dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 38
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 759
  1. #641
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    A niby dlaczego? Gdy nie ma wyjścia to daje się nawet gdzieś w pomieszczeniu zawór napowietrzający nie wyprowadzając rury nad dach. To nie komin. Jeśli chodzi o to, że miałaby się tam wlać deszczówka to dla mnie nawet lepiej. Gdyby mi woda stanęła na dachu równo z attykami to nie wiem czy strop by to wytrzymał. Taki pion kanalizacyjny może pełnić funkcję przelewu awaryjnego.
    No chyba, że będziesz tam blisko się opalał. Wtedy zrób jak najwyższy .
    Ja dachu nie mam jeszcze ukończonego więc jeszcze wszystko jest możliwe. Może jeszcze wyrąbię dziurę w attyce tak z 10-15cm nad najniższym punktem EPDM'u.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  2. #642
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Obiecałem filmik z montażu okien. Dopiero go zmontowałem więc zamieszczam link:

    https://www.youtube.com/watch?v=wTeCfjH75GQ

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  3. #643
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Z tym napowietrznikiem to bardziej mi o względy wizualne chodziło, żeby go z zewnątrz nie było widać. Pozatym aż tam takiego strasznego podciśnienia raczej nie trzeba,więc wolałbym poniżej zamontować. A użycie go jako przelewu awaryjnego też ciekawy pomysł.

    Niemasz ukończonych attyk na gotowo? Osb 30cm poza mur nasz też nie zostawione? Bo się zastanawiam czy montować to osb na gotowo i na nią epdm. Tylko że to niezłe skrzydło i boję się że wyrwie podczas huraganu.

  4. #644
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Ja mam jeszcze dużo niedokończonych robót . Parę dni temu zakupiłem OSB pod obróbki na attyki, geowłókninę, f. kubełkową i żwir na balast. Ale to już będę robił pewnie w sierpniu po wczasach.
    Najlepiej byłoby robić obróbki na attykach bezpośrednio przed lub po ociepleniu z uwagi właśnie na to "skrzydło" lub przykleić tylko po jednej płycie styropianowej od góry elewacji. Tak robił chyba marcin_lech w kopule Aniela. Jakby mi robiła to ekipa na gotowo z obróbkami, to właśnie wybrałbym ostatnie rozwiązanie żeby mieć już z nimi spokój.
    Na razie kończę ocieplenie w Zx54. Instalację elektryczną w BiU-Housie też mam zakończoną chociaż to akurat nie moje dzieło. Tylko coś zdjęć nie chce mi się wrzucać .

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  5. #645
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Też myślałem żeby od góry dać styro ale czy nie bedzie potem widać laczenia? Raczej zostawie bez. Chyba że tak zamontuje ze bede pewny ze nie wyrwie. Gdzie zamawiales żwir bo też muszę zamówić ?

  6. #646
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Łączenia nie będzie widać na pewno jak się ktoś postara. Nawet gdyby był uskok na płytach styropianowych 2cm to tarka załatwi sprawę.

    Co do żwiru: https://www.kamko.rzeszow.pl/kontakt/

    Jeszcze co do odpowietrzenia pionów kanalizacyjnych to problemem może być zalegający śnieg podczas dużych mrozów. Może on zatykać otwory przy krótkich rurach. Rury można będzie przedłużyć w zależności od potrzeby. Najlepiej gdy będzie możliwość wymiany części narażonych na promieniowanie UV, a łączenie wypadnie zaraz nad kołnierzem uszczelniającym.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  7. #647
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Trochę się po wczasowało ale i po zapierniczało więc czas na zdjęcia. Na pierwszego posta po tej długiej przerwie wrzutka z ocieplenia ścian Zx54.

    Siatka z której jestem bardzo zadowolony. Wydaje mi się dużo lepsza od siatki KNAUF'a
    [559]


    Klej i kołki z trzpieniem stalowym, tych z plastikowym nie uznaję.
    [560]


    [564]


    Kółka do rusztowania ułatwiające przestawianie
    [565]


    No i elewacja
    [561]


    [562]


    [563]


    [566]


    [567]


    [568]


    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  8. #648
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Dach Zx54

    Izolacja termiczna i wentylacja mechaniczna na rurach PE-FLEX fi90mm
    [569]


    [570]


    [571]


    Wycinanki na kanały wentylacyjne
    [572]


    [573]


    [574]


    Wyrównanie tarką
    [575]


    c.d.n
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  9. #649
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Bezustannie Cie podziwiam! Mnie się jednej chałupy dokończyć już nie chce, a Ty z dwiemia jedziesz. Jakiś KOSMOS. Życzę bezustannego zapału

  10. #650
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    O, a ja właśnie byłem w Twoim dzienniku.
    Ty chcesz skończyć i zamieszkać. Ja już zbudowałem i mieszkam, teraz już spełniam bardziej swoje marzenia. Wszyscy się litują nade mną, a ja to lubię. Oczywiście przestaję lubić jak przychodzą fachowcy .

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  11. #651
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    No wiesz Bartek, litują to może nie do końca dobre określenie. Bardziej podziwiają Siedzisz u siebie na budowie, robisz coś czego efektu prawie nie widać, masz powoli ochotę wszystko rzucić w cholerę, się poddać i sobie myślisz "No kurde, Ty się z jednym cyrtolisz a ten skubaniec z forum własnymi ręcami dwie chałupy stawia. No jak!" Po czym dalej się zabierasz za robotę

    Ale faktycznie, ja buduję bo muszę. Lubie majsterkować lub remontować, ale raczej w mniejszej skali Jeśli Tobie to sprawia przyjemność, a nie goni Cię żaden termin i traktujesz to jako pasje to super! Jakieś hobby trzeba mieć

  12. #652
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Jak już myślę, że nadrobię zaległości w dzienniku to zawsze coś wypada. Więc bez zbędnego gadania lecimy dalej.

    31.07.2019r.

    Zdecydowaliśmy się na 8 rolet. Przed montażem musiałem wokół okien przykleić styropian i wkleić taśmy okienne. Zakupiłem takie (zdjęcie poniżej) i jestem z nich bardzo zadowolony. Mają paski kleju po obu stronach co umożliwia obklejenie okna na różne sposoby. Są tańsze od Soudala, a w niczym mu nie ustępują. Dodatkowo zaciągnąłem je klejem do styropianu. Kupiłem 6 sztuk wewnętrznych 100mm i 6 sztuk zewnętrznych 70mm (25mb w rolce).

    [576]


    A to już montaż. Rolety na silnikach radiowych ELERO. Trzy największe rolety są na silnikach 20Nm, a reszta na 10Nm.

    [577]


    [578]


    [579]


    [580]


    Ta sama firma zamontowała nam bramę garażową KRISPOL z silnikiem NICE SPIN 40/A.

    [581]


    [582]


    Niestety nie obyło się bez podkucia ważnego podciągu na szynę silnika.

    [583]


    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  13. #653
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Chłopaki zarabiają na Aqua Park...
    [584]


    ...żona zarabia na nową płytę indukcyjną, a pies pilnuje żeby równo nakładała olej
    [585]


    Ja gruntowałem elewację Cerplastem
    [586]


    Wentylacja go gabinetu i wiatrołapu (rury fi90)
    [587]


    Paroizolacja i izolacja termiczna tarasu
    [588]


    Membrana EPDM w jednym kawałku
    [589]


    Nierdzewne wkręty tarasowe. Strasznie to drogie było.
    [590]


    Prawie gotowy taras
    [591]


    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  14. #654
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Przecinarka do styropianu.
    Po próbach z prostownikiem samochodowym 12V i zasilaczem komputerowym 96W, w końcu doszedłem do docelowego zestawu.

    Części składowe:
    - transformator 24V 6.6A STM 160 firmy BREVE dający prawie 160W (jak na zdjęciach; ~120PLN)
    - drut oporowy KANTHAL D 0,8 mm (~10PLN/10mb)
    - prowadnice do szuflad łożyskowane o długości 35cm (~17PLN/2szt.)
    - płyta najlepiej gładka np. meblowa, sklejka szalunkowa, polakierowana OSB itp., o wymiarze optymalnym około 50-60cm na 130-140cm, w zależności czy chcemy ciąć większe płyty z XPS'a i czy chcemy ciąć po przekątnej (~30PLN)
    - wyłącznik na kablu elektrycznym z wtyczką żeby drut się zanadto nie rozgrzewał gdy nie tniemy (~12PLN)
    - przewód elektryczny jednożyłowy około 2-2,5mb (~3PLN)
    - sprężynki - jedna lub dwie (~2PLN)
    - kątowniki, płaskowniki, śrubki itp. (~6PLN)

    SUMA: 200PLN

    Moc transformatora trzeba zgrać z grubością drutu oporowego i jego długością. Gdy zrobicie przecinarkę na płyty XPS cięte po przekątnej to trzeba zwiększyć moc transformatora lub wybrać drut 1mm. U mnie przy długości drutu 120cm jest optymalnie. Przy 110cm drut się już czerwienił .

    Prowadnice gdy będą za długie to będzie mniej stabilnie, więc nie polecam. Czym większy rozstaw prowadnic (długość cięcia) to też mniejsza stabilność, więc proponuję wystarczające minimum.

    Większa płyta robocza to większy komfort pracy, ale i większy ciężar gdy chcemy maszynkę często przenosić.

    Sprężynki naciągają drut gdy pod wpływem temperatury się rozgrzewa i wydłuża.

    Przy tej konfiguracji pracuję cały czas na pierwszym kawałku drutu, więc nie ma co kupować od razu 100m .

    U mnie płyta styropianowa o grubości 20cm cięta na odcinku 1m przepala się w około 5-6s. Zdarzało mi się nawet robić ze styropianu 15cm płyty o grubości 2,5cm i wiele nie odbiegały wymiarowo od sklepowych.

    [592]


    [593]


    [594]


    [595]


    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  15. #655
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Prawie gotowy taras
    [591]
    Z jakiego materiału są u Ciebie legary? W jaki sposób je poziomowałeś?

  16. #656
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Z desek modrzewiowych tak jak cały taras. Wypoziomowany został styropian z warstwą spadkową.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  17. #657
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    [596]


    [597]


    [598]


    [599]


    [600]


    [601]


    Dom został wystawiony na sprzedaż

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  18. #658
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Zx54 jest w trakcie sprzedaży. Jesteśmy zadowoleni ponieważ z dwóch stron będziemy mieć fajnych sąsiadów. Będę musiał tam dokończyć jeszcze kilka prac ale główne siły kieruję już w stronę naszego domu.

    A oto prace sprzed kilku tygodni:

    Rury wentylacyjne fi90 na każdy dom poszło około 115mb. Koszt to o ile dobrze pamiętam 420PLN/50mb. Nie mam zastrzeżeń co do jakości.

    [602]


    [602]


    Skrzynki rozdzielcze dostępne na rynku mnie nie satysfakcjonowały pod względem rozmieszczenia otworów, a także ceny. Więc stworzyłem z odpadów takie coś (koszt około 10PLN/szt. + odpady):

    [603]


    [604]


    [605]


    Pawełek ułożył styropian w pokoju brata, swoim, pralni i pokoju "Foto"

    [606]


    [607]


    [608]


    Jak widać trwały przygotowania do wylewek. W następnym wejściu kable grzewcze.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  19. #659
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Pieknie Ci to idzie, Pomysł ze skrzynkami rewelacyjny - ja sie namordowałem troche z moimi bo firmowe były mega drogie.

    Jakiego oleju używałeś do impregnowania desek?

    Bardzo szybko Ci się udało sprzedać dom - no ale jak ktoś przeczytał Twój dziennik to pewnie brał w ciemno

    Kibicuję dalej
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  20. #660
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Dzięki.
    Deski malowane Altaxem bezbarwnym. Chyba umknęły mi u Ciebie te skrzynki chociaż zawsze staram się zaglądać do Twojego dziennika. Właśnie miałem pytać kiedy akwarium, a tu widzę akcja w toku.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

Strona 33 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony