dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 38
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 759
  1. #681

    Domyślnie

    Faktycznie. Teraz dojrzałem, że to styropian

  2. #682
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Stwierdzam fakt. EPDM nie nadaje się pod deskę kompozytową, ani pod jakąkolwiek wartość inną formę dachu, po której miałbyś chodzić.
    Nie nadaje sie bo? Jezeli da pod legary cos odpowiedniego z nieostrymi krawedziami co dobrze rozlozy sily to co niby ma sie z tym EPDMem stac?

  3. #683

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Nie nadaje sie bo? Jezeli da pod legary cos odpowiedniego z nieostrymi krawedziami co dobrze rozlozy sily to co niby ma sie z tym EPDMem stac?
    Co byś nie wymyślił, to imprezy konkretnej już tam nie zrobisz. To tak jakbyś mówił, możesz wejść na lód, ale uważaj bo może pęknąć.

  4. #684
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Bartek, pod oknami parteru dajesz jakieś parapety? Bo masz tak jak u mnie że ciut na ziemią wychodzą a z drugiej strony trochę dziwnie to będzie wyglądało albo tak mi się tylko wydaje.

  5. #685
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Co byś nie wymyślił, to imprezy konkretnej już tam nie zrobisz. To tak jakbyś mówił, możesz wejść na lód, ale uważaj bo może pęknąć.
    Zrobisz zrobisz. jak zbudujesz taki taras używając tego co masz między uszami pod warunkiem że nie hula tam powietrze to będzie OK. Mój dach pokryty EPDM pełni również funkcję użytkową. Na EPDM położony jest 5cm hydrostyr i na nim dopiero konstrukcja tarasowa - deska jako legar i deska jako ostateczna warstwa. Działa i wręcz uważam że to świetne rozwiązanie. Oczywiście hydrostyr nie pełni tu funkcji termoizolacyjnej.

    Bartek świetna robota i fajny filmik.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  6. #686

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Zrobisz zrobisz. jak zbudujesz taki taras używając tego co masz między uszami pod warunkiem że nie hula tam powietrze to będzie OK. Mój dach pokryty EPDM pełni również funkcję użytkową. Na EPDM położony jest 5cm hydrostyr i na nim dopiero konstrukcja tarasowa - deska jako legar i deska jako ostateczna warstwa. Działa i wręcz uważam że to świetne rozwiązanie. Oczywiście hydrostyr nie pełni tu funkcji termoizolacyjnej.

    Bartek świetna robota i fajny filmik.
    Wiesz i tak można. Dawać hydrostyr jako warstwę nie termoizolacyjną. Pozdrawiam!

  7. #687
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzinks0 Zobacz post
    Bartek, pod oknami parteru dajesz jakieś parapety? Bo masz tak jak u mnie że ciut na ziemią wychodzą a z drugiej strony trochę dziwnie to będzie wyglądało albo tak mi się tylko wydaje.
    Są w planie parapety blaszane. Chyba, że coś się zmieni

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Zrobisz zrobisz. jak zbudujesz taki taras używając tego co masz między uszami pod warunkiem że nie hula tam powietrze to będzie OK. Mój dach pokryty EPDM pełni również funkcję użytkową. Na EPDM położony jest 5cm hydrostyr i na nim dopiero konstrukcja tarasowa - deska jako legar i deska jako ostateczna warstwa. Działa i wręcz uważam że to świetne rozwiązanie. Oczywiście hydrostyr nie pełni tu funkcji termoizolacyjnej.

    Bartek świetna robota i fajny filmik.
    Dzięki

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Wiesz i tak można. Dawać hydrostyr jako warstwę nie termoizolacyjną. Pozdrawiam!
    Dużo rzeczy używa się niezgodnie z przeznaczeniem, trzeba mieć otwarty umysł. Witamy totalną opozycję


    A teraz paczka zdjęć pod tytułem: "izolacja ścian"

    [633]


    Ostatnio na próbę zakupiłem takie kleje. Insta Stik za bardzo podrożał, a ja używam tego w ilościach hurtowych.
    [634]


    Kupiłem też 1000szt. zatyczek styropianowych wraz z frezem i 1300 kołków 36cm z trzpieniem stalowym
    [635]


    [636]


    [637]


    A tu "wasza obróbka blacharska"
    [638]


    [639]


    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  8. #688
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    A tu "wasza obróbka blacharska"
    [638]
    Bartek, jak planujesz wykonać obróbkę ścianek attykowych (pytam, bo pewnie już masz to przeanalizowane dokładnie i jeśli nie jest to problemem chciałbym skorzystać z Twoich doświadczeń)?

    U siebie też mam zaizolowane ścianki attykowe od góry (jak trochę popada, to robią mi się zacieki na warstwie zbrojonej i myślę, że już chyba czas najwyższy na obróbki), ale jak patrzę na detale attyk, to przeważnie montują blachę na OSB.



    Będziesz kotwił OSB przez styropian do attyki, czy masz jakiś lepszy sposób (podpytuję bo u mnie silka drążona więc od góry raczej ciężko się przykotwić)?
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 18-01-2020 o 21:45

  9. #689

    Domyślnie

    U mnie OSB jest tylko klejona na piankoknlej 60 sekund tytana i trzyma się to naprawdę mocno.

  10. #690

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Ostatnio na próbę zakupiłem takie kleje. Insta Stik za bardzo podrożał, a ja używam tego w ilościach hurtowych.
    [634]
    Liczymy na to, że na koniec prac podzielisz się konkluzjami i może nawet poradami w temacie klejenia na pianę

  11. #691
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Bartek, jak planujesz wykonać obróbkę ścianek attykowych (pytam, bo pewnie już masz to przeanalizowane dokładnie i jeśli nie jest to problemem chciałbym skorzystać z Twoich doświadczeń)?

    U siebie też mam zaizolowane ścianki attykowe od góry (jak trochę popada, to robią mi się zacieki na warstwie zbrojonej i myślę, że już chyba czas najwyższy na obróbki), ale jak patrzę na detale attyk, to przeważnie montują blachę na OSB.



    Będziesz kotwił OSB przez styropian do attyki, czy masz jakiś lepszy sposób (podpytuję bo u mnie silka drążona więc od góry raczej ciężko się przykotwić)?
    Ściany attykowe dachu:
    - styropian 3-5cm
    - EPDM wywinięty na attykę
    - OSB przykręcona dyblami przez EPDM do wieńca żelbetowego na attyce (na krawędziach narożniki z siatką tak żeby nie było widać spod blachy)
    - obróbka blacharska przykręcona farmerami

    Ściany attykowe tarasów podobnie, z tym że
    - styropian 5cm
    - OSB przykręcona dyblami przez EPDM do wieńca żelbetowego na attyce (na krawędziach narożniki z siatką tak żeby nie było widać spod blachy); dodatkowo OSB przyklejona na klej w piance
    - na OSB może dam pasek z odpadów EPDM
    - obróbka blacharska przykręcona farmerami

    No chyba, że w trakcie coś pozmieniam

    Cytat Napisał boltzman Zobacz post
    Liczymy na to, że na koniec prac podzielisz się konkluzjami i może nawet poradami w temacie klejenia na pianę
    Wklejam to co już pisałem w innym wątku:

    Moje spostrzeżenia po ociepleniu około 500m2 powierzchni:
    - przy dużym wietrze nawet nie zaczynajcie pracy; szkoda się denerwować; klej będzie zdmuchiwany, wybrudzi wam ubranie, twarz, okna itp. Pomijam fakt, że zabawa styropianem na wietrze i tak do przyjemnych nie należy. Dodam, że ustawienie końcówki pistoletu ok. 1cm nad płytą sprawia, że klej lepiej przykleja się do płyty i wiatr mniej go odrywa.
    - wydajność przy wysokiej i niskiej temperaturze różni się nawet o 50% (pomijam już temperatury poniżej +5 stopni.
    - nie wkładajcie pianek do wrzątku ponieważ zrobią się tam "gluty" i zatka wam pistolet.
    - czekanie z przyłożeniem płyty do ściany po nałożeniu kleju 4-5 minut to chyba jakieś nieporozumienie (używałem INSTA STIK i TYTAN). Tworzy się naskurek, klej przypomina gumę i nie będzie to dobrze trzymało. Czas w dużej mierze zależy od wilgotności powietrza i podłoża, ale w normalnych warunkach optymalnym czasem jest 1-2min. Najlepiej nakładać na trzy płyty i przyklejać pierwszą itd.
    - przy INSTA STIK'u jest możliwe osiągnięcie deklarowanych 15m2, ale ja jak nakładam dodatkowy warkocz kleju i dodatkowo daję na krawędzie to średnio osiągam 18 płyt czyli 9m2.
    - przyklejone płyty trzeba podpierać, przybijać od razu gwoździami (przy betonie komórkowym) itp. lub po kilku minutach (max 5 min.) "poklepać" je ponownie. W innym wypadku płyty przy górnej krawędzi odchodzą około 0,5-1cm.
    - z pistoletem nie cudujemy tylko zawsze ma mieć przykręconą puszkę (puszki zmieniamy szybko, żeby nie zdążyło zaschnąć), a po skończonej pracy zakręcamy śrubę na końcu (tą od regulacji wyrzutu piany. Do czyszczenia końcówki najlepiej używać nożyka (np. taki do tapet) i szczotki drucianej.
    - gdy robi się przy oknach warto mieć ze sobą butelkę acetonu i szmatkę. Trzeba od razu wyczyścić i nie ma czasu na szukanie.
    - opinie o niebywałej sile klejącej takich klejów są mocno przesadzone. Kluczowe są tutaj czas przyłożenia płyty i równość podłoża i samego styropianu.

    Podsumowanie:
    Przy wielu wadach dla samoroba taki klej to rewelacja. Ja używam go do murowania, uszczelniania, płyt K-G, styropianu itp. Niezastąpiony do przyklejania styropianu w dwóch warstwach. Sprawdza się też dobrze przy bardzo grubych styropianach gdzie późniejsze wypełnienie głębokiej szczeliny jest bardzo trudne, a tak można od razu nałożyć na krawędź.
    Gdyby miała mi robić ekipa chyba bym wolał na klej cementowy.
    INSTA-STIK znacznie podrożał więc teraz chyba wezmę coś tańszego.

    Edit:
    Ostatnio używam dwóch klejów: STYRPUR i QMAR (kupiłem po 17-18PLN w ilości po 24szt.). I tutaj małe sprostowanie: kleje są dużo wolniejsze od INSTA STIK'a. Tutaj rzeczywiście można poczekać około 3-4min. z przyłożeniem płyty. Zwłaszcza STYRPUR dłużej wiąże. Czy to wada, czy zaleta zależy od sytuacji. Zazwyczaj raczej wada ale ze względu na cenę następnym razem wezmę QMAR'a. INSTA STIK jest obecnie za drogi. Rzeczywista wydajność wszystkich jest podobna i zależy głównie od temperatury. Co do odpychania płyt to wydaje mi się, że tutaj najgorzej wypada INSTA STIK.

    Edit:
    Z kilkoma puszkami STYRPURA miałem problem. Albo zaszkodziła im temperatura przechowywania około -2stopnie, albo coś było z nimi nie tak. Po utwardzeniu piana rozpadała się na pył podobnie jak beza do jedzenia . Nie miała żadnej elastyczności. Przy nakładaniu nie widać było żadnych zmian.

    Teraz kupiłem 50 puszek QMAR'a.
    Zużyłem już coś około 300 puszek piany do klejenia. Jestem uzależniony

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  12. #692

    Domyślnie

    A po co drziurawić blachę farmerami? Można przecież tak

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obrobki-blacharskie-attyk5.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	11,5 KB
ID:	439891

  13. #693
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Bartek ta kruchość piany to od niskiej temperatury, miałem to samo. Od siebie mogę jeszcze dodać że nowy pistolet najelpiej jest spsikać samą końcókę np sprayam silikonowym, jak nie jest jeszcze podrapana nożykiem wtedy piana tak się nie klei i praca jest przyjemniejsza. Co do piany na oknam, to z szybą nie ma problemu ale jeżeli zostawicie pianę na ramie z myśla że ładnie się później zeskrobie to jest to BŁĄD!! Owszem zeskrobie się ale ślad na ramie już zostanie, widziałem to nie raz nie dwa.

    p.s. Panie Bartku przydało by się trochę zdjęć
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  14. #694
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Przepraszam Bartek, że w Twoim dzienniku, ale widzę, że Agb przytoczył dosyć ciekawy wątek.

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A po co drziurawić blachę farmerami? Można przecież tak

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obrobki-blacharskie-attyk5.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	11,5 KB
ID:	439891
    Ze zdjęć kojarzę, że chodzi o system Rheinzink'a. Pytałem ich o szczegóły techniczne drogą mailową, żeby zrobić na tej podstawie obliczyć zapotrzebowanie materiałowe i wysłać do nich zapytanie ofertowe, ale mnie olali.

    @Agb, możesz podać więcej szczegółów tego systemu? Kojarzysz może z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

  15. #695

    Domyślnie

    To jest "system", który można zrobić z dowolnej blachy U mnie był akurat z Ruukki. Cenowo myślę, że wychodzi bardzo podobnie, bo dochodzi tylko trochę blachy na boczne elementy, na które jest "zapinana" obróbka. No i wiadomo, że jest więcej gięcia blachy.

  16. #696
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Podziwiam za upór w dążeniu do celu. Doskonałość potrzebuje czasu.
    Zaczynaliśmy chyba w tym samym czasie, u mnie niedługo miną 3 lata jak mieszkamy.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  17. #697
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Bartek ta kruchość piany to od niskiej temperatury, miałem to samo. Od siebie mogę jeszcze dodać że nowy pistolet najelpiej jest spsikać samą końcókę np sprayam silikonowym, jak nie jest jeszcze podrapana nożykiem wtedy piana tak się nie klei i praca jest przyjemniejsza. Co do piany na oknam, to z szybą nie ma problemu ale jeżeli zostawicie pianę na ramie z myśla że ładnie się później zeskrobie to jest to BŁĄD!! Owszem zeskrobie się ale ślad na ramie już zostanie, widziałem to nie raz nie dwa.

    p.s. Panie Bartku przydało by się trochę zdjęć
    Ale ta piana to od przechowywania w niskiej temp., czy od aplikowania w niskiej temp.?
    Co do okien to już tego jestem świadomy
    No, myślałem, że u mnie zdjęć nie brakuje, bardziej opisów i przygód budowlanych?!

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A po co drziurawić blachę farmerami? Można przecież tak

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obrobki-blacharskie-attyk5.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	11,5 KB
ID:	439891
    Ja tam wolę dziurawić To tylko attyka więc nawet kilka kropli nie zrobi tu nic złego, a jeśli OSB będzie czymś zabezpieczona, to nie widzę problemu. Przynajmniej blacha nie odfrunie.

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Podziwiam za upór w dążeniu do celu. Doskonałość potrzebuje czasu.
    Zaczynaliśmy chyba w tym samym czasie, u mnie niedługo miną 3 lata jak mieszkamy.
    Eee, tam. Buduję 3,5 roku. Pierwsze prace rozpocząłem w sierpniu 2016r. więc tuż przed Twoim zamieszkaniem. Jak na dwa domy (138m2 i 203m2 pow. użytkowej) to chyba nie najgorzej. Dodam, że na budowie oprócz mnie byli:

    - geodeta
    - koparka (łącznie około 12 godz.)
    - elektrycy
    - panowie od okien i rolet
    - "wylewkarze" (tylko góra w naszym domu)
    - panowie od podłączenie do sieci wody i kanalizacji
    - żona i dzieci (około 30 roboczo-godzin)
    - ojciec (około 20 roboczo-godzin - głównie strzemiona)

    Nikt więcej.
    Średnio pracuję po 6 godzin dziennie.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  18. #698

    Domyślnie ?

    Witam,mam parę pytań odnośnie EPDM-u, możesz podać jakiś priv do Siebie?

  19. #699
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Na budowie cały czas jakieś postępy są ale wcześniej trochę zapomnianych zdjęć "z szuflady" jeszcze z ubiegłego roku. Tak dla porządku i na pamiątkę

    12-06-2019
    [640]

    [641]

    [642]

    [643]
    Ostatnio edytowane przez B_i_U ; 31-03-2020 o 11:36 Powód: numeracja zdjęć
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  20. #700
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    03-07-2019

    [644]

    [645]

    [646]

    [647]

    i płyty OSB i K-G czekające na swoją kolej
    [648]
    Ostatnio edytowane przez B_i_U ; 31-03-2020 o 11:37 Powód: numeracja zdjęć
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

Strona 35 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony