dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    zuzka

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Kielce
    Posty
    304

    Domyślnie

    Muszę przed zimą ocieplić taras nad garażem (przemoknięta ściana-boję się że drugiej zimy już nie przetrzyma) Dom mam oczywiście nie ocieplony (POROTHERM 3.
    No i tu zaczynają się schody... Majster mówi, że się nie da przed ociepleniem ścian zewnętrznych, bo obróbki (?) się źle ułożą?
    Mnie się wydawało, że ocieplenie domu można robić na końcu, a takie rzeczy, jak wykończenie balkonu czy tarasu można wcześniej.
    Co Wy na to?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Spróbuj ocieplić ścianę tylko na 1 metr wysokości nad tarasem. Gdyby coś nie pasowało to zawsze możesz to ocieplenie zerwać i położyc nowe a koszt nie jest taki wielki.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Mam właśnie podobny problem. Spec powiedział, że papa musi zachodzić na styropian. W związku z tym, żeby zdążyć przed deszczami kładziemy tylko pas styropianu od góry i po 2 dniach idą obróbki.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Obrobki blacharskie plaszczyzn poziomych powinny byc wpuszczone w plaszczyzny pionowe zeby deszcz nie zacinal na styku plaszczyzn

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    zuzka

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Kielce
    Posty
    304

    Domyślnie

    Oj, podobno z papą to nienajlepszy pomysł.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    A co zrobić innego? U nas jest w tej chwili dysperbit. Teraz przyjdzie papa termozgrzewalna i na to styropian i wylewka. Moze jeszcze na styropian dać folię - tak dla pewności?

  7. #7

    Domyślnie

    Położyłem papę, na to wylewkę. Teraz pod wpływem ciepła od słońca wylewka wygina się jak deska!
    Gdybym robił to raz jeszcze, nie dawałbym wogóle papy, lecz na wylewkę a pod płytki folię w płynie.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Z tarasem nad garazem zawsze bedzie problem. Z moich kilkuletnich doswiadczen wynika, ze jedynym rozwiazaniem jest zadaszenie tarasu. Inaczej ciagle gdzies przecieka. Jak robilem izolacje (a czego ja tam nie dalem - nawet wrstwe antyposlizgowa z talkiem) wydawalo sie, ze wszystko bedzie OK. Tymczasem gdzies cieknie. Podejrzewam, ze na styku plaszczyzny poziomej z pionowa. Walcze z tym problemem po kazdej zimie i innego rozwiazania jak zadszenie nie widze...
    pzdr
    Bob

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    zuzka

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Kielce
    Posty
    304

    Domyślnie

    W pierwszej wersji doradzono mi gotowy system z firmy Sopro.
    Ale dziś usłyszałam (z doświadczenia radzącego), że taras przestał mu przeciekać dopiero po zastosowaniu Deitermana Super Flex (taka folia w płynie.
    Może ktoś miał z tym środkiem do czynienia?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Ja robię różne rzeczy z Superflex 10 od Deitermanna. Wprawdzie nie jest to folia w płynie, ale szlam bitumiczny modyfikowany cementem i dlatego nakłada się go warstwą gr. 6 mm na zagruntowanym podłożu. A jeżeli się go zazbroi siatką tynkarska to przenosi nawet duże odkształcenia. Wszędzie gdzie go kleiłem (akurat zawodowo robią to moje chłopaki) jest nie do zdarcia. Gorąco polecam. Tylko przed użyciem dokładnie przeczytaj instrukcję żeby czegoś nie zapomnieć (trzeba gruntować podłoże i dobrze mieszać komponenty!). Dystrybutor musi ci dać kartę techniczną wyrobu, a osobno możesz poszukać na http://www.deitermann.com.pl. Zyczę powodzenia i PRECZ WODO!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony