dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie użytkowanie wieczyste - jak przekształcić na własność??

    czy można i jeśli tak to jak, użytkowanie wieczyste gruntu nabyte od gminy w 2001r.? wiem, że do jakiegoś określonego roku można było to sprawnie i niskimi kosztami zrobić. Jak jest teraz, może ktoś wie?
    buduję własnymi siłami D06a

  2. #2

    Domyślnie Re: użytkowanie wieczyste - jak przekształcić na własność??

    Cytat Napisał Arek99
    czy można i jeśli tak to jak, użytkowanie wieczyste gruntu nabyte od gminy w 2001r.? wiem, że do jakiegoś określonego roku można było to sprawnie i niskimi kosztami zrobić. Jak jest teraz, może ktoś wie?
    teraz chyba jest mozliwość trzeba po prostu dzwonić do gminy i zapytac, a technicznie rzecz polega na dopłacie do rożnicy w cenie prawa własności od uzytkowania wieczystego, domagaj sie uwzględnenia tzw. pierwszej opłaty za uzytkowanie o ile ja wniosles, jest zwykle wieksza od pozostalych, pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko rada gminy poprzez uchwałę może się zgodzić na zmianę użytkowania wieczystego na własność. Uchała może dotyczyć wszystkich gruntów lub może być podjęta tylko dla Twojej działki. Później rzeczoznawca wylicza wartośc gruntu i wysokość dopłaty. Jest na to wzór i jak chcesz to mogę go znaleźć. Generalnie zasadą jest - im niej czasu do końca okresu użytkowania wieczystego tym większa dopłata.
    Przybyłem, kupiłem, wybudowałem dom ... Właśnie taki -
    http://foto.onet.pl/X3IDOVV+UWdSZVdk...U6CWgMNQZ+W2gB
    a teraz...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pjr Zobacz post
    Tylko rada gminy poprzez uchwałę może się zgodzić na zmianę użytkowania wieczystego na własność. Uchała może dotyczyć wszystkich gruntów lub może być podjęta tylko dla Twojej działki. Później rzeczoznawca wylicza wartośc gruntu i wysokość dopłaty. Jest na to wzór i jak chcesz to mogę go znaleźć. Generalnie zasadą jest - im niej czasu do końca okresu użytkowania wieczystego tym większa dopłata.
    Można poprosić o ten wzór ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony