dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    W ściance działowej muszę zainstalować kanały wentylacyjne, które połączę z wylotami dachówek wentylacyjnych. Jak w ściance o gr.10 -12 cm usytuować kanał wentylacyjny, jaki to kanał, z czego wykonany, okrągły czy prostokątny?Czy może po prostu włożyć rurę pcv 100mm. Jak to wszystko "przepchać" przez strop teriva, żeby pustak stropowy nie spadł? Tym bardziej,że mam takie dwa kanały wentylacyjne w kuchni obok siebie.To znacznie osłabi pustak stropowy terivy. Pytałem o to producenta Terivy ale milczy jak zaklęty już od paru miesięcy, a przyszedł czas żeby to wykonać.Na pewno wielu z was jest już po takim wykonaniu. Podobnie jest z rurami kanalizacyjnymi przechodzącymi przez strop.
    Proszę o pomoc -Tad


    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Tad dnia 2002-09-03 11:31 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Tad dnia 2002-09-03 12:12 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Tad dnia 2002-09-03 13:33 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Tad dnia 2002-09-03 13:34 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Tad dnia 2002-09-04 10:23 ]</font>

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    mam podobny problem a temat nigdzie nie poruszany

  3. #3

    Domyślnie

    taki Strop Teriva zalewa się warstwą betonu i tak naprawdę to ten beton wraz z belką jest elementem konstrukcyjnym, pustak pełni rolę wypelnienia, tak że jak go podziurawisz nic się nie powinno stać.
    kanały wentylacyjne nie wyprowadza się dachówek wentylacyjnych, porozmawiaj z kominiarzem który będzie odbierał, ja mam podobne problemy
    kanały wentylacyjne można zrobić z specjalnych kształtek prostokątnych np: "domus" 50x 105 mm

  4. #4

    Domyślnie

    pisząc dachówki wentylacyjne miałem na myśli dachówki tzw. kominki , które mam w projekcie tylko nie pokazano jak je połączyć i z jakimi kanałami wentyl.A gdzie te kanały "domus" są do nabycia? Tad

  5. #5

    Domyślnie

    http://www.domus.com.pl/ to jest link tam są dystrybutorzy lokalni, ja nie wiem gdzie budujesz i czy znajdziesz

    powodzenia

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za link-ciekawy!
    Tad

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony