dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 38
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 759
  1. #721
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cześć. Ciebie też coraz mniej na forum.
    Dzięki, ale z tą profeską to bym nie przesadzał.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  2. #722
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Że tobie się jeszcze chce, a tak na poważnie fajnie ci to idzie oby szybko do końca. Powiedz mi czym kopałeś dołki pod słupki świder ręczny czy jakiś spalinowy bo widzę że ładnie zalane na okrągło i jak głęboko. Czeka mnie to w najbliższym czasie.

    Pozdro

  3. #723
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cześć.
    Mi się bardzo chce. Ja jestem od tego uzależniony. Jak sobie nie popracuję to w nocy mam problemy ze snem. Jak wchodzę do sklepu budowlanego i widzę te wszystkie fajne rzeczy to serce bije mi szybciej. Jak teraz muszę siedzieć z dzieciakami w domu to jestem sfrustrowany i życie przez palce mi ucieka na oglądaniu The Walking Dead. To już siódmy sezon i niedługo mi się skończy. Jak żyć?

    Świder oczywiście ręczny, a właściwie trzy świdry o różnych średnicach. W niektórych miejscach miałem tak twardo, że najpierw musiałem wiercić mniejszą średnicą. Docelowo 25cm i głębokość ok. 80cm. Jeden bok działki (36mb) to jeden dzień wiercenia, jeden dzień zalewania słupków, jeden dzień ustawiania murków i zalewanie pecek (tak nazywają te pustaczki słupkowe w moim sklepie) i pół dnia przykręcanie paneli.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  4. #724
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Wrzesień 2020

    c.d.
    salon
    [702]


    [703]


    Łazienka dolna
    [704]


    Ten kabel (131m) obejmuje połowę salonu, hol, łazienkę i wiatrołap.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  5. #725
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    To teraz wiemy dlaczego uzupełniasz dokumentacje zdjęciową. Dobrze mi się wydaje, że jeden dom jest dla Was a 2 na sprzedaż ? Trochę czasu ta budowa trwa.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  6. #726
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem i nie wiem co tak kolejny raz z tym czasem budowy wyjeżdżasz. Statystycznie dom buduje się 3 lata cudzymi rękami. Budując dwa i to całkowicie sam jestem poniżej średniej. Jak jeszcze uwzględnisz metry kwadratowe to wychodzi jak trzy Twoje.
    Robiłeś tak naprawdę coś sam przy swoim domu?
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  7. #727

    Domyślnie

    Jak Ci się serial skończy to polecam:
    1) breaking bad (jeden z moich pierwszych tasiemców, cały wypasiony)
    2) peaky blinders (na prawdę dobry)
    3) lost in space (nie mogę się doczekać kolejnego sezonu)
    4) stranger things (też czekam na kolejny sezon)
    5) altered carbon (oczywiście, że fajny)
    6) ozark (skoro jest na liście, musi być fajny ... )
    7) the 100 (ale tu raczej warto przerwać gdzieś w połowie, na pewno siódmy sezon to dno i wodorosty przez 90% czasu)
    dom z papieru (klasyki nie wolno pomijać)
    9) The boys (też fajny )
    10) narcos - wszystkie sezony

    Cholera, dużo tego widziałem - a Ty się dziwisz, że mnie coś też mało na forum
    PS. Kostkę zaczynam kłaść, zamówiłem materiał, może w tym tygodniu zacznę coś obsadzać/ układać. Piasek mam usypany, poszło 90 ton a jeszcze te 10 na start muszę dokupić pod jeden chodnik.

    Pozdrawiam
    Karol

  8. #728
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Oj to teraz dałeś czadu, rzucam robotę, kupuję więcej cali, wyganiam dzieciaki i oglądam

    Ja czekam na kolejny sezon Dextera (ale to dopiero ponoć za rok). To mój nr 1.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  9. #729
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem i nie wiem co tak kolejny raz z tym czasem budowy wyjeżdżasz. Statystycznie dom buduje się 3 lata cudzymi rękami. Budując dwa i to całkowicie sam jestem poniżej średniej. Jak jeszcze uwzględnisz metry kwadratowe to wychodzi jak trzy Twoje.
    Robiłeś tak naprawdę coś sam przy swoim domu?
    Zastanawiam się czy już mieszkasz w tym dla siebie ? Każdy robi jak uważa i mu pasuje, to Twój dom i Twoja budowa. Nie wiem jakie są statystyki, tylko jak walczyłem ze swoją budową to byłem częściej na forum i pamiętam, że szybko Ci to szło, myślałem że już przybijasz do brzegu. Jakieś drobiazgi u siebie robiłem, bo w tamtym czasie więcej zarabiałem niż wydawałem na budowę, a priorytetem był dom bez kredytu. No i ja mieszkałem u Teściów, miałem lepszą motywację do przeprowadzki

    Powodzenia i polecam serial Zadzwoń do Saula (2015) Better Call Saul
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  10. #730
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Tak dla jasności...
    Wybudowałem już kilka domów. Z każdym kolejnym robiłem więcej sam gdyż "współpraca z fachowcami" coraz bardziej mnie drażniła. Do tego doglądanie ich pracy i zaopatrywanie też powodowało stratę czasu. Wybudowałem też dom dla siebie, który miał być docelowym i tym jedynym. Ale, że mam wykształcenie budowlane i jest to poniekąd moją pasją zdecydowaliśmy się z żoną wybudować kolejny dla siebie. Koncepcja architektoniczna całkowicie nam się zmieniła i z stylu dworkowego z kolumnami przed wejściem powstała wizja BiU-Housa. Bryła została podporządkowana też założeniu budowy całkowicie w pojedynkę. Każdy element musiał być możliwy do podniesienia własnymi rękami. Stąd też płaski dach, który byłem w stanie zrobić samodzielnie. Z więźbą dachową byłby już problem.

    Dziennik dotyczy dwóch domów ponieważ nad niczym innym obecnie nie pracuję. Od kilku tygodni pracuję już tylko nad swoim. Oddałem już klucze.

    Każdy samorób wie ile to wszystko trwa. Czasami efektem "dniówki" jest przykręcenie kilku śrubek. Mi ocieplenie ścian zabrało już pół roku, a jeszcze nie jest skończone. Zrobienie stropu to też kilka miesięcy. I rok mija. Samemu daje się zawsze więcej dybli, mierzy się kilka razy, walczy się o mniejszy mostek termiczny, uważa się żeby nie uszkodzić, grzeje piankę montażową, szuka odpowiedniej deski, a nie tnie z długiej itp. To schodzi. Dwie, trzy większe prace i rok mija. Można też kupować gotowe elementy, albo robić je samemu (np. strzemiona, parapety, obróbki blacharskie). Można wyciągać żwir na dach dźwigiem, albo wiaderkami. Można zamówić meble kuchenne, a można samemu przez miesiąc dłubać i przyklejać okleinę żelazkiem . I tak można długo wymieniać, a latka lecą.

    Mi daje to wielką satysfakcję, że stworzyłem ten dom od projektu (całego a nie koncepcji), aż po dach. Dodatkowo zrobię to za połowę ceny.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  11. #731
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Tak dla jasności
    Cenię ludzi, którzy potrafią coś stworzyć własnymi rękoma. Mam szacunek dla osób, które poważnie traktują swoją prace i starają się wykonać ją jak najlepiej, dotyczy to każdego rzemieślnika, lekarza, itp.
    W swoim domu trochę rzeczy robiłem sam: panele, malowanie, listwy, przykleiłem trochę styropianu na 1 ścianę i przygotowałem styropian pod podłogówkę. Chyba zrobiłem to dobrze bo ludzie z firmy powiedzieli, że nigdy tak ułożonego styropianu nie widzieli.

    Też chodzi mi po głowie budowa domku o powierzchni zabudowy 35m2, mam działkę i chcę na niej własnoręcznie zaprojektować i wykonać dom w technologi szkieletowej. Wykształcenia kierunkowego nie mam ale jak to mówią: " Jak ktoś chce to znajdzie sposób, a jak nie chce to znajdzie wymówkę "
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  12. #732
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Szacuneczek.

    Wrzesień 2020

    Pokój seniora 1
    [705]


    Pokój seniora 2
    [706]


    Wiatrołap
    [707]


    Wylewka samopoziomująca
    [708]


    Naprawa wylewki.
    Nigdy już nie użyję zaprawy wyrównawczej. Pomimo starannego oczyszczenia i zagruntowania podłoża zaprawa odspoiła się od podłoża. Trochę lepiej jest tam gdzie zastosowałem beton-kontakt oprócz gruntu. Równanie tej zaprawy też nie jest takie łatwe. Używałem zarówno zaprawy Mapei jak i Cekola - bez różnicy. Resztę domu zrobiłem już samo-poziomem.
    [709]


    [710]


    [711]


    Na szczęście udało mi się tak odkuć, żeby nie uszkodzić kabla.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  13. #733
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Wrzesień 2020

    Zabudowany komin i DGP z kominka
    [712]


    Płyty G-K przyklejane do ściany na klej w piance
    [713]


    Nietypowo poprowadzony kanał wentylacyjny. Okno zmieniło kształt przez co zabrakło miejsca na tej ścianie.
    [714]



    Płyty G-K wcale nie tak łatwo przykleić prosto jakby się wydawało. Moje też nie były idealnie składowane przez co są lekko pofałdowane.
    [715]


    [716]



    Wstyd się przyznać ale zapomniałem wcześniej doprowadzić wodę do jednego kibelka
    [717]


    A tutaj produkcja betonowych parapetów wewnętrznych i tych zewnętrznych, po których będzie się wychodzić na górne tarasy.
    [718]
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  14. #734
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Październik 2020


    Z odpadków blachy powstał taki daszek. Te tanie z "aledrogo" mają średnicę daszka 23cm do rury 20cm. Ponadto są wsuwane do rury co grozi odfrunięciem.
    [719]


    Powstała nowa koncepcja umieszczenia klimatyzatora, więc musiałem doprowadzić do niego zasilanie 3x2,5mm. Do większości klimatyzatorów doprowadzamy zasilanie do jednostki zewnętrznej, a stamtąd dopiero do jednostki wewnętrznej (ale to już razem z rurkami przez instalatora). Klima będzie prawdopodobnie ok. 5kW od GREE.
    [720]


    W ostatniej chwili poprowadziłem też kable głośnikowe 2x4mm OFC. Dorobiłem też kanał pomiędzy stolikiem RTV, a TV.
    [721]


    [722]


    Zaizolowałem sufit nad kominkiem i przykręciłem płytę różową.
    [723]


    A tutaj moja eksperymentalna podłoga z "mikrocementu"
    [724]


    [725]


    Kupiłem też taką zabawkę do szlifowania, głównie podłogi.
    [726]
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  15. #735
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dobrze zrozumiałem że na wylewkę / płytę dajesz kable grzewcze i zalewasz je samopoziomem i na koniec mikrocement ? Planuje takie ogrzewanie i wykończenie posadzki w planowanym domku. Na razie złożyłem wniosek do PGE, wiec długa droga przede mną. Wszedłeś mi na ambicje
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  16. #736
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Mniej więcej, ale...
    W salonie gdzie musiałem zrobić nieco grubszą warstwę na płycie fundamentowej zastosowałem zaprawę wyrównawczą (to był błąd), a mój "mikrocement" to nie mikrocement. Emotka była nie bez kozery.
    Miałem wiele dylematów (i dalej mam) związanych z wykończeniem podłogi:
    - żywice epoksydowe żółkną przy oknach południowych;
    - przy żywicach poliuretanowych wszędzie pisze, że są do garażu i na balkon (pewnie chodzi o względy zdrowotne);
    - mikrocement jaki zazwyczaj pokazują (z tymi przecierkami/przepaleniami od szlifierki) wygląda dla mnie trochę rustykalnie;
    - i tak wszystko pokrywa się zwykle lakierem poliuretanowym;
    - mam psa, który często aportuje w domu (czytaj zawraca na ręcznym ) i myślę, że co by to nie było to i tak zniszczy;
    - myślałem też o dekoracyjnej posadzce samopoziomującej Weber 4650 ale musieli by to dla mnie sprowadzać gdzieś z Skandynawii i podobno jest w Polsce tylko dwie firmy, które potrafią to ładnie wykonać (moja osoba nie jest w tym gronie ), cena też robiąca wrażenie.
    - jestem bardzo anty marketingowy i reklama i dorabianie ideologii do niektórych materiałów działają na mnie zgoła odwrotnie.

    To wszystko spowodowało, że robię próbę z własnym "mikrocementem" tzn. z klejem elastycznym/wysokoelastycznym do płytek ceramicznych. To co widać na zdjęciu to CM16 White - pierwsza warstwa. Po szlifowaniu klej złapał minimalnie beżowy odcień (ziarna piasku) więc na kolejną warstwę (i resztę domu jeśli to wypali) pójdzie z domieszką kleju szarego (15%). Całość pokryję (natryskowo lub wałkiem) bezbarwnym lakierem poliuretanowym Hydrograff HP (1-2 warstwy). Tam gdzie była położona nieszczęsna zaprawa wyrównująca dam dodatkowo siatkę elewacyjną w warstwie kleju. Myślę, że taki dobry klej do płytek nie odbiega znacząco od prawdziwego mikrocementu, a i tak idzie lakier, który jest tu chyba kluczowy. Lakier już kupiłem (pójdzie też na moje parapety betonowe własnej produkcji), a co z tego wyjdzie będę opisywał w dzienniku.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  17. #737
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Pażdziernik 2020

    Kominek Nadia9
    Seria PRO od KRATEK
    3800PLN bez montażu (o dziwo na Aledrogo nie było najtaniej)
    Sprawia dobre wrażenie. Na razie wszystko mi pasi.
    [727]


    Do tego wysyłkowo zamówiłem dwa kolana 4-segmentowe, rurę 0,5m, wkładkę do komina ceramicznego ze sznurem uszczelniającym i silikon 1200st.
    [728]


    Wysyłkowo też nabyłem dwoje drzwi zewnętrznych:
    Frontowe
    https://homedoors.eu/DRZWI-STEELTHER...WNE-0-65-p7411
    Boczne do pomieszczenia technicznego
    https://homedoors.eu/Drzwi-zewnetrzn...oston-90-p7127

    Na razie jestem zadowolony. Chociaż doszło do błędów wysyłkowych z klamką i wizjerem drzwi robią solidne wrażenie.

    Na zdjęciach te frontowe
    [729]


    [730]


    [731]


    W Leroy'u kupiliśmy z żoną takie trzy zestawy w promocyjnej cenie.

    [732]


    [733]


    Kiedyś mówiłem, że tylko Geberit lub Grohe, ale po przestudiowaniu tematu doszedłem do wniosku, że dużo osób jest niezadowolonych z tych firm. Dodatkowo w Grohe nie ma śnieżnej bieli. Zależało nam też, żeby z miski na dole nie wystawał taki "cycek" i nie było widać mocowania. Dodatkowo fajna deska i przycisk pneumatyczny. W cenie poniżej tysiaka to chyba dobry wybór. Z trudem załadowaliśmy to do samochodu.

    A w tzw. międzyczasie obklejam sobie okna. Oprócz taśm idzie duża ilość uszczelniacza dekarskiego.
    [734]
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  18. #738
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Bartek
    Jakie argumenty przesądziły , że kleiłeś regips a nie tynkowałeś ścian ? No i dlaczego na piankę ?

  19. #739
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Dwa argumenty:
    - wystarczy, że musiałem użerać się z tynkarzami u nowego sąsiada i
    - cena kilkukrotnie niższa (mniej więcej 5tys. do 30tys.).

    Ja wszystko kleję na piankę: mury, styropian, płyty G-K. Kleje gipsowe mają czas obróbki 20min, później szorowanie sprzętu i mieszanie nowej partii. Trochę to uciążliwe. Pianka jest jak najbardziej dopuszczona do płyt G-K.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  20. #740
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Też mam kominek Nadia 10, z przykrością stwierdzam że taki jasny środek będzie do 1 rozpalenia.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

Strona 37 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony