dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie kwiaty w pokoju

    Witam jaki kwiaty posiadacie w pokoju ja osobiście mam storczyka, który póki co nie kwitnie, kaktusa, Kalanchoe, nie polecam zatem by w pokoju trzymać hoję- no chyba że ktoś lubi duszący mdły zapach jak kwitnie
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  2. #2

    Domyślnie

    ja mam pokoju dużą donicę z zamią
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  3. #3

    Domyślnie

    u nas w salonie stoi wielki fikus, a na parapetach storczyki

  4. #4

    Domyślnie

    Mam uczulenie na kwiaty więc w moim domu nie ma w ogóle takich rzeczy

  5. #5

    Domyślnie

    my już nie mamy nic, miałam dwa kwaitki, ale nie mam zupełnie do nich reki, dlatego teraz szkoda mi kupować następnych

  6. #6

    Domyślnie

    Ja nie mam w ogóle. Wiem, że to średnio zdrowo, ale nie mam cierpliwości do kwiatów.
    Kiedy jest bardzo, bardzo smutno, pomyśl co Cię martwiło 3 lata temu o tej samej porze. Nie pamiętasz? No właśnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja nie umiem dbać o kwiaty, zawsze mi umierają

  8. #8

    Domyślnie

    Ja w salonie mam trzy kwiaty doniczkowe, ale nie pytajcie mnie jak się nazywają, bo nie znam się na tym kompletnie. Jeden to na pewno storczyk, reszta to ciężko powiedzieć, ale rosną ładnie

  9. #9

    Domyślnie

    storczyk, fikus i juka

  10. #10

    Domyślnie

    niezastąpiony fikus, który w każdych warunkach będzie rosnąć

  11. #11

    Domyślnie

    Ja mam mieszkanie pełne storczyków, ale to tylko ze względu na żonę

  12. #12

    Domyślnie

    Lubię storczyki bardzo, ale słabo się u mnie trzymają. Mam aloes, bardzo się rozrósł i rododendrona.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tyrionn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Wieliszew
    Kod pocztowy
    05-135
    Posty
    11

    Domyślnie

    My mamy sporo, bo żona lubi kwiaty. Paprocie, drzewka szczęścia, aloesy, jakieś inne sukulenty, cisuss, trzykrotka. Lubię jak jest zielono.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    W sypialni fikus i fiołek alpejski
    W salonie benjaminek, draceny, poza tym na parapetach storczyki

  15. #15

    Domyślnie

    mam kaktusa, mój kot wszystkie kwiatki chce zjadać więc nic innego nie wchodzi w rachubę

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martynaly1991

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-210
    Posty
    17

    Domyślnie

    Ja również mam w pokoju na parapecie trzy storczyki . Mam jeszcze kilka kaktusów, lubię je ponieważ nie wymagają sporo czasu na pielęgnację . Posiadam jeszcze róże doniczkowe , niestety odradzam , bo bardzo ciężko je utrzymać .

  17. #17

    Domyślnie

    Ja mam tylko storczyka bo słyszałam że jak ma się dużo kwiatów w pokoju to zabierają one dwutlenek węgla z powietrza.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tiaa... Jak wiadomo w lesie człowiek się w nocy dusi.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Elfir, zastanawiamy się nad zakupem kwiatów doniczkowych.
    Masz może jakieś swoje ulubione, które mogłabyś polecić?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to jak z ogrodem, dobiera się do stanowiska jakie jesteś w stanie zapewnić i docelowej wielkości jaką mają osiągnąć.
    To, że mam hopla na tle paproci i rodzaju obrazkowatych nie oznacza, że wszystkim przypasują

    Jak ktoś ma skłonność do przelewania roślin to idealny jest skrzydłokwiat Spatyphyllum i zroślicha Syngonnium - Jest wiele odmian osiągających różne wielkości (nawet miniaturki po max 15-20 cm). Obydwa gatunki lubią widno, ale niekoniecznie pełne południowe słońce.

    Jak się zapomina o podlewaniu to dobry jest zamiokulcas (półcień) lub gruboszowate (Crassula - na słońce)

    Nie do zdarcia w zasadzie są też storczyki mieszańce Phalenopsis - rosną u mnie i na oknie południowym i północnym, czasem zapomnę podlać jak stoją gdzieś upchnięte w kącie i stale kwitną.

    Ja to teraz jestem na etapie pozbywania się roślin z domu, bo mam tego za dużo
    Duże okazy praktycznie zajmują cały salon. Nie ma miejsca na stół.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-03-2017 o 19:29

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony