dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Zmywarka Siemens vs. Amica

    Stoję przed wyborem zmywarki. Zależy mi, aby zamiast koszyka na sztućce była szuflada, a zmywarka miała metalowe dno.Ostatecznie zastanawiam się nad tymi modelami:

    Siemens SN64M080EU

    Amica ZIM629

    Amica ZIM628

    Te dwie pierwsze są w tej samej cenie, trzecia trochę tańsza.
    Doradzcie którą lepiej wybrać, czy warto płacić więcej czy zostać przy tej najtańszej?

  2. #2
    Banned
    faazer

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    pomorze
    Kod pocztowy
    80-170
    Posty
    6

    Domyślnie

    chyba bym się zdecydował na siemensa

  3. #3

    Domyślnie

    Zwróć uwagę na poziom hałasu (jeśli masz kuchnię otwartą na salon) oraz na zużycie wody i prądu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudek6311 Zobacz post
    Zwróć uwagę na poziom hałasu (jeśli masz kuchnię otwartą na salon) oraz na zużycie wody i prądu.
    Zużycie wody i prądu jest takie samo, głośność różni się o 12b, więc różnicy nie ma.Wlasciwie płaci się za firmę, ale czy warto?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s-rejent

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-401
    Posty
    15

    Domyślnie

    Ja osobiście zdecydował bym się na tą Amica ZIM629.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Josla Zobacz post
    Stoję przed wyborem zmywarki. Zależy mi, aby zamiast koszyka na sztućce była szuflada, a zmywarka miała metalowe dno.
    nie kupilbym w zyciu 2 raz zmywarki z szufladka zamiast koszyka na sztuce. Przez te szufladke masz mniej miejsca i do zmywarki nie wchodza wysokie talerze, a jak podniose gorna szufladke to wtedy nie mieszcza sie szklanki.
    Wyjmowanie i wkladanie do szufladki tez jest bardziej upierdliwe niz koszyka

  7. #7

    Domyślnie

    ja mam w jednym mieszkaniu starszy model Amica ZIM nie pamiętam numeru ale 4 lata temu był to model topowy z Amica. Do chwili obecnej byłem z tej zmywarki bardzo zadowolony, raz dosłownie miesiąc po upływie gwarancji miała awarie, zsunął się wąż odpływowy w środku, naprawa za 100 zł więc do przeżycia. Jak pisałem wcześniej byłem zadowolony do teraz.Obecnie w nowym mieszkaniu mam Siemensa co prawda 45 cm ale różnica w pracy urządzenia kolosalna. Silnik chodzi ciszej, naczynia bardziej domyte, dodatkowe programy suszenia itp. Ogólnie duża zmiana na plus dl Siemens mając juz jakieś doświadczenie w zmywarkach. Muzę dodać, że byłem zagorzałym przeciwnikiem sprzętu BSH ale jest jednak różnica. Mam także pralkę Amica kupioną razem ze zmywarka 4 lata te,u i działała i działa do tej pory. Wirowanie na 1200 czy 1400 pokazało mi dopiero różnicę. Amica chodzi jak traktor w porównaniu do Siemensa.

    Reasumując, Amica to świetny sprzęt w dobrej cenie. Jeśli masz odrobinę więcej $$ to idź w Siemensa, nie pożałujesz. Jeśli konkretny sprzęt jest w porównywalnej cenie to też wybrał bym Siemensa.

    Za jakiś czas skończę budowę domu i stanę ponownie przed dylematem jakie AGD. O ile 2-3 lata temu wybór padłby na Amicę tyle teraz nie jest to juz takie oczywiste.

  8. #8

    Domyślnie

    Bierz Siemens - to na pewno lepsze niż*nasza rodzima Amica, która niestety nie jest zbyt wysokiej jakości.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    ja mam zwymarkę bosha (to chyba te same bebechy co siemens z tego co wiem), jakąś z serii silent plus czy coś takiego, jest tak cicha, że nie słychać że pracuje. Przy kuchni otwartej na salon to ma duże znaczenie.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie też siemens i też zero problemów. Ostatnio były tematy na temat amiki i płyty grzewczej i problemów z jej reklamowaniem. Musisz poszukać na forum. Ale tamten temat by mnie zniechęcił. Ale może ze zmywarkami jest inaczej.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #11

    Domyślnie

    Mam zmywarkę SIEMENS SR65M091EU, też z szufladą.

    Nie zamienię w życiu szuflady na koszyk. Przecież kiedy brakuje miejsca szufladę bez problemu mogę wyjąć... Przynajmniej w moim modelu. Zmywarka sprawdza się świetnie - jest cichutka. Bajer z wyświetlaniem pozostałego czasu na podłodze też się przydaje, a myślałam, że będzie zbędny
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  12. #12

    Domyślnie

    Też mam Simensa, z szufladą. 60 cm. Chwalę, mam ponad 2 lata.
    Bracia mają odpowiednio Beko i Amica. Co do mycia nie mają chyba jakiś większych zastrzeżeń.
    Obydwoje mają jednak problem z opadającymi drzwiami. Ja sobię mogę uchylić na dowolny kąt i trzymają się jak zabetonowane (u mamy podobnie, a ma już 4 lata).
    U nich albo zamknięte, albo otwarte całkowicie.

  13. #13

    Domyślnie

    Żona bardzo długo korzystała z Amici i była zachwycona, szczególnie jeśli mowa o piekarniku. Doskonale dopiekał wszystkie ciasta.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomm.kk33

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-001
    Posty
    13

    Domyślnie

    lodówkę miałem amica i nie polecam,równiutko 2 lata przetrwała niestety, simens mam zmywarkę i daje radę, ale też nie ma u nas dużo osób więc średnio 2 razy w tygodniu jej używamy

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomm.kk33 Zobacz post
    simens mam zmywarkę i daje radę, ale też nie ma u nas dużo osób więc średnio 2 razy w tygodniu jej używamy
    Jak wy to robicie? U mnie tylko 2 sztuki dorosłych+ małe dziecko i zmywara leci dzień w dzień
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  16. #16

    Domyślnie

    zmywarkę Siemensa mam prawie rok, używamy jej co 2-3 dni i jak na razie działa bez zastrzeżeń

  17. #17

    Domyślnie

    mam lodówke siemensa i jestem zadowolony z produktu. Także myślę, że jak będę wymianiał zmywarkę to również postawię na siemensa.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Także uważam szufladę do sztućców za bardzo dobry pomysł. Miałem koszyk i bym się nie zamienił.


    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Mam zmywarkę SIEMENS SR65M091EU, też z szufladą.

    Nie zamienię w życiu szuflady na koszyk. Przecież kiedy brakuje miejsca szufladę bez problemu mogę wyjąć... Przynajmniej w moim modelu. Zmywarka sprawdza się świetnie - jest cichutka. Bajer z wyświetlaniem pozostałego czasu na podłodze też się przydaje, a myślałam, że będzie zbędny
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #19

    Domyślnie

    Ja w obecnej kuchni mam sprzęt Siemensa. W sumie w tym wyborze utwierdził nas gość który wykonuje kuchnie. Sprzęt kupiłem na własną rękę także nie polecał go ze względu na lepszą marżę.
    W nowej kuchni będzie Siemens albo Bosch bo to praktycznie to samo

  20. #20

    Domyślnie

    Ja mam Amica ZIM628 o którą pytasz. Bardzo praktyczna. Użytkuje ją niecały rok. Nie ma z niczym problemów. Sprzedawca polecił mi jedynie, aby stosował produkty do mycia od jednego dostawcy np. z Somat lub Ludwik, ale to już wedle uznania.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony