dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 128 z 131
Pokaż wyniki od 2.541 do 2.560 z 2614
  1. #2541
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Można zamontować każdą. A może dachówka karpiówka prosta albo dachówka Smaragd? Pozdrawiam.
    Mam pytanie związane z karpiówką , kupiłem drugi dom i na dachu jest położona karpiówka oraz zapas ze co najmniej 100m2 karpiówki , myślałem aby ją wywalić i położyć jakąś inną lub blachodachówkę tym bardziej że i tak trzeba by położyć membranę aby szło docieplić poddasze , myślałem że karpiówki już się nie używa tym bardziej że ona kładziona jest na jakimś wapnie czy czymś podobnym , jestem w błędzie czy wymyć porządnie i położyć z powrotem po założeniu membrany ?

  2. #2542
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    myślałem że karpiówki już się nie używa
    Błędna myśl...pod warunkiem posiadania nowej lub w dobrym stanie dachówki. No i kąt dachu też ponoć ma znaczenie, bo do małych jak np u mnie 22% niezbyt się nadawała mimo że akurat mi się podoba. Sąsiedzi obok mają na nowym domu.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  3. #2543
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    To jest dość typowe rozwiązanie wygodne dla producentów wiązarów. W załączeniu wygląd wiązara umożliwiający dostosowanie polaci dachu do dowwolnej wielkości dachówki. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wiązar.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	453794  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #2544

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Mam pytanie związane z karpiówką , kupiłem drugi dom i na dachu jest położona karpiówka oraz zapas ze co najmniej 100m2 karpiówki , myślałem aby ją wywalić i położyć jakąś inną lub blachodachówkę tym bardziej że i tak trzeba by położyć membranę aby szło docieplić poddasze , myślałem że karpiówki już się nie używa tym bardziej że ona kładziona jest na jakimś wapnie czy czymś podobnym , jestem w błędzie czy wymyć porządnie i położyć z powrotem po założeniu membrany ?
    Dorzucę tu swoje 5 groszy bo przedmówcy o tym nie wspomnieli że obecne karpiówki nie montuje się już na zaprawę.

  5. #2545
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Dorzucę tu swoje 5 groszy bo przedmówcy o tym nie wspomnieli że obecne karpiówki nie montuje się już na zaprawę.
    I nie cieknie potem ? , bo ja mam nieodpartą chęć założenia membrany więc trzeba zrzucać całą dachówkę a że ona jak nowa choć brudna przez lata to szło by ją położyć z powrotem a i w międzyczasie ją odpicować jakimś środkiem chemicznym tylko mam obawy czy one nie ciekną bez tej zaprawy . przekonajcie mnie że się mylę .

  6. #2546
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Kiedyś poddasza nie były mieszkalne i nie stosowano tzw. krycia wstępnego. W celu zapewnienia szczelności dachu i stabilnego mocowania montowano wszystkie dachówki w tym tez karpiówkę na zaprawę z dodatkiem włosia. Gąsiory też były montowane na zaprawę. Teraz też czasami montuje się na zaprawę o ile jest taki wymóg konserwatora zabytków. Żądna dachówka nawet karpiówka nie daje gwarancji szczelności. Za szczelność dachu odpowiada krycie wstępne.
    Radzę zastosować krycie wstępne wykonane papą na sztywnym poszyciu. Może się udać odzyskać część dachówki. Wszystko zależy od tego jak mocna była zaprawa. Jak krycie było wykonane w koronkę jest duża szansa na odzyskanie polowy dachówek. Po oczyszczeniu będą nadawały się do ponownego montażu i długo posłużą. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #2547
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    To jest dość typowe rozwiązanie wygodne dla producentów wiązarów. W załączeniu wygląd wiązara umożliwiający dostosowanie polaci dachu do dowwolnej wielkości dachówki. Pozdrawiam.
    Mieliśmy wcześniej projekt z górnymi pasami przedłużonymi jako okap. Ale chcieliśmy okap prosty świadomie. Dlatego będzie jako dolny pas.
    Chyba zmienimy dachówkę na mniejszą. Więcej rzędów dachówek to można bardziej lub mniej rozsunąć dachówki zyskując te cm. Dodatkowo alegra ma przesów 2cm a inne mają nawet 3cm.góa dół,

  8. #2548

    Domyślnie

    Nie chce zakładać nowego tematu więc tu napisze.
    Jaki jest średni koszt zrobienia stropodach.
    Robocizna + materiały. Myślę o wybudowaniu domu z płaskim dachem. Wiem jakie są ceny za dachy skośne.
    Ile może mnie kosztować ocieple i wykończenie takiego dachu. 200m2

  9. #2549
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mikey2spikey

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    mierzyn
    Kod pocztowy
    72-006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,

    Rozważam wymianę dachówki.
    Obecnie posiadam dachówkę ceramiczną Roben Fleming.
    Rozstaw łat 36,3- 36,9 cbm
    Dom z 2005 roku. Dach prosty dwuspadowy.
    Pytanie do ekspertów: Czy polecacie i czy znajdę dachówkę płaską, która pasowałaby pod ten rozstaw łat? Czy wystarczy, żeby nowa mieściła się w tym przedziale? Czy przy dachówce płaskiej łaty muszą być idealnie proste?

  10. #2550
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Wystarczy jak rozstaw nowej dachówki będzie mieścił w tym przedziale. Natomiast inną kwestią jest stan krycia wstępnego. Jak krycie wstępne było wykonane papą to nie ma żadnego problemu natomiast jak folią dachową to bezwzględnie trzeba sprawdzić jej stan (hydroizolacyjność). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #2551

    Domyślnie

    Nelskamp Nibra F8 1/2 angoba. Jakieś opinie? Kumpel dekarz proponuje mi ten towar jako coś wartościowego. Zdecydowanie wolałbym Nibra G10, ale dla moich 220m2 dachu G10 wychodzi 24700zł/ 8% vat, a F8 17117zł/8% vat. W obu przypadkach dochodzi 3666zł na akcesoria. (na dachu 6 okien ROTO).
    Proponuje mi się membranę marki Dorken za 4607zł/8%vat, a ja skłaniam się jednak do papy na desce, która i tak będzie.
    Są inne tańsze, równie dobre, czy o zbliżonych właściwościach płaskie dachówki? Jakiego rzędu to mogą być różnice. Jakiej marki zastosować papę? konkretny model

  12. #2552

    Domyślnie

    Braas turmalin popros o wycenę i zobacz różnice to chyba najlepsza z "normalnych" dachówek potem jest Meyer Holsen Piano, ale jak mialem na braasa ROK temu wyceny po 23-25k tak na MH był za około 30k.
    Mam tyle samo dachu jestem ciekaw jak ci by wycenili MH. Ja wyceniłem blachę rąbek pruszyński pd510? to miałem wycenen a 22k ... a ułożenie rąbka tyle samo co dachówki. Więc myślę jak to rozegrać bo różnica się zaciera.

  13. #2553
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    solek01

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-513
    Posty
    13

    Domyślnie

    Zamawiał ktoś ostatnio dachówkę? ile czekaliście od zamówienia do dostawy? Ja zamówiłem końcem lutego dachówkę z Creatona i nie mogę się doprosić dostawy od hurtowni, bo mówią że producent ma opóźnienia. Jak to wygląda u was?

  14. #2554
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał solek01 Zobacz post
    Zamawiał ktoś ostatnio dachówkę? ile czekaliście od zamówienia do dostawy? Ja zamówiłem końcem lutego dachówkę z Creatona i nie mogę się doprosić dostawy od hurtowni, bo mówią że producent ma opóźnienia. Jak to wygląda u was?
    U mnie podobnie. Dachówka z brasa zamówiona pod koniec marca na połowę czerwca a hurt mnie informuje że produkcja wstrzymana u producenta Na szczęście mam wstępne krycie dachu płytami i papą.

  15. #2555
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    solek01

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-513
    Posty
    13

    Domyślnie

    Dachówka dojechała z miesięcznym opóźnieniem, już prawie ułożona. Rozmawiałem w hurtowniach to jakby teraz zamawiać to niby byłaby listopad- grudzień, ale ja myślę że wiosną 2022.

  16. #2556
    Banned
    DariuszP77

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    9

    Domyślnie

    Co polecacie teraz na dach, jaką dachówkę? Czy faktycznie trzeba zamawiać parę miesięcy z wyprzedzeniem?

  17. #2557

    Domyślnie

    Cytat Napisał DariuszP77 Zobacz post
    Co polecacie teraz na dach, jaką dachówkę? Czy faktycznie trzeba zamawiać parę miesięcy z wyprzedzeniem?
    Czy faktycznie to trzeba pytać w hurtowniach a nie na forum. Zresztą za każdym materiałem trzeba rozglądać się wcześniej a nie na ostatnią chwilę i zasada jest taka, że materiał ma czekać na majstra na budowie a nie majster ma czekać za materiałem.

  18. #2558
    Banned
    Dudi77

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    xxx
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał dariuszp77 Zobacz post
    co polecacie teraz na dach, jaką dachówkę? Czy faktycznie trzeba zamawiać parę miesięcy z wyprzedzeniem?
    polecam , nie za dorga, a dobra jokościowo.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 17-06-2022 o 11:00

  19. #2559

    Domyślnie

    U siebie mam Nelskamp nibra f8 1/2 czarna glazura. Mega fajna, skrajnie inna niż chcieliśmy pierwotnie ( w planach była klasyczna czerwona, ceglasta). Większość jest już na dachu, robi świetne wrażenie. Ponad przeciętnie twarda (to wiem od dekarza), nie barwiona w masie, ale na moim dachu 42° nigdzie nie widać tego. Ponoć bardzo szczelna, ładnie trzyma wymiar.

    Zapomniałem dodać, że wzięliśmy ta czarna bo była na składzie. Na cokolwiek innego - 3 miesiące temu - kazali nam czekać 4-5 miesięcy z bardzo prawdopodobna opcja wydłużenia tego terminu

  20. #2560
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    U siebie mam Nelskamp nibra f8 1/2 czarna glazura. Mega fajna, skrajnie inna niż chcieliśmy pierwotnie ( w planach była klasyczna czerwona, ceglasta). Większość jest już na dachu, robi świetne wrażenie. Ponad przeciętnie twarda (to wiem od dekarza), nie barwiona w masie, ale na moim dachu 42° nigdzie nie widać tego. Ponoć bardzo szczelna, ładnie trzyma wymiar.

    Zapomniałem dodać, że wzięliśmy ta czarna bo była na składzie. Na cokolwiek innego - 3 miesiące temu - kazali nam czekać 4-5 miesięcy z bardzo prawdopodobna opcja wydłużenia tego terminu
    Dawid, bo też myślimy o F8 1/2 czarny mat, mógłbyś podesłać jakieś zdjęcia, zadowlony jesteś?? Mamy dach 40 stopni (dwuspad) ew biorę pod uwagę jeszcze Meyer Holsen Marsylka, robi wrażenie (cenowo również).

Strona 128 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony