dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 23
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 450
  1. #21

    Domyślnie

    Wracając do tematu przewodniego.
    Znalazłam właśnie na mailu kilka zdjęć ze stanu po tynkach.
    Zacznę od schodów, z powodu których m in. nasz stolarz od mebli - Pan Jacek miał 2 tygodnie opóźnienia.
    Schody tymczasowe to te same ,które zrobili dla nas Panowie od SSZ:



    Podczas kolejnych etapów były w kółko ściągane i zakładane. Strach było po nich chodzić, a pod koniec ruszało się już połowa stopni i schody trzymały się stropu tak na słowo honoru.

    A docelowo miały być takie:


    Stolarz - Pan Jacek miał do zamontowania na górze całą dużą garderobę oraz dwie wnękowe szafy u dziewczyn oraz zaprojektowaną przeze mnie biblioteczkę, którą trzeba było wnieść w całości, bo nie dało się jej wykonać w częściach skoro miała wyglądać dokładnie tak jak chciałam. Biblioteczka ma wisieć na tej ścianie (na górze)

    Stolarz - P. Jacek nie zdecydował się wnieść biblioteczki po schodach tymczasowych. Tak samo Stolarz od drzwi wewnętrznych na górze - Pan Marian, Szklarze, którzy wykonywali barierkę szklaną na antresoli. Dziewczyn też nie puszczaliśmy do ich pokojów bo bez barierki na antresoli było niebezpiecznie.
    Także wszyscy czekaliśmy na schody
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	366890  
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 13-09-2016 o 07:40

  2. #22

    Domyślnie

    Czy tylko mnie nie wyświetlają się zdjęcia?
    Może ktoś pomoże co robię źle? Z poprzednimi (dodawanymi z galerii) jakoś sobie poradziłam, ale teraz jak dodaję z kompa to już nie wiem co robię źle :/

  3. #23

    Domyślnie

    Cześć, nie zdjęć nie widać. Niestety nie pomoge, ale z tego co czytam to powszechny problem.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdalena74 Zobacz post
    Cześć, nie zdjęć nie widać. Niestety nie pomoge, ale z tego co czytam to powszechny problem.
    Dzięki wielkie za informację Magdalena74. Przez weekend moją galerię oglądnęło 500 osób i nikt się nie odezwał tylko Ty
    Siedziałam, kombinowałam i chyba zrobiłam. Problem ze zdjęciami jest i jeśli mam wszystkie najpierw przerzucać do galerii na moim profilu, a potem dopiero zaciągać do tematu to dzięki... Może możnaby coś z Tym zrobić?? (pytanie do zarządców muratora).

    A teraz widać zdjęcia??

  5. #25

  6. #26

    Domyślnie

    Cegła na ścianach to klinkierowa cegła Terra Cotta (brzmi trochę jak mój ulubiony deser ) ale nie ze względu na to ją wybrałam oczywiście Tylko dlatego, że zależało mi na cegle postarzanej o właśnie takim odcieniu. I to są płytki ceglane, a nie pełna cegła.

    W ogóle zanim powstał projekt naszych wnętrz to przez kilkanaście dobrych miesięcy co wieczór przez kilka godzin oglądałam zdjęcia w internecie, rysowała pomieszczenia i rozkład mebli etc.
    Naszym celem było urządzić dom w stylu nowoczesnym z elementami drewna, dom miał być wygodny, niezbyt wymagający i łatwy w sprzątaniu oraz praktyczny w użytkowaniu.
    Nigdy się nie zdarzało, żeby podobało mi się wszystko co widzę na zdjęciu. Ale jak mi się coś spodobało to zapisywałam. Potem jeździłam na budowę i począwszy od stanu surowego otwartego spędzałam tam godziny aby pomyśleć, pomierzyć, wyobrazić sobie, narysować. Kupowałam w sklepie budowlanym różnego kolory kredy (a czasami podbierałam też dzieciom ) brałam colsztok (zawsze zapominam jak to się nazywa po polsku) i rysowałam. Polecam ten sposób planowania, można wiele rzeczy przewidzieć, przebudować, zmienić i poprawić jeszcze na etapach kiedy da się to zrobić.

    Kochanie nie wiem jak Ty wtedy ze mną wytrzymywałeś, ale dzięki, że dałeś radę :*
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 13-09-2016 o 11:29

  7. #27

    Domyślnie

    Tak piszę o tych godzinach spędzanych przy kompie i na budowie, ale tak na prawdę przy dzieciach ciężko było urwać godzinę w ciągu dnia a nasz wieczór zaczynał się tak po 21 lub 22. Rano trzeba było pójść do pracy, po pracy na budowę, potem odbierałam dzieci od mojej mamy, plac zabaw, kolacja, przygotowania na następny dzień i załatwianie spraw bieżących typu dokumenty, przelewy, usypianie dzieci, gotowanie obiadu na następny dzień i dopiero wtedy czas wolny. Na budowę jeździłam po pracy i tam na szybko między aktualnymi fachowcami mierzyłam przykładałam zdjęcia wydrukowane z internetu, wycinałam różne rzeczy z kartonów i gazet (między innymi wyspę kuchenną, brodziki, wannę). Tak to właśnie wyglądało. Raz w tygodniu mąż jeździł z dziewczynami na angielski. Nie było ich ok. 1,5 godziny to wtedy się urywałam na budowę. Czasami P. nawet nie wiedział, że tam byłam pod ich nieobecność Dużym plusem jest budowanie domu w niedalekiej okolicy od miejsca aktualnego zamieszkania.
    Będąc na budowie po pracy, mogłam skonsultować się jeszcze z naszymi budowlanymi fachowcami czy moje pomysły na wnętrza są realne i możliwe do wykonania. Co ewentualnie i jak przerobić/ zburzyć/przenieść/ dobudować.
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 14-09-2016 o 07:41

  8. #28

    Domyślnie

    Po znalezieniu interesujących nas rozwiązań/przedmiotów zaczynała się weryfikacja cen. Niektóre ceny były KOSMICZNE więc musieliśmy szukać zamienników.
    Baterie umywalkowe, zestawy podtynkowe baterię na wannową , oraz wannę, umywalki i zlew do kuchni kupowałam przez internet na rocznych (przedświątecznych) wyprzedażach. Wtedy produkty są tańsze, a jeśli nawet nie znalazłam tańszych to transport był za darmo. Transport wanny może kosztować nawet 200 zł. Dla mnie przy cenie wanny 600 zł jest to kwota nie do przyjęcia.
    Lampy kupowaliśmy na raty tzn. od momentu rozpoczęcia budowy kupowaliśmy po kilka sztuk. Lampy do jadalni były już na etapie stanu surowego otwartego. Też kupiłam je o 100 zł za sztukę taniej niż cena regularna. Lampy są takie

    Ilość sztuk 2.
    Potem kupiliśmy lampy do salonu Kokon 60 cm średnicy

    Ilość również 2 szt.
    Potem były lampy do korytarzy. Typu tube. Zastanawialiśmy długo jaka powinna być odległość pomiędzy tubami i gdyby ktoś był zainteresowany to 2,5 m aby oświetlić korytarz zupełnie wystarczy. Mu zrobiliśmy co 2 metry a spokojnie mogło być 2,5. No ale jak to się mówi to wychodzi później "w praniu"
    Dzięki temu że większość lamp kupiliśmy wcześniej to na koniec zostały nam już tylko jakieś niedobitki i żarówki LED. Ja wiem, że LED to nie żarówki ale wszyscy tak mówią
    Pod koniec budowy liczy się już każdy grosz, więc pewnie teraz zamiast kupować lampy kupilibyśmy coś innego i mieszkalibyśmy bez lamp przez najbliższe kilka lat.
    Macie rację, lampy nie są niezbędne do życia, ale naszym celem było wykończyć dom w środku do takiego stanu aby nie było prowizorek. Po zamieszkaniu takie prowizorki przestają przeszkadzać i mieszka się z nimi latami, my tak nie chcieliśmy
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 13-09-2016 o 10:32

  9. #29

    Domyślnie

    Mamy skończone wszystko w domu, ale nie mamy prawie nic wokół domu.

    Tak wyglądał nasz ogród jeszcze 8 tygodni temu

    Widok z ogrodu na dom

  10. #30

    Domyślnie

    Te kupy ziemi to czarnoziem zebrany z etapu kopania fundamentów, wykopywania różnego rodzaju studni, wykopu pod oczyszczalnię ścieków itp.
    A właśnie, mamy biologiczną oczyszczalnię ścieków, ponieważ na naszej ulicy nie może być kanalizacji miejskiej bo jest jakaś depresja w drodze, której na pierwszy rzut oka nie widać i trzeba by robić przepompownię, a to zbyt wysoki koszt (takie realia w Polsce). Ale zmierzam do tego, że jeśli któreś z Was musi mieć oczyszczalnię ścieków to nie musicie się tego bać. Działa bez zarzutu zarówno u nas, którzy mieszkamy dopiero miesiąc jak i u sądziada, który mieszka już 2 lata.
    Jest kilka rzeczy, których nie wolno robić mając oczyszczalnię tj. wlewać do kanalizacji środków żrących typu Vanish, Domestos oraz twardych rzeczy typu kamienie, resztki cementu, pestek z owoców też nie wrzucamy. W oczyszczalni są bakterie (które raz na jakiś czas trzeba uzupełnić) które mają za zadanie unicestwić, zjeść, czy jak kto woli wszystko co tam wpadnie. Dlatego można wrzucać tam tylko rzeczy organiczne, którymi bakterie się żywią oraz środki chemiczne, które ich nie zabiją.
    Są na rynku środki do czyszczenia toalety z napisem BIO i takie można używać. My kupujemy w Rossmamie. CIFu nie mamy potrzeby używać, a płynów do naczyń, podłóg, proszków do prania używamy takich jak zawsze używaliśmy.

  11. #31

    Domyślnie

    Oczyszczalnię uruchomiliśmy tuż przed przeprowadzką. Nie wiemy co pod naszą nieobecność wlewali tam wykończeniowcy, ale założyliśmy że wszystko. Tak więc przed uruchomieniem oczyszczalni wypompowaliśmy wszystko co tam było.

  12. #32

    Domyślnie

    Raz na jakiś czas trzeba z oczyszczalni wypompować osad, więc trzeba pamiętać, aby była ona wkopana w takim miejscu, aby był do niej dostęp. Firma wykonująca montaż takiej oczyszczalni powinna doradzić gdzie będzie dobrze. My w projekcie mieliśmy oczyszczalnię w ogrodzie z tyłu domu, ale przenieśliśmy ją do przodu. , obok garażu, gdzie jest dostęp od ulicy. Nam przynajmniej tak doradzono

  13. #33

    Domyślnie

    Mając na względzie fakt, że jest to galeria zamieszczam kolejne zdjęcia Nie będę Was zanudzać widokiem instalacji, tylko przejdę od razu do zdjęć po tynkach i wylewkach. Być może uda mi się Was oprowadzić , żebyście wiedzieli mniej więcej gdzie i co jest

    Drzwi zewnętrzne zamawialiśmy w firmie w Krakowie. Znalazłam je kiedyś w internecie i powiedziałam mężowi, że takie chcę mieć. Mój ukochany na moje pytanie czy mu się podobają odpowiedział " Mogą być" dla nie wtajemniczonych oznacza to " są piękne, cudowne i bezkonkurencyjne"
    Tak więc zaczęłam poszukiwania. Zadzwoniłam , umówiłam się na oględziny i pojechaliśmy.
    Podjechaliśmy pod fabrykę, która wyglądała z zewnątrz jak barak. Mąż był przerażony, gdzie to tyle pieniędzy zostawić w jakimś baraku, a potem będziemy szukać igły w stogu siana bo zwiną interes i tyle ich będziemy widzieć. Namówiłam go jednak i weszliśmy do biura. Tam Pani pokazała nam wzory drzwi, opcje progów, zamków, okuć - wszystko. Pełen profesjonalizm. Akurat naszych drzwi nie mają na wystawie, ale Pani zapewniła nas, że będą takie same jak na zdjęciu w ich ofercie. I wiecie co? Wcale nie, bo są dużo ładniejsze Rzecz gustu oczywiście, ale nam się podobają.
    Drzwi są drewniane z antabą (to ten uchwyt zamiast klamki)

    Moja koncepcja była taka, że ponieważ mamy bramę garażową składającą się z długich poprzecznych- poziomych elementów to drzwi również muszą być z poprzecznymi elementami.

    Martwiliśmy się trochę, że takie małe szybki będą dawały mało światła w przedpokoju. Nic bardziej mylnego. Jest super.
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 20-09-2016 o 07:34

  14. #34

    Domyślnie

    Tak wygląda nasza jadalnia. Tylko z jadalni jest wyjście na zadaszony podcień/taras. Reszta dużych okien to FIXy. Okno , HS, czyli przesuwne jest wspaniałym rozwiązaniem. Jest super praktyczne, wygodne, łatwe w czyszczeniu i bezpieczne dla dzieci. Jasne, że trochę kosztuje, ale przecież ma być na lata. Naszym zdaniem to były bardzo dobrze wydane pieniądze.


    A to jest okno w salonie FIX, wymiar jest identyczny jak HS, tyle, że jest nieotwieralne. Jesteśmy zadowoleni , bo i tak nikt z nas nie wychodzi na ogród bezpośrednio z salonu, pomimo, że mamy w salonie wąskie okno balkonowe całkowicie otwieralne (zdjęcie poniżej - widok z antresoli.)

    Tam na zewnątrz ławka stoi przy oknie HS.
    Przejście po lewej jest do jadalni. My nie chcieliśmy mieć jadalni otwartej na salon.
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 19-09-2016 o 13:16

  15. #35

    Domyślnie

    I znowu problem ze zdjęciami. Każdy post muszę edytować bo zaciągają mi się nie moje zdjęcia, nawet takich w galerii nie ma. Beznadziejna sprawa

  16. #36

    Domyślnie

    Dom jest nadal nieotynkowany i na razie taki zostanie Wczoraj organizowaliśmy naszej starszej córce urodziny dla kolegów i koleżanek z przedszkola. Jedno z zaproszonych dzieci przed wejściem do środka, powiedziało mamie, że nie spodziewało się przyjechać to takiej ruiny Fantastycznie to nazwał
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 19-09-2016 o 13:34

  17. #37

    Domyślnie

    A tu kuchnia. Kuchnia połączona jest z jadalnią i oddzielona od niej wyspą. Pamiętacie jak pisałam na początku, że kupowałam kredy i rysowałam zaprojektowane przez siebie meble? No więc na zdjęciu jest to uwiecznione
    Sufit podwieszany był przebudowywany ze 4 razy, bo Pan nie rozumiał o co nam chodzi i jak to ma wygladać. Ale w końcu się udało. Pod sufitem biegnie rura wentylacyjna do okapu, kable do oświetlenia i instalacja rekuperacji.


    Ten otwór drzwiowy bez drzwi to przejcie do pomieszczenia gospodarczego gdzie jest piec gazowy, zbiornik na wodę, mała wanienka,pralka, suszarka i zamrażarka oraz regały - taka spiżarnia. Dalej są drzwi do garażu.
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 20-09-2016 o 07:40

  18. #38

    Domyślnie

    Jak zauważyliście wykute są otwory pod lodówkę i piekarnik.
    Na etapie murów stwierdziliśmy, że okno w kuchni jest za małe. Mieliśmy rację, ale nie pomyśleliśmy, że jeśli okno powiększymy to może nie zmieścić się zabudowa kuchenna na sąsiedniej ścianie ponieważ istnieje ryzyko, że meble będą wchodzić w światło okna. Pomyśleliśmy o tym za późno, więc wykute zostały otwory w ścianie żeby w razie czego zmieścić w nich sprzęty.

    Tak wyglądało okno przed powiększeniem- drugie od prawej


    A tak po powiększeniu - również drugie od prawej

    Dla lepszego obrazu sytuacji wcześniej okno w kuchni było wielkości pierwszego od prawej.
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 20-09-2016 o 07:46

  19. #39

    Domyślnie

    Pamiętacie ścianę z cegły przy schodach tymczasowych? Cegła ciągnie się od podłogi na parterze do sufitu na poddaszu. Wygląda to o tyle fajnie, że elementy cegły widać właściwie w każdym pomieszczeniu przejściowym lub reprezentacyjnym w domu. Nie widać jej tylko w jadalni i kuchni.
    Efekt cegły na górze jest taki;


    Barierka jest zbrojona, wymurowana z pustaków, otynkowana i pomalowana na biało. Pierwotnie miała być ze szkła, ale jak zobaczyliśmy jaka to będzie powierzchnia do czyszczenia to stwierdziliśmy, że trzeba ją zmienić na coś innego. Wujek google po kilku dniach podsunął mi takie zdjęcie

    chodziłam mierzyłam i stwierdziliśmy że będzie super. Panowie od SSZ byli wykonawcami
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 20-09-2016 o 08:07

  20. #40

    Domyślnie

    Cegła jest również na ścianie TV obok kominka

    i na ścianie gdzie ma wisieć biblioteczka

Strona 2 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony