dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 10
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 186
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturS74 Zobacz post
    Witam.

    Palę też pelletem z Ukrainy. Ustawione mam parametry 11,2 kg/h oraz 4,6 kwh. U mnie przy tym pellecie po 1,5 miesiąca musiałem wyczyścić rurę podajnika, bo było dużo pyłu i trocin, przez co na palenisku zrobił się nagar i pellet nie zsuwał się swobodnie i dalej zaczęła się zapełniać rura podajnika. Wydaje mi się, że w okresie zimowym należy przyjąć jedno czyszczenie na 4-6 tygodni.
    Witam a mógłbyś napisać jak ustawione masz resztę parametrow. Bo mam mały problem z osiągnięciem temp na Ukrainskim pellecie. Śmiga u ciebie na tych ustawieniach?

  2. #122

    Domyślnie

    Witam! Mam ten sam problem z tym samym kotłem. Przestał dobijać do zadanej Tep dobija do 50 i spada i tak w kółko?? Udało się Panu coś z tym zrobić??

  3. #123
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArturS74

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-127
    Posty
    23

    Domyślnie

    Z osiąganiem temperatury nie miałem problemów. Cykl pracy podajnika i ew. czas podawania pelletu na różnych mocach, zmniejszałem, czyli spadała moc kotła, a i tak nie miałem problemów z uzyskaniem zadanej temperatury.

  4. #124
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArturS74

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-127
    Posty
    23

    Domyślnie

    Ja natomiast powtórzę pytanie. Czy macie problemy z osadzającymi się trocinami, tuż za kolankiem w palniku, na skutego czego powstaje nagar, a później pewnie zapychanie się pelletu? Rozmawiałem w serwisantem i on twierdzi, ze to wina pelletu, też tak myślałem. Ale teraz kupiłem Lavę i problem mam podobny. Wypadałoby raz na tydzień czyścić palnik z nagaru powstającego tuż za kolankiem w palniku.

  5. #125
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArturS74

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-127
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robak1987gier Zobacz post
    Pomocy!! Znajdzie się ktoś kto pomoże z nastawami kotła 200 Touch piec nie może osiągnąć zadanej temp maks 43 i spada i tak w kolko. Wcześniej smigal aż milo. Nie wiem co jest. Kombinowalem z ustawieniami Ale nie mogę trafić. Może ktoś podzieli się gotowcem. Mój pierwszy sezon. Zapychanie rury już mam za sobą.
    A co się stało, ze zapychanie rury już za Tobą?

  6. #126
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArturS74

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-127
    Posty
    23

    Domyślnie

    To podzielę się jeszcze spalaniem (kg na dobę). Październik - 7,3. Listopad 11,5. Grudzień 13,0. Styczeń 14,5. Luty 18 kg.

  7. #127
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    EmiloR

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witajcie,

    Jestem nowy na forum bo chętnie dołączę się do tematu który prowadzicie.
    Posiadam Piec Pellux Compact 12 kW od listopada 2016 roku, jeszcze na sterowniku ESTYMA i palniku PBMAX z większym paleniskiem (no ten poprzedni).

    Czy mam pisać coś na temat jego opinii ?! Nie wiem czy Biawar by chciał
    Po dwóch miesiącach od zakupu spaliła się rura od podajnika pieca - przyczyna jak twierdził serwisant zbyt mały kąt deflektora i gromadził się popiół który uniemożliwiał wylot spalin.
    Rura moim skromnym zdaniem wciąż mocno się nagrzewała, bo gdy przyszło dosypać pelletu do zbiornika zawsze było wewnątrz pełno dymu - na tę okoliczność wymieniono jeden z turbulatorów.
    Dziś po regulacjach serwisanta piec działa i jakoś się spisuje, lecz najmniejsza zmiana pelletu powoduje problemy ;/

    Korzystając z tej okazji że już mam prawie dwa sezony grzewcze za sobą chce podzielić się opinią na temat mojego spalania.

    Dom wybudowany w 2016r, parter 156 m2, CO wszystko w podłodze, CWU 200L w BUZ. Piec Biawar Pellux Compact 12 - ster pokojowy, pracujący z buforem multiwalentnym 500/200 też Biawar.
    Pierwszy rok grzania okres styczeń, luty 2017 - spalanie sięgające 30-40 kg/24h. Liczyłem średnie spalanie od listopada 2016-maja 2017 - 25kg/24h
    Drugi rok grzania, liczyłem że będzie lepiej no i.....
    - listopad 2017 - 20 kg/24h
    - grudzień 2017 - 25 kg/24h
    - styczeń 2018 - spalanie 25-30 kg/24h
    - luty 2018 - spalanie 30 kg/24h

    Dołączyłem do was, ponieważ jak czytam niektóre posty o spalaniu w waszych kotłach to co u mnie jest nie tak ??!!

    W domu temp. około 21 stopni, piec ustawiony w tryb ECO. Sterowanie podłogówką z czujnika pogodowego, krzywa grzewcza dla podłogi na około 0,6. Podłoga na gruncie styropian 20 cm, ściany grafit 20 cm, strop grafit 20 cm+5cm wełny na styro.

    Nastawy pieca:
    - próba wagowa po 10 min - wyszło 2 kg
    - wart. opał pelletu - 4,8 kwh
    - przy 100% mocy ustawione do 12 kW, więc podawanie obecnie to 4,7
    - komin pieca to 6 m

    Rura wciąż się robi ciepła, czasami nawet gorąca i jest cała czarna wewnątrz.

    Co robić ??!!
    Pomóżcie !! Serwisanci mówią że dużo spalam, ale nie mają dla mnie rady ;/
    Ostatnio edytowane przez EmiloR ; 16-03-2018 o 21:18

  8. #128
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArturS74

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-127
    Posty
    23

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o krzywe grzewcze, to można powiedzieć, że w chwili obecnej z nich nie korzystam. Na obiegach mam ustawioną temperaturę min 50 stopni i tym ustawieniem wymuszam taką temperaturę na kaloryferach. Niezależnie od temperatury zewnętrznej, piec grzeje np. 2 godz., nagrzewa pomieszczenia do zadanej temperatury i się wyłącza. Uznałem, że jest to bardziej ekonomiczne, niż pstrykanie pieca przy niższej temperaturze na kaloryferach (zadanej w/g krzywej grzewczej).
    W nocy też utrzymujesz 21 stopni?
    Czy dobrze rozumiem, że w zbiorniku na pellet masz dym?
    U mnie rura jest ciepława, ale nigdy nie była czarna. Wygląda to tak, jakbyś miał problem z ciągiem w kominie.

  9. #129

    Domyślnie

    Witam ponownie
    w sprawie swego NIBE BIAWAR Pellux Compact 12kw

    Dzisiaj wymienilismy spiralke w palniku. Jak powiedzial technik, i tak nasz piec dobrze sie sprawowal, bo innym klientom przepala sie po tygodniu uzycia. U nas przetrwala ta spiralka 6 miesecy

    Mam pytanie.
    Jaka temperature mam zadac w ustawieniach serwisowych C.O:
    MAX Tzew pomp komf
    MAX Tzwe pomp ekon
    MIN Tco pomp

    Dom mamy 80m2, ogrzewany poprzez kaloryfery, nie podlogowe ogrzewanie.

    Z gory dziekuje za rade!

  10. #130

    Domyślnie 12 biawar

    Cytat Napisał EmiloR Zobacz post
    Witajcie,

    Jestem nowy na forum bo chętnie dołączę się do tematu który prowadzicie.
    Posiadam Piec Pellux Compact 12 kW od listopada 2016 roku, jeszcze na sterowniku ESTYMA i palniku PBMAX z większym paleniskiem (no ten poprzedni).

    Czy mam pisać coś na temat jego opinii ?! Nie wiem czy Biawar by chciał
    Po dwóch miesiącach od zakupu spaliła się rura od podajnika pieca - przyczyna jak twierdził serwisant zbyt mały kąt deflektora i gromadził się popiół który uniemożliwiał wylot spalin.
    Rura moim skromnym zdaniem wciąż mocno się nagrzewała, bo gdy przyszło dosypać pelletu do zbiornika zawsze było wewnątrz pełno dymu - na tę okoliczność wymieniono jeden z turbulatorów.
    Dziś po regulacjach serwisanta piec działa i jakoś się spisuje, lecz najmniejsza zmiana pelletu powoduje problemy ;/

    Korzystając z tej okazji że już mam prawie dwa sezony grzewcze za sobą chce podzielić się opinią na temat mojego spalania.

    Dom wybudowany w 2016r, parter 156 m2, CO wszystko w podłodze, CWU 200L w BUZ. Piec Biawar Pellux Compact 12 - ster pokojowy, pracujący z buforem multiwalentnym 500/200 też Biawar.
    Pierwszy rok grzania okres styczeń, luty 2017 - spalanie sięgające 30-40 kg/24h. Liczyłem średnie spalanie od listopada 2016-maja 2017 - 25kg/24h
    Drugi rok grzania, liczyłem że będzie lepiej no i.....
    - listopad 2017 - 20 kg/24h
    - grudzień 2017 - 25 kg/24h
    - styczeń 2018 - spalanie 25-30 kg/24h
    - luty 2018 - spalanie 30 kg/24h

    Dołączyłem do was, ponieważ jak czytam niektóre posty o spalaniu w waszych kotłach to co u mnie jest nie tak ??!!

    W domu temp. około 21 stopni, piec ustawiony w tryb ECO. Sterowanie podłogówką z czujnika pogodowego, krzywa grzewcza dla podłogi na około 0,6. Podłoga na gruncie styropian 20 cm, ściany grafit 20 cm, strop grafit 20 cm+5cm wełny na styro.

    Nastawy pieca:
    - próba wagowa po 10 min - wyszło 2 kg
    - wart. opał pelletu - 4,8 kwh
    - przy 100% mocy ustawione do 12 kW, więc podawanie obecnie to 4,7
    - komin pieca to 6 m

    Rura wciąż się robi ciepła, czasami nawet gorąca i jest cała czarna wewnątrz.

    Co robić ??!!
    Pomóżcie !! Serwisanci mówią że dużo spalam, ale nie mają dla mnie rady ;/
    Witam, tez posiadam ten sam na Estymie, moja rada to- czyszczenie pieca co 7-10 dni , od góry wszystko wyciągamy później wycior , odkurzacz , następnie za każdym razem wyciągamy palnik z czyścimy palnik odkurzaczem i rurę z podajnika , wyciągamy ten daszek tak to nazywam tam zbiera się popiół ręka wygarniamy krawędzie i odkurzacz . Nie jest tak kolorowo jak jest w opisie kotła w reklamie , jak masz pytania to dawaj

  11. #131
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    EmiloR

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturS74 Zobacz post
    Jeśli chodzi o krzywe grzewcze, to można powiedzieć, że w chwili obecnej z nich nie korzystam. Na obiegach mam ustawioną temperaturę min 50 stopni i tym ustawieniem wymuszam taką temperaturę na kaloryferach. Niezależnie od temperatury zewnętrznej, piec grzeje np. 2 godz., nagrzewa pomieszczenia do zadanej temperatury i się wyłącza. Uznałem, że jest to bardziej ekonomiczne, niż pstrykanie pieca przy niższej temperaturze na kaloryferach (zadanej w/g krzywej grzewczej).
    W nocy też utrzymujesz 21 stopni?
    Czy dobrze rozumiem, że w zbiorniku na pellet masz dym?
    U mnie rura jest ciepława, ale nigdy nie była czarna. Wygląda to tak, jakbyś miał problem z ciągiem w kominie.
    ArturS74 - to jak twoim zdaniem powinienem ustawić piec ? W całym domu na 156 m2 mam podłogę, pompa CO w tryb stały, bo przecież podłogówka ma dużą bezwładność. Generalnie sterownik pokojowy jest ustawiony w tryb czasowy, w godzinach 4-22 grzeje do 21,2 stopni natomiast 22-4 grzeje do 20,6 stopni. Czy w trybie komfort na 21,2 czy tylko eco na 20,6 różnica w spalaniu dobowym liczone w przeciągu tygodnia to około 1-2 kg. Tryb czasowy lepszy bo w nocy lepiej się śpi gdy jest chłodniej odrobinę
    Tak w zbiorniku na pellet mam dym, a dokładnie wydostaje się on najbardziej przez sam podajnik (korpus silnika).
    U mnie rura metalowa osiąga 50 czasami nawet 70 stopni (mierzę termometrem na podczerwień), natomiast rura od podajnika jest cała wewnątrz czarna i pełna czarnego nagaru. Ciąg w kominie mierzony przez serwisanta i co prawda jest ok chodź mógłby być lepszy.

    Cytat Napisał 12 biawar Zobacz post
    Witam, tez posiadam ten sam na Estymie, moja rada to- czyszczenie pieca co 7-10 dni , od góry wszystko wyciągamy później wycior , odkurzacz , następnie za każdym razem wyciągamy palnik z czyścimy palnik odkurzaczem i rurę z podajnika , wyciągamy ten daszek tak to nazywam tam zbiera się popiół ręka wygarniamy krawędzie i odkurzacz . Nie jest tak kolorowo jak jest w opisie kotła w reklamie , jak masz pytania to dawaj
    Piec czyszczę kompleksowo, co dwa dni wyrzucam wyczystkę, a co sobota cały piec od A do Z właśnie tak jak piszesz.
    Czy w swoim palniku masz także zdjętą bramkę ?
    Jaki masz czas podawania podczas rozpalania ?

    JAk jeszcze możecie mi pomóc ?

  12. #132

    Domyślnie A

    Cytat Napisał EmiloR Zobacz post
    ArturS74 - to jak twoim zdaniem powinienem ustawić piec ? W całym domu na 156 m2 mam podłogę, pompa CO w tryb stały, bo przecież podłogówka ma dużą bezwładność. Generalnie sterownik pokojowy jest ustawiony w tryb czasowy, w godzinach 4-22 grzeje do 21,2 stopni natomiast 22-4 grzeje do 20,6 stopni. Czy w trybie komfort na 21,2 czy tylko eco na 20,6 różnica w spalaniu dobowym liczone w przeciągu tygodnia to około 1-2 kg. Tryb czasowy lepszy bo w nocy lepiej się śpi gdy jest chłodniej odrobinę
    Tak w zbiorniku na pellet mam dym, a dokładnie wydostaje się on najbardziej przez sam podajnik (korpus silnika).
    U mnie rura metalowa osiąga 50 czasami nawet 70 stopni (mierzę termometrem na podczerwień), natomiast rura od podajnika jest cała wewnątrz czarna i pełna czarnego nagaru. Ciąg w kominie mierzony przez serwisanta i co prawda jest ok chodź mógłby być lepszy.



    Piec czyszczę kompleksowo, co dwa dni wyrzucam wyczystkę, a co sobota cały piec od A do Z właśnie tak jak piszesz.
    Czy w swoim palniku masz także zdjętą bramkę ?
    Jaki masz czas podawania podczas rozpalania ?

    JAk jeszcze możecie mi pomóc ?
    Bramka jest cały czas , nie była ściągana , przy rozpalaniu 55 s. U mnie zamontowany jest regulator ciągu w kominie , jeżeli cofa to kwestia albo zapychania popiołem na tym daszku ,bo wtedy poprostu do góry nie idzie, albo złe masz ustawione parametry jakieś . Niestety wada fabryczna jest z tym daszkiem , poprostu ten model nie dokonca był testowany na to. Taka moja opinia

  13. #133
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaus1973

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    murowana goślina
    Posty
    24

    Domyślnie

    @ngs
    zrób zdjęcie tego daszka - bo nie wiem o czym piszesz.
    Co do pieca, ja mojego nie czyszczę - no popiół jak jest pełen popielnik, czyli jak wypali cały zasobni a czasem nawet półtora zasobnika.
    Za cudowny ten piec nie jest to fakt. A nawet bym powiedział*kiepski po dwóch latach.

    to co ja mam wykonane to:
    1. blaszka spowalniająca usunięta.
    2. deflektor wymieniony na krótszy - wykonany przez firmę biawar, żeby nie było, że jakaś samoróbka
    3. własne - proste, poziome, bez żadnych zakrętów wejście do komina
    4. rura plastikowa podająca pellet, skrócona i napięta jak struna.

    dym w zbiorniku na pellet zdarza się i to mnie nie pokoi. Najwyraźniej nie da się*wykonać*pieca na pellet małej mocy, z małym paleniskiem.

    pozdrawiam
    Tomasz P.

  14. #134

    Domyślnie A

    Cytat Napisał klaus1973 Zobacz post
    @ngs
    zrób zdjęcie tego daszka - bo nie wiem o czym piszesz.
    Co do pieca, ja mojego nie czyszczę - no popiół jak jest pełen popielnik, czyli jak wypali cały zasobni a czasem nawet półtora zasobnika.
    Za cudowny ten piec nie jest to fakt. A nawet bym powiedział*kiepski po dwóch latach.

    to co ja mam wykonane to:
    1. blaszka spowalniająca usunięta.
    2. deflektor wymieniony na krótszy - wykonany przez firmę biawar, żeby nie było, że jakaś samoróbka
    3. własne - proste, poziome, bez żadnych zakrętów wejście do komina
    4. rura plastikowa podająca pellet, skrócona i napięta jak struna.

    dym w zbiorniku na pellet zdarza się i to mnie nie pokoi. Najwyraźniej nie da się*wykonać*pieca na pellet małej mocy, z małym paleniskiem.

    pozdrawiam
    Tomasz P.
    Witam,daszek jak zwał nazywam to co jest nad palnikiem podczas czyszczenia zawsze wyciągam i dokładnie popiół resztki usuwam odkurzaczem. Pale peletem 6 mm. firmy krzak , po 20 kg worek ,z tego co podane było tylko wartość opałowa i ze mieszanka liściaste iglaste.kawalki krótkie - bez trociny w workach ) próbowałem od lokalnego producenta lecz taki około 1 cm średnicy tez dawał radę lecz dłuższy czas rozpałki z względu na grubość

  15. #135
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaus1973

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    murowana goślina
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ngs Zobacz post
    Witam,daszek jak zwał nazywam to co jest nad palnikiem podczas czyszczenia zawsze wyciągam i dokładnie popiół resztki usuwam odkurzaczem.
    to jest deflektor - tak to nazywają bo taką*ma funkcję.
    Żenada żeby czyścic części które nie powinny wymagać czyszczenia, popiół*powinien opadać do popielnika.
    popielnik to także porażka w czyszczeniu.
    Po 2 roku użytkowania, jednocześnie w drugim domu palę w śmieciuchu, drewnem i węglem. I piec na pewno nie jest wart pieniędzy, jakie sobie za niego żąda biawar. I nic mojego zdania już*nie zmieni. Po prostu muszę przełknąć tę sprawę.

  16. #136

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaus1973 Zobacz post
    to jest deflektor - tak to nazywają bo taką*ma funkcję.
    Żenada żeby czyścic części które nie powinny wymagać czyszczenia, popiół*powinien opadać do popielnika.
    popielnik to także porażka w czyszczeniu.
    Po 2 roku użytkowania, jednocześnie w drugim domu palę w śmieciuchu, drewnem i węglem. I piec na pewno nie jest wart pieniędzy, jakie sobie za niego żąda biawar. I nic mojego zdania już*nie zmieni. Po prostu muszę przełknąć tę sprawę.
    Dzisiaj znaleźliśmy ten deflektor w szufladzie na popiół :/
    Piec nie włącza się. Wydaje alarm "03 Obwód bezpieczeństwa palnika"
    Chociaż przed czyszczeniem pracował przez tydzień bez problemu. I rano wyłączył się normalnie.
    I co mamy teraz zrobić?
    Bardzo, ale to bardzo kapryśny ten Biawar Compact Pellux

  17. #137
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klaus1973

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    murowana goślina
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Metalliana Zobacz post
    Dzisiaj znaleźliśmy ten deflektor w szufladzie na popiół :/
    Piec nie włącza się. Wydaje alarm "03 Obwód bezpieczeństwa palnika"
    Chociaż przed czyszczeniem pracował przez tydzień bez problemu. I rano wyłączył się normalnie.
    I co mamy teraz zrobić?
    Bardzo, ale to bardzo kapryśny ten Biawar Compact Pellux
    włożyć go. pomacać i go założyć.
    poprawnie palnik dokręcić.
    i będzie działać. Ot taki wynalazek. A taki piękny i że niby prawie automatyczny.

  18. #138
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArturS74

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-127
    Posty
    23

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o podłogówkę, to niestety nie pomogę. Natomiast podaję odpowiedź na moje wcześniejsze pytania dot osadzającego się pyłu z trocin. Pellet po prosu był wilgotny. Tylko wydawało mi się, ze mam przewiewne miejsce do jego przechowywania.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ArturS74 ; 09-04-2018 o 13:47

  19. #139
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dividpl

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Kościerzyna-Wybudowanie
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Widze że długo nikt nie pisał na temat pieca pellux 12kw touch, podziele się po roku wrażeniami. Posiadam dom 170 m2 drewniany- szkieletowy ocieplenie 15 wełna i 10 styropian okna trzyszybowe.
    Spalanie w skali roku wyszło 3,1 tony od 1 listopada 2018 do pierwszego listopada 2019. Na dole podłogówka (krzywa grzewcza 0,3 ; -2 stopnie zblokowana do min 24 stopnie), góra kaloryfery temperatura tyle co idzie z pieca, bojler 200l.
    Wrazęnia z pieca ogólnie bardzo dobre poza jedną wadą ale to za chwilę, dziwie się ludziom którzy pisza że musza czyścić piec raz w tygodniu - naprawdę bardzo mnie to dziwi ja w sumie czyściłem go trzy razy i to tak na wyrost popielnik wysypuje po około 3 zasypach.
    Nigdy nie miałem żadnego kopcenia z rury czy podobnych innych doświadczeń. Piec grzeje do 75 stopni potem pomału się wychładza i startuje przy 56.
    Ustawienia przy 10,8kg wydajności podajnika tj 100% mocy 4,5s co 20s nadmuch 2600; 50% mocy - 2,4s nadmych 1850; 30% 1,9s nadmuch 1450.
    Nie używam fuzzy logic tylko standardowe ustawienia i tak mam histereze 50% 6st c; 30% 4st C.
    Jedyn wadę jaką widzę to są przepalające się grzałki przez ostatni sezon wymieniałem ją 3 razy, aczkolwiek niedawno został zmodernizowany palnik i wstawiona grzałka o mniejszej mocy zobaczymy jakie będą efekty. Te modernizacje i grzałki były wymieniane w ramach gwarancji.
    Jednym z postów ktoś napisał o deflektorze który wpadł do wyczystki u mnie sytuacja była podobna kwestia była złego włożenia.
    Mam nadzieje że może komuś te informacje się przydadzą. Jakby ktoś miał jakieś pytania co pewien czas będe zaglądał jak będe mógł to pomogę.

  20. #140
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał dividpl Zobacz post
    Widze że długo nikt nie pisał na temat pieca pellux 12kw touch, podziele się po roku wrażeniami. Posiadam dom 170 m2 drewniany- szkieletowy ocieplenie 15 wełna i 10 styropian okna trzyszybowe.
    Spalanie w skali roku wyszło 3,1 tony od 1 listopada 2018 do pierwszego listopada 2019. Na dole podłogówka (krzywa grzewcza 0,3 ; -2 stopnie zblokowana do min 24 stopnie), góra kaloryfery temperatura tyle co idzie z pieca, bojler 200l.
    Wrazęnia z pieca ogólnie bardzo dobre poza jedną wadą ale to za chwilę, dziwie się ludziom którzy pisza że musza czyścić piec raz w tygodniu - naprawdę bardzo mnie to dziwi ja w sumie czyściłem go trzy razy i to tak na wyrost popielnik wysypuje po około 3 zasypach.
    Nigdy nie miałem żadnego kopcenia z rury czy podobnych innych doświadczeń. Piec grzeje do 75 stopni potem pomału się wychładza i startuje przy 56.
    Ustawienia przy 10,8kg wydajności podajnika tj 100% mocy 4,5s co 20s nadmuch 2600; 50% mocy - 2,4s nadmych 1850; 30% 1,9s nadmuch 1450.
    Nie używam fuzzy logic tylko standardowe ustawienia i tak mam histereze 50% 6st c; 30% 4st C.
    Jedyn wadę jaką widzę to są przepalające się grzałki przez ostatni sezon wymieniałem ją 3 razy, aczkolwiek niedawno został zmodernizowany palnik i wstawiona grzałka o mniejszej mocy zobaczymy jakie będą efekty. Te modernizacje i grzałki były wymieniane w ramach gwarancji.
    Jednym z postów ktoś napisał o deflektorze który wpadł do wyczystki u mnie sytuacja była podobna kwestia była złego włożenia.
    Mam nadzieje że może komuś te informacje się przydadzą. Jakby ktoś miał jakieś pytania co pewien czas będe zaglądał jak będe mógł to pomogę.
    Nie wiem skąd ten wątek o kotle wziął się w wątkach o pompach ciepła, ale zainteresował mnie i poczytałem.
    Te wszystkie problemy z ciągiem komina, to ja to ciągle miałem. Ciągłe czyszczenie wymiennika i wejścia do komina, a i tak paliło się jak nie chcę kończyć.
    Jak by właśnie nie problem z kominem i mała kotłownia, to pewnie już dawno bym wstawił coś na podajniku i do dzisiaj bym nie wiedział, że można inaczej grzać dom, czysto, komfortowo i wcale nie drożej.

Strona 7 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony