. Dobre buty to podstawa - ja po pierwszym sezonie w dość tanich butach nabawilem się uporczywego bólu kolana (itbs syndrom pasa biodrowo piszczelowego - popularna kontuzja biegaczy amatorów). Po zmianie butów na lepsze problem zniknął. Co do zrzucenia kilogramów jest tak jak piszą koledzy wyżej. 30 minut biegu w średnim tempie (12 km/h) to raptem ok. 400 kcal, które zaraz po biegu częściowo uzupelnisz.
    Biegając nawet 30 minut dziennie z jednym dniem dla przerwy trzymając dietę możemy spokojnie zrobić fajną redukcję. Uważam, że podstawa to dieta.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Biegając nawet 30 minut dziennie z jednym dniem dla przerwy trzymając dietę możemy spokojnie zrobić fajną redukcję. Uważam, że podstawa to dieta.
    Dokładnie, dieta najważniejsza.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar c32bud
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Dokładnie, dieta najważniejsza.
    Tu bym się nie zgodził. Najważniejsze to przebiec te najtrudniejsze parę metrów...od kanapy do drzwi... potem już idzie gładko
    powodzenia
    buduję C32b Ustronny - wariant II (podpiwniczony) lustro, płyta fundamentowa

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki za rady. Akurat z wagą aż tak dużych problemów nie mam, bardziej chcę to zrobić dla zdrowia rekreacyjnie. No i przede wszystkim się rozruszać, żeby potem na stare lata o wagę się tak bardzo nie martwić

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.378

    Domyślnie

    a ja chciałbym żeby mnie ktoś przekonał, że człowiek ma uwarunkowania genetyczne do biegania np. maratonów. z tego co wiem to w przyrodzie raczej takie zjawiska się nie zdarzają.

  13. #13

    Domyślnie

    Witam,

    Dieta to ok 70-75% a trening to reszta.

    Sam zaczynalem od mega lekkiego "biegania" w pierwszych tyg 1 minuta biegu potem 1 marszu , w 2 tyg to samo a w nastepnych tyg zwiekszalem minuty biegu . Trening trwal zawsze ok 25-35 min a skonczylem na 4 min biegu + 1 min marszu x 6 seri . Stracilem ok 5 kg w jakies 3 miesiace i poprawilem swoja kondycje . Od 2 miesiecy wrocilem na silownie po 5 latach przerwy .

  14. #14

    Domyślnie

    I jak tam postanowienia odnośnie biegania? Ja mam największe problemy z tym, że nie umiem oddychać podczas biegania i po 5 minutach już się czuję, jakbym miała płuca wypluć. Może macie jakieś porady, jak się nauczyć prawidłowo oddychać?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał p!nk Zobacz post
    I jak tam postanowienia odnośnie biegania? Ja mam największe problemy z tym, że nie umiem oddychać podczas biegania i po 5 minutach już się czuję, jakbym miała płuca wypluć. Może macie jakieś porady, jak się nauczyć prawidłowo oddychać?
    Moment kiedy zaczelas biegać?

  16. #16
    Banned
    michałc071

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    34-123
    Posty
    1

    Domyślnie

    Podobno warto biegać i ogólnie ćwiczyć ale najważniejsza jest motywacja oraz najlepsze co może się stać widzieć wyniki swojej pracy
    Warto mieć diete oraz plan biegania przykładowo co drugi dzień biegam 5km a w piątek 10km i stopniowo powoli zwiekszać tempo
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 28-06-2017 o 12:33 Powód: Link reklamowy

  17. #17

    Domyślnie

    Ja biegam według programu biegaj40minut. Jest on tak opracowany, żeby powoli przyzwyczajać organizm do coraz dłuższych dystansów.

  18. #18

    Domyślnie

    Po pierwsze dieta. Drugie ćwiczenia. Bieganie, siłownia. I wszystko trzeba robić z głową a efekty bywają zaskakujące. Aha, i w cale nie trzeba się katować!
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  19. #19

    Domyślnie

    Dieta przy bieganiu jest bardzo ważna. Warto też sprawdzać, jakie posiłki jeść przed treningiem.

  20. #20

    Domyślnie

    Polecam silownie a pozniej trening cardio

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony