dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 126 z 131
Pokaż wyniki od 2.501 do 2.520 z 2614
  1. #2501
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katarzynanowa20 Zobacz post
    Witam, ja mam Braas Turmalin ( dachówka w różnych kolorach
    Na początku czytając wątek myślałem że tak ma być - i mi się nie spodobało bo takie łaty - a to jednak wada którą zgłoszono - wygląda faktycznie
    źle- nowy dom - a dach spier...ny taki "łaciaty".
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #2502

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katarzynanowa20 Zobacz post
    Reklamacja odrzucona - Braas twierdzi, że może być różnica w odcieniach...
    A był przedstawiciel tej firmy u pani?Widział to?

  3. #2503

    Domyślnie

    Nie... po zgłoszeniu reklamacji nikogo nie było. Ze zdjęć stwierdzili, że może być inny odcień i tyle.. Próbowałam umówić się z działem reklamacji, prezesem itd. żeby przyjechali zobaczyli albo ja zawiozę im dachówkę i nic.. Jakby to powiedzieć.. olali mnie kompletnie.

  4. #2504

    Domyślnie

    Padł zarzut z Braasa dlaczego nie zgłaszaliśmy wcześniej tego ano dlatego, że Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200427_182244.jpg
Wyświetleń:	463
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	444809 dach był koszmarnie brudny i nic nie było widać. Zauważyłam to po opadach na początku maja. Także zabrzmi to śmiesznie ale przemyślcie zakup dachówki Braasa dwa, trzy razy zanim się zdecydujecie. Ja wydałam na dach koszmarne pieniądze i teraz będę musiała włóczyć się po sądach przez 5 lat.

  5. #2505

    Domyślnie

    Mam braas turmalin szary kryształ od 2019 roku i kolor jest ok. Twoja partia jakaś wybitnie wadliwa. Dachówka ogólnie bardzo dobra ale jak widać trafiają się takie też.
    Ile płaciłaś za sztukę ? U nas 6,94zł brutto co przy 3800 sztukach trochę kosztowało ale na razie nie żałuję.
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 02-06-2020 o 21:25
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #2506

    Domyślnie

    Troszkę mniej ale uprzedzam, że dachówka NIE jest w drugim gatunku tylko pierwszym.
    Proszę mi wierzyć, że poświęciłam bardzo dużo czasu w poszukiwaniu dachówki i byłam święcie przekonana, że jest idealna.
    Wszędzie zdarzają się błędy i ja to rozumiem ale sposób w jaki mnie potraktowali pozostawia wiele do życzenia.
    Nikt nie przyjechał i nie zobaczył mojego dachu.

  7. #2507

    Domyślnie

    Zgłaszałaś do sprzedawcy czy do producenta?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  8. #2508

    Domyślnie

    Zgłaszałam do sprzedawcy bo z nimi mam kompleksową umowę na wykonanie dachu. Oni przekierowali moje pismo i zdjęcia do Braas. Odpowiedź negatywna. Zadzwoniłam do działu reklamacji i cytuję : " reklamacja jest odrzucona, proszę iść do sądu". Zadzwoniłam do sekretariatu celem umówienia spotkania z osobą decyzyjną i nic. Nikogo to nie interesuje. Nie mogę uzyskać żadnej rzetelnej informacji dlaczego mój dach tak wygląda a nie inaczej.

  9. #2509

    Domyślnie

    Masakra. A wystąpiłaś po zakupie o gwarancję na piśmie ?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  10. #2510

    Domyślnie

    Jeszcze nie bo sprawa została zgłoszona w trakcie a bardziej już końcówce zakładania dachówki. Tak w skrócie cała sprawa nie jest jeszcze sfinalizowana do końca. Natomiast wiem, ze Braas ma mi coś takiego wystawić po zakończeniu prac.

  11. #2511
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jest to ewidentnie wada estetyczna. Skoro firma Braas sama proponuje aby skierować sprawę do sądu to innej drogi nie ma. Pozostaje tylko kwestia o co chcesz wystąpić? Braas słusznie zauważył, że należało reklamować wcześniej. Brudny dach nie jest argumentem. Dekarz musiał to widzieć. Nie powinien kontynuować prac. W moim przekonaniu sprawa zakończy się tak, że otrzymasz nową dachówkę natomiast koszt demontażu tej i montaż nowej musi pokryć firma wykonawcza czyli hurtownia, z którą masz umowę. Moim zdaniem dalsza kontynuacja prac nie ma sensu no chyba, że krycie wstępne jest wykonane folią. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #2512
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katarzynanowa20 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200427_182244.jpg
Wyświetleń:	463
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	444809
    Pani Katarzyno - a ja patrząc na te zdjęcia przemyślałem i , dachówkę cięto na dachu to fakt bo te zanieczyszczenia nie powstały ot tak, czy ktokolwiek(firma układająca dachówkę) próbowała to zmyć np myjką ciśnieniową? Jak wiem żadna z powierzchni dachówek cementowych nie jest ceramicznie gładka, może to zanieczyszczenie pyłem cementowym powoduje takie przebarwienie i jest to do usunięcia?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #2513
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Turmalin do dachówka ceramiczna. Pył angobie nie zaszkodzi. Inna rzecz, że wykonawca powinien po sobie posprzątać. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #2514

    Domyślnie

    Niestety nie mogę dodać więcej zdjęć ( nie wiem dlaczego ) no nic .. po opadach i to dość intensywnych nic nie zniknęło. Na dzisiejszych zdjęciach jest dach "grafitowy" i " brązowy". Nie znam się na produkcji dachówek ale to tak wygląda jakby połowa dachówek była pomalowana 2 razy grafitem a druga część tylko raz i prześwituje ta czerwień.
    Andrzej Wilhelmi - chce wystąpić o wymianę dachówki na taki kolor za jaki zapłaciłam. Wcześniej tego nie widziałam; na paletach dachówka była brudna, bardzo brudna. Gdy zobaczyłam na dachu różnicę wzięłam 2 dachówki z różnych palet pod wodę i się ukazały dwa kolory. Jak oni to między sobą załatwią to nie wiem ja chce mieć produkt pełnowartościowy. Dekarz twierdzi, że nie widział.
    Gdyby to były odcienie jaśniejsze, ciemniejsze grafitu to bym to jeszcze przeżyła ale brązu z grafitem nie zniosę.
    Wiem, że łatwo się mówi jak chcą do sądu to idź do sądu.. ale sprawy toczą się latami.. Dodając zdjęcia chciałam ostrzec innych aby bardzo dokładnie wszystko oglądali co zostaje im dostarczane na plac budowy.

  15. #2515

    Domyślnie

    Jeszcze jedno to zdjęcie brudnego dachu było robione w trakcie prac więc nie wymagałam jego mycia.
    Dziękuje wszystkim za odpowiedz Pozdrawiam

  16. #2516
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Czy wielkość konstrukcji dachu należy dopasować do rodzaju dachówki? Bo co dachówka to ma różne szerokości i długości. Czy to się reguluje położeniem kontrłat?

  17. #2517
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Dach powinien być zaprojektowany pod konkretne pokrycie. Niestety zdecydowana większość projektów wymaga korekt na budowie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #2518
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Dobrze wiedzieć. Jak mam dobrać kolor wg zapisu w MPZP? Chciałbym coś jasnoszarego - czy podchodzi to pod gamę grafitu?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Capture.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	23,1 KB
ID:	446147

    taki kolor przejdzie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PL_MKT_PSH_KOR_ACTUA10_Szara_Ang.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	6,0 KB
ID:	446148

  19. #2519

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Dach powinien być zaprojektowany pod konkretne pokrycie. Niestety zdecydowana większość projektów wymaga korekt na budowie. Pozdrawiam.
    Panie Wilhelmi którą papę pan poleca na deskowanie? Jakies 2-3 produkty?

  20. #2520
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Wiele razy o tym pisałem. Każda będzie dobra jeżeli spełnia następujące wymogi:
    - podkładowa, termozgrzewalna,
    - modyfikowana SBS,
    - na włókninie poliestrowej,
    - grubość minimum 3 mm.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 126 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony