dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 23
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 442
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    W takim razie powiedz to loptaj, od niego się wojenka zaczęła.
    A tam... jaka wojenka?
    Lotpaj jako jedyny dostarczył naukowe argumenty, a reszta stara się udowodnić, że to nie są żadne argumenty, bo jeszcze w mechanicznie wentykowanym domu nikt im nie umarł.
    No i gadaj z takimi...
    Przecież nawet, gdybym przedstawił badania NASA, to i tak by nic nie dotarło do tych, którzy mają już wentylację mechaniczną i dyskwalifikują naturalną, bo jest BE.

    Aha!
    Żeby nie było, to ja równiez prosiłem moderatora o wydzielenie osobnego wątku.
    Ostatnio edytowane przez lotpaj ; 30-08-2016 o 18:22

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    A tam... jaka wojenka?
    Lotpaj jako jedyny dostarczył naukowe argumenty, a reszta stara się udowodnić, że to nie są żadne argumenty, bo jeszcze w mechanicznie wentykowanym domu nikt im nie umarł.
    No i gadaj z takimi...
    Przecież nawet, gdybym przedstawił badania NASA, to i tak by nic nie dotarło do tych, którzy mają już wentylację mechaniczną i dyskwalifikują naturalną, bo jest BE.
    Skoro tak to podaj naukowe argumenty ze:

    wentylacja naturalna działa równie efektywnie latem i równomiernie wentyluje wszystkie pomieszczenia
    odzyskuje ciepło w zimie (w zakresie sprawnosci rekuperatora)
    ze cofki z zanieczyszczonynych kanałów wentylacyjnych pachną fiołkami i nie powodują nawiewania róznych drobnoustrojów i zanieczyszczen.

    Jezeli przedstawisz wyniki badan naukowych to potwierdzających, nie powiem wiecej ze wentylacja naturalna jest BE, a zatem czekamy.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Skoro tak to podaj naukowe argumenty ze:

    wentylacja naturalna działa równie efektywnie latem i równomiernie wentyluje wszystkie pomieszczenia
    NIGDZIE TEGO NIE NAPISAŁEM - jeżeli uważasz inaczej, to przytocz tę moją wypowiedź, albo zamilcz i czep się czego innego chłopie.
    Także nie mamy o czym rozmawiać.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    NIGDZIE TEGO NIE NAPISAŁEM - jeżeli uważasz inaczej, to przytocz tę moją wypowiedź, albo zamilcz i czep się czego innego chłopie.
    Także nie mamy o czym rozmawiać.
    Tak sie konczą opowiesci o zaletach wentylacji naturalnej. Wracając do braku alergii przy wg to ja mam calkiem odwrotne doswiadczenia, otóz jeden z moich klientów ma trzech synów nieletnich, którzy mieszkając w bloku z wentylacją (a jakze) naturalną mieli alergię, lekarstwa obciązały domowy budzet w znacznym stopniu, po przeprowadzce do własnego nowego domu oczywiscie z wm po kilku miesiącach objawy alergii ustapiły i do tej pory nie ma nawrotu. Czy istnieje w tym przypadku zaleznosc przyczynowo skutkowa nie wiem, nie były przprowadzane stosowne badania bo nie było takiej potrzeby, ale wniosek nasuwa sie sam.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 30-08-2016 o 20:50

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    To nie tak, jak myślisz, kochanie.
    Ty jesteś alergikiem, bo masz parę genów zapisanych w DNA, które to wskazują na to, iż twoi przodkowie nie mieli styczności z takimi alergenami, jakie u nas w Polsce występują - to raz.
    Dwa - nie nabawiłeś się tej choroby, przebywając w domach z WG, tylko ewentualnie w domu, gdzie WG nie działała prawidłowo i były grzybki na ścianach.
    Pudło, domorosły doktorku.
    Domy były suche, nikt z rodzeństwa nie ma alergii, a ja nie reagiję alergicznie na pleśnie, czy grzyby, tylko na olchę, topolę i brzozę.
    Moi przodkowie mieszkali na tych terenach od pokoleń..
    Może więc skończ z "wykładaniem" przyczyn alergii, bo wiedzy w tym temacie nie masz

    Chodzi ci o filtr węglowy? Ten sam, co to niby zapachy różne usuwa i eliminuje wszelakie grzyby?
    No fakt, że prawdziwki, ani maślaki ci tam w tym filtrze nie urosną i nie zrobisz z nich weków. Natomiast ta cała instalacja robi dokładnie to, co komin - czyli wyciąga powietrze na zewnątrz + filtruje jakieś tam pyłki brzozy i inne ustrojstwa, które osadzają się w kanale nawiewnym, a przede wszystkim w filtrze.
    no i swietnie, dzięki temu moje samopoczucie jest lepsze, niz przy klasycznej wentylacji.
    Dodatkowo mniej kurzu na meblach (spostrzeźenie mojej żony) i niewyczuwalny zapach psa (spostrzeżenie mojej matki).




    Ja również nie mam przyjemności pisać o sprawach oczywistych, ale tak troszkę szkoda mi ludzi, którzy uwierzyli, że wentylacja mechaniczna to jest super i hiper rozwiązanie, bo przecież ktoś musi na tym zarabiać i żadna firma zakładająca WM nie przedstawi ci nawet zalążka badań, które ja tutaj ośmieliłem się opublikować.

    Żeby nie było nieporozumień, to ja oczywiście znam zalety WM, ale nie popadajcie w samozachwyty, jaki to zajebisty dom z WM, ponieważ jak przedstawiłem w paru powyższych postach, to nie jest PRAWDA!
    Prawdą są rozwiązania naturalne - wtedy nie cierp sięi na alergię
    Jeszcze raz ci napisze, wszyscy alergicy z mojego pokolenia w latach młodości żyli w "rozwiązaniach naturalnych" i jakoś ich to nie ochroniło.
    Wiec znów kulą w płot...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #46

    Domyślnie

    A Pan to jaką firmę reprezentuje?
    Dajta już spokój z tymi waszymi mechanicznymi wentylacjami - po prostu zróbta sobie własne niezależne badania i na tej podstawie zacznijta prowadzić dyskusję w tym temacie.
    Dla mnie, to te wasze "argumenty" są g... warte.
    Ja podałem link, wy pierdolita o czym innym i udajeta głupków - a idźcie w 3,14zdu i nie zawracajta mi dupy.
    To samo w temacie, czy kołkować dom, czy nie? Zero argumentów!
    Stawiajta te domy, jak chceta i nie pytajta o porady...

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No tak, link z atrykułu sponsorowanego, gdzie do jednego worka wrzucono wentylacje i klimatyzacje...
    Jakoś nie zauważyłem, żeby Ciebie ktoś o poradę pisał, więc nie musisz się nadwyrężać...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No tak, link z atrykułu sponsorowanego, gdzie do jednego worka wrzucono wentylacje i klimatyzacje...
    Jakoś nie zauważyłem, żeby Ciebie ktoś o poradę pisał, więc nie musisz się nadwyrężać...
    Chłopie, ja się nie nadwyrężam, ja ci tylko FAKTY przedstawiam, a co ty se z tego wyciągniesz, to już nie moja sprawa.
    Dla przypomnienia tobie, podam jeszcze raz źródła, które w przeciwieństwie do ciebie przeczytała i opracowała Pani Dr inż. Anna Charkowska z Politechniki Warszawskiej.
    A ty, chłopie, z czym się nie zgadzasz? Napisz tylko, z czym się nie zgadzasz w tym opracowaniu??
    Chcesz źródła na których bazuje ta cała Charkowska? Przeczytasz? Gówno przeczytasz.
    Chcesz do niej adres e-mail, aby wyjaśnić parę spraw?
    Proszsz....
    Batterman S. A., Burge H., HVAC Systems as Emission Sources Affecting Indoor Air Quality: a Critical Review, HVAC&Research, vol.1, no. 1, January 1995, p. 61-82
    Brosseau L.M., Vesley D., Kuehn T., Melson J., Han H.S., Duct Cleaning: A Review of Associated Health Effects and Results of Company and Expert Surveys, w: ASHRAE Transactions, Vol. 106, 2000, s. 180-187
    Burt, T.S. 1993. The sick building syndrome. Climate and Buildings. Number 1-2 [Burt]
    Charkowska A., Przyczyny i źródła zanieczyszczenia instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, Rynek Instalacyjny, 2010
    Everett J.G., Construction Business Review, Volume 7 Number 2, http://www.collomiaq.com/constructio...ess_review.htm
    Fitzner K., Müller B., Küchen V., Lußky J., Airless, Definition of cleanliness: Ducts, Hermann-Rietschel-Institute for Heating and Air-Conditioning of Technical University of Berlin, Berlin
    Kalliokoski P., Kujanpä, Pasanen A-L, Pasanen P., Cleaning of Ventilation Systems and its Effect on Air Exchange Rates in Single-Family Houses, w: Proceedings Healthy Buildings’95, an international conference on healthy buildings in mild climate, 10-14.09.1995, Mediolan, Włochy, Publ. healthy buildings’95 Milano, 1995, s. 1525-1529
    Kowalski W.J., Bahnfleth W.P., Airborne - Micrbe Filtration In Indoor Environments, HPAC Engineering • January 2002, s. 57-69
    Kowalski W.J., Bahnfleth W.P., Airborne Respiratory Diseases and Mechanical Systems for Control of Microbes, HPAC, July 1998, http://www.engr.psu.edu
    Kowalski W.J., Bahnfleth W.P., MERV Filter Models For Aerobiological Applications, http://www.nafahq.org/LibaryFiles/Ar...Article015.htm Summer 2002 issue of Air Media
    Kuehn T.H, Matching Filtration to Health Requirements, ASHRAE Transactions, Vol. 97, Part 2, 1991
    Legionellosis Position Paper, ASHRAE, 1998, http://www.ashrae.org [Legionellosis ASHRAE]
    Lipiec A., Grzyby pleśniowe, 2003, http://www.alergen.info.pl/grzyby_pl.htm
    Loyd S.R., Ventilation System Hygiene – a review, BSRIA,1996 16. Nims D., Basics of Industrial Hygiene, Wiley, Nowy Jork, 1999, Chapter 6, p. 157
    Nims D., Basics of Industrial Hygiene, Wiley, Nowy Jork, 1999, Chapter 6, p. 157
    PN-EN 1822-5:2009 Wysokoskuteczne filtry powietrza (EPA, HEPA i ULPA) -- Część 5: Określanie skuteczności filtru
    prEN15780: 2008, Ventilation for buildings – Ductwork – Cleanliness of ventilation systems
    VDI 6022, Part 1, 1998, Hygiene standards for ventilation and air-conditioning systems. Offices and assembly rooms
    www.clinikka.pl
    Broms S., A gravimetric measurement method for ventilation cleanliness, before and after cleaning. Description and application, http://www.atecyr.org/climamed/climamed2004/ books/06/A%20GRAVIMETRIC%20MEASUREMENT%20METHOD.pdf
    NO CZYTAJ, CZYTAJ, może czegoś nowego się dowiesz, albo napiszesz własna książkę, że to tak nie działa, jak badacze napisali...
    Ostatnio edytowane przez lotpaj ; 31-08-2016 o 20:39

  9. #49
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    Ano w końcu jakiś głos rozsądku się pojawił.
    W dobie dzisiejszej informacji oraz niekwestionowanego napływu emigrantów na kraje wysokorozwinięte, kanclerz Niemiec, zaleca robić zapasy dziesięciodniowe swoim obywatelom, bo co będzie jak KIEDYŚ NA MIESIĄC "PRUND WYŁĄCZOM"?
    Zapewne jesteś ludkiem,który wyszedł dopiero co z jaskini i uważasz,że ogień w domu musi być bo jak bez ognia może być ciepło a przewiew to jest dobry od wejścia do jaskini do szczelin w niej.
    Ale obudź się,dzisiaj sa pojazdy kołowe nie napedzane siła ludzkich nóg a do wentylacji i chłodzenia używają diabelskiego urządzenia zwanego klimatyzacja.
    Czyżby "suweren" PIS

  10. #50

    Domyślnie

    Co ty chłopaku pierdzielisz?
    Jeżeli chcesz odnieść się do zajebistości systemu sztucznego napowietrzania domu, to się odnieś do źródeł, które wyżej podałem.
    A jeżeli chcesz se pogadać o kominach wentylacyjnych, to z kominiarzem, albo z Fotohooby - nie ze mną.

  11. #51
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    Co ty chłopaku pierdzielisz?
    Jeżeli chcesz odnieść się do zajebistości systemu sztucznego napowietrzania domu, to się odnieś do źródeł, które wyżej podałem.
    A jeżeli chcesz se pogadać o kominach wentylacyjnych, to z kominiarzem, albo z Fotohooby - nie ze mną.
    Musiałbym być nie wiem jakim skończonym kretynem żeby kupować szczelne okna a z tego tytułu drożej za nie płacić żeby potem je specjalnie rozszczelniac lub kuc specjalne dziury w ścianie na nawiewniki tylko po to żeby rozszczelniac szczelny dom.
    Ale idiotow nie brakuje,tych prosto z jaskiń tym bardziej.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 31-08-2016 o 22:23

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    Chłopie, ja się nie nadwyrężam, ja ci tylko FAKTY przedstawiam, a co ty se z tego wyciągniesz, to już nie moja sprawa.
    Dla przypomnienia tobie, podam jeszcze raz źródła, które w przeciwieństwie do ciebie przeczytała i opracowała Pani Dr inż. Anna Charkowska z Politechniki Warszawskiej.
    A ty, chłopie, z czym się nie zgadzasz? Napisz tylko, z czym się nie zgadzasz w tym opracowaniu??
    Chcesz źródła na których bazuje ta cała Charkowska? Przeczytasz? Gówno przeczytasz.
    Chcesz do niej adres e-mail, aby wyjaśnić parę spraw?
    Proszsz....


    NO CZYTAJ, CZYTAJ, może czegoś nowego się dowiesz, albo napiszesz własna książkę, że to tak nie działa, jak badacze napisali...
    Fakty mozna sobie z literatury wyciągnąć tak, aby potwierdziły z góry obrana tezę.
    I wszystko bedzie OK.
    Autorka miesza w swoim opracowaniu miesza systemy klimatyzacji i wentylacji, przytacza jakieś badania przewodów wentylacyjnych domów ze Skandynawii, ale nie pisze już jak była eksploatowana instalacja, jakie filtry, jak często wymieniane...
    Cel - napisać artykuł sponsorowany, skasować, zająć sie czymś innym.

    Sięgnąłęm sobie do jednego z artykułów traktujących o zanieczyszczeniach w instalacji wentylacyjnej i czytam:

    W publikacji [3] starannie opisano problem występowania grzybów strzępkowych (pleśni, szczególnie Penicillium) na filtrach powietrza oraz otaczających je powierzchniach. Jak stwierdzono, problem ten wynikał z niewłaściwej konserwacji filtrów.

    Nie bardzo potrafisz powiedzieć, co może żyć w instalacji z filtrem wymienianym co dwa miesiące, z kanałami pokrytymi warstwa d2p, przy wilgotności względnej powietrza na poziomie 35% przez większość roku.
    Nie odnosisz się do tego, co kilka razy przeczytałem na Forum - ze alergicy w domu z WM maja sie po prostu lepiej...
    A przecie wszędzie powinny latać strzępki grzybków.... ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 31-08-2016 o 22:48
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #53

    Domyślnie

    Tak trzymaj Lotpaj nie daj się zakrzyczeć

  14. #54

    Domyślnie

    Mister lotpaj wytłumaczy nam maluczkim jak w gorące lato, gdy powietrze ani drgnie, wietrzy efektywnie swój dom? Używasz ty w ogóle okapu w kuchni czy tylko dmuchasz w dziurę w ścianie? I dalej spytam, czyścisz regularnie swoje kanały, czy tylko klęczysz przed nimi na kolanach modląc się o to by nic nowego w domu się nie urodziło? Bo jak nie masz klap zwrotnych w kanałach to może wyleźć i krzywdę ci zrobić.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Nie bardzo potrafisz powiedzieć, co może żyć w instalacji z filtrem wymienianym co dwa miesiące, z kanałami pokrytymi warstwa d2p, przy wilgotności względnej powietrza na poziomie 35% przez większość roku.
    Ty żyjesz i ponoć masz się dobrze, bo wymieniasz te filtry.
    Cała rzesza użytkowników też żyje, ale nie wymienia raz na dwa miesiące filtrów.
    Generalnie w takim domu da się żyć, tylko po co pisać bzdury, że ich wentylacja jest lepsza, aniżeli naturalna?

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Mister lotpaj wytłumaczy nam maluczkim jak w gorące lato, gdy powietrze ani drgnie, wietrzy efektywnie swój dom? Używasz ty w ogóle okapu w kuchni czy tylko dmuchasz w dziurę w ścianie?
    Tak po prawdzie, to jeszcze nie zamieszkałem w moim domu, ale mam dwa kominy trójdrożne + jeden systemowy tam, gdzie jest taka potrzeba.
    Na gorące lato (dwa miesiące/rok) przygotowaną mam klimatyzację - kanałówkę na poddaszu + spliter w salonie, i też będę musiał się uporać z bakteriami we filtrach, ale to tylko w dwóch miesiącach w roku.
    Także spoko, dam radę.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Musiałbym być nie wiem jakim skończonym kretynem żeby kupować szczelne okna .
    Toż właśnie o tym piszę, że trzeba być - jak sam napisałeś - kretynem, aby kupić szczelne okna i filtrować swój dom sztucznym nadmuchem.
    Ja kupiłem okna z mikronawiewnikami, także mnie ten problem nie dotyczy.

    No ale są osoby, które tak robią i nieładnie nazywać ich idiotami.
    Ostatnio edytowane przez lotpaj ; 03-09-2016 o 18:02

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Bo jak nie masz klap zwrotnych w kanałach to może wyleźć i krzywdę ci zrobić.
    O Kuwa!
    Zapomniałem o tych klapach zwrotnych!
    Teraz to nie wiem, co mi wylezie z tego kanału? Albo cała kolonia bakterii, albo Św. Mikołaj!?

    Abo ten, jak mu tam?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mały głod.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	3,0 KB
ID:	366308
    Ostatnio edytowane przez lotpaj ; 03-09-2016 o 18:15

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Masakra jakaś, ta dyskusja....

    A na poważnie to połowa klientów montuje WM bo ma dzieci z alergią i montaż takiej wentylacji praktycznie natychmiast pomaga, objawy mocno się zmniejszają, również moje dzieciaki zapomniały co to alergia. WM w sposób ciągły dostarcza świeże przefiltrowane powietrze do pokoi i usuwa zużyte, wymiana powietrza jest kilkukrotna w ciągu doby i jest wielokrotnie intensywniejsza niż przy WG która w domach obecnie budowanych i szczelnych po prostu nie działa. W efekcie wielokrotnie wyższa wymiana powietrza zdecydowanie szybciej usuwa alergeny, zawieszony kurz z wydalinami roztoczy powodując wielokrotnie niższe ich stężenie w stosunku do WG, co powoduje ustąpienie objawów alergii. Na dodatek nawiew do pokoi przy WM odbywa się przez drobny filtr który usuwa większość alergenów typu pyłki. Nie muszę dodawać, że mikronawiewy w WG wpuszczają do domu (o ile działają, przez większą część roku i w szczelnych domach NIE działają) wszystkie alergeny z zewnątrz jak leci. I potem ludziska którzy nie zdecydowali się na WM kują nowe domy za podwójny koszt żeby zamontować WM, taką jak ma sąsiad
    Szkoda mi czasu wklejać jakieś linki, przecież to każdy prostak rozumie, jak ktoś jest za głupi na tak proste sprawy to i żaden link nie pomoże
    Tak że tyle w temacie, to pierwszy i ostatni mój wpis w tym temacie.
    Pozdrawiam normalnych
    Ostatnio edytowane przez Indiana_ ; 03-09-2016 o 21:15

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    ..., tylko po co pisać bzdury, że ich wentylacja jest lepsza, aniżeli naturalna?
    Wiesz, ci co mają u siebie WM a mieszkali do tej pory, i czasami przebywają, w pomieszczeniach z WG, odczuwają różnicę.

    Podam ci prosty przykład. Właśnie wróciłem z wesela, gdzie na niewielkiej sali było 40 osób. Gorąco, brak wiatru. Mimo włączonego klimatyzatora i otwartych okien i drzwi, w sali duszno że nie można wytrzymać. Dlaczego? Bo budynek oddany do użytku parę lat temu, a wentylacja grawitacyjna. Gdyby była tam WM wystarczyło by nacisnąć guzik i problem byłby rozwiązany w 10 minut. Bez klimatyzatora i otwierania okien.

    Drugi przykład. Mam sąsiadów z kotłami-śmieciuchami. W okresie grzewczym dorzucają parę łopat węgla rano (przed wyjściem do roboty) i po południu (gdy z niej wracają). Robią to dość regularnie. WM możesz zaprogramować tak że w tych godzinach się zatrzymuje i nie zaciąga tych spalin. A wietrzy w okolicach południa, kiedy powietrze (na zewnątrz) jest najcieplejsze.

    Przy WG o takich cudach nawet nie możesz pomarzyć.
    WM jest lepsza. Kijem Wisły nie zawrócisz.
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 03-09-2016 o 21:54
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

Strona 3 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony