dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 129 z 131
Pokaż wyniki od 2.561 do 2.580 z 2614
  1. #2561

    Domyślnie

    Zapraszam w centrum kraju, woj. Łódzkie, powiat zgierski. Zdjęcia to jednak nie to, ale śmiało daj mi w wiadomości prywatnej adres email to ci wyślę.

  2. #2562
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Dachówka która zamówiłem w marcu dotarła na koniec sierpnia. 3 miesiące po planowanym terminie.

  3. #2563

    Domyślnie

    Witam, ktoś ma jakieś opinie na temat dachówek ceramicznych firmy NELSKAMP oraz konkretnego modelu: F12 U SUD (czarna glazura)?
    Pozdrawiam

  4. #2564

    Domyślnie

    Kilka postów wyżej pisałem o Nelskampie. Mam u siebie świeży dach z dachówka nibra f8 1/2, czarna glazura.

  5. #2565

    Domyślnie

    Cytat Napisał Legion Zobacz post
    Chodzi o dachowke L15 Wiekor lub Sredzka Falista Roben - na ktoras z nich musze sie zdecydowac. No chyba, ze ktos moze polecic cos interesujacego niedaleko ode mnie (Podkarpacie).
    Roben jest troche tanszy (ok. 2 zl/m2), ale z wygladu Wiekor prezentuje sie lepiej (lepsze rowki odplywowe itp.). Poza tym slyszalem, ze dachowki Robena nie sa zbyt rowne - ma to znaczenie o tyle, ze prawdopodobnie bede je sam ukladal.

    prosze o opinie zorientowanych w temacie.

    pozdro
    chyba jest OK! Zobacz jak się układa na dachu - https://www.youtube.com/watch?v=Z0AHPcUKVAU Sama się zastanawiam właśnie, dlatego chętnie poznaję inne opinie na temat różnych dachówek.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 05-06-2022 o 19:00

  6. #2566

    Domyślnie

    jakieś opinie o jacobi walther stylist oraz tejas borja Flat-10 Tech?
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 08-10-2021 o 08:53

  7. #2567

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Braas turmalin popros o wycenę i zobacz różnice to chyba najlepsza z "normalnych" dachówek potem jest Meyer Holsen Piano, ale jak mialem na braasa ROK temu wyceny po 23-25k tak na MH był za około 30k.
    .
    Ja tak samo 220m.kw. Prosty dwuspadowy dach. Żadnych okien, żadnych kominów.
    Wycena Meyer Holsen Piano (sprzed chwili ) - 29,5 K.
    Też będę szukał chyba tego Braasa. Tyle że zastanawiam się jeszcze czy Turmalin czy betonowy Tegalit? Betonowe dachówki są podobno bardziej proste (nie ma tego skurczu ceramiki po wypaleniu), wada - szybciej porastają mchem.
    Sam nie wiem. Oglądałem ostatnio z żoną masę dachów z płaskimi dachówkami - 90% widać odstające pojedyncze dachówki.
    Ale do stodoły bez okapu z dwuspadowym dachem jaką inną jak nie płaską?

  8. #2568

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś ma doświadczenie z dachówka klinkierowa? Dokładnie chodzi o firmę La Escandella? Ostatnio dostałem propozycję zakupu tej firmy.. aczkolwiek ciężko znaleźć jakieś konkretne informacje o tej firmie.

  9. #2569

    Domyślnie MH Piano łupek

    Właśnie dekarze kończą układać dachówki i lada moment odbiór i chciałam się Was zapytać co myślicie o ułożeniu. Według mnie na mansardzie klawiszują i nie trzymają linii i to będę zgłaszać, także jakieś drobne wystające. Poza tym zastanawiam się czy to typowe, że przy kominach, oknach trochę się podnoszą w górę? Będę wdzięczna za jakiekolwiek uwagi jeżeli widzicie gdzieś problemy, rzeczy do poprawy.


  10. #2570
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    73

    Domyślnie

    Co to za orynnowanie, stal2 bez maskownicy ?

  11. #2571
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Bardzo ładnie. Wszystko jest OK. Jedna rzecz, którą warto poprawić to zamkniecie ostatnich czap na ogniomurach. Jest prostopadłe i będzie kierowało wodę na ścianę. Należy zrobić pionowe. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #2572

    Domyślnie

    Te rynny będą zakryte w ociepleniu. To system rynn ukrytych Galeco. W projekcie te rynny były zaplanowane pod oknami kolankowymi, ale przenieśliśmy wyżej, co się wydaje rozsądniejsze pod kątem zbierania wody. Bałam się, że będzie się wyróżniać i źle wyglądać, ale dobrze wyszło wizualnie. Jakby te rynny nie były ukryte to nie byłoby jak schować pod mansardą.
    Rudy to nie kolor włosów, rudy to charakter.

  13. #2573

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Bardzo ładnie. Wszystko jest OK. Jedna rzecz, którą warto poprawić to zamkniecie ostatnich czap na ogniomurach. Jest prostopadłe i będzie kierowało wodę na ścianę. Należy zrobić pionowe. Pozdrawiam.
    Bardzo dziękuję. Komplement od takiego specjalisty bardzo cieszy. Przyjęłam już ten dach i zapłaciłam, oczywiście bez żadnej świadomości złego zamknięcia tych czap. Czy to będzie jakiś znaczący problem, że warto teraz ten temat otwierać?

    Mam jeszcze jedno pytanie trochę z dachowej, a trochę z okiennej kwestii. W dachu jedno okno kolankowe zamieniliśmy na balkonowe / otwierane, żeby było techniczne wyjście na dach garażu (wyjście jest z łazienki). Daliśmy najdłuższe dostępne okno kolankowe balkonowe Veluxa i jak widać na zdjęciu jest trochę przykrótkie, a myślimy teraz, że fajnie jakby mieć normalne wyjście tarasowe do ziemi. Niestety nie widzimy, żeby inny producent też miał ten typ okien, w Veluxie pytaliśmy i nie mają możliwości ani nie znają nikogo, kto potrafił by to zrobić. Czy w ogóle może być na to jakiś sposób, żeby to okno wydłużyć? Czy są jacyś stolarze od okien, którzy wszystko potrafią zrobić na wymiar czy jedyne wyjście to wymiana na aluminiowe (to raczej sobie odpuścimy).

    Rudy to nie kolor włosów, rudy to charakter.

  14. #2574
    Banned
    DariuszP77

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Legion Zobacz post
    Chodzi o dachowke L15 Wiekor lub Sredzka Falista Roben - na ktoras z nich musze sie zdecydowac. No chyba, ze ktos moze polecic cos interesujacego niedaleko ode mnie (Podkarpacie).
    Roben jest troche tanszy (ok. 2 zl/m2), ale z wygladu Wiekor prezentuje sie lepiej (lepsze rowki odplywowe itp.). Poza tym slyszalem, ze dachowki Robena nie sa zbyt rowne - ma to znaczenie o tyle, ze prawdopodobnie bede je sam ukladal.

    prosze o opinie zorientowanych w temacie.

    pozdro
    U mnie wybór padł na dachówki , według mnie wyglądają naprawdę dobrze, nie ma problemu z układaniem, a cena, nie ukrywam, miała duże znaczenie. Wszystko drożeje na potęgę, więc jak mogę gdzieś oszczędzić, to to robię. Powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 17-06-2022 o 09:48

  15. #2575
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Karol Nefrisy G2

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-429
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Jestem tutaj nowy ale przeczytałem ten oraz dużo innych wątków związanych z dachówkami. Szczerze mówiąc mam jeszcze większy mętlik w głowie. Wiadomo czasy są jakie są a co się z tym wiąże ceny i dostępność towarów... Niestety .. Przechodząc do meritum mam dobra ofertę na dachówkę kapstadt z creatona w powłoce planar ale właśnie .. czy ktoś z Państwa ma u siebie ta dachówkę i może coś o niej powiedzieć a zwłaszcza jak znosi próbę czasu ? Jakoś nie mam przekonania do tej powłoki.... Dla kontrastu mam opcje niewiele drożej kupić alegre 9 z koramica całkiem odmienny biegun bo tu beton tu ceramika.... Tu płaska tu falista... Tu angoba a tu powłoka planar... Różnica w cenie na całym dachu 1000zl.... Nie ukrywam że wizualnie bardziej podobają nam się dachówki płaskie natomiast w przypadku tych dwóch konkretnych modeli wydaje mi się że trwałość przemawia za alegra....

  16. #2576
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Radzę ceramikę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #2577
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Karol Nefrisy G2

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-429
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Radzę ceramikę. Pozdrawiam.
    Dziękuję za radę, czy jest ku temu jakiś konkretny powód ? Bardzo proszę o wyjaśnienie i ewentualnie podanie za i przeciw jednej i drugiej dachówki

  18. #2578
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Żywotność. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #2579

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że ceramika to jednak najlepszy wybór - jakościowo, wytrzymałościowo, czasowo! Co do modeli, kolorów, powłok to już detale wg mnie. Jedyne co sam mogę powiedzieć, to jednak cena miała jakieś znaczenie w połączeniu z wyżej wymienionymi elementami, dlatego u mnie stanęło na ofercie akurat. Na dachówkę czekam, zobaczymy jak to pójdzie, czasy niezbyt pewne się porobiły.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-06-2022 o 15:28

  20. #2580
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Witam. Ktoś podpowie jakie dokładnie gwoździe kupić oraz ile pod deskowanie pełne dachu dwuspadowego 130m2 45stopni? Wiązary kratowe, na to idzie papa, łaty, kontrłaty i dachówka.

    Ostatnio edytowane przez lockin ; 11-03-2022 o 12:37

Strona 129 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony