dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 124 z 131
Pokaż wyniki od 2.461 do 2.480 z 2614
  1. #2461

    Domyślnie

    Cytat Napisał hesus Zobacz post
    Ostatecznie chyba wybierzemy Creaton model Cantus. Kształt nie ten, ale oferta kolorystyczna jednak szersza i bliższa naszym oczekiwaniom.
    Cantus to fajny wybór chociaż kształtem to chyba mi bardziej by odpowiadała Titania.

  2. #2462

    Domyślnie

    Jednak zmiana kierunku oby ostatnia. Zakładając podobne ceny, który producent jest bardziej godny polecenia? Braas Turmalin vs Meyer-Holsen Piano - kolory ceglaste. Z jednej strony warunki gwarancji w Olsenie są atrakcyjniejsze, z drugiej robiąc wyceny po składach to mówią, że więcej reklamacji jest właśnie na Olsena.

  3. #2463

    Domyślnie

    Ile dachów tyle zdań.
    Zorientuj się jak z dostępnością bo na Turmalin poczekasz około 3miesiące.
    Na MH nie wiem, ja wybrałem Turmalin ale za krótko aby mówić czy jestem zadowolony.

  4. #2464
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał hesus Zobacz post
    ... robiąc wyceny po składach to mówią, że więcej reklamacji jest właśnie na Olsena.
    Obie dachówki równie dobre. Jakie reklamacje na dachówkę Meyer-Holsen? Tak mówią bo nie są dystrybutorem i mniej zarabiają, stąd chcą sprzedać inny produkt. Dachówkę Meyer-Holsen należy zamawiać u lokalnego dystrybutora. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #2465

    Domyślnie

    Wypełnialiście na stronie braasa formularz gwarancyjny?
    Planuję wypełnić wniosek o gwarancję na dachówkę. Dach nie był wykonywany przez certyfikowanego dekarza Braas więc muszę złożyć wniosek o gwarancję produktową a nie systemową ? Dobrze kombinuję?
    W produktowej podaje się tylko model dachowki i ilość oraz potwierdzenie zakupu, w systemowej wszystkie akcesoria i dane dekarza.

  6. #2466

    Domyślnie

    Szukam pomocy w wyborze dachówki. Do wyboru zostały dwa typy dachówki:
    - Braas Rubin 13V - Czarny błyszczący
    - Bogener Reform 11 - Antracyt glazurowany
    Kąt dachu to 20 i 25stopni, wysokość kalenicy 8,2m - mało widoczny z bliska.
    Wybór dachówki chciałbym aby opierał się o jakość i wytrzymałości. Cenowo niedużo więcej wychodzi Braas ale nie jest to jakaś powalająca cena a dach zakłada się na lata. Atrakcyjnie wygląda Reform 11 ze względu na to kształt. Braas ma ciemny materiał wewnątrz dachówki - może ewentualne cięcia, łączenia i odpryski będą mniej rzucały się w oczy ?

  7. #2467

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbyszko.O Zobacz post
    Szukam pomocy w wyborze dachówki. Do wyboru zostały dwa typy dachówki:
    - Braas Rubin 13V - Czarny błyszczący
    - Bogener Reform 11 - Antracyt glazurowany
    Kąt dachu to 20 i 25stopni, wysokość kalenicy 8,2m - mało widoczny z bliska.
    Wybór dachówki chciałbym aby opierał się o jakość i wytrzymałości. Cenowo niedużo więcej wychodzi Braas ale nie jest to jakaś powalająca cena a dach zakłada się na lata. Atrakcyjnie wygląda Reform 11 ze względu na to kształt. Braas ma ciemny materiał wewnątrz dachówki - może ewentualne cięcia, łączenia i odpryski będą mniej rzucały się w oczy ?
    Mieliśmy podobny dylemat, pomiędzy tymi dwoma firmami.
    Finalnie wybieramy braasa w związku z tym że w Bogenie boimy się o pojawianie się pajączkowania.
    Jeżeli chodzi o kształt reform 11 to czy Patrzyliście na Brass Topaz 13v bo chyba on ma podobny kształt do Reform11

  8. #2468

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomus258 Zobacz post
    Mieliśmy podobny dylemat, pomiędzy tymi dwoma firmami.
    Finalnie wybieramy braasa w związku z tym że w Bogenie boimy się o pojawianie się pajączkowania.
    Jeżeli chodzi o kształt reform 11 to czy Patrzyliście na Brass Topaz 13v bo chyba on ma podobny kształt do Reform11
    A widzisz tego Topaz 13 nie patrzyliśmy a faktycznie podobne do Reform 11. Dzięki za podpowiedź

  9. #2469
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KubaCK

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-734
    Posty
    46

    Domyślnie

    Witam Wszystkich,

    Proszę o poradę bo już zgłupieje. Buduję nowoczesną stodołę.

    Wybieram między dachami:

    Creaton Kapstadt Planar kolor antracyt
    Roben Bergamo antracyt + 2000 PLN
    Creaton Simpla czarna matowa angoboda + 2500 PLN więcej do Kapstadt

    Zacząłem od blachy, potem cement, potem ceramika.

    Generalnie cement mi się podoba - tylko ktoś mi powiedział że będzie zachodził mchem i mnie to zniechęciło. Ale dom ma ekspozycję wschód zachód, montuje fotowoltaikę 9,8 kW i nie ma prawie żadnych drzew w okolicach.

    Chciałbym wydać jak najmniej ale mieć coś porządnego. Ma ktoś dla mnie złotą radę? Ceramika naprawdę jest lepsza i warto dołożyć? Dekarz powiedział że położy mi co chce i jakiej Firmy chce i on sobie poradzi ze wszystkim.

  10. #2470
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Wyceń jeszcze Braas Turmalin

  11. #2471

    Domyślnie

    Braas Turmalin będzie ~7zł za sztukę.
    Cementowa jest ok, na pewno będziesz zadowolony.
    Jak masz z czego to dołóż do ceramiki.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  12. #2472
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KubaCK

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-734
    Posty
    46

    Domyślnie

    Braas jest niedostępny do maja.

    Generalnie wiecie jak jest z tą kasą przy budowie - niby mam z czego dołożyć, ale chyba więcej frajdy da mi dołożenie do okien, lepszej bramy czy czegokolwiek innego jak dachu.

    Czy poza aspektami wizualnymi ceramika będzie lepsza? Jeżeli tak to Roben czy Creaton?

    Czy z dachówek cementowych Creaton Kapstadt jest warta uwagi?

  13. #2473
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Ani creaton ani roben Jak z betonowej to Braas Teviva, Kapstadt nie ma praktycznie kruszywa w betonie w porównaniu do braasa

  14. #2474

    Domyślnie

    Albo braas tegalit ale to już cenowo ceramika.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  15. #2475
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KubaCK

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-734
    Posty
    46

    Domyślnie

    Dokładnie - dachówka cementowa Braas jest 800 Pln tańsza od ceramiki Bergamo już tylko wiec mało spektakularna różnica. W tej cenie jest powłoka ale szczerze powiedziawszy średnio mi się podoba - jak naprawdę powiecie ze jakościowo jest przepaść to przemyśle ale bardziej podchodzi mi Mat.

    Cenowo duża różnica jest jedynie na cementowej Creatona.

    Mam rozumieć ze Creaton to tandeta?

  16. #2476
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jak różnica nie jest duża to radzę ceramikę. Może Roben będzie tańszy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #2477

    Domyślnie

    mi między cisarem czarnym brasem a robenem czarnym wyszła róznica 3tys , dach wielospadowy. I też nie wime co brać. Braas (przynajmniej nowy) jest ładniejszy, też się świeci ale nie jak psu jaja i ma ładniejszy kształt na dachu. Pytanie ile wytrzyma powłoka. Mniejsze różnice są przy czerwonych dachówkach.

  18. #2478
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KubaCK

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-734
    Posty
    46

    Domyślnie

    Ostatecznie wybrałem Creaton Kapstadt szary. Głownie ze względu,

    - strasznie mi się podoba szary,
    - będzie naprawdę płaska,
    - tanie ceramiczne płaskie każda miała jakąś wadę,
    - cena ... jednak wychodzi sporo taniej.

    Dołożyłem za to do dużo lepszej folii jak była w pierwotnych wycenach. Mam nadzieję że będę zadowolony.

  19. #2479
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Uwierz że po około 10 latach nie będziesz zadowolony. Membrana ma około 2 lata gwarancji na funkcjonalność. Jesienią i zimą nie oddycha bo zamarza. Po około 5 latach zaczyna się jej degradacja. No i przy dobrych śniegach zaczniesz mieć problemy. Jest to raj dla gryzoni kun itp. No ale cóż grunt że robota będzie. Tak szczerze to wiem że biedny buduje raz a konkretnie, dachy stoją pod papą 2-3 lat jak uzbierają na pokrycie, Bogaty buduje nowocześnie tzn na membranie i wszystko za jednym rzutem, tak samo jest z wprowadzaniem się do budynku, kiedyś budynek odstał te 2 lata zanim się człowiek wprowadził a dzisiaj na hura bo kredyt czeka; )

  20. #2480

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil30cm Zobacz post
    Ani creaton ani roben Jak z betonowej to Braas Teviva, Kapstadt nie ma praktycznie kruszywa w betonie w porównaniu do braasa
    Kruszywo (żwir) jest w każdej mieszance wykorzystywanej do produkcji dachówek cementowych. Im jest go więcej, tym automatycznie mniej jest cementu, a więc wytrzymałość dachówek jest niższa. Zatem jeśli kruszywa jest mniej to jest to bardziej zaleta, niż wada.

Strona 124 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony