dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 38
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 759
  1. #661
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Z desek modrzewiowych tak jak cały taras. Wypoziomowany został styropian z warstwą spadkową.
    Dzięki za odpowiedź. Niestety nie do końca rozumiem. Czy to znaczy, że nie poziomowałeś legarów i taras leci ze spadkiem (takim samym jak warstwa spadkowa)? Dawałeś podkładki z EPDM pomiędzy membranę a legary (żeby legary nie stały w wodzie, ani nie blokowały przepływu wody po membranie)?
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 18-11-2019 o 19:37

  2. #662
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Deski tarasowe mają ryfle, w których też może stać woda. Dlatego dobrze jak deski mają też spadek wzdłuż ryfli. Ruszt robiłem krzyżowo, więc dolne legary są również równolegle do spadku i nigdzie nie blokują wody.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  3. #663
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Ogrzewanie domu kablami DEVI:
    1) DEVIflex 18T 2420W 131m - kuchnia i salon
    2) DEVIflex 18T 2420W 131m - salon, hol, łazienka
    3) DEVIflex 18T 1075W 59m - sypialnia master
    4) DEVIflex 18T 680W 37m - pokój Pawła
    5) DEVIflex 18T 680W 37m - pokój Wojtka
    6) DEVIflex 18T 680W 37m - pokój "foto"
    7) DEVIflex 18T 535W 29m - pokój dolny
    DEVIflex 18T 535W 29m - pokój dolny
    9) DEVIflex 18T 535W 29m - łazienka górna

    Całość około 10kW - 4235PLN
    To ma wystarczyć na (w moim mniemaniu) bardzo duży dom

    Zdecydowałem się na DEVI ponieważ mają najgrubszy przekrój 7mm (bałem się uszkodzenia podczas wylewek), najlepsze opinie, są nieco krótsze od Elektry (18W/m) i wyszło tylko około 500PLN drożej niż Elektra. Kupiłem oczywiście przez internet w sklepie "ELTOM", który mogę polecić.

    [610]


    Chłopaki przypinali kable trytkami do siatek zbrojeniowych
    [611]


    [612]


    W łazience miałem problem, żeby znaleźć miejsce na kabel. Tu prysznic, tu wanna, tu kibelek itp.
    [613]


    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  4. #664
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    hehe jak chlopaki podrosli, dzisiaj przegladalem twoj dziennik jeszcze raz od poczatku i wlasnie to mi sie rzucilo w oczy, kurde chlopie kawał dobrej roboty, i dzieki tobie i jednym z twoich wpisow u mnie na poczatku uwierzylem ze sie da i dalej brne takze, pozdrawiam!

  5. #665
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Pamiętam jak kiedyś ktoś podobnie napisał w dzienniku Sadysty o jego dzieciach. Ten ktoś jednak wysnuł wniosek, że nie będzie budował sam ponieważ widać po dzieciach Sadysty jak długo trwa budowa u samoroba.
    Moje dzieci często rysują w przedszkolu/szkole domy z płaskim dachem, a ich wychowawcy pytają czego nie dorysują dachu.

    Nie jest chyba tak ciężko, prawda?

    P.S. Dzisiaj rozpoczęła się akcja przyłącza wody i kanalizacji do obu domów. To chyba jeden z najcięższych etapów na budowie chociaż sam go nie robię.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  6. #666

    Domyślnie

    Jak ja zaczynałem swoją budowę to miałem tylko dwójkę dzieci a teraz trzecie ma już dawno skończone 2,5 roku U mnie strzeliło już 3 lata, jeszcze chwila i będzie koniec.

    Pozdrawiam
    Karol

  7. #667
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    22.10.2019r. - Wylewki

    Dylatacja 8mm z "aledrogo.pl" w cenie 12PLN/50mb x 3szt. i folia metalizowana z Castoramy w cenie 96,88PLN/50m2 x 2szt. Folię też zamówiłem na "alledrogo" ale nie przyszła na czas więc musiałem kupić w cenie x2. Folia jest wystarczająco mocna więc mogę polecić.

    [614]


    [615]


    [616]


    [617]


    [618]


    [619]


    [620]


    Siatki zbrojeniowe o oczku 10x10
    [621]


    [622]


    Taras użytkowy dwa dni później
    [623]


    Za wylewki płaciłem 15PLN/m2. W cenie oprócz robocizny był plastyfikator i włókna polipropylenowe.
    Wyszło 144m2. To sama góra, ponieważ na dole jest płyta fundamentowa, która wymaga tylko lekkiego wyrównania.
    Poszło około 2,5t cementu I 42,5R, 12m3 piasku i 100 szt. siatek zbrojeniowych 1m x 2m.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  8. #668
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Trochę nietypowo. Wylewki przed tynkami.

  9. #669
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Tynki będą z płyt G-K.

    26.10.2019r. - Taras na gruncie

    Wymiary tarasu to: 2,5m x 10m. Grubość betonu średnio 20cm, a pod spodem wszelkie odpady ścienne, betonowe, stara siatka ogrodzeniowa i takie tam . Zbrojenie jednokierunkowe fi10-12 co ok. 30cm.

    [624]


    [625]


    Na następny dzień wyrównałem dodatkowo ręcznie kamieniem ściernym drobne wypukłości. Beton jeszcze łatwo się poddawał obróbce ze względu na dość już niskie temperatury.

    [626]


    [627]


    Poszło 5m3 betonu B20 (bez pompy) i tym samym zakończyłem duże prace betoniarskie przy domu. Pewnie coś zamówię jeszcze kiedyś na ogrodzenie frontowe.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  10. #670
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    W międzyczasie zmieniłem koncepcję doprowadzenia powietrza do kominka. Wcześniej rura wyprowadzona była na elewację i miała mieć kratkę pół metra nad gruntem. Teraz jest poprowadzona pod ziemią podobnie jak GWC.

    Kominek to bardzo słaby punkt domu energooszczędnego/pasywnego. Gdy się w nim nie pali to nieustannie przelatuje przez niego powietrze, które w zimie chłodzi wkład kominkowy, a tym samym pomieszczenie, w którym stoi. Przepustnicy w salonie na ścianie zew. nie chcę ze względów wizualnych, a zresztą to też byłby mostek termiczny. Dlatego powietrze będzie już wstępnie ogrzane i przez wkład przelatywać będzie już z dodatnią temperaturą. Przepustnica pod wkładem to też mostek, chociaż już mniejszy. Pewnie najlepszym wyjściem będzie zatyczka styropianowa na samym końcu rury na wlocie na okresy przejściowe (wiosna i jesień).

    Rada dla tych, którzy dopiero przymierzają się do budowy: poprowadźcie tą rurę gdzieś pod garażem i tam zróbcie sobie na niej przepustnicę z dala od pomieszczeń ciepłych.

    [628]


    [629]


    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  11. #671
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    fajnie idzie
    dawno mie tu nie bylo ... ja wlasnie koncze przygode z ZX35 - sprzedalem

  12. #672
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Ja też śledziłem Twój dziennik Zx35, chociaż były tam duże przerwy więc czasami o nim zapominałem. Zaraz tam zajrzę.
    Arizony nawet nie zaczynałem czytać bo to straszny tasiemiec .
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  13. #673
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    EPDM na tarasach. Tutaj jeszcze w fazie wstępnej

    [630]


    [631]


    [632]


    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  14. #674

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    EPDM na tarasach. Tutaj jeszcze w fazie wstępnej

    [630]


    [631]


    [632]


    Pozdrawiam
    Bartek
    %

  15. #675
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Fajnie to wygląda. Pamiętasz może ile schodziło Ci kleju przy klejeniu cało-powierzchniowym? Używałeś specjalnych wałków do klejenia EPDM, czy miałeś jakiś swój patent?

  16. #676
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Ja nigdzie nie kleiłem cało-powierzchniowo. Wklejałem tylko wpusty i kołnierze do pionów kanalizacyjnych. Taras nieużytkowy (ten węższy) będzie przysypany żwirem tak jak dach, a taras użytkowy będzie dociśnięty prawdopodobnie deską kompozytową.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  17. #677

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    EPDM na tarasach. Tutaj jeszcze w fazie wstępnej


    [631]
    A czemu ta obróbka blacharska taka dziwna? Już chyba leje się po attyce.

  18. #678

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A czemu ta obróbka blacharska taka dziwna? Już chyba leje się po attyce.
    To jedno. A czy zamierzasz położyć deskę kompozytową na EPDM, który w mojej ocenie się do tego nie nadaje?

  19. #679
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Musicie lepiej patrzyć. Przecież tam nigdzie nie ma jeszcze obróbki blacharskiej

    A czemuż to deska kompozytowa się nie nadaje na EPDM? Przecież nie jest to nowe rozwiązanie. Nie wiem czy pytasz czy odpowiadasz dając pytajnik na końcu zdania.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  20. #680

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Musicie lepiej patrzyć. Przecież tam nigdzie nie ma jeszcze obróbki blacharskiej

    A czemuż to deska kompozytowa się nie nadaje na EPDM? Przecież nie jest to nowe rozwiązanie. Nie wiem czy pytasz czy odpowiadasz dając pytajnik na końcu zdania.
    Stwierdzam fakt. EPDM nie nadaje się pod deskę kompozytową, ani pod jakąkolwiek wartość inną formę dachu, po której miałbyś chodzić.

Strona 34 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony