dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1

    Domyślnie Drzwi - Wikęd Optimum z Termo czy KMT Plus 75 Terma/Energy?

    Dzień dobry!

    Szukam drzwi do domu, potrzebuję drzwi wejściowe oraz drzwi z garażu do domu, zastanawiam się nad:

    Drzwi zewnętrzne:

    1. Wikęd Optimum z Termo - 3100 zł brutto z montażem - gr. skrzydła 76 mm, pełne, 3 zawiasy 3D, 3 bolce antywyważeniowe, zasuwnica z zamkiem głównym i dodatkowym - ryglowanie wielopunktowe, klamka AXA Manitoba, wkładka i wkładko-gałka w systemie jednego klucza, ciepłty prób, ościeżnica aluminiowa termo, okucia klasy C

    2. KMT PLUS 75 - ok 2500 zł brutto z montażem - gr. skrzydła 75 mm, pełne, ościeżnica terma/ energy, próg, klamka AXA Diva + rozeta tytan f9, wkładka klasy C, 4 klasa antywłamaniowa zamków, zawiasy 3D,

    Podsumowanie :

    - drzwi Wikęd mają tylko 2 kl. antywłamaniową, przy czym KMT ma rozwiązania bardziej bezpieczne (zakmi klasy 4) i drzwi KMT są tańsze.

    Drzwi garaż-dom:

    - Wikęd Premium Termo - 2500 zł brutto z montażem - 2 klasa antywłamaniowa, gr. 54 mm, pełne, reszta w sumie taka sama jak w Optimum

    - KMT PLUS 54 - ok. 2300 zł brutto z montażem - 3/C klasa antywłamaniowa, krata stalowa, wkładki klasy 6, ościeżnica kmt 15 próg, klamka axa diva, wkladki klasy c, oscieznica zalewana betonem

    Podsumowanie:

    - Tutaj również skłaniam się bardziej na KMT ze względu na klasę zabezpieczeń.

    I teraz pytanie do was, co waszym zdaniem lepiej wybrać? Na papierze moim zdaniem KMT są lepsze, ale wszyscy wiemy jak ma się specyfikacja do rzeczywistości ...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał ebyc87 Zobacz post
    ..

    Podsumowanie :

    - drzwi Wikęd mają tylko 2 kl. antywłamaniową, przy czym KMT ma rozwiązania bardziej bezpieczne (zakmi klasy 4) i drzwi KMT są tańsze.

    .
    Coś mi się wydaje, że KMT też nie mają lepszej klasy anywłamaniowej niż 2. Zastosowanie elementów z lepszej klasy niewiele zmienia. Także to jest argument naciągany.

    W Twoim przypadku - Wikęd z Termo będzie wymagał większego otworu. TU KMT jest mniej wymagające i faktycznie tańsze.
    Do tego, moim zdaniem, jeśli mają to być drzwi ciepłe, to zwróciłbym jeszcze uwagę na SZCZELNOŚĆ, a w tym przypadku lepsze byłyby TermPrestige lub Passive z KMT (mam nadzieję że one mają lepszą klasę szczelności niż standard).

    Drzwi do garażu na prawdę potrzebujesz takiej wysokiej klasy do tego betonowane? A co z termiką? PS. I tu też fakt - KMT ma opcje drzwi wyższej klasy antywłamaniowej - także plus dla nich.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Trochę garaż jak dla mnie przekombinowałeś. Wystarczą Ci zwykłe Premiumy z ościeżnicą 11. Moim zdaniem wrzucenie tutaj Termo niewiele poprawi, bo tak na prawdę ta ościeżnica jest na cięższe warunki atmosferyczne. Lepiej oszczędzić na garażu te 680zł netto i dorzucić je do drzwi wejściowych i kupić jeszcze lepsze TermoPrestige.

    Co do samej szczelności pomiędzy garażem a domem to nie demonizowałbym zjawiska aż tak bardzo. Premium z ościeżnicą 11 wystarczy w zupełności.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ebyc87 Zobacz post
    Dzień dobry!
    ...
    1. Wikęd Optimum z Termo - 3100 zł brutto z montażem - gr. skrzydła 76 mm, pełne, 3 zawiasy 3D, 3 bolce antywyważeniowe, zasuwnica z zamkiem głównym i dodatkowym - ryglowanie wielopunktowe, klamka AXA Manitoba, wkładka i wkładko-gałka w systemie jednego klucza, ciepłty prób, ościeżnica aluminiowa termo, okucia klasy C
    ...
    Skąd tak dobra cena? W katalogu jest wyższa cena netto bez montażu. Ja mam ofertę na 3600 zł brutto :/

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    3600 brutto to zapewne masz na model przeszklony. Tu była mowa o wersjach tańszych - pełnych.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    Nawet można zrezygnować z INOXowej wstawki wewnątrz domu i oszczędzi się przez to 200zł netto.
    http://wiked.pl/images/katalog/katal...rwiec_2016.pdf
    Na stronie 42 masz to jaśniej opisane. Na dole w legendzie masz jasnym kolorem zaznaczone, że cena tyczy INOXu po obydwu stronach, a ciemnym kolorem jest INOX z jednej strony.
    Jeśli chcesz z czegoś zrezygnować albo zamienić to powiedz przy zamówieniu, bo możesz np:
    1. kupić drzwi ze standardową klamką w normalnej cenie katalogowej
    2. dopłacić za lepszą klamkę
    3. zrezygnować w ogóle z zakupu klamki i odjąć jej cenę od sumy ogólnej za drzwi.

    Nie każdy sprzedawca o tym mówi, a można dobierać inne rzeczy w zestawie.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki, wybrałem:
    - Drzwi wejściowe KMT 75 Plus Passive + ościeżnica passive i poszerzenie dołem
    - Drzwi do kotłowni + drzwi między nieogrzewanym garażem: Wikęd Premium + Termo.

  8. #8

    Domyślnie

    Poszerzenie dobra rzecz pod progiem. Liczę że wybrałeś próg ciepły do drzwi wejściowych? Patrząc na Twoje zamówienie wolałbym się pokusić o kupienie Termo Prestige z Wikędu na drzwi wejściowe, a do kotłowni czy do nieogrzewanego pomieszczenia oszczędzić i wziąć ościeżnicę 11, bo Termo to trochę na wyrost . Teraz też będziesz zadowolony oczywiście, bo +Passive KMT to też bardzo dobre drzwi.

  9. #9

    Domyślnie

    TP Wikędu ma dwie uszczelki vs trzy w KMT.
    Z tą ościeżnicą właśnie mam taki zamiar, zamienić na zwykłe. Do kotłowni nie są potrzebne aż tak dobre, a w garażu z kolei nie ma tak niskiej temperatury, więc też nie powinno być przemarzania.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Popatrz na Kmt/najlepiej na przekroj/ i powiedz jaki jest cel tej srodkowej uszczelki? Bo ona wg mnie do niczego nie przylega, wiec jest tylko wypelnienieniem a nie uszczelnieniem...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11

    Domyślnie

    Zdecydowanie nie ma tam co przemarzać. Dobrze zamontowane drzwi na ościeżnicy prostej (czytaj 11 w Wikędzie) nie przemarzną.

    Fin - ta uszczelka to co a'la perforowana ościeżnica Gerdy?! Zrobienie czegoś i dorobienie ideologii głoszącej "10 uszczelek jest lepsze od 9". Pytanie czy da się mieć więcej niż 2 działające. Może nasze wnuki dożyją czasów drzwi z podwójnym felcem i będzie ta trzecia uszczelka do czegoś potrzebna.

  12. #12

    Domyślnie

    Ale lepsze parametry U drzwi KMT z czegoś muszą wynikać
    Na pewno nie wynikają z grubości drzwi, bo te są cieńsze niż Wikęd. Być może lepiej wykonane oszklenia no i pozostaje ościeżnica i uszczelnienie drzwi.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Na pewno zaletą KMT w tym przypadku jest ościeżnica stalowa z przekładką. Wydaje mi się że jest cieplejsza niż akuminium z przekładką. Pasuje do mniejszych otworów, ale juz nie nadaje się do doświetli.
    I zdaje się - mają jeszcze przekładkę w skrzydle - cośczego nie ma w takiej zaawansowanej postaci w Wikędzie.
    A z czego jeszcze wynika różnica? Należałoby na początek przestudiować te badania.

    Ps. Własnie spojrzałem na tytuł - mowa o Optimum kontra Plus 75. A moja wypowiedź odnosi się do modeli wyższych - TermoPresige v Passive
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 26-09-2016 o 06:01
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #14

    Domyślnie

    Dobry wieczór, odświeżę temat, bo i ceny i produkty trochę ewoluowały
    Proszę o poradę, bo stoję przed wyborem:
    1) KMT PLUS 75 Passive + ościeżnica drewniano-aluminiowa Passive (WPC) rozmiar 90 wedłu katalogu Ud 0,57 W/m2K bez przeszklenia
    http://kmt.com.pl/pl/produkty/drzwi-...passive-pelne/
    CENA 3500 zł wraz z montażem na tzw ciepły montaż tj. taśmy paroszczelne i przepuszczalne
    2) WIKĘD PRESTIGE WZÓR 32A inox od zewnątrz - 23% VAT (BEZ MONTAŻU) Ud=0,85 (dotyczy drzwi bez przeszklenia)
    http://sklep-internet.pl/drzwi-zewne...z-montazu.html
    CENA 3500 zł.
    3) WIKED Optimum + Termo i dalej nie wiem,
    Doradźcie proszę, co i jak zrobić.
    Jak coś popieprzy..em, to sorki, nie znam się
    Ostatnio edytowane przez łojniewiem ; 20-09-2018 o 20:34

  15. #15

    Domyślnie

    Nie wiele piszesz o domu i miejscu gdzie to ma być zamontowane. Póki co po szybkiej selekcji to Wikęd Termo Prestige Lux na ościeżnicy Termo w standardzie albo KMT plus 75 Passive.
    Co do samych ościeżnic to ja nie jestem zwolennikiem łączenia drewnianej ościeżnicy (z płaszczem alu czy bez) do stalowych drzwi.

  16. #16

    Domyślnie

    Mam problem ze swoimi drzwiami KMT 75 Passive.
    Uszczelka w rogu się zagina, raz była ekipa to poprawić, ale po pewnym czasie znowu to samo. Dodatkowo wydaje mi się, że uszczelka od progu została przycięta za krótko i w rogu mam szparę.
    Reklamację zgłosiłem w maju i do dzisiaj nikogo u mnie nie było. Czy jest jakaś metoda na przyspieszenie sprawy z rozpatrzeniem reklamacji? Jakieś oficjalne pismo, itd?

    Załączam zdjęcia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180820_170315.jpg
Wyświetleń:	733
Rozmiar:	67,0 KB
ID:	419282
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180820_170252.jpg
Wyświetleń:	328
Rozmiar:	34,3 KB
ID:	419281  
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  17. #17

    Domyślnie

    Uokik, chwilę im to zajmie, ale nadadzą sprawie odpowiedniego biegu.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ten typ drzwi tak ma także nie sądzę by ktoś zareagował na "zgłoszenie".
    Uszczelkę wypada podkleić - może wtedy wystarczy na dłużej i zamykające się skrzydło nie będzie jej wyciągać.
    Uszczelka na progu? Kurczy się. Rada jak wyżej. Albo wymiana na nową tylko trzeba ją przyciąć i wcisnąć z zapasem na kolejny skurcz. No i najlepiej przyciąć po łuku, ( zaokrąglić tak by pasowała do uszczelki pionowej). Taka dobra praktyka. Chociaż obowiązku nie ma, bo instrukcja nic o tym nie mówi
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #19

    Domyślnie

    No dobra, jeśli nie zareaguje na zgłoszenie to co mogę zrobić, żeby firma zareagowała?
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerad85 Zobacz post
    No dobra, jeśli nie zareaguje na zgłoszenie to co mogę zrobić, żeby firma zareagowała?
    Wysłać zgłoszenie pisemne. Nie email, nie telefon tylko na piśmie. No i pytanie na jaki adres wysyłasz? KMT czy sprzedawcy?
    a na początek zadzwoniłbym i zapytał co w tej sprawie robią..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony