dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 14
Pokaż wyniki od 261 do 279 z 279
  1. #261
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Do 25 to zbyt nisko , nie powinien schodzić niżej 45 stopni .
    Nie masz zaworu mieszającego chroniącego powrót ?
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  2. #262
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kinu88

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Nie ma:/

  3. #263
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kinu88

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Na powrocie zalozona jest pompa bo mialem zbyt niska temp powrotu

  4. #264
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Pompa zbyt szybko wypycha zład z kotła i dlatego spada do 25 . Jeśli ma regulacje obrotów przekręć na minimum , najlepiej założyć zawór chroniący powrót .

    Kolejna sprawa... podłogówka ma jakieś podmieszanie ? Jeśli w podłogę idzie taka sama temperatura jak w grzejniki to nie ma co się dziwić ,że salon jest nagrzany , a reszta pomieszczeń nie, bo grzejniki w nich są mniejsze niż ten w postaci podłogi.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  5. #265
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kinu88

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Pompa na 1 biegu idzie a podloga ma swoj zawor mieszajacy 3 drogowy afriso(32st)

  6. #266
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Zmniejsz jeszcze , oprócz zmiany lokalizacji tego regulatora , temperaturę idącą w podłogówke na początek o 1 stopień ( jeśli ma taką możliwość). Obserwuj z 2/3/4 dni i oceń czy temperatury się zrównały.

    Pomyśl nad ochroną powrotu.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #267

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kinu88 Zobacz post
    Ktos moglby cos doradzic aby temperatura w pokojach byla mniej wiecej rowna temperaturze w salonie.pzdr
    Zrobić tak by termostat pokojowy wyłączał tylko pompę ogrzewania podłogowego.

    Pompa grzejnikowa i pompa krótkiego obiegu pracują cały czas.

    Palnik wygasza się i załącza od temperatury na kotle.Np.OFF przy 70 stopniach ON przy 45 stopniach.

  8. #268
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kinu88

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Konieczne bedzie zalozenie silownika na zaworze 4 droznym ktorego nie posiadalem,ma sie poprawic. Ktos moglby podac nastawy czasu podawania paliwa,minimalna i maksymalna przerwe przy sigmie ekopel 12kw?

  9. #269
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kinu88

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam. Ktos podpowie jak utrzymac w miare stala temp. na piecu w trybie czuwania kiedy kociol czeka na sygnal ze sterownika pokojowego? Temp. zadana na piecu 65st. spada do 55st i znowu sie rozpala pomimo ze na sterowniku nie spadla jeszcze zadana histereza.

  10. #270
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Jedziesz na regulatorze pokojowym czy tylko histerezie pieca?Spadek temperatury jest czymś naturalnym.U mnie po dogrzaniu pomieszczenia które stwierdza regulator pokojowy pompka od CO robi stop i wtedy piec utrzymuje w swoim małym obiegu dłużej temperaturę bez funkcji"Podtrzymanie temperatury " która jest w menu serwis.Jeśli masz ją włączoną piec będzie się co chwilę odpalał aby podtrzymać temp. bez względu ,że w pomieszczeniu jest ciepło i go nie potrzebujemy .
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  11. #271
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kinu88

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Zalaczona jest opcja”wygaszenie” czyli gasnie do zera i rozpala na nowo przy spadku temp na piecu. Regulator pokojowy jest. Ochrone kotla i powrotu masz zalaczona?

  12. #272
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kinu88

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Do ilu stopni wychladza Ci sie piec zanim zacznie znowu prace i jak dlugo czuwa? Czy nie lepiej gdyby wlasnie pracowal w podtrzymaniu na minimalnej mocy,czytalem gdzies ze lepsze jest to dla kotla i instalacji a spalanie bardzo podobne jak w trybie czuwania. Mi sie zalacza srednio co godzine,jak tak dalej bedzie to padnie zapalarka i grzalka. Dom na razie wygrzewam,nie mieszkam tam,bojler nie chodzi,moze jak zacznie wszystko grzac to cos sie zmieni, poki co wiatr w oczy z tym piecem.

  13. #273
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kinu88 Zobacz post
    Do ilu stopni wychladza Ci sie piec zanim zacznie znowu prace i jak dlugo czuwa? Czy nie lepiej gdyby wlasnie pracowal w podtrzymaniu na minimalnej mocy,czytalem gdzies ze lepsze jest to dla kotla i instalacji a spalanie bardzo podobne jak w trybie czuwania. Mi sie zalacza srednio co godzine,jak tak dalej bedzie to padnie zapalarka i grzalka. Dom na razie wygrzewam,nie mieszkam tam,bojler nie chodzi,moze jak zacznie wszystko grzac to cos sie zmieni, poki co wiatr w oczy z tym piecem.
    Spadek temp. na piecu jest około 10 stopni przez 2,5h(stoi w pomieszczeniu nieogrzewanym 9m2 które sam sobie nagrzeje rurą spalinową do temp.21) Zapalarka pracuje u mnie 4 lata i bez przepaleń.Jak będziesz mieszkał to dojdą zyski bytowe.U mnie ochrona kociołka jest załączona .Jeśli masz możliwość zapnij piec do neta i ściągnij aplikację na smarta czy lapka będziesz miał wtedy podgląd i możliwość sterowania zdalnie.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  14. #274
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kinu88

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    U mnie znacznie szybciej sie wychladza,temp na zaworze tez szybko spada co powoduje szybszy start kotla. Pokojowka podpieta pod zawor.

  15. #275
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kinu88

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Mozliwe zeby jeden z grzejnikow ktory mam w garazu ustawiony na maxa,gdzie sa duze straty ciepla wychladzal mi instalcje i temperature kotla?

  16. #276
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Jak już wcześniej pisałem powolne wychłodzenie kotła następuje dlatego ,że pompa CO po nagrzaniu pomieszczenia do zadanej temperatury robi stop.Tą opcję odkryłem właśnie w aplikacji "Emodul" Wcześniej mimo dogrzania pompa chodziła i wychładzała niepotrzebnie kocioł.Dodatkowo też dorzuciłem szamot do komory spalania który także trzyma dłużej jak sama blacha.Zadanie to było o tyle droższe ,że komora spalania u mnie jest w kształcie cylindra.Więc musiałem dokupić 2sztk. oryginalnych takich samych jaka jest w ilości1sztk. jest nad palnikiem .Wyłożyłem nimi dół komory . Z tyłu weszła płaska szamotka za kilka złotych.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  17. #277
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kinu88

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Sprobuje zrobic to u siebie. Jak masz to ustawione na kotle,gdzie to zmienic? Dlugo Ci pozniej pracuje kociol zanim dogrzeje pomieszczenia i pokojowka go wylaczy?

  18. #278
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kinu88 Zobacz post
    Sprobuje zrobic to u siebie. Jak masz to ustawione na kotle,gdzie to zmienic? Dlugo Ci pozniej pracuje kociol zanim dogrzeje pomieszczenia i pokojowka go wylaczy?
    Nie mam tego ustawione na kotle ,tylko znalazłem tą opcję w E module którym można sterować kotłem przez neta z lampka czy smatfona.Jak podłączysz kocioł do neta to zainstaluj tą aplikację.Trzeba wejść w menu instalatora ,następnie regulator pokojowy i zaznaczamy x opcję "pokojówka pompa co"Kociołek grzeje przy histerezie dla pokoju 0,4 w zależności od warunków pogodowych 45-60min.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  19. #279
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kinu88

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Dzieki Barliniak na info.

Strona 14 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony