dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    egon646

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brwinów
    Kod pocztowy
    00-187
    Posty
    5

    Domyślnie Ogrzewanie ścienne - tynki

    Witam,

    Czy możecie podpowiedzieć jaki tynk dać na ogrzewanie ścienne w łazience, aby nie pękał i dobrze oddawał ciepło ?

  2. #2

    Domyślnie

    O ! mam takie samo pytanie.
    Cały dom tynkuje tynkiem cem-wapiennym, ale w łazience ze względu na ogrzewanie scienne wykonawca zaproponował tynk gipsowy. Jego zdaniem wieksza jest mozliwość że tynk cem- wapienny odparzy sie. Z gipsowymi podobno nie ma takiego problemu. Jakie jest wasze zdanie w tym temacie? Ja wolałabym cem- wapienny ale nie chce problemów.

  3. #3
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowni Państwo,

    należy kierować się wytycznymi montażowymi dla danego systemu ogrzewania ściennego. Najlepiej jeśli wybrany tynk będzie posiadał dobrą przewodność cieplną – im większy współczynnik przewodzenia ciepła λ, tym korzystniej. Ograniczeniem jest temperatura wody w instalacji ogrzewania – powyżej temperatury 45°C nie zaleca się stosowania tynków na bazie gipsu. W przypadku tynków cementowo-wapiennych należy natomiast dodatkowo użyć siatki wzmacniającej.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Patrol76

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał egon646 Zobacz post
    Witam,

    Czy możecie podpowiedzieć jaki tynk dać na ogrzewanie ścienne w łazience, aby nie pękał i dobrze oddawał ciepło ?
    Wiem na 100%, że przy systemie ściennym 3THERMO można zastosować dowolny tynk, bo ogrzewanie nie jest oparte na rurkach tylko grzejnikach podtynkowych. Pokrywa się je cienkowarstwowo (mają grubość 8,5mm) dowolnym tynkiem. I nie pękają.
    Można je nawet położyć bezpośrednio pod płytki w łazience w warstwie kleju.
    Nie ma problemu z montażem i odpowietrzaniem bo woda zasila tylko dolny element grzejnika a do góry rozprowadza ciepło na sucho radiatorem.

    Przy innych systemach ściennych należy stosować tynki specjalne np. Knauf MP75 G/F Thermo

  5. #5

    Domyślnie

    Mam ogrzewanie ścienne we wszystkich pokojach, tynk cementowo-wapienny nakładany maszynowo w dwóch warstwach z wtopioną siatką. Nic nie pęka, nie odłazi, nie ma różnicy w porównaniu do innych pomieszczeń poza grubością warstwy tynku.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Mam ogrzewanie ścienne we wszystkich pokojach, tynk cementowo-wapienny nakładany maszynowo w dwóch warstwach z wtopioną siatką. Nic nie pęka, nie odłazi, nie ma różnicy w porównaniu do innych pomieszczeń poza grubością warstwy tynku.
    Witam,
    A jakiej grubości tynk był dany na alupex???

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony