dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 14
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 279
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    avionics

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Napiszcie proszę jakim peletem palicie w swoich sigmach.

  2. #22

    Domyślnie

    Witam. Zastanawiam sie nad zakupem tego pieca.
    Właściwie to zastanawiam sie pomiedzy
    Defro sigma ekopel 16 kw , a
    HT dasspell 15 kw.
    Pytanie bo jestem zielony, na co zwrócić uwagę, co porównać ewentualnie jak go skonfigurować.
    Chciałbym aby piec działał na zasadzie włączam guzikiem grzeje do zadanej temperatury w pomieszczeniu. Ewentualnie cały czas ale na noc obniżona temperatura.
    Pozdrawiam i czekam na jakies porady wewntualnie uwagi.

  3. #23

    Domyślnie

    Do avionics
    Dom ma około 145 metrów około 35 metrów podlogowki reszta grzejniki.
    Narazie jestem w trakcie prób peletu palę olczykiem, wood pelet a dziś spróbuje Laca . pierwsze odpalenie robiłeś samczy był serwisant.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    avionics

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    pierwsze odpalenie robiłem z gościem który podłączał piec. Jak wrażenia jeśli chodzi o pellet olczyk? Chciałem go wypróbować.
    Ostatnio edytowane przez avionics ; 27-01-2017 o 18:00

  5. #25

    Domyślnie

    Ciężko stwierdzi wypala się dobrze spisków nie ma tylko temperaturę ciężko mi ustawić może z mi powiedzieć jak masz wentylatory ustawine

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    avionics

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    W jakim sensie ciężko Ci ustawić temperaturę? Wentylatorem się nie bawiłem ustawiony jest fabrycznie-jesli masz ustawioną pracę zPID to algorytm steruje pracą wentylatora. Natomiast pracowałem troche nad krzywą grzewczą dla podłogówki i grzejników (mam podłączoną pogodówkę). Udało mi się w końcu dostosować temperaturę na zaworach za pomocą krzywych grzewczych tak że w domu utrzymuje się stała temperatura z tolerancją +-1st.C..

  7. #27

    Domyślnie

    Pracuje z pid. Zawór 4 drożny sterowany narazie ręcznie gdyż czujniki nie są podłączone narazie ogrzewamy przez zimę ze by wszystko schlo w domu także pewnie dopiero kolejnej zimy będę miał już o nim jakieś pojęcie. Jak mial em ustawienia fabryczne to mu ciężko 40 stopni było przekroczyć teraz jest lepiej dobija do 60 ale czasami po wygaśnięciu i ponownym rozpaleniu nie może dobić do 60 zdaza się też że w trakcie pracy wylancza się a żądaną temperatura nie jest osiągnięta

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    avionics

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam, podłączałeś kocioł sam? Może musisz pogrzebać w ustawieniach, lub w związku z brakiem odczytu z jakiegoś czujnika kocioł "głupieje". Skonsultuj się z serwisem zawsze Ci coś doradzą. W zwiąku z tym że sigma ma dość rozbudowany sterownik trzeba umieć go odpowiednio skonfigurować. Mój instalator przy pierwszym uruchomieniu poprostu rozpalił piec jak tylko osiągnął temperaturę zadaną zostawił mnie samego z instrukcją. Potem metodą prób i błędów po wykonaniu paru telefonów do serwisu i przeczytaniu kilkukrotnym instrukcji obsługi sterownika opanowałem sytuację.
    Ostatnio edytowane przez avionics ; 28-01-2017 o 08:24

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anioł13

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał avionics Zobacz post
    Sprawdzałem temperaturę spalin, maksymalna wartość to 83st., komin był maksymalnie otwarty więc przymknąłem do połowy. Moc kotła było 100% przestawiłem na 90%-zobaczę czy uciągnie jeśli tak to zmniejszę jeszcze trochę. Serwis powiedział mi też że popiół może zalegać ponieważ palę LAVĄ ze stelmetu który charakteryzuję się tym że popiół jest dość dzieżki(ze względu na zawartość kory).

    do Grzess123
    Napisz dokładnie jaką powierzchnie ogrzewasz tym kociołkiem bo trudno rozważać temat jeśli nie wiadomo nic o odbiornikach ciepła. Uruchamiałem swój piec we wrześniu ubiegłego roku jest to mój pierwszy sezon grzewczy i za pierwszym razem piec stabilizował się prawie cały dzień. Teraz jeśli wyłączę piec na 3-4h a temperatura na piecu spadnie do 30st. to po właczeniu potrzebuje tyle samo czasu żeby piec wrócił do temperatury zadanej, przypomnę że ogrzewam 146m2 dom gdzie mam 100m2 podłogówki oraz 5 grzejników na 46m2.
    Zatem zdaje się, że jest ok. Gdybyś miał zbyt duży ciąg to i temp spalin byłaby zdecydowanie większa, ja miałem prawie 150*, po zmniejszeniu ciągu mam dokładnie tak samo jak Ty. Co do mocy kotła, ja mam u siebie 85% i spokojnie daje radę nawet przy -20 na zewnątrz.

    Z tą Lavą to rzeczywiście prawda, jak nim paliłem też częściej musiał czyścić palenisko, teraz czyszczę raz na 4-5 dni.

    Rozmawiałeś z serwisem na temat częstego wygaszania się pieca?

    Pozdrawiam,

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anioł13

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał xwiktorx Zobacz post
    Witam. Zastanawiam sie nad zakupem tego pieca.
    Właściwie to zastanawiam sie pomiedzy
    Defro sigma ekopel 16 kw , a
    HT dasspell 15 kw.
    Pytanie bo jestem zielony, na co zwrócić uwagę, co porównać ewentualnie jak go skonfigurować.
    Chciałbym aby piec działał na zasadzie włączam guzikiem grzeje do zadanej temperatury w pomieszczeniu. Ewentualnie cały czas ale na noc obniżona temperatura.
    Pozdrawiam i czekam na jakies porady wewntualnie uwagi.
    Cześć,

    Dla mnie istotne były dwie kwestie:
    1. W miarę duży podajnik, mały podajnik= częstszy kontakt z kotłem.
    2. Dobry serwis

    Pozdrawiam,

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    avionics

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anioł13 Zobacz post
    Zatem zdaje się, że jest ok. Gdybyś miał zbyt duży ciąg to i temp spalin byłaby zdecydowanie większa, ja miałem prawie 150*, po zmniejszeniu ciągu mam dokładnie tak samo jak Ty. Co do mocy kotła, ja mam u siebie 85% i spokojnie daje radę nawet przy -20 na zewnątrz.

    Z tą Lavą to rzeczywiście prawda, jak nim paliłem też częściej musiał czyścić palenisko, teraz czyszczę raz na 4-5 dni.

    Rozmawiałeś z serwisem na temat częstego wygaszania się pieca?

    Pozdrawiam,
    Serwis na temat częstego wygaszania stwierdził że piec będzie się wygaszał w momencie przegrzania tzn. jeśli odbiorniki nie nadążają z odbiorem ciepła. Problem się skończył w momencie gdy w menu serwisowym zmieniłem w zakładce ustawienia kotłą-parametry pracy i tutaj są takie parametry minimalna przerwa podajnika ustawiłem na 19sekund maksymalna przerwa podajnika ustawiłem na 29sekund. Po tej zmianie piec przy mrozach powyżej -8st już nie pożera mi 30kg na dobę. Postanowiłem zapisywać parametry: zużycie pelletu, temperaturę zewnętrzną przez tydzień. W przyszły poniedziałek postaram się zamieścić charakterystyki.

  12. #32

    Domyślnie

    Do avionics możesz napisać jak masz ustawione współczynniki korekta wentylator dolna , górną, i podajnika wewnętrznego. Zmieniłem parametry a nie wiem jakie były fabrycznie a jak chce powrócić do fabrycznych to tam nic się niezmienia

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    avionics

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    korekta wentylatora dolna i górna 0% korekta podajnika wewnetrznego 11%

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anioł13

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał avionics Zobacz post
    Serwis na temat częstego wygaszania stwierdził że piec będzie się wygaszał w momencie przegrzania tzn. jeśli odbiorniki nie nadążają z odbiorem ciepła. Problem się skończył w momencie gdy w menu serwisowym zmieniłem w zakładce ustawienia kotłą-parametry pracy i tutaj są takie parametry minimalna przerwa podajnika ustawiłem na 19sekund maksymalna przerwa podajnika ustawiłem na 29sekund. Po tej zmianie piec przy mrozach powyżej -8st już nie pożera mi 30kg na dobę. Postanowiłem zapisywać parametry: zużycie pelletu, temperaturę zewnętrzną przez tydzień. W przyszły poniedziałek postaram się zamieścić charakterystyki.
    Problem się skończył, to znaczy, że teraz wygasza się rzadziej? Ile razy w ciągu doby?
    Ta zmiana parametrów to sugestia serwisu, czy Twój nos? Ile teraz spalasz?

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    avionics

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    W chwili obecnej spalam 150kg na tydzień(przy obecnych temperaturach tzn do 2st w dzień i do -10st w nocy). Jeśli chodzi o te parametry które zmieniłem to miały one znaczący wpływ na pracę kotła. Piec wygasza mi się maksymalnie 2 razy na dobę, częściej tylko jeśli rozpalę w kominku i temperatura w domu wzrośnie.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    avionics

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Dla przykładu wstawiam statystyki ostatniej dobyKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stat.jpg
Wyświetleń:	628
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	380137
    Jak widać około 19.00 temperatura w pokoju wzrasta bo rozpaliłem kominek piec od 21.00 zaczyna oscylować. W kominku zgasło około 23.00 temperatura spadła w domu i piec wraca do prawidłowej pracy.

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacekkolcon

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-000
    Posty
    22

    Domyślnie

    Do xwiktox

    Zobacz moje rozwiązanie. Skup się raczej na palniku niż piecu. Mam Revo. To palnik rotacyjny, którego od czasu zakupu nawet raz nie czyściłem, bo nie ma takiej potrzeby. Zajrzyj na mojego bloga, tam jest więcej szczegółów. Pellet ma sens, gdy masz dobry palnik oraz gdy stosujesz sterowanie pokojowe. Obecnie mi wychodzi dla domu 140m2 średnio ok 22kg/doba przy temperaturach ujemnych. Piec ogrzewa dom i robi ciepłą wodę. Piecem steruję tak, że ustawiam jedynie temperaturę pokojową. Zasyp robię raz na tydzień.
    Zmieniłem węgiel na pellet.
    Szczegóły na blogu:
    https://jacekkolcon.wordpress.com/2016/09/13/piec/

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anioł13

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał avionics Zobacz post
    W chwili obecnej spalam 150kg na tydzień(przy obecnych temperaturach tzn do 2st w dzień i do -10st w nocy). Jeśli chodzi o te parametry które zmieniłem to miały one znaczący wpływ na pracę kotła. Piec wygasza mi się maksymalnie 2 razy na dobę, częściej tylko jeśli rozpalę w kominku i temperatura w domu wzrośnie.
    Witaj,

    Zmieniłem również te ustawienia u siebie, zobaczę jak u mnie zareaguje. Obecnie spałam ok. 165kg na tydzień.

    Pozdrawiam,

  19. #39

    Domyślnie

    A jaka temperaturę utrzymujecie na piecu gdy na zewnątrz jest około 0 stopnia. Niby powinno być 60 żeby piec nie rdzewiał ja obecnie mam 50 ustawione

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anioł13

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzess123 Zobacz post
    A jaka temperaturę utrzymujecie na piecu gdy na zewnątrz jest około 0 stopnia. Niby powinno być 60 żeby piec nie rdzewiał ja obecnie mam 50 ustawione
    Ja mam ustawione 65*, instalator twierdził, że to tak optymalnie dla kotła na paliwo stałe i z tego co wyczytałem w instrukcji to takie min. Na jesieni miałem 60*.
    Jeśli chodzi o trwałość kotła, ważna jest ponoć temp. powrotu do kotła, która winna wynosić ok. 50*, której przy temp zasilania 50* nie uzyskasz.

    Pozdrawiam,

Strona 2 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony