dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 10
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 186
  1. #141
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sławek 1978

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Bojadła
    Kod pocztowy
    66-130
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam
    Jestem pełen podziwu ilości spalonego pelletu na dobę u Pana, mam kocioł biawar pellux 200 touch i spalanie na poziomie 30 kg na dobę przy plusowych temperaturach, jak dla mnie jest to kosmiczny wynik, prosiłbym o jakieś porady odnośnie ustawień kotła aby móc zmniejszyć to spalanie, dodam jeszcze że czopuch jest bardzo gorący z pomiarów ma około 150 stopni celsjusza według mnie za dużo idzie ciepła w komin i dlatego tak jest.
    Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc
    Pozdrawiam

  2. #142
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    hej moderator, co tu się odstawia?
    temat dotyczy pelletu, nie POMP CIEPŁA


    przenieść trzeba tam gdzie być powinien
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  3. #143

    Domyślnie

    Sławku a nie przesypuje Ci pelletu ? Ustawiałeś wagę podawania paliwa ?

  4. #144
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sławek 1978

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Bojadła
    Kod pocztowy
    66-130
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mlody3012 Zobacz post
    Sławku a nie przesypuje Ci pelletu ? Ustawiałeś wagę podawania paliwa ?
    Witam
    No właśnie ustawione jest podawanie pelletu tak jak wyszło z wagi, sprawdzałem nawet u kolegi w takim samym piecu i ustawione ma te same parametry

  5. #145

    Domyślnie

    Witam, Kociołek przechodzi ogólnie w tryb czuwania i zmniejsza moc ?
    Jakiej firmy pellet ?

  6. #146
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sławek 1978

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Bojadła
    Kod pocztowy
    66-130
    Posty
    7

    Domyślnie

    Tak kocioł zmniejsza moc w momencie kiedy dochodzi do zadanej temperatury, jeśli chodzi o pellet jest to Olimp
    Pozdrawiam

  7. #147

    Domyślnie

    Nie pamiętam jakie tam są ustawienia, rok temu podłączałem podobny piec, ten sam sterownik. Ale coś mi się kojarzy że można ustawić jaki typ palnika, moc, kaloryczność, i chyba zwiększenie lub zmniejszenie mocy palnika ) Też zobacz z jaką mocą dmucha wentylator. z tego co pamiętam no rozpalaniu było chyba 1400rpm

  8. #148
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sławek 1978

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Bojadła
    Kod pocztowy
    66-130
    Posty
    7

    Domyślnie

    Oczywiście zgodzam się z tym że można ustawić wymienione przez ciebie parametry i ja to robiłem zmniejszałem moc regulowałem obroty i w sumie co tylko moglem zrobić ale bez skutku, na obecną chwilę kocioł ustawiony jest według takiego samego kotła u znajomego ale nie ma żadnej poprawy, na dzień dzisiejszy przy temperaturze w nocy około - 3 i w dzień około 0 kocioł spala około 45 kg na dobę co według mnie jest dużo za dużo
    Martwi mnie też temperatura czopucha i kolana odprowadzającego spaliny czyli jednym słowem temperatura spalin która jest na moje odczucie zbyt wysoka
    Czopuch jest tak gorący jakby paliło się w nim a nie w kotle
    Dla porównania znajomy który ma również kocioł na pellet co prawda innego producenta ale może położyć swobodnie rękę na czopuchu
    Jesli ma ktoś jeszcze jakieś pomysły to będę wdzięczny za wszelkie porady
    Pozdrawiam

  9. #149

    Domyślnie

    Jesteście śmieszni z ta Wasza niby dyskusją.
    Regulujecie i ustawiacie w Biawarze ze sterownikiem plum touch cos, co akurat w tych kotłach jest nieustawialne, powodzenia


  10. #150
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sławek 1978

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Bojadła
    Kod pocztowy
    66-130
    Posty
    7

    Domyślnie

    A może bys coś dokładniej napisał na temat tego kotła i jego ustawień a nie od razu komentarz że nasza dyskusja jest śmieszna
    Pozdrawiam

  11. #151
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek 1978 Zobacz post
    Witam
    Jestem pełen podziwu ilości spalonego pelletu na dobę u Pana, mam kocioł biawar pellux 200 touch i spalanie na poziomie 30 kg na dobę przy plusowych temperaturach, jak dla mnie jest to kosmiczny wynik, prosiłbym o jakieś porady odnośnie ustawień kotła aby móc zmniejszyć to spalanie, dodam jeszcze że czopuch jest bardzo gorący z pomiarów ma około 150 stopni celsjusza według mnie za dużo idzie ciepła w komin i dlatego tak jest.
    Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc
    Pozdrawiam
    Podepnij jakiś regulator pokojowy lub pogodowy do niego .Co prawda za mało opisałeś o swoim ogrzewaniu ,ale z tego opisu takiej ilości konsumpcji peletu wynika ,że kociołek żyje swoim życiem albo ogrzewasz jakąś halę produkcyjną.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  12. #152
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sławek 1978

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Bojadła
    Kod pocztowy
    66-130
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mam zamontowany regulator pokojowy ecoster touch co do powierzchni ogrzewanej jest to około 160m2 tyle że pomieszczenia maja prawie 3 metry wysokości ale według mnie to i tak nie powinno być aż takie zużycie duże paliwa, dodam jeszcze że w momencie gdy idzie ciepło na grzejniki i na cwu to kocioł nie daje rady dojść do swojej zadanej temperatury pracując mocą 19kw.
    Pozdrawiam

  13. #153
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sławek 1978

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Bojadła
    Kod pocztowy
    66-130
    Posty
    7

    Domyślnie

    Budynek posiada parter i piętro
    Temperatura ustawiona na 23 stopnie w mieszkaniu.

  14. #154
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inski

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Stare Jabłonki
    Kod pocztowy
    14-133
    Posty
    52

    Domyślnie

    Ja mam biawar 100 30kw ze sterownikiem pokojowym do ogrzania 350m2 słabo ocieplonego budynku wymienione tylko okna na 2 szybowe drutexa, wszystko opisane w tym wątku: "Pomoc w doborze kotła na pellet dom 350 m2 koniec lat 80". Przy temperaturze 7-10 stopni wciągał 25-30kg pelletu, a teraz od zera do -4 przy lekkim wietrze 50-60kg. Co będzie przy mrozach -15, -20? 100 kg na dobę? Szok, czyszczę piec co tydzień bo popiół nie mieści się w popielnicach. Pellet, sądząc po wyglądzie popiołu jest ok, żadnych spieków sam pył. Nikt nie chce pomóc. Przestrzegam wszystkich zastanówcie się dobrze zanim zdecydujecie się na pellet, a w starszych budynkach nie bierzcie tego rozwiązania w ogóle pod uwagę.

  15. #155
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał inski Zobacz post
    Ja mam biawar 100 30kw ze sterownikiem pokojowym do ogrzania 350m2 słabo ocieplonego budynku wymienione tylko okna na 2 szybowe drutexa, wszystko opisane w tym wątku: "Pomoc w doborze kotła na pellet dom 350 m2 koniec lat 80". Przy temperaturze 7-10 stopni wciągał 25-30kg pelletu, a teraz od zera do -4 przy lekkim wietrze 50-60kg. Co będzie przy mrozach -15, -20? 100 kg na dobę? Szok, czyszczę piec co tydzień bo popiół nie mieści się w popielnicach. Pellet, sądząc po wyglądzie popiołu jest ok, żadnych spieków sam pył. Nikt nie chce pomóc. Przestrzegam wszystkich zastanówcie się dobrze zanim zdecydujecie się na pellet, a w starszych budynkach nie bierzcie tego rozwiązania w ogóle pod uwagę.
    Kupiłeś 2x za duży kocioł i się zastanawiasz dlaczego tyle spala.

  16. #156
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inski

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Stare Jabłonki
    Kod pocztowy
    14-133
    Posty
    52

    Domyślnie

    Miałem kupić 15 kw na 350 metrów słabo ocieplonego budynku, gdzie 1/3 pomieszczeń ma ponad 3 m wysokości z nie ogrzewaną piwnicą, z 3 drzwiami wejściowymi, z ponad 20 oknami. Na ciepło właściwe wychodziło mi 25-28 kw. W planach mam jeszcze przerobienie budynku gospodarczego na 2 pokoje z małą salką konferencyjną. To chyba 15 kw byłoby w sam raz.

  17. #157
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inski

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Stare Jabłonki
    Kod pocztowy
    14-133
    Posty
    52

    Domyślnie

    Przecież te kotły mają modulację od 8 do 30 kw.

  18. #158

    Domyślnie

    Myślę że tam są problemy z instalacją i pewnie dlatego tyle kotluje.

  19. #159
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    8kw średnio 40kg peletu wszystko się zgadza.

  20. #160
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inski

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Stare Jabłonki
    Kod pocztowy
    14-133
    Posty
    52

    Domyślnie

    Najczęściej pracuje na 17 kw, nigdy nie widziałem więcej kw. 8 kw tylko w nadzorze i nieraz grzaniu cwu. Fuzzy logic wyłączone. Zadana 60 st histereza 5, ale to kotłem nie steruje tylko sterownik pokojowy. Nastawione na dzień 22.3 na noc 21.3 histereza 1. Dla mnie i syna za dużo, ale kobieta i córka płaczą, że zimno. No i jeszcze cwu 500 litrów to zżera na dzień 42, a na wieczór gdy wszyscy się kąpią 46.
    Co do instalacj, prosta jak budowa cepa. Zawór trójdrożny, pompa cwu, co i cyrkulacyjna (nie podłączona do prądu, bo studzi wodę). Za tydzień będzie montowana ochrona powrotu pompa kotłowa i zawór 45 st.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191213_192931996.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	438186
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191213_193021949.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	438187
    Ostatnio edytowane przez inski ; 13-12-2019 o 20:15

Strona 8 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony