dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qmpleka Zobacz post
    Gdy kilka lat temu wymieniałam cały sprzet, to amica uchodziła za słabiznę, a Beko było ekstra. Ostatnio szukałam nowej pralki i odkryłam ,ze trendy się zmieniły i wiele osób właśnie na Beko narzeka...
    Bzdury .
    Mam automat Beko 6 letni,kupiony z gwarancja 5 letnia( zadna inna firma nie daje 5 letniej gwarancji) raz popsuła sie w czasie gwarancji,smiga ,wyglada jak nowa nie rdzewieje.
    Mam tez kuchenke Amica kupiona bo kierowalem sie patriotyzmem.
    Nigdy wiecej Amici ktora okazała sie chinskim gownem,po 5 latach pordzewiala jakby miala z 15 lat wokol pokreteł i wyswietlacza. obecnie zamierzam kupic znywarke i bedzie to Beko

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Ja niestety lodówek Beko nie polecę - nasza niespełna 5-cio letnia lodówka właśnie się zepsuła (a gwarancję miała 2-letnią), i to definitywnie. Rozszczelnienie układu co spowodowało ciągłą pracę sprężarki. Myślałem, że termostat - kupiłem, wymieniłem i dalej to samo. Serwisant stwierdził jak wyżej - niestety nie znalazł miejsca wycieku (musi być niewielkie - lodówka jeszcze chłodzi, choć tylko do 8 st. Mógł napełnić (choć nie ma zaworu i nie jest to łatwe - ale to ponoć nie tylko w Beko), ale nie gwarantował jak długo popracuje. Zatem stanęła nowa - tym razem Whirpool.
    Natomiast mamy 2 pralki Beko - i choć się psują (jedna kilku- druga kilkunasto-letnia) to jednak niegroźnie i łatwo (jak na razie) je "przywrócić do życia" (pompa, wąż do bębna itp).
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Karola12cc

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-212
    Posty
    9

    Domyślnie

    Miałam Amice raz, nie wiem czy to mój pech, ale oddawałam ją 2 razy do reklamacji w ciągu roku... więc wybrałabym Beko

  4. #24

    Domyślnie

    Odradzam zdecydowanie firmę Amica, przynajmniej jeśli chodzi o kuchnię indukcyjną wolnostojącą 614IES3.374TSDPHBQ(XXL). Kupiłem i niedługo potem sprzedałem, woda gotuje się pulsacyjnie podczas gdy w innej płycie indukcyjnej np. Samsung NZ64H57479K regulacja temperatury odbywa się w sposób płynny. Zdecydowanie odradzam, bardzo niewygodna w użytkowaniu, bardzo utrudnione wolne gotowanie. Poza tym płyta grzewcza przy wycieraniu wilgotną ściereczką wyglądała jakby była rozwarstwiona, a numeracja na gałkach poprzestawIana, najpierw 3 potem 2, ale to i tak małe problemy w porównaniu do powyżej opisanej regulacji temperatury.

  5. #25

    Domyślnie

    Trochę czasu minęło, ale może uda mi się odświeżyć temat Nie ma sensu zakłądać nowego, bo pytanie jest podobne: Beko kusi bajerami, leciwa i wysłużona Amica do tej pory stała u mnie w kuchni. Remont etc, przyszedł czas na wymianę. Mam na oku Beko CNA295K20XP - może ktoś z Was coś wie o tym? No i Amica służyła mi długo, więc może jakaś alternatywa dla tej Beko też by się znalazła u Amica?

  6. #26

    Domyślnie

    AMICA - nigdy więcej. Chińskie badziewie pod szyldem. Też kierowany patriotyzmem poparłem jakiś czas temu polską firmę kupując pralkę AWCT 10 - równo dwa miesiące po gwarancji umarł programator i okazał się najdroższą jej częścią.Serwisanci twierdzą że procesor i zasilacz tych programatorów jest spaprany konstrukcyjnie. Nawet dziś kosztuje ponad 300zł kiedy do Polara 150. Łożyska po dwuletniej pracy wyją jak stado husky w księżycową noc. Kuchenka gazowa po dwóch miesiącach straciła najlepszy swój atut- samozapalacze. Na dokładkę cudna stal szczotkowana dostała od płomienia okropnych przebarwień i małżonka jest niepocieszona.
    NIGDY WIĘCEJ .

  7. #27

    Domyślnie

    Swoją dotychczasową miałem już jakiś czas i też dostałem używaną od rodziny żeby cokolwiek mieć na nowym Nie mam żadnych zastrzeżeń, ale jak tak piszesz, to może lepiej nie ryzykować i wziąć tę Beko... dzięki za pomoc! Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś przejścia to niech da znać...

  8. #28

    Domyślnie

    Ani Beko ani Amica...ani Indesit, ariston
    Lepiej poczekać na promocję i kupić z firm takich jak Siemens, Bosch, Samsung, Gorenje, Electrolux.....
    z roku na rok sprzęt Agd jest gorszej jakości a gwarancja krótsza.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  9. #29

    Domyślnie

    Najlepsza i najdłużej używana u mnie pralka to był Privileg. Przywieziona z wystawki od niemca miała już swoje lata ale była bez zarzutu. Po kilku latach używania padły łożyska w 2006 tym roku. Dostałem wybór - kupimy pralkę albo wymień łożyska to kupimy TV plazma. Mistrzostwa świata na plazmie -no to wiadomo że dałem radę wymienić. Pralkę tę wyrzuciłem dopiero dwa lata temu po remoncie łazienki ponieważ była mocno pożółkła. Działała bez zarzutu. Ona miała pancerny plastik jako spód, zbiornik również już wtedy plastikowy i co ciekawe plastikowe były również amortyzatory. Ale.... to se uż ne vrati.
    Ostatnio edytowane przez Chris Zielonka ; 07-02-2020 o 08:28

  10. #30

    Domyślnie

    Bo kiedyś, dawno , dawno temu.....jak było jeszcze państwo NRD, to marka Privileg wykonywała dla RFN wiele rzeczy. Wtedy musieli się bardzo starać i zostało im to do dziś.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  11. #31
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Ani Beko ani Amica...ani Indesit, ariston
    Lepiej poczekać na promocję i kupić z firm takich jak Siemens, Bosch, Samsung, Gorenje, Electrolux.....
    z roku na rok sprzęt Agd jest gorszej jakości a gwarancja krótsza.
    Z samsungiem byłbym ostrożny , jak mi silnik padł to pociągnął za sobą programator , kawałeczek płytki wg mnie koszt 50 zł ale nie on musi kosztować 640 zł no bo jak no a silnik bagatelka 550 zł , natomiast indukcja amica w sumie fajnie działa a mam topową wersje ale tylko do czasu aż nie pojawi się jakis zanik napięcia z sieci bo potem nie ma opcji jej uruchomi i trzeba resetować a reset to co najmniej godzina a jak ciut za szybko podam napięcie to następny czas wydłużyć potrafi się do 2 godzin , masakra jakas , czy oni z łapanki tych programistów zdobyli ???

  12. #32

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za wskazówki! W takim razie jeszcze poczekam na jakieś fajne promki i spróbuję ogarnąć coś lepszego

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Pralkę używam Electroluxa od 2012r (model EWF , 7kg) niedawno umarła mi grzałka i łożysko , naprawiłem to za 270zł .
    Indukcję mam Electroluxa od pół roku jako minus uznaję sterowanie suwakami, jako plus 5 pól grzewczych(model 80cm)
    Wcześniej miałem indukcję Mastercook'a od 2012r, ale latem zeszłego roku umarł jeden moduł mocy, nie udało mi się naprawić na szybko i kupiłem powyższego Electroluxa, zimą znalazłem moduł za 200zł i płyta wskrzeszona czeka na lepsze czasy, aż komuś się przyda .


    Szukając modułu do indukcji trafiłem na kontakt do serwisanta AGD, który o indukcjach i sprzętach różnych marek napisał mi tak

    Nie wypowiem się o Sharpie, bo zaledwie byłem do 4-5 sprzętów. Ale jakość wykonania taka średnia. Fakt, ze zakup i potem części nie są drogie.
    Co do Amici to kiedyś to jeszcze indukcje robiła w miarę dobre. Teraz wszystko z Chin leci i jakość mocno spadła.
    Co do serwisu Amica, Sharp, to wszystko zależy od od konkretnego punktu serwisu i serwisanta. To, że komuś w jakimś punkcie serwisowym nie naprawili lub coś innego to nie znaczy, że dana marka jest zła. Jak brałbyś Amicę to musisz liczyć się z tym, ze często czas dostawy części jest dość długi (2-3 tygodnie). Widzę, że do płyty Sharpa większość części jest od ręki (np. jeden moduł mocy: Link). Do Amici: Link). Czyli widać, że na zamówienie i cena sporo wyższa, ale tu widzę, to jeszcze na tych dobrych modułach EGO (ale też padają. Sam mam taką płytę, ale o normalnych wymiarach i jedno pole nie działa (zawsze przednie prawe)). Ale jak dla mnie to w niczym nie przeszkadza. Kto gotuje więcej niż na 3. Zazwyczaj 1-2 pola zajęte.

    AEG / Electrolux to na modułach serii Tiger. np.: Link. 9 na 20 takich płyt ma banalna usterkę. Ta 1 to wina modułu obsługi (najczęściej te co mają w dolnym prawym rogu sensory). Ale do tej pory miałem 2 lub 3 takie usterki.

    Bosch / Siemens ostatnio jakąś wpadkę ma z wypalającym się złączem induktora. W większości droga naprawa (ok. 3/4 nowej płyty). Lub odłączam jedno uszkodzone i klient dalej korzysta na 3 polach.

    Beko to ten sam producent co Sharp i tu tez różnie bywa. Niektóre modele płyt nie znoszą zwykłych emaliowanych garnków.

    Candy / Hover kiedyś były dobre, teraz porównywalne do Beko.

    Whirlpool w starszych modelach zazwyczaj leciał lewy moduł. Ale w miarę tanio chodziły rozbitki to szło w miarę sensownie to naprawić.

    Samsung to jedna wielka porażka. Psuje się na potęgę, a cena części powala.

    Teka albo ma konstrukcję jak powyższa Amica lub Whirlpool, tylko cena x1.5, za to że napis TEKA, a moduł taki sam. Kiedyś klient zgodził się na naprawę - nowy moduł za ponad 2000zł i wpadłem na tym, bo coś TEKA spier....

    Indesit / Ariston - nie wypowiem się, bo może 1-2 miałem i to dawno.

    Miele, Smeg - Nie miałem.

    Kernau - dziadostwo.

    Zelmer - Starszy był na konstrukcji starego Candy, nowsze to już totalna China.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony