dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 14
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 279
  1. #241

    Domyślnie

    Witam. Poprosilbym o jakies rady odnosnie ustawien pieca delta ekopell 15kw. Dom ok 120m2 20cm styropian plus 30 welny w stropie. Zawor 4d piec 60st hist 10st.na podloge 32st bojler 45st hist 5st. Start pompy od 30st. Spalanie od wrzesnia srednio 12,5kg na dobe. Sterowniki pokojowe sterujace podlogowka a nie piecem. Temp w domu od 21-23st. Problem jest w tym ze rozpala sie co 1,5 godz i boje sie ze grzalka szybko sie skonczy no i zuzycie pradu. Co moge jeszcze poprzestawiac zeby troche dluzej dochodzil do temp zadanej? No i martwi mnie temp powrotu 35-40st

  2. #242

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kinu88 Zobacz post
    Witam. Jestem nowym uzytkownikiem kotla Defro sigma ekopell 12kw od miesiaca. Dogrzewam budynek wybudowany 3 lata temu,nie ocieplony bez regugalatora pokojowego,pracuje tylko podlogowka okolo 90m2,grzejniki nie podlaczone,bojler odciety. Temperatura zadana na piecu 60 stopni,histereza 5st,temp podlogowki 35st , kociol wciaga przy pelnym zasypie(180kg) okolo 35kg na dobe co starcza na 5 dni,pelet z barlinka.Czy spalanie jest w normie przy dogrzewaniu sama podloga czy zbyt duze? Wiecej info na temat ustawien nie moge podac(nie ma mnie w kraju) Z gory dzieki za odp.pzdr
    Mam taki sam piec i obecnie ogrzewam nowy ocieplny dom 170m i spala mi 10 worków na 8 dni. Ewidentnie widać że twój coś za dużo spala. Pytanie ile razy na dobę się piec rozpala, czy jest zawór 4 drogowy, jaka jest T spalin podczas pracy, no i nastawy chociaż na fabrycznych powinien też mniej palić. Napisz jak sterowana jest podłogówka, z pieca czy ma swój układ z termostatem?

  3. #243
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zbrojaboga

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Łomża
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    Mój Defro Delta Ekopell 25 kw spala mi obecnie 40 kg na dobę na powierzchnię 200 m2. Działa na pokojówkę przy priorytecie bojlera z gdyż na równoległych gdy w domu jest osiągnięta temperatura a musi dogrzać bojler do daje na grzejniki mimo to.
    Mam mnóstwo ciemnosiwego popiołu i obawiam się, ze za dużo dostaje paliwa. Czas podawania to 7 sekund, pellet dość długi jest. Czy można zmniejszyć czas podawania paliwa czy nie powinno się tego robić ?

  4. #244
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marshalll

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-194
    Posty
    2

    Domyślnie Sterowanie pogodowe

    Witam wszyskich, jestem tu nowy. To mój pierwszy sezon grzewczy w nowym domu, kocioł sprawuje się świetnie. Zastanawia mnie opcja pogodówki, używał ktoś tego ? Jak to działa, jak się sprawdza ?

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marshalll Zobacz post
    Witam wszyskich, jestem tu nowy. To mój pierwszy sezon grzewczy w nowym domu, kocioł sprawuje się świetnie. Zastanawia mnie opcja pogodówki, używał ktoś tego ? Jak to działa, jak się sprawdza ?
    Pogodówka to opcja regualcji temperatury CO ( za zaworem 4 drogowym jezeli jest ) zalezna od T za zewnątrz budynku. Ustawiasz krzywą grzewczą i jak na dworze robi się zimniej to T CO rośnie i odwrotnie.

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbrojaboga Zobacz post
    Witam,
    Mój Defro Delta Ekopell 25 kw spala mi obecnie 40 kg na dobę na powierzchnię 200 m2. Działa na pokojówkę przy priorytecie bojlera z gdyż na równoległych gdy w domu jest osiągnięta temperatura a musi dogrzać bojler do daje na grzejniki mimo to.
    Mam mnóstwo ciemnosiwego popiołu i obawiam się, ze za dużo dostaje paliwa. Czas podawania to 7 sekund, pellet dość długi jest. Czy można zmniejszyć czas podawania paliwa czy nie powinno się tego robić ?
    Można zmniejszyć i zwiększyć. Jak dużo pali to i popiołu będzie więcej. Pozmieniaj ustawienia i poobserwuj. Dodatkowo możesz pobawić się ilością powietrza zmieniając korekty wentylatora. Dolna i górną.

  7. #247
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zbrojaboga

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Łomża
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Kocił przy obecnych mrozach nie osiągał powyżej 50 C na zaworze ( na grzejniki ) i na piecu to samo.
    Zadzwoniłem do gościa który mi montował ( przedstawiciel Defro ) i kazał mi wyłączyć PID i zmienić podawanie na 10 sek i przerwę na 12 sek. i wentylator na 45%
    Pomogło gdyż osiąga teraz 57 C tyle mi wystarcza, ale pojawiły się spieki i sadza w kotle.
    Czym mogę to zmienić? Jakimi ustawieniami ? Zmniejszyć czas podawania czy dmuchawa jeszcze za mocno według Was?

  8. #248

    Domyślnie

    A o jakich mrozach mowa? Moc kotła to jest jego max moc przy -20 stopniach. Jaką masz T zadaną? Ile grzejników a ile podłogówki? To nowy budynek ocieplony czy nie? To ma znaczenie dla pracy kotła. A spieki w komorze spalania to za mało powietrza albo za dużo paliwa. Z doświadczenia to jeżeli kocioł nie może osiągnąć T zadanej to świadczy o dużym poborze ciepła ( np. nowy budynek ) albo o złych ustawieniach. Najlepiej wrócić do ustawień fabrycznych i je korygować i mieć włączony PID bo na ręcznych peleciaki nie idą najlepiej.

  9. #249
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zbrojaboga

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Łomża
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mieszkam na wschodzie Polski i miałem niedawno mrozy po -15 w nocy i -6 w dzień.
    Kocioł Defro Delta Ekopell 25 KW dom 200 m2 częściowo tylko ocieplony.
    W PID czas podawania jest min 2 sek. max 9 przerwa min 9 max 16 dmuchawa 28 bieg ( to jest dziwne trochę ale o tym zaraz )
    Instalator mi kazał PID wyłączyć bo wentylator cały czas na 100% chodził i daliśmy 10 sek podawanie i przerwa 12 sek a wentylator na 45%
    Temperaturę od razu zaczął podnosić do 56-58 C a na pidzie max 50-51 osiągał i przez 4-5 h nawet o stopień więcej. Czyli ewidentnie mieszanka paliwo powietrze słaba na PID.
    Niestety są spieki oraz kopci w piecu mocno.
    Teraz o dmuchawie. W menu serwis jest utawiony 28 bieg a jak chodzi na pid to pokazuje na wyświetlaczu cały czas 100%. Na ręcznym przy ustawieniu są już tylko procenty do ustawienie nie biegi żadne.
    Powiem tak. Jestem zmęczony tym dzwonieniem i na chybił trafił usadawianiem tego pieca to jest żenujące.
    Niestety na forach brakuje jeszcze ludzi doświadczonych i też ciężko o pomoc.
    Nie wiem czy w PID mam grzebać i co zmienić ? Bieg jest 28 a wyświetla 100%, podawanie robi 6 sek mimo zakresu do 9, przerwę sobie robi 11 sek i to wszytko powoduje maksymalne osiągi 50 C które są za małe aby było nam ciepło. Ręcznie jest ciepło bo osiągnie i 60 C na grzejniki ale pali dużo a do tego spieki i sadza w piecu......

  10. #250
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    od dawna tu dudni się , że spieki to za dużo powietrza
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  11. #251
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    danield3

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Kod pocztowy
    11-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    proszę podpowiedzcie.. posiadam kocioł defro ekopell kompakt 16kw. usiłuje grzać nim świeżo wybudowany dom ale...
    od początku są problemy z odpalaniem się pieca po wejsćiu w czuwanie. poprostu nie rozpala się i wyświetla kod błędu 17. i tak z 5 razy i w końcu rozpali, później znowu kilka razy rozpali aż w końcu ponownie kilka razy z rzędu nie.
    uzywam peletu LAVA ze Stelmetu w kotłowni jest doprowadzone powietrze, serwisant wymienił już grzałkę, fotokomórkę oraz płytę główną ale to nic nie dało...
    ktoś miał podobny problem?

  12. #252

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbrojaboga Zobacz post
    Mieszkam na wschodzie Polski i miałem niedawno mrozy po -15 w nocy i -6 w dzień.
    Kocioł Defro Delta Ekopell 25 KW dom 200 m2 częściowo tylko ocieplony.
    W PID czas podawania jest min 2 sek. max 9 przerwa min 9 max 16 dmuchawa 28 bieg ( to jest dziwne trochę ale o tym zaraz )
    Instalator mi kazał PID wyłączyć bo wentylator cały czas na 100% chodził i daliśmy 10 sek podawanie i przerwa 12 sek a wentylator na 45%
    Temperaturę od razu zaczął podnosić do 56-58 C a na pidzie max 50-51 osiągał i przez 4-5 h nawet o stopień więcej. Czyli ewidentnie mieszanka paliwo powietrze słaba na PID.
    Niestety są spieki oraz kopci w piecu mocno.
    Teraz o dmuchawie. W menu serwis jest utawiony 28 bieg a jak chodzi na pid to pokazuje na wyświetlaczu cały czas 100%. Na ręcznym przy ustawieniu są już tylko procenty do ustawienie nie biegi żadne.
    Powiem tak. Jestem zmęczony tym dzwonieniem i na chybił trafił usadawianiem tego pieca to jest żenujące.
    Niestety na forach brakuje jeszcze ludzi doświadczonych i też ciężko o pomoc.
    Nie wiem czy w PID mam grzebać i co zmienić ? Bieg jest 28 a wyświetla 100%, podawanie robi 6 sek mimo zakresu do 9, przerwę sobie robi 11 sek i to wszytko powoduje maksymalne osiągi 50 C które są za małe aby było nam ciepło. Ręcznie jest ciepło bo osiągnie i 60 C na grzejniki ale pali dużo a do tego spieki i sadza w piecu......
    Ja mam sigme ekopell i ona ma 2 wentylatory, nadmuchu i wydmuchu. Pracuje na PIDzie cały czas i nie ma problemów. Może w kotłach 1 wentylatorowych trzeba te przerwy i nadmuch inaczej poustawiać. Jaką masz T spalin podczas pracy?

  13. #253
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marshalll

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-194
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał danield3 Zobacz post
    proszę podpowiedzcie.. posiadam kocioł defro ekopell kompakt 16kw. usiłuje grzać nim świeżo wybudowany dom ale...
    od początku są problemy z odpalaniem się pieca po wejsćiu w czuwanie. poprostu nie rozpala się i wyświetla kod błędu 17. i tak z 5 razy i w końcu rozpali, później znowu kilka razy rozpali aż w końcu ponownie kilka razy z rzędu nie.
    uzywam peletu LAVA ze Stelmetu w kotłowni jest doprowadzone powietrze, serwisant wymienił już grzałkę, fotokomórkę oraz płytę główną ale to nic nie dało...
    ktoś miał podobny problem?
    Również zdążały mi się problemy z odpaleniem, kiedy próbowałem zaoszczędzić i kupić Pellet tańszy o 100 zł Natomiast na lavie zero problemów. Spróbuj ustawić w menu serwisowym działanie grzałek - dwie jednocześnie, mi to pomogło. Do tej pory odpalam na dwóch grzałkach, bo odpala dużo szybciej niż na jednej. Ważny jest również podsyp, usiądź przy piecu i poczekaj aż zacznie się rozpalanie, jak tylko skończy pierwsze posypywanie pelletu, otwórz i zobacz jaka usypal pryzmę, musi być na tyle wysoka, żeby Pellet dosięgłał otworów z grzałek, ale na tyle mała, żeby nie pryzma nie zasłaniała otworu z czujnika jasności.

  14. #254

    Domyślnie

    Witam , posiadam piec Defro ekopell 15 w układzie otwartym , i mam problem - piec po włączeniu funkcji lato puszcza cieplo na grzejniki a chcialbym zeby tylko wode grzał czy to normalne ?

  15. #255

    Domyślnie

    Witam, podzielę się swoimi spostrzeżeniami po 3 latach użytkowania zaczynamy 4 sezon z Sigmą 16kw. Poniżej szczegóły ustawień, które mam na piecu. Z objaśnieniami. Czytałam problemy niektórych osób i w skrócie bez regulatora pokojowego oraz zaworu czworodrogowego nie uzyska się ekonomicznego spalania. Ostatnim czynnikiem ekonomi jest oczywiście ocieplenie. W tym piecu jedyne co mi się nie podoba to mizerna instrukcja obsługi a w przypadku sterownika pokojowego wręcz żenująco niejasna jeden sezon to grzebanie w ustawieniach.

    Moja konfiguracja to dom parter 130m, ocieplony styropian 20cm i poprawione ocieplenie dachu. Kotłownia wolno stojąca przyłącze cieplne do domu ma około 35m.
    Ocieplenie bardzo ważna sprawa. Nasz dom ma już ponad 10 lat ale dopiero niedawno poprawiliśmy wszystkie błędy ocieplenia mówiąc w skrócie. Dla porównania pierwsza zima z piecem gdzie powoli w jej trakcie docieplaliśmy dach, który był najsłabszym ogniwem to spalanie mocno ponad 7 ton pelletu, w pierwszym sezonie nie mieliśmy też regulatora pokojowego na początku i dom się przegrzewał. Kolejne dwa sezony to dom w pełni ocieplony, piec metodą prób i błędów z poprzedniego sezonu skonfigurowany optymalnie i spalanie nie przekroczyło 5 ton (przy kotłowni poza domem myślę, że jest to dobry wynik). Zawsze zostaje nam kilka worków. Temperatura zadana w domu to 22 stopnie w dzień i 21,8 w nocy (histereza temperatur pokojowych 0,4 stopnia). Ze względu na małe dzieci grzaliśmy troszkę dłużej. W domu tylko z dorosłymi myślę ze spokojnie sezon grzania był by z 3 tygodnie krótszy

    Nasza specyfikacja to Sigma 16kw, ogrzewamy tylko kaloryfery, praca w trybie PID cały czas. Dodatkowo mamy skonfigurowaną pogodówkę (czujnik temperatury jest w komplecie z piecem) oraz regulator pokojowy podstawowy TECH bezprzewodowy (to trzeba dokupić). Temperature zadaną na piecu mamy 65 stopni oraz histerezę 10 stopni. Pogodówka skonfigurowana dla czterodrogowego zaworu z siłownikiem. Piec podłączony do internetu zarządzany z aplikacji (aplikacja ma wszytko co droższe sterowniki dlatego kupiliśmy ten najprostszy)

    Z mojego doświadczenia zwrócić uwagę na hudraulika. Mój nie zainstalował zaworu czterodrogowego jak zaczęliśmy go szukać w instalacji i drążyć temat konfiguracji Pan powiedział ze ludzie i tak z tego nie korzystają... eh. Był po szkoleniach w Defro dodam. Zawór dołożony był w późniejszym terminie po 3 tygodniach do tego czasu piec nawalał na kaloryfery raz 60 raz 40 stopni istna kolejka górska. Zawór musi być! Piece te nie mogą pracować w temperaturach niskich zawór musi mieszać wodę z pieca z powracająca z domu aby uzyskać temperaturę odpowiednia na kaloryfery. Sterownik ma możliwość obsługi kilku zaworów. Zatem kaloryfery i podłogówka musza mieć swoje osobne.

    Przetestowaliśmy dwie konfiguracji. Jedną używamy w okresach przejściowych gdzie w dzień potrafią skoczyć wysokie temperatury oraz zimową gdzie temperatury nie wyskakują już ponad 10-15 stopni.

    Przejściowa to:
    - wyłączenie podtrzymania pieca - dla oszczędności peletu. Jeśli sterownik wyśle do pieca informacje ze pokój jest niedogrzany to piec rusza w tej wersji wolniej ale... dom wychładza się na tyle wolno, że piec zdąży uruchomić się mimo wszytko zanim w domu będzie jakoś mega zimno.
    - wyłączenie pogodówki i ustawienie temperatury zadanej zaworu na 45 stopni (stała temperatura na kaloryfery) - dlaczego? Słonce potrafi dogrzać i odczyt termometru 20 stopni powoduje ze krzywa grzewcza dla pogodówki każe mieszać wodę na temperatury niższe niż 45 stopni na kaloryfery. Co jest marnotrawieniem energii.
    - w ustawieniach głównych regulatora pokojowego wyłączam. Pokojówka Pompa CO (Co jeśli to jest włączone. Piec w okresie przejściowym odpala się 2-3 razy dziennie. Jeśli piec akurat ma 60 stopni a w domu osiągniemy 22 sterownik wyłączy piec to pompy robią stop i woda stygnie - marnujemy energie.Jeśli wyłączę tą opcje to mimo, że regulator powie ze pokój jest dogrzany i piec się wygasi to pompy chodzą dopóki woda się nie wystudzi do 40 stopni oddając energie na dom)
    - w menu instalatora moc kotła ustawiamy na jakieś 85 procent. Rozpala się powoli nie rozdmuchuje tak szybko ognia - ekonomiczniej. Nie rusza z piskiem opon

    Konfiguracja zimowa to:
    - podtrzymanie pieca włączone (robi się to w menu serwisowym po wpisaniu kodu) piec szybciej startuje gdy regulator wyśle komunikat dom niedogrzany.
    - pogodówka włączona - steruje zaworem czterodrogowego z siłownikiem który miesza wodę z pieca z wodą z powrotu do temperatury, która dla danej temperatury na dworze ustawiliśmy w menu pogodówki na krzywej grzewczej.
    - w ustawieniach głównych regulatora pokojowego uruchamiam ponownie opcje. Pokojówka Pompa CO - piec załącza się na tyle często ze jeśli sterownik powie ze pokój jest dogrzany i pompy się zatrzymają to do następnego uruchomienia woda nie zdąży wystygnąć a zyskujemy to, że następne włączenie startują od razu pompy bo jest woda na piecu i dają ciepło na kaloryfery. Piec w tym czasie się rozpali i uzyskujemy ciepła wodę "od kopa".
    - w menu instalatora moc kotła ustawiamy wyżej 90-95 przy mrozach -20 100% (skala ma 110%) - to już kwestia wyczucia - zależne jest to od metrażu domu myślę.

    Tyle o konfiguracji.
    Dodam jeszcze dla mnie istotne info które trudno było dowiedzieć się nawet na infolinii. Mam kotłownie 20m od domu i powiedziano mi ze regulator bezprzewodowy nie będzie miał zasięgu w domu. Co nie do końca jest prawdą regulator od nadajnika na taka odległość nie zadziała ale... nadajnik podłączony jest do pieca dwużyłowym kablem sygnałowym.... który u nas ma 35m przeciągnięty jest z kotłowni do domu i działa bez problemu. Dzięki temu mamy bezprzewodowy regulator pokojowy, który mamy w najzimniejszym pokoju.

    Nasza konfiguracja to poprawienie kryzowania kaloryferów. Zmniejszyliśmy przepływy pokoi najcieplejszych otworzyliśmy przepływy w tych najzimniejszych. Kaloryfery domykają zwykłe termostaty. Ale bez poprawy kryzowania było to niewydajne.

  16. #256
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzyniek

    Zarejestrowany
    May 2019
    Kod pocztowy
    05-304
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lomonow Zobacz post
    Witam , posiadam piec Defro ekopell 15 w układzie otwartym , i mam problem - piec po włączeniu funkcji lato puszcza cieplo na grzejniki a chcialbym zeby tylko wode grzał czy to normalne ?
    Sprawdź czy masz w opcjach włączone "pompa co lato"
    Jeżeli tak to wyłącz, wtedy przestanie działać pompa Co.

  17. #257

    Domyślnie

    Witam wszystkich .
    Jestem nowy na tym forum.
    Od miesiąca mam zainstalowany kocioł Sigma Ekopel 16kv . Instalatorzy zrobili mi 2 obiegi z 2 pompami CO i z 2 sterownikami pokojowymi gdyż do pieca mam podłączone dwa oddzielne mieszkania.Dwa zawory trójdrożne przed pompami CO ale bez siłowników. Pompa która jest w obiegu tamtego drugiego mieszkania został podpięta przez instalatorów pod wyjście dodatkowe nr 1, wyjście to jest przypisane do regulatora pokojowego i zaznaczona opcja czujnika CO.

    Kocioł podczas pracy w trybie równoległym czy tez priorytetu bojlera nie działa prawidłowo ,gdyż jak dogrzeje mieszkanie główne 1 i dostanie sygnał z termostatu pokojowego natychmiast wygasza kocioł i przechodzi w czuwanie,a nie powinien gdyż termostat pokojowy z mieszkania nr2 jeszcze nie dał sygnału o dogrzaniu i tamta pompa jeszcze działa .A piec jest juz w czuwaniu,wyciąga temperaturę z rozgrzanego kotła po czym po krótkiej chwili rozpala z powrotem kocioł,chyba ze akurat termostat nr2 osiągnie temperaturę i wyłączy pompę na drugim obiegu.
    Objaw jest taki ze pompa dodatkowa CO w mieszkaniu 2 działa jak dostanie sygnał z termostatu o niedogrzaniu nawet na trybie letnim tak jest
    , no chyba ze temperatura kotła ma poniżej 40stopni czyli poniżej temperatury włączenia pomp.Żeby tak się nie działo muszę wyłączyć całkowicie wyjście dodatkowe 1 gdzie jest podłączona tamta pompa.
    Wiem że nie powinno tak być bo częste rozpalania to strata opału a duże skoki temperatur przez działanie pompki na wygaszonym kotle też nie sa dobre.

    Proszę o jakieś rady gdyż wiem ze na forum sa instalatorzy ,Czy coś spaprali przy montażu?

  18. #258
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kinu88

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam. Posiadam kociol na pelet defro sigma ekopel 12kw wraz z regulatorem pokojowym firmy tech. W salonie znajduje sie regulstor gdzie jest ogrzewanie podlogowe,osiaga temperature zadana i wylacza piec,histeryza 1st i tu jest wszystko ok, natomiast w pokojach sa grzejniki,zanim temperatura na regulatorze spadnie 1st pokoje wychladzaja sie bardziej niz w miejscach gdzie jest regulator i ogrzewanie podlogowe. Glowice termo. na grzejnikach na full. Ktos moglby cos doradzic aby temperatura w pokojach byla mniej wiecej rowna temperaturze w salonie.pzdr

  19. #259

    Domyślnie

    Przenieś regulator do najzimniejszego pokoju.

  20. #260
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kinu88

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie odnosnie temperatury kotla. Piec pracuje w funkcji pid z sterownikiem pokojowym,ktory zalacza i wylacza piec,temeratua zadana kotla 65st,histeryza 10st,osiaga temp. zadana i nastepuje spadek,zanim spadnie na sterowniku pokojowym pol stopnia bo tak ustawilem histeryze to piec wychlodzi sie do okolo 25st. Czy jest normalne?

Strona 13 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony