dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 79
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a ile ma lat?

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Posadziłam w 2009 wiosną.
    Gałgan jeden usiłuje rozrastać się po ścianie na której go posadziłam, a tam okno łazienkowe i ja tak nie chcę. Odrasta też nisko przy ziemi i jak nie upilnuję wrasta w trawnik na odległość 4-5 metrów.
    Poza tym zaczęłam podejrzewać, że jest to odmiana (nie pamiętam jaka), która sama się nie pnie. Dorósł do wysokości 2,5 m po kratce bambusowej, którą dostał na zachętę i teraz wszystkie nowe pędy zwisają.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przyczepia się tylko Parthenocissus quinqefolia var. murorum.
    Niestety, rośliny nie będą rosły w gorszym miejscu, jak mają wybór lepszego.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Widzę, że wątek zamarł to spróbuję go wskrzesić

    po pierwsze znalazłam jeszcze taki wątek (ale on też umarł śmiercią naturalną) zielone dachy. Może by tak połączyć te wątki?

    Jestem żywo zainteresowana samodzielnym wykonaniem zielonego dachu na domu 182m2. Ale.. jeżeli jego koszt mnie nie przerośnie. Koszt robocizny odpada, ale ile mogą kosztować materiały?
    Dach jest policzony na zielony i na żwir (żwir chyba cięższy niż zielony). Interesuje mnie roślinność ekstensywna - bo nie mam zamiaru podlewać dachu . Spadek ok 10%. Attyki dookoła.
    I teraz warstwy:
    - beton
    - folia PE
    - styropian parkingowy 20cm
    - EPDM
    - styrodur 5 cm
    - geowłóknina 200g/m2
    to pewniki
    a co dalej ?
    Miałam mieć żwir który wywalam, ale jeśli nie zdążę znaleźć dostawców materiałów na zielony dach, albo koszt zielonego dachu zrobionego przez siebie przewyższy magiczną kwotę xxx to będzie żwir.

    Wg mnie dalej:
    - keramzyt 8-16mm warstwa ok 4-6 cm
    - folia kubełkowa z "dużymi oczkami"
    - jeszcze raz geowłóknina????? czy już niepotrzebna
    - substrat warstwa 8-10 cm (pytanie czy można go zastąpić ziemią ogrodową?)
    - rośliny (myślę o rozchodnikach, żeby było taniej najlepiej w nasionach - efekt nie musi być natychmiastowy z domieszką łąki kwietnej i ziół)

    Elfir - pomożesz? Nie wiem czy dobrze wymyśliłam warstwy na postawie tego co wyczytałam tu i w innych źródłach. Macie jakieś źródła gdzie to kupować nie systemowo?

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    po co ci keramzyt pod folią kubełkową? Keramzyt działa jak drenaż i folia w zasadzie tak samo. Korzenie roślin nie przejdą przez folię kubełkową, więc geowłóknina poniżej też jest już niepotrzebna.

    Warstwy od góry (przy dachu odwróconym):
    luźne podłoże
    drenaż
    warstwa zapobiegająca przerastaniu korzeni
    ocieplenie
    izolacja p. wodna.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    po co ci keramzyt pod folią kubełkową? Keramzyt działa jak drenaż i folia w zasadzie tak samo. Korzenie roślin nie przejdą przez folię kubełkową, więc geowłóknina poniżej też jest już niepotrzebna.

    Warstwy od góry (przy dachu odwróconym):
    luźne podłoże
    drenaż
    warstwa zapobiegająca przerastaniu korzeni
    ocieplenie
    izolacja p. wodna.
    Elfir ja potrzebuję jak chłopu na miedzy mieć wytłumaczone .
    Ja nie mam klasycznego odwróconego, miał być balastowy. I zamieniam balast czyli żwir na roślinność. Czyli
    - luźne podłoże to substrat? czy może być torf? w sumie to nie wiem co tańsze
    - drenaż to albo keramzyt albo folia kubełkowa? - co lepsze?
    - warstwa zapobiegająca przerastaniu korzeni to.... geowłóknina?
    ocieplenie i izolacja p/wodna wyjątkowo już rozumiem .
    -

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Hej witaj A czytałaś tu posty od początku? podawałam link do strony, gdzie mają nawet przewidziane, że zainteresowani samodzielnym wykonaniem się zgłoszą. Są instrukcje i mają sklep z materiałami.

    Dom Elfir też ma przewidziany zielony dach - gdzieś to pisała.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Czytałam czytałam. Znalazłam to już zanim trafiłam na ten wątek. Tylko, że nie znalazłam tam cen - albo szukać nie umiem. Komp mi się do tego co chwilę zawiesza i mam już go dość!

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mam obliczoną nośność dachu pod zielony, ale z przyczyn finansowych nie jestem w stanie na razie tak go wykończyć

    Co znaczy dach balastowy? Bo moim zdaniem balastowy jest tylko odwrócony.
    Klasyczny dach to: paraizolacja, izolacja cieplna (styropian, wełna) i na to papa (izolacja przeciwwodna)
    Odwrócony dach to: papa/EPDM (paraizolacja i jednocześnie izolacja przeciwwodna) i na to obciążony żwirem (balast) styrodur (styropian nienasiąkliwy) jako izolacja cieplna.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    No własnie warstwy mam tak jak pisałam wcześniej, a balastowy - bo balast ma być w postaci żwiru. Oczywiście to nazewnictwo wykonawcy . podobny do klasycznego odwróconego, ale jednak nie do końca. Bo styropian nie będzie miał kontaktu z wodą.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    A wracając do zielonego - please...
    Czy dobrze rozumuję?
    Cytat Napisał adk Zobacz post
    Elfir ja potrzebuję jak chłopu na miedzy mieć wytłumaczone .
    Ja nie mam klasycznego odwróconego, miał być balastowy. I zamieniam balast czyli żwir na roślinność. Czyli
    - luźne podłoże to substrat? czy może być torf? w sumie to nie wiem co tańsze
    - drenaż to albo keramzyt albo folia kubełkowa? - co lepsze?
    - warstwa zapobiegająca przerastaniu korzeni to.... geowłóknina?
    - ocieplenie i izolacja p/wodna wyjątkowo już rozumiem .
    Elfir wiesz może czy jako osoba prywatna jestem w stanie kupić te rzeczy bez zdzierania ze mnie ostatnich pieniędzy? Czy lepiej kupować przez dachowców?

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał adk Zobacz post
    No własnie warstwy mam tak jak pisałam wcześniej, a balastowy - bo balast ma być w postaci żwiru. Oczywiście to nazewnictwo wykonawcy . podobny do klasycznego odwróconego, ale jednak nie do końca. Bo styropian nie będzie miał kontaktu z wodą.
    W klasycznym dachu styro nie ma kontaktu z wodą.
    Zwracam na to uwagę, po to, by nie robić niepotrzebnych warstw na dachu. Na przykład po co 5 cm styroduru u ciebie?

    Keramzyt, folia budowlana - to materiały dostępne powszechnie w składach budowlanych.

    Gorzej z podłożem. NIE MOŻE BYĆ TORF!!!!
    ODCZEPCIE SIĘ RAZ NA ZAWSZE OD TORFU!!
    Torf służy jedynie do zakwaszania podłożą pod różaneczniki, a czasem do rozluźniania gliny.


    To ma być mieszanka kompostu, piasku i perlitu lub bardzo drobnego keramzytu ogrodniczego.
    Kompost - próchnica, piasek - podłoże do korzeni, perlit - rozluźnienie i zmniejszenie wagi całości
    Dach ekstensywny porastają rośliny rosnące w naturze na skałach i piaskach. Znoszące jałowe i suche gleby.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-05-2012 o 23:10

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W klasycznym dachu styro nie ma kontaktu z wodą.
    Zwracam na to uwagę, po to, by nie robić niepotrzebnych warstw na dachu. Na przykład po co 5 cm styroduru u ciebie?

    Keramzyt, folia budowlana - to materiały dostępne powszechnie w składach budowlanych.

    Gorzej z podłożem. NIE MOŻE BYĆ TORF!!!!
    ODCZEPCIE SIĘ RAZ NA ZAWSZE OD TORFU!!
    Torf służy jedynie do zakwaszania podłożą pod różaneczniki, a czasem do rozluźniania gliny.


    To ma być mieszanka kompostu, piasku i perlitu lub bardzo drobnego keramzytu ogrodniczego.
    Kompost - próchnica, piasek - podłoże do korzeni, perlit - rozluźnienie i zmniejszenie wagi całości
    Dach ekstensywny porastają rośliny rosnące w naturze na skałach i piaskach. Znoszące jałowe i suche gleby.
    Taj jest pani psor - odczepiam się od torfu! Raz na zawsze!
    5 cm styroduru jest żeby "usztywnić" izolację dachu, bo styropian parkingowy nie jest tak twardy jak styrodur. A chodzić po nim trzeba, żeby albo wysypać żwir, albo zrobić dach zielony - no i od czasu do czasu trzeba zajrzeć na dach i sprawdzić co tam się dzieje. Po wielu negocjacjach wyszło, że taniej dać w ten sposób niż 20 cm styroduru. A mam w ten sposób 25 cm ocieplenia. Nikt nie mówił, że niepotrzebnie. Byli tacy co mówili, ze powinnam dać 30 cm styroduru - ale mnie nie stać. I prawdopodobnie okaże się, że na zielony też mnie nie stać... Ale pomarzyć zawsze mogę.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał adk Zobacz post
    A wracając do zielonego - please...
    Elfir wiesz może czy jako osoba prywatna jestem w stanie kupić te rzeczy bez zdzierania ze mnie ostatnich pieniędzy? Czy lepiej kupować przez dachowców?
    Wpisałam Ci się w dzienniku-blogu http://www.optigruen.pl/Private-cust...ructions1.html Po prostu ich zapytaj o cenniki
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #55

    Domyślnie

    Podciągam temat może jeszcze kogoś oprócz mnie zainteresuje.Wymyśliłem sobie zielony dach na altance.Praktycznie płaski dach,deski ,papa podkładowa i termozgrzewalna,folia kubełkowa,geowłóknina na to ziemia wymieszana z keramzytem i jakieś rośliny które nie lubią wody.Mam pytanie czy ktoś wie czym różni się keramzyt budowlany od ogrodniczego oprócz ceny oczywiście. Z wyglądu są identyczne tylko że budowlany jest o połowę tańszy

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    niczym. Ewentualnie ogrodniczy jest ładniejszy wizualnie (bardziej gładkie kulki) i ma mniej domieszki popiołu. I jest pakowany w mniejsze worki

  17. #57

    Domyślnie

    Witam w Waszym wątku.
    Dobrze, ze go znalazłam, bo przymierzamy się w przyszłości zagospodarować nasz taras. Jak finanse pozwolą może wiosną. Taras jest nad garażem, 20 metrowym, otoczony attyką, ma rurę spustową, która odprowadza wodę. Takie wykończenie tarasu i balkonu nad wykuszem przewidziano w projekcie i nie zmienialiśmy go. Znaleźliśmy na Śląsku firmę, która zajmuje się wykonywanie dachów metodą ''dachu odwróconego'' czy też zielonych dachów. W obecnym stanie taras jest wykończony płytami betonowymi na specjalnych stojakach i brzegi ma wypełnione żwirkiem. Marzy mi się przekształcić go w oazę zieleni., tzn kwiaty w ogromnych donicach, iglaki, pnącza. Ma może ktoś jakieś fajne inspiracje? muszę przez zimę znaleźć jakieś pomysły. Trawy tam siać nie mam zamiaru, bo wystarczy mi to co mam w ogrodzie, ale duże rośliny jak najbardziej. Najlepiej takie, które przezimują w naszych warunkach,bo nie mam możliwości ich schowania podczas mrozów.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Żona m, ten dach wytrzyma duże obciążenie? Z tego co napisałaś tak nie do końca to wynika. Pytam, bo jak dasz duże donice, a muszą być duże jeśli chcesz je tak trzymać cały rok. Inaczej jak zrobisz w donicach ocieplenie, to niektóre rośliny mogą mieć mało miejsca.
    Tu możesz sie poinspirować
    http://www.charlesdevaivre.com/mobil...ftop-gardens-2
    http://iwanttobehere.com/look-up-11-...eways-new-york

    Zadziała też wpisanie w google „rooftop gardens”
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    też mnie interesuje ten temat - planuję taki dach ok. 20 m2 na drewutni - ale nie mam pojęcia, jak sie do tego zabrać. pomoże ktoś?


  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-zielone-dachy


    http://forum.muratordom.pl/showthrea...rycie-izolacje


    http://www.e-dach.pl/a/2273,zielony-dach


    choć docelowo bardzo mi się podoba, to jednak dość skomplikowanie to wygląda. Jeśli kiepsko zrobiony będzie katastrofa.


    Co zrobić zimą gdy zalegnie na nim 50 cm śniegu?... ciężkiego śniegu

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony