dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 131 z 131
Pokaż wyniki od 2.601 do 2.614 z 2614
  1. #2601

    Domyślnie

    Mam pytanie, który model dachówki będzie lepszy - podobają mi się Piemont i Monza w jakimś tradycyjnym kolorze typu czerwienie czy rudawe, zastanawiam się tylko co będzie lepsze na dach czterospadowy (parterówka), będą 2 kominy i bez połaciówek. a może macie jakieś inne podpowiedzi?

  2. #2602

    Domyślnie

    Czy ktoś ma doświadczenia z dachówką Robena o nazwie Verona naturalnie czerwona? Podoba mi się i pasuje do mojej wizji tradycyjnego domu na wsi. Dacie znać co o niej sądzicie. Dzięki.

  3. #2603

    Domyślnie

    Hej, pytanie trochę na temat. Czy ktoś z was korzystał z chemii cynkowej z Recynku? Ich strona wygląda dobrze, ale potrzebuje rekomendacji zaufanych osób.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 19-09-2023 o 08:24

  4. #2604
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał NMAdrianek Zobacz post
    Hej, pytanie trochę na temat. Czy ktoś z was korzystał z chemii cynkowej z Recynku? Ich strona (...................... ) wygląda dobrze, ale potrzebuje rekomendacji zaufanych osób.
    Przyjacielu to jest spam!
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #2605
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Broken1Winggs

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Kostrzyn nad Odrą
    Kod pocztowy
    66-470
    Posty
    66

    Domyślnie

    Witam panowie,

    Powoli zabieram się do zamawiania dachówki i mam do was w sumie dwa pytania

    1. Czy faktycznie dachówka glazurowane jest o wiele lepsza od angobowanej ? Warto dopłacić 2-3 tyś. do takiej dachówki ?

    2. Już w sumie upatrzyliśmy sobie trzy modele, wszystkie podobają się nam tak samo, ale która pod względem jakości/trwałości będzie waszym zdaniem najlepsza? Różnica w cenie to koło 1000 zł w kolejności :

    1. Roben Piemont glazurowana
    2. Creaton Titania
    3. Roben Piemont angobowana

    Z góry dzięki za pomoc.

  6. #2606
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Dachówka pokryta angobą szlachetną (glazura) prawie nie porasta. Jest natomiast bardzo "świecąca". To oczywiście rzecz gustu czy taki efekt się podoba. Mogą też wystąpić mikropęknięcia pod powłoką (tzw. pajęczynka) nie mające żadnego wpływu na jakość dachówki i są widoczne tylko z bliskiej odległości ale niektórym się to nie podoba. Każda dachówka będzie dobra. Należy wybrać tę, która się najbardziej podoba. Życzę trafnego wyboru. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #2607
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Broken1Winggs

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Kostrzyn nad Odrą
    Kod pocztowy
    66-470
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Dachówka pokryta angobą szlachetną (glazura) prawie nie porasta. Jest natomiast bardzo "świecąca". To oczywiście rzecz gustu czy taki efekt się podoba. Mogą też wystąpić mikropęknięcia pod powłoką (tzw. pajęczynka) nie mające żadnego wpływu na jakość dachówki i są widoczne tylko z bliskiej odległości ale niektórym się to nie podoba. Każda dachówka będzie dobra. Należy wybrać tę, która się najbardziej podoba. Życzę trafnego wyboru. Pozdrawiam.
    Dzięki bardzo za informacje. Także chyba Creaton

  8. #2608

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    W tym tygodniu zamawimy Monze, ale mam problem, bo zauważyłem na papie całą masę małych dziurek. Wielkością przypominają dziurki po wykałaczkach. Dach pełny deskowany, a papa to podkładowa Mida roofa. Założona na początku roku i przytwierdzona łatami. Materiał wydawał się ok, a nie wytrzymał nawet roku. Obawiam się nieszczelnych miejsc i wdmuchiwania np śniegu. Dom w polu nie osłonięty. Będę wdzięczny za rady.

  9. #2609
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Papa podkładowa nie ma posypki mineralnej chroniącej przed UV. Nie powinna być dłużej na ekspozycji jak 6 miesięcy. Natomiast małe dziurki to może być efekt spacerów po dachu jakiegoś zwierzęcia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #2610

    Domyślnie

    Zasmarować przed położeniem dachówki czy zostawić? Druga papa byłaby najlepsza ale koszty robią się za wysokie.

  11. #2611
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Uszczelnić!
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #2612

    Domyślnie

    Tylko czym uszczelnić? Czy jest jakiś parametr/charakterystyczny wzór, który mówi że dana dachówka jest szczelniejsza od innej? Stoję przed wyborem dachówki Monza plus albo Rubin 9V. Obie praktycznie wyglądają tak samo, ale może któraś się lepiej układa, jest szczelniejsza?

  13. #2613

    Domyślnie

    Chciałbym dowiedzieć się jak jest obecnie z jakością płaskich dachówek takich jak: Creaton Simpla, Roben Bergamo, Braas Turmalin, Koramic Orea 9. Kolor antracyt matowa angoba. Czytałem już bardzo różne opinie, sam nie wiem które są prawdziwe, a które nie. Co dekarz to też inna opinia. Wiem tylko, że Simpla zbiera mieszane opinie, ma sporo niedokładności w malowaniu i nie zawsze proste brzegi. Jednak ciężko mi to ocenić i zwyczajnie zgłupiałem. Jakie są Wasze doświadczenia? Którą firmę z powyższych byście polecili?

  14. #2614
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    siwyR6

    Zarejestrowany
    Jan 2024
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-335
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał akoss2 Zobacz post
    Tylko czym uszczelnić? Czy jest jakiś parametr/charakterystyczny wzór, który mówi że dana dachówka jest szczelniejsza od innej? Stoję przed wyborem dachówki Monza plus albo Rubin 9V. Obie praktycznie wyglądają tak samo, ale może któraś się lepiej układa, jest szczelniejsza?
    Którą dachówkę wybrałeś i co możesz o niej powiedzieć? Pozdrawiam.

Strona 131 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony