dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie

    Chce wykonac ogrodzenie: fundament bedonowy+slupki metalowe+wypelnienie z desek. Sa 2 szkoly wykonywania fundamentu. Pierwsza to zazbroic, zeby nie pekalo. Druga: wykonac dylatacje co 6 metrow, bo i tak popeka. Ktore rozwiazanie jest lepsze i jak wykonac dylatacje?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam takie ogrodzenie. Nie zbroiłem i nie dawałem dylatacji. Ze zbrojeniem to bawią się tylko na rysunkach w ładnych i madrych książkach i czsopismach. Jeśli chcesz to możesz dać dylatacje, choć jeśli ich nie zastosujesz to tragedii nie ma w tym wypadku. Ja zalewałem słupki razem z betonowym murkiem i całość mam na ok. 60cm w ziemi. Wiem, że część osób betonuje najperw słupki np. na 50-60cm głębokości a potem wykonuje murek, ale już zagłębiony na ok. 20-30cm / jedna gł. szpadla/.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    ja jednak muszę pobawić się ze zbrojeniem fudamentów na ogrodzenie, bo różnica poziomów, działki mojej i sąsiadów to ok 80cm. Teren jest podmokły, więc musiałam podnieść grunt prawie do poziomu drogi.
    Pradopodobnie zrobimy wieniec i zaleje się go betonem, bezpośrednio z pompy(sąsiednie działki są jeszcze puste, więc mam bezproblemowy dojazd)

  4. #4

    Domyślnie

    mam takie pytanie?

    czy fundamet pod ogrodzenie, w jakiś sposób zabezpieczamy, tzn. czy smarujemy jakimś środkiem przeciw wiloci?
    jaki beton 15, czy mocniejszy?
    czy całą podmurówkę mogę schować w ziemi, bo podoba mi się jak jej nie widać
    pozdr..........

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie


    czy fundamet pod ogrodzenie, w jakiś sposób zabezpieczamy, tzn. czy smarujemy jakimś środkiem przeciw wiloci?
    Nie
    jaki beton 15, czy mocniejszy?
    B15
    czy całą podmurówkę mogę schować w ziemi, bo podoba mi się jak jej nie widać
    pozdr..........
    Mozesz

  6. #6

    Domyślnie

    dzieki za odp
    pozdr

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    podoba mi się coś,czego nie widać.tyle zyję,a na to nie wpadłem.

  8. #8

    Domyślnie

    Jest całe mnóstwo rzeczy, które podobają się bardziej, jak ich nie widać ...

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zgadzam sie w całej rzciągłości z tobą Domka. ...........np. Teściowa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony