dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 73
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Znalazłem coś takiego: https://www.birdcontrol.pl/p131,kemo...tml#montaz-tab
    Można ustawić w tym urządzeniu częstotliwość i odstrzaszać również psy. Dodatkowo można podłączyć dwa głośniki:
    http://www.hodowlany.pl/i2049_Dodatk...zwierzyny.html
    120 dB na 20-30 kHz powinno z dwóch metrów skutecznie odstraszyć psa.

    Niestety mam problem z chorymi psychicznie ludźmi, którzy psa wyprowadzają prosto pod moją bramkę wejściową!!!! Kiedyś zrobiłem awanturę, to jakaś tleniowa blondyna około 50-tki zaczęła ryczeć, że jej piesek ma prawo srać gdzie popadnie, bo to jest przestrzeń publiczna. Podnosi mi to ciśnienie, bo po zmroku nie widać po czym się chodzi.

    Ktoś próbował te urządzenia w praktyce? Mam już tak dość tych bezczelnych ludzi, że ich psy mogą nawet ogłuchnąć czy zdechnąć od hałasu na miejscu. Straż miejska nie chce przyjechać, bo z powodu covidu nie mają mocy przerobowych!
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ktoś próbował te urządzenia w praktyce? Mam już tak dość tych bezczelnych ludzi, że ich psy mogą nawet ogłuchnąć czy zdechnąć od hałasu na miejscu. Straż miejska nie chce przyjechać, bo z powodu covidu nie mają mocy przerobowych!
    I kto tu jest chory psychicznie? Robi Ci pod płotem pies, a Ty byłbyś w stanie go zabić... ciekawe bardzo.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Znalazłem coś takiego: https://www.birdcontrol.pl/p131,kemo...tml#montaz-tab
    Można ustawić w tym urządzeniu częstotliwość i odstrzaszać również psy. Dodatkowo można podłączyć dwa głośniki:
    http://www.hodowlany.pl/i2049_Dodatk...zwierzyny.html
    120 dB na 20-30 kHz powinno z dwóch metrów skutecznie odstraszyć psa.

    Niestety mam problem z chorymi psychicznie ludźmi, którzy psa wyprowadzają prosto pod moją bramkę wejściową!!!! Kiedyś zrobiłem awanturę, to jakaś tleniowa blondyna około 50-tki zaczęła ryczeć, że jej piesek ma prawo srać gdzie popadnie, bo to jest przestrzeń publiczna. Podnosi mi to ciśnienie, bo po zmroku nie widać po czym się chodzi.

    Ktoś próbował te urządzenia w praktyce? Mam już tak dość tych bezczelnych ludzi, że ich psy mogą nawet ogłuchnąć czy zdechnąć od hałasu na miejscu. Straż miejska nie chce przyjechać, bo z powodu covidu nie mają mocy przerobowych!
    zwyczajny paralizator starczy, ale na opiekuna . choć skuteczniejsze na psie raz potraktowany będzie na zawsze unikał.

    A psy robią gdzie popadnie bo właściciele ich ciągają. To tak jakby ludzi zmuszać do marszu, cięgiem, bez ustanku

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Napisał Bard13:
    W moim rodzinnym mieście człek postawił sobie murowany garaż na który sikały żuliki. Wiec oparł o ścianę siatkę i podłączył pastucha.
    Jeden żulik nasikał.
    Wyglądał potem blado i chyba resztę zębów skruszył od zaciskania jak kicał.
    Ale sikać przestali.

    To stare spokojne czasy, dzisiaj poziom agresji jest taki, że pewnie budę puściliby z dymem

    Tak na serio, znacie jakiś środek skuteczny na dwójkę psów i kotów? Na podjeździe przed bramą walą regularnie. Koty chadzają bez smyczy więc nie ma kogo o....

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    zwyczajny paralizator starczy, ale na opiekuna . choć skuteczniejsze na psie raz potraktowany będzie na zawsze unikał.

    A psy robią gdzie popadnie bo właściciele ich ciągają. To tak jakby ludzi zmuszać do marszu, cięgiem, bez ustanku
    Jaki paralizator?

    Przecież nie będę stał przy płocie i czekał z paralizatorem, to ma działać z automatu, w deszczu i śniegu i z mojej posesji. Chociaż teraz przypomina mi się fil na YT, w którym ktoś odstraszał koty wchodzące na parapet domu dźwiękiem "iskrzenia", tzn. załączał się na ruch taki iskrownik pod wysokim napięciem i kot uciekał jak od ognia. Tyle, że nie chcę żadnych niebezpiecznych urządzeń montować, ma wystraszyć psa i nie porazić ludzi przy okazji. Może będę odtwarzał mp3-kę z dźwiękiem spięcia elektrycznego?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Napisał Bard13:
    W moim rodzinnym mieście człek postawił sobie murowany garaż na który sikały żuliki. Wiec oparł o ścianę siatkę i podłączył pastucha.
    Jeden żulik nasikał.
    Wyglądał potem blado i chyba resztę zębów skruszył od zaciskania jak kicał.
    Ale sikać przestali.

    To stare spokojne czasy, dzisiaj poziom agresji jest taki, że pewnie budę puściliby z dymem

    Tak na serio, znacie jakiś środek skuteczny na dwójkę psów i kotów? Na podjeździe przed bramą walą regularnie. Koty chadzają bez smyczy więc nie ma kogo o....
    Jeszcze spróbuję zdobyć hormony wilka czy tam jego zapach spod ogona - ponoć psy się tego strasznie boją. Trzeba by tylko to rozpylać tak jak skunks spod ogona sika pod ciśnieniem. Tylko, że nie chcę zostać ofiarą, jak będę podchodził do własnej bramki. W tym problem - razić ma wybiórczo, stąd mój pomysł na ultradźwięki.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    I kto tu jest chory psychicznie? Robi Ci pod płotem pies, a Ty byłbyś w stanie go zabić... ciekawe bardzo.
    Nie pod płotem, bo to zupełnie olewam. Psy są wyprowadzane na smyczy pod moją bramkę wejściową, rozumiesz? To tak jakbym Ci narobił na wycieraczkę przed drzwiami, bo "to przestrzeń publiczna" więc mam prawo. To nawet nie jest bezcelność, tylko skurwysy*two.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Bo to Polska, cham (pardon - bliźni) usłyszał że jest wolność to hulaj dusza, piekła nie ma. Tatulu, w szkole, czy tam gdzie bajki opowiadająją nie włożyli do główinek, że wolność ma granice. Że wolność twoja kończy się tam, gdzie zaczyna sie wolność moja i vice versa. To zbyt skomplikowane. O nauczeniu pieska, że tu nie wolno, jeszcze nie, nie słyszeli. Dawno, dawno temu przyuważyłem kto mi rżnie pod bramą, jeszcze monitoring był tylko naoczny. Nic się nie produkowałem, nauczyłem swoje bydlątko, że gdy szliśmy na spacer to nie ma sikania po wyjściu za bramę, tylko dwa domy dalej. Słynne komendy: tu nie wolno, jeszcze nie, jeszcze nie. O tu proszę! W tym momencie luzuję smycz, zatrzymuję się aby zawiązać buta lewego a w tym czasie pupil wali bęc! A nie był to pekińczyk. Nie wiem jaki był związek, lecz po kilkunastu takich akcjach pod brama miałem czysto. Potem zawsze idąc na spacer w tym miejscu zwierzak się oglądał: No co, dzisiaj nic?

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jest nawet gorzej. Sąsiedzi z psami załatwiającymi się na prywatnych posesjach (co jest ohydne) są chciwymi retardami, bo nie starczyło im pieniążków na szkolenie ich piesków. Efekt jest taki, że jeden sąsiad ma rozepchane przez owczarki ogrodzenie, tak jakby ktoś pionowe szczebelki rozrywał na boki dwoma samochodami.

    Drugi sąsiad jest kutym na cztery łapy chirurgiem. Razu pewnego przyszedł do niego kolega i piesek rasy niebezpiecznej tego kolegę raczył zagryć na śmierć. Sprawie łeb ukręcono. Ten pies jest tak agresywny, że porozrywał zębami siatkę ogrodzeniową do innej sąsiadki i zdążył pogryźć jej rękę (schowała się z dziećmi w domu). No tak, ale to ja jestem nienormalny, bo nienawidzę najlepszych przyjaciół człowieka.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Jaki paralizator?

    Przecież nie będę stał przy płocie i czekał z paralizatorem, to ma działać z automatu, w deszczu i śniegu i z mojej posesji. Chociaż teraz przypomina mi się fil na YT, w którym ktoś odstraszał koty wchodzące na parapet domu dźwiękiem "iskrzenia", tzn. załączał się na ruch taki iskrownik pod wysokim napięciem i kot uciekał jak od ognia. Tyle, że nie chcę żadnych niebezpiecznych urządzeń montować, ma wystraszyć psa i nie porazić ludzi przy okazji. Może będę odtwarzał mp3-kę z dźwiękiem spięcia elektrycznego?
    U ciebie raczej podkręcony aparat na gryzonie elektronik obniży ci pasmo słyszalności dla psa i właściciele dociągną tylko liliputy do twego drogocennego płotu.

    paralizator jest dla właścicieli pupili

  11. #51

    Domyślnie

    nie wiń gatunku, ongiś u psów jak u innych psowatych ojciec szczeniaków w zabawie eliminował potomków o psychopatycznych skłonnościach.. Ludzcy psychole odwrotnie selekcjonują te psychopatyczne. a dużo zależy i od socjalizacji ...Znam osobiście kilka psów domniemanie ras agresywnych socjalizowanych tak że każdego człowieka traktują jak przyjaciela stada- lizaniem

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Gdzieś widziałem filmik. Gość zainstalował dwa zraszacze na zbiornikach z wodą i odpalały jak się jakiś zwierzak do płotu zbliżył. Skuteczne, krzywdy nie robi, tylko trzeba mieć odpowiedni płot/bramę, no i u nas temat zimy dochodzi.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Znaczny odsetek humanoidów nie nadaje się na rodziców ani na posiadanie psa, lecz do tego nie trzeba żadnych papierów, wystarczy chcica lub chęć. Na wybrańca narodu też może startować każdy, któren ma 21 wiosen i grono właściwych kolegów. Jakie są efekty widać okiem nieuzbrojonym, a dowodem jest wchodzący w życie Polski Wał. Wielu jeszcze zapłacze za ciepłą wodą w kranie. O ile żule kranu nie zajumają.

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jutro zadzwonię i dowiem się więcej nt tych głośników i generatora ultradźwięków, obuduję to w skrzyneczki, żeby woda się nie dostała i podłączę pod czujnik ruchu. 120 dB to jednak sporo. Być może znajdę coś jeszcze na aliexpresie. Najlepszy byłby sprzęt o wąskiej wiązce emitowanych dźwięków, bo wtedy mógłbym go łatwo zakamuflować.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Nie pod płotem, bo to zupełnie olewam. Psy są wyprowadzane na smyczy pod moją bramkę wejściową, rozumiesz? To tak jakbym Ci narobił na wycieraczkę przed drzwiami, bo "to przestrzeń publiczna" więc mam prawo. To nawet nie jest bezcelność, tylko skurwysy*two.
    No to idź po ryju nakładź właścicielowi bo co pies winny? Nie wymaga żadnego właściwie wysiłku nauczyć lać psa nie pod czyjąś bramą co opisał Bertha.
    W tej sytuacji co opowiadałeś wziąłbym to gówno nawet w rękę i rzucił w babę... Następnym razem może by się pilnowała. Niestety na chamstwo jedyną metodą jest chamstwo , tu inaczej się nie wygra. Jak cham zobaczy że nie tak łatwo mu będzie to sobie znajdzie inną "ofiarę".
    Znajomy ma sąsiadkę , która dokarmia ze 20 kotów. Oczywiście wszystkie mu na ogrodzie srały (kot tam gdzie je nie narobi) . Kupił wiatrówkę i zaczął o świcie strzelać do każdego który wszedł na jego posesje (krzywdy wielkiej nie robił ale uciekały w popłochu). Mówi, że teraz już gówien właściwie nie znajduje - koty omijają.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Ciekawie będzie wyglądać w sądzie sprawa o obrzucenie ciepłym parującym @ównem właściciela psa. Gdybym trafił taki moment, to bez wahania rzuciłbym gołą ręką, bez rękawicy. Tłumaczenie w sądzie: znalazłem zgubę i oddałem posiadaczowi psa. Znaleźnego nie żądałem.

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Rozmawiałem jeszcze z kolegą, który ma doświadczenie w odstraszaniu żuli. Powiedział mi, że ludzie unikają domów z kamerami. W kamerki i tak chciałem zainwestować.

    Druga sprawa, to uderzenie w tych pajaców na ich terenie. Mogę wyśledzić właścicieli i np okleić im szyby samochodów "karnymi k*tasami", a na maskę położyć brązową zgubę.

    marcin225 ma rację, że na chamstwo trzeba odpowiedzieć chamstwem. Każde ustępstwo czy nawet uprzejmość wobec chama jest przez niego odbierane jako słabość.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Naklejenie Karnego k*tasa ​to dewastacja, rozmazanie brązu z ich pieska na szybie i klamkach to zwrot zguby.

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Naklejenie Karnego k*tasa ​to dewastacja
    Serio? Nawet jak nakleję na szybę? Przecież to się da zwyczajnie zdrapać, tyle, że nie w 5 minut.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Mi tego nie musisz tłumaczyć ( w Cas.... są specjalne płyny do usuwania etykiet), napisałem jak to potrafią zakwalifikować organa. Za maźnięcie kilku liter na budynku tzw. kultu tzw. religii sprawcy sypnęli 3 miechy aresztu. Nie chodzi o to że upadło, lecz za sam pomysł. Chory kraj gdzie rządzi kler.
    Hasło nycz tower
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 05-01-2022 o 23:37

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony