dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Koszt wykonania ogrodzenia

  1. #1

    Domyślnie Koszt wykonania ogrodzenia

    witam,
    planujemy wykonac ogrodzenie od strony frontowej (28 metrow - 5m brama - 1m furtka = 22m).
    w najblizszym czasie na naszej drodze klada asfalt, dlatego zalezy nam jak najszybszym wykonaniu, zeby pozniej nie zniszczyc drogi.
    wykonawca zaproponowal nam na razie wersje minimalna czyli fundament, zbrojenie i 2-3 pustaki szalunkowe nad powierzchnie za 7800 zl.
    zupelnie nie orientuje sie w obowiazujacych cenach, ale na pierwszy rzut oka wydaje sie dosc sporo, dlatego chcialbym zapytac jak ta wycena ma sie do rynkowych stawek.
    inwestycja znajduje sie blisko pln. czesci krakowa.

    z gory dzieki za pomoc. bede rowniez wdzieczny za polecenie firm zajmujacych sie tym tematem.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalck81

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    26-065
    Posty
    359

    Domyślnie

    Muszę przyznać, że cena powaliła mnie z nóg, nawet ławy fundamentowe na mój dom kosztowały mnie mniej od zaproponowanej wam ceny. Materiał na to co piszesz to ok 3000pln (beton, stal, pustaki 2 warstwy), więc 4800 za samą robociznę to delikatnie mówiąc przegięcie pały (robota na 3-4 dni i to w pojedynkę).
    Ostatnio edytowane przez michalck81 ; 04-09-2016 o 02:49

  3. #3

    Domyślnie

    No sporo trochę jak na 28 mb ogrodzenia. Fakt że jest brama i furtka bo to podnosi znacząco koszty. Ja mam 110 mb ogrodzenia liczac tym tropem ogrodzenie będzie mnie kosztowało Twój koszt x4 czyli 7800 x 4 hm lekko 30 tys zł za samą podstawę a gdzie reszta ? Zawsze stosuj zapytania i oferty od kilku wykonawców i porównaj. Cena może być wysoka jeszcze z tego względu że robisz tylko kawałek i wykonawca musi i tak zwieźć sprzęt, wymierzyć itd. Poza tym dziwne założenie żeby robić ogrodzenie przed asfaltem. Jak zaczną roboty drogowe to rozkopią wszystko dookoła, nie będzie przejazdu, ubrudzą też wszystko, może będą robić chodniki, poprawiać instalacje, oświetlenie uliczne, przykanaliki itd itp. Czym później zniszczysz drogę ? Poza tym ogrodzenie od str pasa drogowego najczęściej trzeba zgłaszać. Dodatkowo przydałby się geodeta na wskazanie granic

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    norbert27

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Dąbrówka
    Kod pocztowy
    05-252
    Posty
    83

    Domyślnie

    Kristo ale te bloczki to takie zwykłe szare, betonowe?? Bo ja tak sobie policzyłem, to nawet gdyby zrobić wykop, zaszalować i zalać betonem b-20 plus ustawić słupki to z robocizną śmiało bym takie coś wykonał za jakieś 4,5 tysia... Na upartego to takie małe ogrodzenie to max 3 dni pracy dla dwóch...

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    kristo, cena spokojna. Mój sąsiad zapłacił za 20mb za słupki z łupanego betonu typu f-my Joniec z miejscem na bramę i furtkę - 12 000 zl plus brama, furtka i wypełnienia za 10 000zł.

  6. #6

    Domyślnie

    U nas za 22 mb ogrodzenia kutego w tym brama i furtka ,na słupach metalowych + murek na 2 cegły z klinkieru. ogrodzenie malowane 2x proszkowo,dość wymyslny wzór - dużo ozdóbek,tralki pełne kręcone .wyszlo z montażem 8900zł. Klinkier był murowany na zaprawę do klinkieru - nie zwykły beton (co popularne u naszych sąsiadów). Nie wiem czy to drogo czy nie ale nie żałujemy bo jest pięknie.

  7. #7

    Domyślnie

    mam metalowe ogrodzenie i ostatnio przerabiałem sobie bramę, żeby otwierała się na pilota i jak podliczyłem koszty to aż się przeraziłem. Musiałem rozwalić trzy słupki z klinkieru żeby przesunąć furtkę, żeby brama mogła się przesuwać. Więc bramę przerobiłem starą, tylko dodatkowo na świeżo ją pomalowałem, na nowo trzeba było wybudować w innym miejscu trzy słupki z klinkieru, kawałek kostki przy furtce i bramie też musiałem przerobić, plus automat do bramy.. razem około 9tys.

  8. #8

    Domyślnie

    Wow, cena iście kosmiczna... Swoją drogą to właśnie taka postawa ze strony wykonawców między innymi powoduje, że ludzie tracą zaufanie do fachowców. Coraz więcej osób boi się kogoś zatrudnić, bo albo okazuje się partaczem, albo krętaczem, albo goli z kasy. Jak widzę takie cenowe propozycje to myślę, że lepiej kupić zwykłą siatkę, napinacze z muntech i ze szwagrem albo innym kumplem ogrodzić sobie posesję samodzielnie. Może i nie będzie tak ładnie jak mogłoby być, ale człowiek przynajmniej nie ma poczucia, że został wydrenowany z pieniędzy. 8 tysi za zalążek ogrodzenia... Masakra.

  9. #9

    Domyślnie

    przy robieniu ogrodzenia są aż takie koszty?? o rany myślałem, że znacznie mniej. Kurcze nie denerwujcie mnie bo ogrodzenie działki przede mną chyba będzie "szwagier pomóż"..

  10. #10

    Domyślnie

    O rety, czyli dla ogrodzenia w sumie 140mb w panelach + front jakiś ulepszony to ile wyjdzie?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał takiWaćpan Zobacz post
    ....Coraz więcej osób boi się kogoś zatrudnić, bo albo okazuje się partaczem, albo krętaczem, albo goli z kasy....
    Super to ująłeś, po tym jak klika razy chcilei lub zrobili mnie w bambuko, to robię sam, ale to nie takie proste jak robi się coś 1-szy raz.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał viviene Zobacz post
    U nas za 22 mb ogrodzenia kutego w tym brama i furtka ,na słupach metalowych + murek na 2 cegły z klinkieru. ogrodzenie malowane 2x proszkowo,dość wymyslny wzór - dużo ozdóbek,tralki pełne kręcone .wyszlo z montażem 8900zł. Klinkier był murowany na zaprawę do klinkieru - nie zwykły beton (co popularne u naszych sąsiadów). Nie wiem czy to drogo czy nie ale nie żałujemy bo jest pięknie.
    viviene możesz podać namiary na firmę budującą ogrodzenie ?

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    NaTyZo

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Lubuskie
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    52

    Domyślnie

    Niemozliwe. Sam materiał kusztuje więcej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony