dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Thermosan NQG - po otynkowaniu

    Udalo mi sie juz zatynkowac 3 z 4 scian thermosanem NQG. Generalnie wychadza dosc grube ziarna ale to nie problem.
    Najciekawsze jest to co mowi wykonawca. Pomstuje na ten tynk od 1 sciany. Mowi ze tynk jest bardzo rzadki ciezko sie naklada i zaciera i trzeba strasznie szybko zacierac. Normalnie pracuje na Tytanie seleny i mowi ze w porownaniu do sleny nakladanie i zacieranie to maskara i wychodzi duzo brzydziej. Selena ma tez jakby wiecej spoiwa i nie jest taka rzadka. Faktycznie ogladalem jak wyglada zatarty tytan i caparol i faktycznie tytannieco ladniej.
    Moze ktos sie spotkał z podobnymi opiniami? Faktycznie ten caparol taki ciezki/niewdzieczny w nakladaniu?

    Mam nadzieje ze ebdzie sie lepiej sprawowal niz nakladal.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Z tym nakładaniem to prawda. Sam przez to przechodziłem i wysłuchałem swoje od fachowca. Z zatarcia swojego tynku nie do końca jestem zadowolony. Nie wygląda za ładnie, wychodzi brak doświadczenia fachowca w zacieraniu tak rzadkiego tynku. Na szczęście po roku przestałem zwracać uwagę na jego strukturę
    P.S.
    Zwróć bacznie uwagę czy struktura tynku jest jednolita bez żadnych milimetrowych dziurek na jego powierzchni?
    U mnie tak właśnie było
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 05-08-2016 o 20:35
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Łatwość czy trudność nakładania nie oznacza jakości spoiwa, które jest gwarancją jego trwałości. Choć dużo może powiedzieć informacja skąd jest spoiwo, z czy spoza Polski...
    Ostatnio edytowane przez Balto ; 05-08-2016 o 21:01

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    Łatwość czy trudność nakładania nie oznacza jakości spoiwa, które jest gwarancją jego trwałości. Choć dużo może powiedzieć informacja skąd jest spoiwo, z czy spoza Polski...
    U przedstawiciela Caparola dowiedziałem się, że NQG jest sprowadzany z Niemiec. Natomiast tynk silikonowy w Polsce.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    U przedstawiciela Caparola dowiedziałem się, że NQG jest sprowadzany z Niemiec. Natomiast tynk silikonowy w Polsce.
    tak, w moim przypadku tez jest sprowadzany z niemiec. Ciekawe ze jeden z wlassciwie najdrozsyzch tynkow jest tak ciezko nakladalny. Mam nadzieje ze chociazbedzie sie dobrze sprawowal skoro nie wyglada idealnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Z tym nakładaniem to prawda. Sam przez to przechodziłem i wysłuchałem swoje od fachowca. Z zatarcia swojego tynku nie do końca jestem zadowolony. Nie wygląda za ładnie, wychodzi brak doświadczenia fachowca w zacieraniu tak rzadkiego tynku. Na szczęście po roku przestałem zwracać uwagę na jego strukturę
    P.S.
    Zwróć bacznie uwagę czy struktura tynku jest jednolita bez żadnych milimetrowych dziurek na jego powierzchni?
    U mnie tak właśnie było
    mozesz cos wiecej powiedziec o tych dziurkach - wiesz skad sie wziely i do czego prowadza? iu mnie w zasadzie nie ma, gdzieniegdzie sie zdarzaja ale sa znaczniemniejsze niz 1mm.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    mozesz cos wiecej powiedziec o tych dziurkach - wiesz skad sie wziely i do czego prowadza? iu mnie w zasadzie nie ma, gdzieniegdzie sie zdarzaja ale sa znaczniemniejsze niz 1mm.
    Przyczyn może być wiele, zbyt duże napowietrzanie tynku, wada fabryczna, technika zacierania, itp.
    Zgłosiłem reklamację bo sito na mojej elewacji było zbyt duże.
    Jeśli sito jest spore to istnieje możliwość, że po zimie tynk może schodzić płatami.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    No nqg jest trudniejsze. Takie rzadkie na pacy, szybko wiaze na ścianie. Zdarzają się większe ziarna w tynku które przeszkadzają. Ale da się go ładnie położyć. Po 3 elewacji wykonanej wykonawca jest już przyzwyczajony i kładzie się jak każdy inny. Co do dziurek - faktycznie czasami pojawiają się i to we wszystkich tynkach wszystkich producentów. Nie do końca znana jest przyczyną bo może być ich wiele, nie mniej jednak pomalowanie takiej struktury rozwiazuje problem.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    No nqg jest trudniejsze. Takie rzadkie na pacy, szybko wiaze na ścianie..
    wlasnie na to skarza sie wykonawcy. Mozezs masz jakis patent jak to ladnie zacierac. Moi zwykle zacierali na 2 razy a tutaj 2 zatarcie nei jest mozliwe.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Jeden kładzie a drugi zaraz za nim zaciera. Nie mogą od siebie zbyt się oddalić

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin.sto1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    151

    Domyślnie

    Teraz to jestem trochę zbity z tropu. Miałem na wiosnę u siebie kłaść ten NQG bo niby taki dobry, a tu widzę że może wyjść lipa. Nie dosyć że droższy (a czy lepszy to w sumie też nie wiadomo) to jeszcze efekt wizualny wychodzi gorszy niż przy tańszych produktach....
    Dom w Majówkach, przerobiony na 96m2 po podłogach (66m parter+30m poddasza uż.), ściany styrop. 20cm 0,038, podłoga 15cm, poddasze wełna 25cm 0,035. Całość podłogówka, WG, OZC 5,5kW dla -18/+23. Zapotrz. obliczeniowe 14474kWh/rok. PC P-W Panasonic 1~ 9kW jako jedyne źródło ciepła

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin.sto1 Zobacz post
    Teraz to jestem trochę zbity z tropu. Miałem na wiosnę u siebie kłaść ten NQG bo niby taki dobry, a tu widzę że może wyjść lipa. Nie dosyć że droższy (a czy lepszy to w sumie też nie wiadomo) to jeszcze efekt wizualny wychodzi gorszy niż przy tańszych produktach....
    no ja powiem szcezrze chyba bym sie 2 raz na ten tynk nie zdecydowal - 2razy drozszy niz inne a efektu nie widac.. Zobaczymy jak sie bedzie sprawowal w nastepnych latach.
    Taka rada K15 naklada sie duzo lepiej niz K20

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    @Brylek, @Tomasz, czy możecie powiedzieć coś więcej jak wam się tynk sprawuje po kilku latach użytkowania? Właśnie stoję przed wyborem tynku i byłem prawie zdecydowany na thermosan NQG, ale teraz po przeczytaniu tego posta mam poważne wątpliwości.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jak narazie do tynku nie mam najmniejszych zastrzeżeń.
    P.S.
    Reklamacja została uwzględniona. Otrzymałem farbę NQG na pomalowanie elewacji. Od tamtej pory wszystko jest wporządku.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 07-07-2020 o 14:18 Powód: P.S.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Jak narazie do tynku nie mam najmniejszych zastrzeżeń.
    P.S.
    Reklamacja została uwzględniona. Otrzymałem farbę NQG na pomalowanie elewacji. Od tamtej pory wszystko jest wporządku.
    bedac precyzyjnym: z tego co pamietam , Twoja nie zostala uwzgledniona przez producenta.
    natomiast faktycznie dostales farbe thermosan nqg na przemalowanie, zeby nie bylo watpliwosci.
    Caparol jednak nie mial z tym nic wspolnego.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    @Fighter, czyli kupując tynk Caparola muszę się liczyć z tym, że dodatkowo będę musiał kupić farbę jak coś pójdzie nie tak?

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    @Fighter, czyli kupując tynk Caparola muszę się liczyć z tym, że dodatkowo będę musiał kupić farbę jak coś pójdzie nie tak?
    w zasadzie jest tak, ze u kazdego producenta jezeli wystapi ten efekt skraterkowania bedzie to samo....
    reklamacja - pismo ze te kraterki nie maja wplywu na powloke ale ze moze lepiej przemalowac , ale zeby sobie farbe kupic czasami zdarzy sie ze producent po prostu da ta farbe na przemalowanie, ale... trzeba troche o to powalczyc i albo sie uda albo nie.
    wiec generalnie "do bani" z taka obsluga.
    Dlatego zaczalem na Caparola narzekac, m.in w takim aspekcie, kiedys gdy cos takiego sie dzialo - dystrybutor w zasadzie nawet nie musial tego zglaszac - po prostu informowal, ze cos takiego sie stalo, barwil klientowi farbe i dostawal zwrot bazy od producenta. Teraz - reklamacja , droga formalna, najczesciej odrzucona, i dystrybutor albo musi klientowi powiedziec zeby sie bujal, albo dac ta farbe ze swoich pieniedzy, taka elewacja wtedy na pewno dystrybutorowi wychodzi na minus, a jak pojawi sie kilka takich - nie jest fajnie i do tego jeszcze walka z klientem i niezadowolenie .

    dlatego tez od kilku lat emigruje do greinplasta w kierunku tynkow TNB - na TNB nigdy jeszcze efekt kraterkowania nie wystapil, zdarzylo sie gdzies tam po drodze na TXB chyba z tego co pamietam, ale wlasnie poszlo to na zasadzie:
    "chlopaki, kraterki wyszly klientowi, robie mu farbe i pamietajcie zeby przy najblizszej dostawie dorzucic mi farbe jako reklamacyjna"
    czyli podejscie producenta tak jak w Caparol bylo kilkanascie lat temu.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    w zasadzie jest tak, ze u kazdego producenta jezeli wystapi ten efekt skraterkowania bedzie to samo....
    reklamacja - pismo ze te kraterki nie maja wplywu na powloke ale ze moze lepiej przemalowac , ale zeby sobie farbe kupic czasami zdarzy sie ze producent po prostu da ta farbe na przemalowanie
    Kiedyś popularna tapeta Raufaza,pomalowana 4-5 razy,struktura stawała się mniej wyczuwalna.Przy tynkach podobnie.Trochę żartem,ale dla kolegi @Regius to raczej dobry kierunek z tym malowaniem.
    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Kolor biały, uziarnienie 1.5 mm (wykonawca nie chce się podjąć 1.0 mm).

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Zwariować można z tymi Waszymi elewacjami. Można kupić z górnej półki "system" i się z nim bujać, a raczej z producentem, pomimo iż ten "system" kosztował krocie.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Zwariować można z tymi Waszymi elewacjami. Można kupić z górnej półki "system" i się z nim bujać, a raczej z producentem, pomimo iż ten "system" kosztował krocie.
    nooo niestety
    jak zaczne produkowac sam wlasny system docieplen , chociaz to pewnie nigdy nie nastapi - bedzie fajniej

    ale z drugiej strony to tak troche jest... nie ma idealnego rozwiazania od jednego producenta, u kazdego jest jakies "ale"
    a z tynkami to najgorzej - bo im lepszy tynk tym trudniejszy w ukladaniu i wykonawcy nie lubia
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 08-07-2020 o 18:18
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony