dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21

    Domyślnie

    Pomóżcie w wyborze drzwi wejściowych. Do wyboru:
    1. Wiked Optimum + ościeżnica Termo
    Lub
    2. KMT Supertherm 90.
    Cena identyczna z montażem za jedne i drugie drzwi. Trochę kiepskich opini czytałem odnośnie KMT i mam obawy co do tych drzwi Supertherm. Jakieś sugestie z Waszej strony?

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał lamas5 Zobacz post
    Pomóżcie w wyborze drzwi wejściowych. Do wyboru:
    1. Wiked Optimum + ościeżnica Termo
    Lub
    2. KMT Supertherm 90.
    Cena identyczna z montażem za jedne i drugie drzwi. Trochę kiepskich opini czytałem odnośnie KMT i mam obawy co do tych drzwi Supertherm. Jakieś sugestie z Waszej strony?
    Wikęd ma na w internecie "spore wsparcie" sprzedawców związanych z tą marką... Dla mnie KMT i Wikęd właściwie są prawie takie same. Decyduje wygląd danego modelu lub dostępność kolorów.
    W mojej opinii serwis KMT działa duuuużo sprawnie niż Wikęd-a. Po prostu przyjeżdża usuwa wady a nie jest jak "Yeti z dowcipów" w przypadku firmy Wikęd.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Serwis z Kmt? To właśnie yeti... A poważnie to "wady" produktu których nie dałoby się usunąć przy montażu w obu firmach są spiradyczne. Tyle że kiedyś utrwaliło się że do KMT bez pilnika nie podchodź. Ja też aż tak różnicy nie widzę, ale mój majster gdyby mógł to by mi KMT z oferty wyrzucił a on internatów nie czyta.

    Wikęd zapracował sobie na to wsparcie. Słucha ludzi, wyciąga wnioski i wie czym są relacje
    . Sorry za skrótowość, jak wrócę do kompa to będę mogł się rozpisać
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #24

    Domyślnie

    Ja mam obydwie firmy w ofercie i czasem też muszę wzywać serwis z jednej czy z drugiej firmy. Obiektywnie patrząc mi lepiej współpracuje się z Wikędem. Nie wiem jak odbierają to Klienci u których coś się zepsuło, ale z Wikędem po prostu łatwiej mi się dogadać po ludzku w przypadku poważniejszych awarii.
    Firmy na pozór bardzo podobne, ale każda ma swoje smaczki w drzwiach. KMT ma ościeżnicę Passive, Wikęd ma ościeżnicę Termo z izolacją w najwyższej serii. Każda firma ma "coś" ciekawego u siebie. I zgodzę się z Finem, że Wikęd trochę lepiej słucha montażystów, sprzedawców i inwestorów.

    Ale to tylko moja opinia na podstawie kilku lat współpracy z obiema firmami.

    Co do pytania o drzwi Wikęd czy KMT to trzeba jeszcze zadać sobie kilka pytań: od jakiej strony świata będą drzwi, czy jest zadaszenie, wiatrołap i jakieś ogrzewanie przy drzwiach. Jak z wentylacją? Jak będą otwierane drzwi - do środka czy na zewnątrz? Itd itd. Nie da się stwierdzić które drzwi są lepsze od tak. No chyba, że porównasz skrajne serie.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szabla_86

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    10

    Domyślnie

    Panowie też mam pytanko odnisnie drzwi. Wybieram KMT i tutaj moje zapytanie. Czy lepiej wybrać Supertherm 90 czy Plus 75 passiv. Różnica ok 150 zł (75 tańsze).

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Nie wiem co jest lepsze, bo Superthermów nie montowałem. W przypadku KMT kończę na zwykłych 75-tkach.
    Nie leży mi passiv, ale może się mylę.

    Jakbym musiał już wybierać z tych dwóch propozycji - padło by na supertherm 90 a to ze względu na najlepszy zamek jak jest na rynku: GU Secury Automatic. Proste ale bardzo bezpieczne i przemyślane rozwiązania., a do tego są niezawodne. .
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał szabla_86 Zobacz post
    Panowie też mam pytanko odnisnie drzwi. Wybieram KMT i tutaj moje zapytanie. Czy lepiej wybrać Supertherm 90 czy Plus 75 passiv. Różnica ok 150 zł (75 tańsze).
    Kup sobie dziw PCV przeszklone pakietem 3 szybowym. Szyba przejrzysta lub to co jest na rynku.
    Rozmiar dowolny, w kolor okien. Moje 110x220cm maja współczynnik 0.8 W/m2k. Cena ok 3400zł. bez montażu. Do tego poważanie na dzielni, bo nikt takich drzwi nie ma.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 27-12-2019 o 11:54

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Kup sobie dziw PCV przeszklone pakietem 3 szybowym. Szyba przejrzysta lub to co jest na rynku.
    Rozmiar dowolny, w kolor okien. Moje 110x220cm maja współczynnik 0.8 W/m2k. Cena ok 3400zł. bez montażu. Do tego poważanie na dzielni, bo nikt takich drzwi nie ma.
    Jeśli już, to zawsze polecam szybę bezpieczną/klejoną/ czyli juz minimum 4 szybową, czyli ciężką. Do domu wnosi się różne rzeczy, czasem trzaska nimi przeciąg. Dlatego "zwykła" szyba w wejściu do domu to wg mnie zbyt duże ryzyko.
    Druga sprawa - na ogół drzwi z PCW są "giętkie". Nadepnij stopą w róg pod zamkiem i zobacz się ugną (spokojnie można kabel puścić i je zamknąć), a spróbuj to zrobić przy dobrych, sztywnych drzwiach.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał szabla_86 Zobacz post
    Panowie też mam pytanko odnisnie drzwi. Wybieram KMT i tutaj moje zapytanie. Czy lepiej wybrać Supertherm 90 czy Plus 75 passiv. Różnica ok 150 zł (75 tańsze).
    Pisałeś do mnie na PW z tym pytaniem. Odpowiem też tu abym nie musiał za tydzień odpowiadać na to samo komuś innemu. Ja montuję i jedną i drugą serię drzwi. Obiektywnie porównując ceny, jakość i to co dostajesz za swoje pieniądze to ja rekomendowałbym z tych dwóch modeli jednak Superthermy.
    Obiektywnie jak miałbym patrzeć na całość obecnego rynku to jednak wolałbym z tych "pasywnych" drzwi wybrać np. Wikędy Termo Prestige Lux albo jakieś CALe o zbliżonych parametrach, choć te ze względu na materiał będą droższe.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jeśli już, to zawsze polecam szybę bezpieczną/klejoną/ czyli juz minimum 4 szybową, czyli ciężką. Do domu wnosi się różne rzeczy, czasem trzaska nimi przeciąg. Dlatego "zwykła" szyba w wejściu do domu to wg mnie zbyt duże ryzyko.
    Druga sprawa - na ogół drzwi z PCW są "giętkie". Nadepnij stopą w róg pod zamkiem i zobacz się ugną (spokojnie można kabel puścić i je zamknąć), a spróbuj to zrobić przy dobrych, sztywnych drzwiach.
    Moje się aż tak nie uginają. Chyba że zbyt małą siłę przyłożyłem. Tak czy siak tyle jest okien w domu z normalnym szkłem, że jedno wiecej nic nie zmieni. Zastanawiam sie nad foliami ochronnymi. przynajmniej na te drzwi, tarasowe okna i fixy u dzieci. Możesz polecić jakiegoś producenta?
    A te drzwi porównuję z drzwiami Wikęd sąsiada. Nie są szczelne, całe zimne.. ograniczone wymiary co dla 2 metrowcaraczej KMT dyskwalifikuje.Nie wiem, ale tyłka nie urywają.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 21-01-2020 o 10:30

  11. #31

    Domyślnie

    Zależy jak wykonana jest rama w takich drzwiach. Na ogół aż takiej tragedii nie ma jak opisuje Fin. Jeszcze jest próg z uszczelką więc na upartego i w stalówkach można kabel przyciąć w drzwiach .
    Co do folii to uważaj na jej kolor. Popatrz sobie na forach info od ludzi co przyciemniali szyby i strzeliła im taka przez nierównomierne nagrzewanie się powierzchni szkła. Za duże naprężenia powstawały miejscowo w szkle.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryszka Zobacz post
    .....
    Ja swoje zakupiłam od producenta paneli drzwiowych l
    Co za głupi spamer! Żeby jeszcze firma która była w linku produkowała drzwi.. a to tylko dostawca paneli do drzwi PCV / alu.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 22-02-2020 o 19:32
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #33

    Domyślnie

    Fin zepsułeś mi widowisko. Byłem ciekaw kto dalej będzie się chciał zareklamować? Producent skórzanych okładzin na drzwi z czasów PRLu?

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    witekgo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    188

    Domyślnie

    Witam chciałbym prosić o pomoc w wyborze drzwi.
    Zastanawiam się nad drzwiami wiked optimum z futryna termo i ciepłym progiem lub kmt pasiv z futryna aluminium 90 i też z ciepłym progiem który wybór lepszy?.
    Drzwi od strony południowo-zachodniej częściowo zadaszone.

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    witekgo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał witekgo Zobacz post
    Witam chciałbym prosić o pomoc w wyborze drzwi.
    Zastanawiam się nad drzwiami wiked optimum z futryna termo i ciepłym progiem lub kmt pasiv z futryna aluminium 90 i też z ciepłym progiem który wybór lepszy?.
    Drzwi od strony południowo-zachodniej częściowo zadaszone.
    Zapomniałem dodać za drzwiami nieduży grzejnik w wiatrolapie

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Lepszy jest Wikęd. W wielu drobnych szczegółach.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    witekgo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    188

    Domyślnie

    a mozna wiedziec o jakie szczegoly chodzi? I prosil bym o podpowiedz na co zwrocic uwage przy podpisywaniu umowy na montaz? i czy warto doplacac do cieplego montazu?
    Ostatnio edytowane przez witekgo ; 26-03-2020 o 21:13

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał witekgo Zobacz post
    a mozna wiedziec o jakie szczegoly chodzi? I prosil bym o podpowiedz na co zwrocic uwage przy podpisywaniu umowy na montaz? i czy warto doplacac do cieplego montazu?
    Jakby to napisać tak, by nie urazić klientów, którym czasem montuję KMT... bo co by nie mówić - mają jakieś tam wyjątki w ofercie, których nie ma Wikęd (np. KMT 75 czy zamki GU Automatic w serii Supertherm. Ale to są wyjątki.
    Nie jestem w stanie poświęcić dnia by opisać każdy szczegół. Ale parę fot - symboli:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KMT 20190214_125916.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	442197
    Taki mały drobiazg. Ale wisi przez całe targi przekrzywiony zamek i nikomu nie przeszkadza.. tylko ja się czepiam..

    Obdarta rama przez zaczep:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KMT 20200206_165150.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	442198
    A wystarczyłoby się schylić i wkręcić ten zaczep palcami by nie czepiał. Ale u nich chyba nie ma nikogo, kto jest zainteresowany taki szczegółami.

    Albo taki smaczek jak ukryty samozamykacz w ościeżnicy aluminiowej. Jakby nie patrzeć - klasa wyższa. I rama przycięta niemalże szlifierką by to "chodziło"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KMT P1020309.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	442199
    Fajnie w drzwiach za 7-8 tys?

    I mój ulubieniec, czyli drzwi PPOŻ:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KMT P1020317.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	442200
    Cóż za piękna uszczelka która się odkleja po 4 dniach użytkowania? I tak ich podziwiam, bo w ogóle te drzwi się w ogóle zamknęły (moje doświadczenia praktycznie nie pozwoliły przykleić tej uszczelki. Miałem wybór - albo ona, albo zamykanie..

    I tak dalej. Uwierz mi, że te niby drobiazgi ale tak jest na każdym kroku. Kontynuować?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    witekgo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    188

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo. A mam jeszcze pytanko czym najlepiej zmniejszyć otwór pod drzwi na wysokość i szerokość żeby nie było później problemów z drzwiami? Mam troszku za duży otwór i nie wiem czy zmniejszyć czy lepiej nie kombinować i dopłacić do 100. Nie ukrywam że wolałbym mniejsze drzwi a co za tym idzie troszku tańsze. I na co zwrócić uwagę przy montażu drzwi?

  20. #40

    Domyślnie

    Fin - zdjęcie z uszczelką wg. mnie najcięższy grzech. O ile estetyka powinna się zgadzać w drzwiach za 7 tysiaków o tyle zabezpieczenia p.poż MUSĄ zawsze grać.
    Co do samej szerokości to jak uważasz, tylko pamiętaj o poprawnym połączeniu z murem części jaką będziesz dostawiał aby zmniejszyć otwór z 100 na 90-ki.
    Pytanie jeszcze jaki konkretnie model masz na uwadze. Optimum na Termo będzie dostępne. Termo Prestige Lux występuje do rozmiaru 90.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony