dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie

    Zamierzam pokryć dach cementową dachówką w kolorze grafitowym. Ponieważ komin jest wymurowany ze zwykłej cegły chciałem go okleić elewacyjnymi płytkami klinkierowymi w tym samym kolorze. Problem polega na tym, że nigdzie nie mogę ich dostać. Czy ktoś ma pomysł na jakieś dobre rozwiązanie zastępcze?

  2. #2

    Domyślnie

    Mam blacodachówkę grafitową, natomiast komin jest zaprojektowany z klinkieru brązowego. Niestety, nie udało nam się kupić klinkieru w kolorze ciemnego brązu. Mąż podjął szybką decyzję i kupił burgund, jest to właściwie melanż kolorów grafit, brąz i burgund.
    Wygląda super! Jest ciemny, nie rzuca się w oczy, a jednocześnie wyraźnie odróżnia się od dachu. I o to chodziło!

  3. #3

    Domyślnie

    A może byś spróbował łupek w tej chwili robią prasowany wygląda nawet lepiej jak naturalny i kolory są różne(grafit podstawowy)Mario

  4. #4

    Domyślnie

    Jola
    czy możesz podać producenta/dostawcę i cenę?

    Ja remontuję stary domek i wszelkie dodatki chcecmy mieć grafitowe łącznie z kostką, schodami, parapetami, dachem itd
    pzdr

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam takie płytki - są ciemno grafitowe z CRH. Znalazłem też płytki niemieckiego producenta (nie pamiętam nazwy) o nazwie handlowej Royal.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Komina bym nie oklejał płytkami, bo za dwa trzy lata to same odpadną. A nie myślałeś nad pomalowaniem komina?

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo częstym rozwiązaniem stosowanym np. w Niemczech jest pokrycie z płytek włóknocementowych, produkowanych w różnych kształtach i kolorach identycznych z dachówką. Na pewno robi to Euronit (www.Euronit.pl) - choć na polskiej stronie płytki te są pokazane tylko jako pokrycie dachowe. Więcej jest na stronie niemieckiej (www.eternit.de) ale jest ona strasznie nieprzejrzyście zrobiona chyba, że dobrze zna sie niemiecki.
    Proponuje znaleźć najbliższego dystrybutora, pogadać i pooglądać. Mnie takie rozwiązanie bardzo sie podba, jest naturalne i ładnie komponuje się z pokryciem. W Polsce - póki co - prawie niespotykane.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    są antracytowe płytki klinkierowe z niemieckiej firmy Korzilius

  9. #9

    Domyślnie

    Ja dawalem plytki klinkierowe firmy Patoka bardzo ladnie wygladaja a na ogrodzenie cegle rustika klinkierowa efekt zatrzymujace sie samochody i pytanie gdzie pan to kupil?Polecam plytki dalem na komin a teraz w kolo domu na dole.A to jest adress http://www.ceramco.com.pl/oferta.htm za plytki placilem okolo 0.70 groszy sztuka cegla 0.23 grosze sztuka Pozdrawiam Ryszard Moge przyslac zdjecie jak ktos sobie zyczy ogrodzenia+dom na maila Pozdrawiam Ryszardj.......

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony