dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 90
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Z tego co kiedyś wyczytałem, nie wiem na ile ten pomysł jest jeszcze aktualny, bilansowanie miałoby być godzinne.
    Operatorzy forsują bilansowanie 15 minutowe. Nadal lepsze, niż obecny brak bilansowania międzyfazowego (z wyjątkiem PGE, które jako jedyne bilansuje).
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  2. #82

    Domyślnie

    Witam

    Mam pytanie odnośnie "bilansowania bieżącego".

    29 grudnia Energa założyła licznik dwukierunkowy otus i instalacja ruszyła.

    Dostałem pierwszą fakturę za okres od 29.12 do 06.02. Według niej zużycie 600kwh a oddane na magazyn 105kwh. Suma: 600 - (105*80%) = 516 kwh

    Według aplikacji SEMS falownik w tym okresie wyprodukował 200kwh.

    No i teraz pytanie: gdzie się podziało te 95kwh ? czy zostało to zbilansowane na bieżąco przez licznik ? jeśli tak to czy zużycie 600kwh jest już pomniejszone o te 95 ?
    Jeśli tak wygląda bilansowanie ze nie jest na fakturze uwzględnione ile energii poszło na autokonsumpcję to słabo to wygląda. Sądziłem że to będzie czytelniejsze.
    Dom 160m2. (100m2 podlogowka + grzejniki) 5 osób
    PV 9.86kwp
    Pompa ciepła Atlantic 8kw r32

  3. #83
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rigeza

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Uście Gorlickie
    Kod pocztowy
    38-315
    Posty
    33

    Domyślnie

    Tylko że licznik nie wie ile ty prądu zużywasz przez dom z instalacji PV bo ten prąd nie przechodzi przez licznik, tylko go omija. Energa może jedynie zmierzyć ile energii przechodzi przez licznik, a więc energię pobraną i wysłaną.
    8,16kWp + Huawei sun2000 8ktl. Kąt 30*, odchylenie od południa 20* na zachód. Instalacja na garażu.

  4. #84

    Domyślnie

    No ok. Dzięki. Czyli muszę co rachunek zliczać ręcznie tą różnicę żeby widzieć co i jak.
    A co trzeba zrobić/zainstalować żeby wiedzieć ile energii zużyłem na bieżąco w jakimś okresie czasu ?
    Dom 160m2. (100m2 podlogowka + grzejniki) 5 osób
    PV 9.86kwp
    Pompa ciepła Atlantic 8kw r32

  5. #85

    Domyślnie

    Rozwiązanie tanie: "w jakimś okresie czasu" odczytać z licznika dwukierunkowego wskazania energii oddanej i pobranej, a z inwertera wskazanie produkcji. I wtedy "zliczyć ręcznie".
    Rozwiązanie drogie: zamontować zdalny odczyt licznika dwukierunkowego (do nabycia mi in. na aledrogo) i bilansować "ręcznie" jak wyżej.
    Rozwiązanie bardzo drogie: zainstalować dodatkowe liczniki energii elektrycznej lub rejestratory wraz z oprogramowaniem i prezentacją wyników.

  6. #86

    Domyślnie

    Mi zmienili na roczne z automatu Tauron. licznik zapięli 14-01 rozliczenie przyszło od 15-01 do 30-09 czyli jakby 8 i pół miesiąca trochę tak ni w p.. ni w oko.
    Wie ktoś o co chodzi?

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolo..9 Zobacz post
    Mi zmienili na roczne z automatu Tauron. licznik zapięli 14-01 rozliczenie przyszło od 15-01 do 30-09 czyli jakby 8 i pół miesiąca trochę tak ni w p.. ni w oko.
    Wie ktoś o co chodzi?
    Mi Tak samo przyszło. Na jaką kwotę dostałeś?

  8. #88

    Domyślnie

    około 220 zł za ten okres. G12w

  9. #89
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Witam !
    Ile teraz wynoszą opłaty stałe przy taryfie G11 Tauron instalacja 9.75 KW.
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jancia

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Polska
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys_i_aga Zobacz post
    Witam !
    Ile teraz wynoszą opłaty stałe przy taryfie G11 Tauron instalacja 9.75 KW.
    Przy rozliczaniu miesięcznym czyli najdroższym to jest ok.26

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony