dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Kuchnia - słupek zmywarka-piekarnik-mikrofala

    Szukałem na forach informacji i opinii, ale takie przypadku jaki mam to nikt nie przedyskutował jeszcze...
    Chodzi o aneks, bardzo mało miejsca a klienci oczekują wielu urządzeń - zamysł jest taki, żeby obok lodówki zrobić słupek (od dołu): zmywarka, piekarnik, mikrofalówka.
    Dodatkowa komplikacja jest taka, że zmywarka ma być wolnostojąca (na dole słupka potrzebna dla niej wnęka) a nad nią - już w zabudowie piekarnik i mikrofalówka.

    Jak to brzmi dla Was?Jest to wykonalne?
    kupuję nowe mieszkania w Łodzi do wykończenia

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Blum Polska

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Jasin k/Swarzędza
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    27
    Nowe wydanie bezpłatnego magazynu Blum "Kuchenne inspiracje" To ponad 70 stron na temat funkcjonalnej kuchni, nowoczesnych rozwiązań Blum oraz przykładów optymalnego wykorzystania przestrzeni. Zamów na www.blum.com/17VtNM

    Domyślnie

    Cytat Napisał nouvre Zobacz post
    Szukałem na forach informacji i opinii, ale takie przypadku jaki mam to nikt nie przedyskutował jeszcze...
    Chodzi o aneks, bardzo mało miejsca a klienci oczekują wielu urządzeń - zamysł jest taki, żeby obok lodówki zrobić słupek (od dołu): zmywarka, piekarnik, mikrofalówka.
    Dodatkowa komplikacja jest taka, że zmywarka ma być wolnostojąca (na dole słupka potrzebna dla niej wnęka) a nad nią - już w zabudowie piekarnik i mikrofalówka.

    Jak to brzmi dla Was?Jest to wykonalne?
    Z punktu widzenia funkcjonalności nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż mikrofala będzie zdecydowanie za wysoko. Wyjmowanie talerza z gorącą zupą będzie niewygodne i niebezpieczne- łatwo wylać na siebie zawartość. Nad zmywarką lepiej zastosować piekarnik z funkcją mikrofali. Będzie niżej i wygodniej.
    Pozdrawiam
    Anna Nowak
    Doradca Blum Polska

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    trzyxanty

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    4

    Domyślnie

    Generalnie staraj sie przekonać do zmywarki w zabudowie, że panel zintegrowany, że lepiej wygląda i konstrukcja jest łatwiejsza. przy wolnostojącej musisz poszerzać podstawę żeby zmieściła sie zmywarka a górą zwężać żeby pasowało pod piekarniki czyli tez 564 światła. Jeśli w generalnie trzeba bedzie dać dwie ścianki boczne od posadzki do góry. wieniec nad zmywarką za zmywarką wzmocnienia. na wysokości piekarnika trzeba w środku dołożyć płytę schowana o front piekarnika. no i jeszcze głębosc musisz sprawdzic na ile dosunieta do sciany zmywarka Ci pozwoli. bo ta w zabudowie musi byc do samej sciany.
    Ostatnio edytowane przez trzyxanty ; 09-09-2016 o 21:01

  4. #4

    Domyślnie

    Witam. Chciałem trochę odkopać temat bo interesuje mnie temat zainstalowania zmywarki w słupku i mam kilka pytań. Chodzi mi o zmywarkę do zabudowy, która ma 59,8 cm szerokości i docelowo ma znajdować się na podstawie 10cm (tzn cokół 10cm i podstawa słupka w górę). Rozumiem, że światło w takim słupku musi wynosić 60 cm i wysokość 82cm. I teraz mam małą zagwozdkę. Chciałem na słupku zamontować fronty nakładane (cały słupek szeroki 63.6 cm, fronty 63,2 ale ze zmywarkami jest taki problem, że otwieranie frontu zmusza dolną część do wchodzenia do środka wnęki i tak na chłopski rozum jest tutaj konflikt (światło 60). Stąd moje pytanie czy jest na to jakiś sposób aby to obejść, czy muszę kombinować inaczej i czy jest możliwość w tym wypadku w ogóle mieć te fronty nakładane? Czy ten typ zmywarki w ogóle się nadaje do tego typu zabudowy? Jeśli chodzi o sam słupek to ma tam być zmywarka, później 2 szuflady, wnęka na mikrofale i półki. Pytam się bo nie jestem fachowcem a dla oszczędności mam w planach sobie sam takie coś zrobić i fajnie jak ktoś mi jakieś zależności wytłumaczy, żebym później nie przekombinował Pozdrawiam!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony