dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 186
  1. #1

    Domyślnie Kocioł Pelletowy Biawar Pellux Compact - 12 kw, Biawar Pellux 200 touch, 20 kw

    Aktualnie stoję przwed podjęciem decyzji o zakupie kotła pelletowego. Na dzień dzisiejszy obstawiam produkty z firmy Biawar oraz Lazar.

    Wstępne informacje:

    Dom 110 m2 parterowy - parter cała podłogówka + 1 grzejnik w łazience
    Piwnica 35 m2 - 2 kaloryfery
    Garaż 35 m2 - 1 kaloryfer
    C.w.u (zbiornik ok 250 l) - dla 3-4 osób

    Planuję pogodówkę i ew. docelowo w rozdzielaczu możliwość podłączenia siłowników pracujących ze sterownikami pokojowymi.
    Ściany: bloczek komórkowy 24 cm + 15 cm styro, strop, 14 cm styro, dach na strychu z pianką 20 cm
    Piwnica bloczek betonowy + 10 cm styro..
    komin fi: 180 długość powyżej 7 m

    Propozycje instalatorów: kocioł 12 kw Compact Pellux lub 20 kw Pellux Touch + automatyka (Lub Lazar SmartFire 15 kw)

    A pytania są następujące:

    1. Czy 20 kw kocioł w tym wypadku nie będzie przewymiarowany ? Kocioł nie pracowałby z pełną mocą a w moim przypadku mogłoby tak być. Czy jest to dobre dla kotła ?
    2. Pojemność wodna kotłów: jeden 70 litrów dla 12 kw a drugi 190 litrów - co ona nam daje jako użytkownikowi - oszczędność w paliwie ?
    3. Nie widzę na stronie producenta maks zużycia pelletu na godzinę dla tych kotłów jeśli ktoś zna proszę o podanie.
    4. Czy wymienione kotły posiadają moduły rozszerzeniowe i jak to jest z tą automatyką instalacji (pompy/mieszacze etc...)., ile zastosować i co ?
    5. Automatyczne czyszczenie. Jakie czynności trzeba wykonać przy czyszczeniu pieca/i jak długo to trwa. (Instrukcja mówi iż co 7 dni należy oczyszczać pewne elementy) instalator że raz na dwa 2-3 tygodnie...
    6. Regulator ciągu czy to będzie dla mnie użyteczne ? fi komina 180 mm długośc . powyżej 7 m
    7. Plusy minusy podanych kotłów, doświadczenia z produktem etc. mile widziane, jeśli ktoś ma doświadczenie z Lazarem również proszę o info.

    POZDRAWIAM

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Redemptor

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyga07 Zobacz post
    Aktualnie stoję przwed podjęciem decyzji o zakupie kotła pelletowego. Na dzień dzisiejszy obstawiam produkty z firmy Biawar oraz Lazar.

    Wstępne informacje:

    Dom 110 m2 parterowy - parter cała podłogówka + 1 grzejnik w łazience
    Piwnica 35 m2 - 2 kaloryfery
    Garaż 35 m2 - 1 kaloryfer
    C.w.u (zbiornik ok 250 l) - dla 3-4 osób

    Planuję pogodówkę i ew. docelowo w rozdzielaczu możliwość podłączenia siłowników pracujących ze sterownikami pokojowymi.
    Ściany: bloczek komórkowy 24 cm + 15 cm styro, strop, 14 cm styro, dach na strychu z pianką 20 cm
    Piwnica bloczek betonowy + 10 cm styro..
    komin fi: 180 długość powyżej 7 m

    Propozycje instalatorów: kocioł 12 kw Compact Pellux lub 20 kw Pellux Touch + automatyka (Lub Lazar SmartFire 15 kw)

    A pytania są następujące:

    1. Czy 20 kw kocioł w tym wypadku nie będzie przewymiarowany ? Kocioł nie pracowałby z pełną mocą a w moim przypadku mogłoby tak być. Czy jest to dobre dla kotła ?
    2. Pojemność wodna kotłów: jeden 70 litrów dla 12 kw a drugi 190 litrów - co ona nam daje jako użytkownikowi - oszczędność w paliwie ?
    3. Nie widzę na stronie producenta maks zużycia pelletu na godzinę dla tych kotłów jeśli ktoś zna proszę o podanie.
    4. Czy wymienione kotły posiadają moduły rozszerzeniowe i jak to jest z tą automatyką instalacji (pompy/mieszacze etc...)., ile zastosować i co ?
    5. Automatyczne czyszczenie. Jakie czynności trzeba wykonać przy czyszczeniu pieca/i jak długo to trwa. (Instrukcja mówi iż co 7 dni należy oczyszczać pewne elementy) instalator że raz na dwa 2-3 tygodnie...
    6. Regulator ciągu czy to będzie dla mnie użyteczne ? fi komina 180 mm długośc . powyżej 7 m
    7. Plusy minusy podanych kotłów, doświadczenia z produktem etc. mile widziane, jeśli ktoś ma doświadczenie z Lazarem również proszę o info.

    POZDRAWIAM


    Witam,

    Mam te same dokładnie dylematy.
    Podobno do ogrzewania podłogowego lepiej pasuje 20 kw Pellux Touch.
    Większa pojemność wodna powoduje, że przy wychłodzeniu np jednego z pomieszczeń piec nie musi się ponownie rozpalać.
    No i wyposażenie tego kotłów jest dużo bogatsze.
    Obecnie jest dofinansowanie 2000 zł do tych kotłów.
    Mi został miesiąc na decyzję

    Co Pan wybrał??

    Michał

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redemptor Zobacz post
    Witam,

    Mam te same dokładnie dylematy.
    Podobno do ogrzewania podłogowego lepiej pasuje 20 kw Pellux Touch.
    Większa pojemność wodna powoduje, że przy wychłodzeniu np jednego z pomieszczeń piec nie musi się ponownie rozpalać.
    No i wyposażenie tego kotłów jest dużo bogatsze.
    Obecnie jest dofinansowanie 2000 zł do tych kotłów.
    Mi został miesiąc na decyzję

    Co Pan wybrał??

    Michał
    Jeszcze nie wybrałem... niestety
    Pojemność wodna kotła w Compact Pellux 12 Kw to 70 litrów Lazar ma 35 l model Smart Fire 15 KW w BIawar Pellux Touch to 190 l. Na pewno do Compact Pellux należy dokonać na własny koszt zabezpieczenia temp. powrotu co w Lazarze i 20 kw Pellux Touch jest w standardzie a to już dodatkowy koszt... Sam się zastanawiam czy jest sens kupować kocioł na 20 kW do domu 110 m2 z c.w.u i piwnicą czy to ma sens, zastosowane palniki są modulowane.... wydaje mi się że kocioł powinien częściej pod 90 % mocy niż na pół-gwizdka.

    Marcin

  4. #4

    Domyślnie

    Wybralem. Biawar Compact Pellux Touch 12kW. Zmodernizowany sterownik. W standardzie obsługa 2 obiegi C.O i C.W.U. Cena b.przystępna aktualnie jest promocja w Biawar.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyga07 Zobacz post
    Wybralem. Biawar Compact Pellux Touch 12kW. Zmodernizowany sterownik. W standardzie obsługa 2 obiegi C.O i C.W.U. Cena b.przystępna aktualnie jest promocja w Biawar.
    Witam.
    Proszę napisać jak sprawuje się kociołek. Ja wprawdzie jestem przed decyzją wyboru pellux 200 touch .Ale jestem ciekawy rezultatów u pana.
    I gdzie pan kupił kociołek ?
    Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał filip8013 Zobacz post
    Witam.
    Proszę napisać jak sprawuje się kociołek. Ja wprawdzie jestem przed decyzją wyboru pellux 200 touch .Ale jestem ciekawy rezultatów u pana.
    I gdzie pan kupił kociołek ?
    Pozdrawiam.
    Czekam nadal na dostawę kotła.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam

    Ja rownież wybrałem pellux compact touch. Pow. Domu 135 mkw (z możliwością zagospodarowanie poddasza 65 mkw). Ogrzewanie podłogowe + drabinka w łazience + kominek z płaszczem.

    Niestety dostawa kociołka sie opóźnia i to już drugi tydzień. Biawar nie chce powiedzieć kiedy kocioł będzie gotowy. Zyga07 - jak to jest w Twoim przypadku? Ile już czekasz na swój kociołek?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Twin81 Zobacz post
    Witam

    Ja rownież wybrałem pellux compact touch. Pow. Domu 135 mkw (z możliwością zagospodarowanie poddasza 65 mkw). Ogrzewanie podłogowe + drabinka w łazience + kominek z płaszczem.

    Niestety dostawa kociołka sie opóźnia i to już drugi tydzień. Biawar nie chce powiedzieć kiedy kocioł będzie gotowy. Zyga07 - jak to jest w Twoim przypadku? Ile już czekasz na swój kociołek?
    Na kociołek czekam od połowy października: Bo teoretycznie miały być dostępne od 15.10.2016 w sprzedaży. Do dnia dzisiejszego kotła nie ma. Ciśnij producenta, ja czekam jeszcze maks dwa tyg. jak go nie dostanę przechodzę na konkurencję.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyga07 Zobacz post
    Na kociołek czekam od połowy października: Bo teoretycznie miały być dostępne od 15.10.2016 w sprzedaży. Do dnia dzisiejszego kotła nie ma. Ciśnij producenta, ja czekam jeszcze maks dwa tyg. jak go nie dostanę przechodzę na konkurencję.
    Kociołek dotarł na miejsce tzn. do mojej kotłowni. Jest jednak ale - zdecydowałem się na standardowy sterownik + rozszerzenie. Niestety z Touchem mają problem. Widać, że Biawar rozpoczął dystrybucję rozwiązania, które nie zostało zaakceptowane lub brakuje mu odpowiednich certyfikatów.
    Ja nie chciałem już dłużej czekać. I tak czekałem 3 tygodnie dłużej niż pierwotny termin.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    doktor95

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Darłowo
    Kod pocztowy
    76-150
    Posty
    1

    Domyślnie Panowie jak sprawują się wasze ko ciołki Biwar

    Cytat Napisał Twin81 Zobacz post
    Kociołek dotarł na miejsce tzn. do mojej kotłowni. Jest jednak ale - zdecydowałem się na standardowy sterownik + rozszerzenie. Niestety z Touchem mają problem. Widać, że Biawar rozpoczął dystrybucję rozwiązania, które nie zostało zaakceptowane lub brakuje mu odpowiednich certyfikatów.
    Ja nie chciałem już dłużej czekać. I tak czekałem 3 tygodnie dłużej niż pierwotny termin.

    Dzień dobry
    proszę was o wasze spostrzeżenia w użytkowaniu nowych kotłów Biwar, wacham się nad zakupem właśnie tego typu piecy,
    czekam na wasze opinie jak sprzęt się sprawuje
    Proszę was o komentarz , ze strony klienta ,bo na infolini zawsze mówią same superlatywy a w praktyce wychodzi różnie .
    Sąsiad zakupił piecyk Kost....wy i jest załamany bo na infolini go oczarowali ,a w rzeczywistości sprzęt jest przereklamowany i tandetny
    pozdr.MK

  11. #11

    Domyślnie

    Witajcie
    Jestem użytkownikiem tego kotła od miesiąca. Na razie testuje różne ustawienia, ale jak na razie zakup uważam za bardzo udany. Może ktoś pochwali się swoimi ustawieniami palnika?

    Pozdrawiam
    Tomek
    Tomek

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał silus Zobacz post
    Witajcie
    Jestem użytkownikiem tego kotła od miesiąca. Na razie testuje różne ustawienia, ale jak na razie zakup uważam za bardzo udany. Może ktoś pochwali się swoimi ustawieniami palnika?

    Pozdrawiam
    Tomek

    Do mnie kocioł dotarł w tym tygodniu. Jak będziesz coś więcej wiedział nt. zużycia pelletu napisz proszę. Aktualnie czekam na instalatorów kotłowni.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kezorbz

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam,
    Także jestem zainteresowany piecem biawar w konfiguracji jak Zyga07.
    Jak przebiegły Wam instalacje? Możecie napisać coś o spalaniu i obsłudze?

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaus1973

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    murowana goślina
    Posty
    24

    Domyślnie

    salute
    dotarł do mnie z Touchem. Uruchomiłem. Jest dobrze. więcej opiszę za tydzień.
    dom:
    PARTER 60,7 / 90,4m2 w tym garaż 30 m2
    PODDASZE 56,6 / 86,1 m²
    + PIWNICA 87 / 90,4m2

    Ten piec jest po 3 dniach jest dla mnie rewelacyjny.
    nie mam jeszcze wełny nawet na połowie dachu.Kominki wentylacyjne 6 sztuk nie podłączone dwie kratki na ścianach szczytkowych to poprostu otwory 125 mm.
    wciąga 2,5 worka na dobę i po 72 h mam 14 stopni. ściany się już wygrzewają.
    proste intuicyjne menu. Kontakt z firmą Biawar - rewelacja, zmiana nastawów- SMS i w odpowiedzi zrzut ekranowy na mejla i wklepujesz.

    Jeśli ktoś potrzebuje na namiar na osobę*która u mnie dobrała pompy itd. ,dała schemat , podpowiedziała instalatorowi, przyjechała na uruchomienie mówiąc co poprawić w intalacji żeby jeszcze było lepiej (dwa drobiazgi ale jednak). To ja taką osobę znalazłem. Trochę z lękiem ale bylo idealnie.

    to tak na szybko wrażenia.
    pozdrawiam
    klaus
    Ostatnio edytowane przez klaus1973 ; 20-12-2016 o 23:35

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaus1973 Zobacz post
    salute
    dotarł do mnie z Touchem. Uruchomiłem. Jest dobrze. więcej opiszę za tydzień.
    dom:
    PARTER 60,7 / 90,4m2 w tym garaż 30 m2
    PODDASZE 56,6 / 86,1 m²
    + PIWNICA 87 / 90,4m2

    Ten piec jest po 3 dniach jest dla mnie rewelacyjny.
    nie mam jeszcze wełny nawet na połowie dachu.Kominki wentylacyjne 6 sztuk nie podłączone dwie kratki na ścianach szczytkowych to poprostu otwory 125 mm.
    wciąga 2,5 worka na dobę i po 72 h mam 14 stopni. ściany się już wygrzewają.
    proste intuicyjne menu. Kontakt z firmą Biawar - rewelacja, zmiana nastawów- SMS i w odpowiedzi zrzut ekranowy na mejla i wklepujesz.

    Jeśli ktoś potrzebuje na namiar na osobę*która u mnie dobrała pompy itd. ,dała schemat , podpowiedziała instalatorowi, przyjechała na uruchomienie mówiąc co poprawić w intalacji żeby jeszcze było lepiej (dwa drobiazgi ale jednak). To ja taką osobę znalazłem. Trochę z lękiem ale bylo idealnie.

    to tak na szybko wrażenia.
    pozdrawiam
    klaus

    Hej ja tez wczoraj uruchamiałem ale mam problemy czy rozmawiałeś z Biawar-u z kimś konkretnym czy Infolinia ?

    P.S. Dostęp przez Internet do kotła jest fajną opcją.

    POZDR

  16. #16

    Domyślnie

    Też się zastanawiam nad tym kotłem, dużo dobrego słyszałem, cenowo też w miarę ok (drożej niż Kostrzewa, ale jakościowo to inna półka). Widziałem jak 12kw Compact pracuje u sąsiada i jest bardzo ok, ale to na małym domu 100m, więc wszystko będzie grało. Zaczynam jesienią generalny remont i przechodzę z groszku na coś czystszego (jest okazja, zmieniam miejsce kotłowni). zastanawiam się czy 200 touch pociągnie 250m (z garażem), w tym jakieś 150 podłogówki.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał silus Zobacz post
    Witajcie
    Jestem użytkownikiem tego kotła od miesiąca. Na razie testuje różne ustawienia, ale jak na razie zakup uważam za bardzo udany. Może ktoś pochwali się swoimi ustawieniami palnika?

    Pozdrawiam
    Tomek
    Cześć

    Proszę o podanie ustawień palnika i ew innych parametrów.
    Jakim pelletem palicie ?
    Czy posiadasz w instalacji wyciąg kominowy lub regulator ciągu ?


    POZDzyga07

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaus1973

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    murowana goślina
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał horowitz Zobacz post
    Też się zastanawiam nad tym kotłem, dużo dobrego słyszałem, cenowo też w miarę ok (drożej niż Kostrzewa, ale jakościowo to inna półka). Widziałem jak 12kw Compact pracuje u sąsiada i jest bardzo ok, ale to na małym domu 100m, więc wszystko będzie grało. Zaczynam jesienią generalny remont i przechodzę z groszku na coś czystszego (jest okazja, zmieniam miejsce kotłowni). zastanawiam się czy 200 touch pociągnie 250m (z garażem), w tym jakieś 150 podłogówki.
    ja mam 247 i ciągnie ta 12 ale to nowy dom.

  19. #19

    Domyślnie

    U mnie źle się zaczęło
    - kocioł przyjechał z miesięcznym opóźnieniem Compact TOUCH 12 kW
    - po pierwszym rozpaleniu pracował 15 godzin następnie się wyłączył - efekt: uszkodzony palnik. Mało tego sam zdiagnozowałem usterkę,
    - serwis ogólnopolski praktycznie nie istnieje w tej firmie...

    ....jak dla mnie na dzień dzisiejszy produkt porażka....

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaus1973

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    murowana goślina
    Posty
    24

    Domyślnie

    wyłączył się*bo co się*stało?
    zapchał się*palnik pelletem?

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony