dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie

    Mam pytanie czy podstawkę pod brodzik taką ze styropianu należy położyć na stropie, cy na warstwie ocieplenia, czy na wylewce.
    Proszę pomóżcie bo naprawdę nie mam pojęcia.

  2. #2

    Domyślnie

    Na wylewce, a można i na kafelkach. To żadna konstrukcja.

  3. #3

    Domyślnie

    nawet ja mam ogrzewanie podłogowe, może jakaś dylatacja, a jeżeli tak to po co pod brodzikiem w ogóle beton

  4. #4

    Domyślnie

    Przyznam, ze nie rozumiem.
    Przecież chyba nie ogrzewasz podłogi pod brodzikiem. Natomiast brodzik musi na czymś stać, dobrze jeśli jest to wylewka betonowa bo na powietrzu nie ustoi.
    Ostatecznie styropian to tylko wygoda - możesz np. obmurować brodzik wyjdzie na to samo ale brudniej i wolniej. Sam brodzik musisz na czymś postawić!!!

  5. #5

    Domyślnie

    no właśnie nie ogrzewam podłogi pod brodzikiem i nie widzę sensu aby robić taki układ; strop, styropian, wylewka, podstawka
    czy nie lepiej postawić podstawkę od razu na stropie albo na styropianie.
    Pozdrowienia

  6. #6

    Domyślnie

    Pod sprzętami nie powinno być ogrzewania podłogowego. Kształtki styropianowe są bardzo wygodne w użyciu i zapewniają równomierne trzymanie brodzika.

  7. #7

    Domyślnie

    Hm, to nie za bardzo to sobie wyobrażam. Przeciez to nie będzie stać bo niby na czym?
    Na czym ty chcesz oszczędzać? Brodzik to ok 1 m kw. M kw wylewki 10 cm to jakieś 16-18 zł. Zrób normalnie: strop, styropian, wylewka i na tej wylewce postawisz styropianową obudowę brodzika a w niej brodzik a dookoła przykleisz płytki. Podłogówki nie układaj pod przyszłym brodzikiem. I tyle tej filozofii.

  8. #8

    Domyślnie

    podstawę styropianową możesz kupić oddzielnie. Słyszałem kiedyś o pomyśle jednego gościa co podłożył zwykły styropian FS20 pod niego. Ale wtedy nie trzyma równomiernie i taki brodzik akrylowy może "strzelić" pod ciężką osobą.
    Taka styropianowa obudowa nie tylko lepiej trzyma, ale możesz po położeniu na przednią część kleju położyć płytki cokołowe - lub kupić obudowę akrylową (która jest droższa od płytek).

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    A propos podłogówki i "osprzętu łazienkowego" - gdzieś czytałem, że można rury wprowadzić do obudowy wanny! Zwiększa się powierchnia (tej zwykle mało w łazience) i woda w wannie wolniej stygnie. Szczegółów nie pamietam.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Aha - a może darować sobie brodzik i zrobić po prostu wydzieloną część pomieszczenia? Będzie ciepło w nóżki i problem z omijaniem miejsca rurami odpada.

  11. #11

    Domyślnie

    ja mam ogrzewanie elektruczne podłogowe nie chciałbym stać w wodzie na czymś takim , a brodzik postawię nie na wylewce tylko na stropie z ewentualnym podłożenie styrpianu dla wyrównania wysokości.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja będę miał lekko obniżoną podłogę pod prysnicem (jakieś 5mm) ze spadkiem do kratki. Wydaje mi się to najmniej pracochłonne zarówno w budowie jak i w utrzymaniu. Pozatym jak się drzwi do kabiny (czy kotarkę czy cokolwiek kto ma) otworzy na oścież to optycznie łazienka ma więcej miejsca bo 'nie widać' brodzika...

    A ogrzewanie może być tam - przecie do "żywego" prądu jest tak daleko (płytka, klej, posadzka a w niej kable IZOLOWANE) !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony