dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    jak głęboko można zrobić bruzdy w sciance nośnej z bloczka gb (grubosc 36cm) i dzialowej (12cm)w celu schowania tam instalacji wodnej w sczegolnosci? prad to nie mam problemu bo kabel jest cienki...
    co wg was powinno sie zrobic najpierw inst. wod-kan czy prąd? a moze to nie ma zadnego znaczenia?
    dzieki za odp.

  2. #2

    Domyślnie

    Najoptymalniej jest zmieściść inst. wodną i CO pod wylewką, wówczas problem znika - nie wiem, czy możesz w ten sposób,
    Finiszant

  3. #3

    Domyślnie

    Ale pod wylewką to tylko poziomo. A w pionie ciągniesz albo pod kartongipsem, albo w bruzdach. A ja będę miał ścianę 24cm i ile mogę bezpiecznie wyciąć.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Bruzda piononowa (o rozsądnej głębokości!) w małym stopniu osłabia ścianę, najgorsze są poziome i do tego długie
    Finiszant

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale myślę że w ścianie 24 cm jak się zrobi bruzdę na głębokość rury + 1 cm na zaszpachlowanie to nie powinno być problemu.

  6. #6

    Domyślnie

    Wielkości bruzd w różnych ścianach - czytałem w dodatku "Woda w domu"-Murator, albo Murator wrzesień -już nie pamiętam.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Mam Ytonga 36,5 cm. Wszystko dałem w podłodze - żadnych poziomych bruzd w ścianach konstrukcyjnych. Bruzdy pionowe tylko na podejścia wody i kanalizy do umywalek - wszystko w ścianach działowych (4-6 cm). Piony kanalizcyjne w rogach i budowane płytami g/k. Szafka gazowa natynkowa - żadnej wnęki. Żeby uniknąć bruzdy w ścianie konstrukcyjnej w jednym pomieszczeniu musiałem przenieść lokalizację baterii.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony