dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 1 z 131
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2614
  1. #1

    Domyślnie DACHÓWKA - wątek zbiorczy: jaką dachówkę wybrać? Która dachówka lepsza? Zdjęcia

    Czy ktos z Was ma doswiadczenia z fundamentem w postaci rusztu? Jak wygladaja relacje cenowe w porownaniu do fundamentu w postaci ław ? Jakieś rady ?

    Jakie są Wasze doswiadczenia z dachówkami Euronit? Czy są trwałe, jaka jest ich jakość ?

    Zgory dzieki za informacje..
    Jacek

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Co do dachówek cementowych Euronit jest zdecydowanie najlepszy no i trochę tańszy od Brass'a.

  3. #3

    Domyślnie DACHÓWKA - wątek zbiorczy: jaką dachówkę wybrać? Która dachówka lepsza? Zdjęcia

    Chodzi o dachowke L15 Wiekor lub Sredzka Falista Roben - na ktoras z nich musze sie zdecydowac. No chyba, ze ktos moze polecic cos interesujacego niedaleko ode mnie (Podkarpacie).
    Roben jest troche tanszy (ok. 2 zl/m2), ale z wygladu Wiekor prezentuje sie lepiej (lepsze rowki odplywowe itp.). Poza tym slyszalem, ze dachowki Robena nie sa zbyt rowne - ma to znaczenie o tyle, ze prawdopodobnie bede je sam ukladal.

    prosze o opinie zorientowanych w temacie.

    pozdro

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Jeżeli zwracasz uwagę na 2zł różnicy (rozumiem, że to na m2), to czy przeliczyłeś elementy dodatkowe: dachówki krawędziowe i wywietrznikowe, gąsiory, kominki, stopnie, śniegowe, itp. ?

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Moge tylko mowic o Robenie, bo mam ja nad glowa (miedziana, angobowana). Dzieki warstwie szkliwa czas ja szybko nie rusza. Sasiad ma czeska. Moja nic sie nie zmienila, jego zzieleniala, zburaczala i przesiakla.
    pzdr
    BOB

  6. #6

    Domyślnie

    Tak Frankai, zwracam uwage na 2zl. licze sie z kazdym groszem, a przy 200 m2 dachu to jest 400 zl, ktore na drodze nie lezy.
    ceny "wyposazenia dodatkowego" sa zblizone u obu producentow.
    a tak w ogole, to chodzi mi przede wszystkim o ocene jakosci.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ja mam Roben kasztan i oczywiście OK. Generalnie odradzam dachówki naturalne, ale Wiekor czy Ruppceramika maję podobne. Weź obejrzyj sobie powierzchnie - im bardziej gładka, tym lepiej się będzie trzymać.
    NIE POZWÓL CIĄĆ DACHÓWKI NA DACHU - gorące odpryski niszczą tą gładkość.
    Poczytaj pytania do experta ze strony http://www.roben.pl.

  8. #8

    Domyślnie

    Z Wiekorem podobno trzeba uważać na modele importowane np .z Estonii.Roben (Średzka falista)nie pasuje do każdego dachu .Mocno wyeksponowana zakładka w wersji angobowanej może dać wrażenie męczącego nieładu na dachu . Łatwo to zauważyć na dachach o małym spadku . Angoba która naśladuje glazurę-wygląda ciężko i przytłaczająco . Jej połysk uzyskany chyba silikonem jest też dość nietrwały.Po sąsiedzku dachówka taka leży 3 lata , już się prawie nie błyszczy, a na dodatek w mojej ocenie trochę zbladła.Tylko Rupp-ceramika i chyba von Muller w swoich prospektach potrafią doradzić jaka dachówka do jakiego obiektu.Roben mimo że dość tani podobno ma dobrą opinię o jakości a z Wiekorem bywa różnie zakładkowe podobno bywają wadliwe karpiówka raczej przyzwoita.
    1

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Raczej Roeben ale swiecaca sie dachowka to dziwna dachowka a juz dachowka w plamki to w moim odczuciu bardzo dziwna dachowka. Ale to moje odczucia.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Ja mam Robena (jesienny liść) i niech ktoś kto zobaczy ją na dachu powie mi że jest brzydka!!! Pitbull - w niedzielę będę miała zdjęcia. Mam nadzieję że będziesz i się przekonasz. W każdym razie ten model się tak nie błyszczy, jak inne angoby. A jeśli u kogoś po trzech latach mniej błyszczy, to naturalnie dlatego, że się przybrudziła! A ja nie podejmuję się konserwacji powierzchni falistych, wystarczą mi płaskie

  11. #11

    Domyślnie

    Powiedzcie mi jaka jest różnica w cenie 1m2 dachu w dachówce ceramicznej i blachodachówce?
    Czy rzeczywiście warto inwestować w tony ciężaru nad głową?

    Pytam dlatego, że jeszcze niezdecydowałem czy dachówka czy blaszka? A w tej dziedzinie jestem lamerem

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Gmx - pisano dużo o blachodachówkach. Poszukaj. Ja nie lubię dudnienia i tyle. Cena jednak wyższa a i na więźbie nie oszczędzisz.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Gmx - pisano dużo o blachodachówkach. Poszukaj. Ja nie lubię dudnienia i tyle. Cena jednak wyższa a i na więźbie nie oszczędzisz.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Alicjanko, ja osobiscie lubie czyste kolory bez plamkowania. Dachowki widzialem i nie watpie ze na Twoim dachu wyglada przepieknie. Ja z przekonania bym sobie nie zafundowal poniewaz juz przy takim nasyceniu kolorystycznym dachu uciekaja mi inne elementy kolorystycznie dekoracyjne, ktore wtedy trudniej wydobyc.

  15. #15

    Domyślnie

    gmx mnie do dachówki przekonał facet, który na pytanie dlaczego dachówka powiedział(cytuję): Bo dachówka, jak sama nazwa wskazuje jest na dach - a blacha? Polacy i Ruscy kładą to na dachu, ale tylko oni.
    Swoją drogą to widział ktoś blachodoachówkę na dachu za granicą, bo ja nie.
    I jeszcze jedna rzecz. Blachodachówka ma grubość 0,5 mm. Dachówka ma 30 lat gwarancji. Widział ktoś nieskorodowany 30 - letni samochód.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Tak, po 2 krotnym remoncie blacharki

  17. #17

    Domyślnie DACHÓWKA - wątek zbiorczy: jaką dachówkę wybrać? Która dachówka lepsza?

    Pytanie jak w temacie, co lepsze ? Ceny matriałów za 1m^2 podobne, jednakże elementy wykończeniowe dachówki chyba są większe, nie wiem jak ceny robocizny. Jeżeli jesteście bliżej tematu proszę o pomoc.

  18. #18

    Domyślnie

    To zależy jeszcze od kształtu dachu, dach skomplikowany to duże odpady blachy. Więźba musi być mocniejsza pod dachówkę.

  19. #19

    Domyślnie

    dach jest prosty dwuspadowy (jedno okno dachowe), więźba jest zrobiona raczej mocna (tak mi się wydaje): krokwie 7x14cm, murłaty 14x14, kalenica 16x14, jętki 7x14, rozstaw krokwi 85cm.

  20. #20

    Domyślnie

    przy blasze w paskach odpadów jest niewiele (do 10%) dlatego ta blacha nadaje się na skomplikowane dachy. Blachę odważyłbym się nawet sam połozyć . Jednak ceramika na pewno jest trwalsza. Droższe są tez obróbki i wykończenia

Strona 1 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony