dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 2 z 131
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2614
  1. #21

    Domyślnie

    My mieliśmy ten sam problem. Piszesz o Plannji, która ma rózne typy blachy. Porównywalna z Braas'em (Celtycka) jest Regola (dlugie pasy). Przy Regoli odpadów jest około 2%.
    Robiliśmy wycenę i Braas wyszedł o 1 tys. taniej. Za to przy Regoli nie robisz łat i kontrłat.
    Ceny robocizny były zbliżone - około 30 zł/m2

  2. #22

    Domyślnie

    sebo - czyli wybrałeś Braas'a ? (czy już masz położoną dachówkę, a jeżeli tak, to czy były jakieś problemy, myślisz, że moja więźba nadaje się na dachówkę?)

  3. #23

    Domyślnie

    Dachówka już położona. Ja mam przewymiarowane krokwie 22x6.

  4. #24

    Domyślnie

    Zapomniałem odpowiedzieć na pytanie.
    Wybrałem Braas'a. Nie było problemów z położeniem. Ja mam dach czterospadowy w kształcie litery "Y". Wszystkie obróbki blacharskie były Plannji. Na 300 m2 dachu wyszło 2990 dachówek (z odpadami). Powinno wyjść więcej

  5. #25

    Domyślnie

    wcześniej źle napisałem nie mam krokwi 7x14 ale 7x18cm, myślę, że chyba by wystarczyły na dachówkę.

  6. #26

    Domyślnie

    Powinny wystarczyć. Dla pewności zapytaj architekta lub kierownika budowy.

  7. #27

    Domyślnie

    Moim zdaniem: powinno wystarczyć. Ja mam mniejsze krokwie i będę kładł blachę, tylko nie mogę się zdecydować jaką.Niektóre blachodachówki są chropowate, inne gładkie.podobno te ostatnie tak sie nie brudzą. Na chropowatych od strony północnej widać mech.Trudny wybór, a do września już mało czasu.

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sliwak

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mam dach odeskowany i obity papą. Słyszałem, że pod blache papa się nie nadaje i trzeba ją zerwać i założyć folie. Czy to prawda?

  9. #29
    Guest

    Domyślnie

    To zależy od tego czy poddasze będzie zamieszkane czy nie. Jeżeli tak to należy zerwać papę i położyć folię najlepiej wysokoparoprzepuszczalną typu TYVEK lub inną (nie należy patrzeć na niską cenę bo za parę lat może z folii nic nie zostać). Przy poddaszu nie zamieszkanym nie ma konieczności kładzenia folii może zostać papa, ale tylko w części nie mieszkalnej. Papa jest wyrobem nie przepuszczającym wilgoci w obie strony, zaś folie paroprzepuszczalne mają za zadanie odprowadzić wilgoć z wewnątrz budynku na zewnątrz zapewniając tzw. oddychanie dachu i nie przepuszczają wilgoci do wewnątrz. Nie gromadzi się wilgość w izolacji termicznej (wełna) i nie traci przez to swoich właściwości (zawilgocona wełna nie izoluje).
    Pozdrawiam Jarek.

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    Koszt 1m2 blachodachówki = 1m2 dachówki tylko pozornie pamiętajcie że ta cena to tylko m2 podstawowej dachówki a co z gąsiorem, dachókami wywiterznikowymi, prawymi i lewymi to kosztuje znacznie więcej. Polecam z projektem wybrać się do obu producentów i niech wyliczą koszty. Dachówki są znacznie tańsze. A co do wytrzymałości więźby to trzeba ją jeszcze raz przeliczyć.

  11. #31

    Domyślnie

    Mam możliwośc kupić dachówki ceramiczne Creatona ( Kara-Fane angobowana)w zbliżonej cenie do Wiekora L15 tez angobowana
    Co wybrać?

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    My mamy Symfonię Creatona (angobowaną miedź). Wydaje mi się, że Creaton ma lepsze wykonanie.

  13. #33

    Domyślnie

    Na Creatona jest 50 letnia gwarancja i jest lżejszy ok.37,5kg/m2

  14. #34

    Domyślnie

    Ja wybrałem Wiekora (L25) - zadecydowal kształt. Jeśli z Creatona i Wiekora podobaja Ci się tak samo to kieruj sie ceną - ile maksymalnie dostaniesz upustu u loklanego sprzedawcy od ceny katalogowej (nie samą ceną katalogową - upusty u sprzedawców możesz mieć b. znaczne, ja dostałem 7% na dachówke i 12% na dodatki, a ponoć można dotać nawet 15%). Co do gwarancji to np. w WIekorze (nie wiem jak u innych) jest 30 lat pod warunkiem że robisz dach w "systemie Wiekor", czyli tak, jak Ci oni każą (najlepiej jak robi to firma polecona przez nich). To może tez być jakiś argument za lub przeciw.

  15. #35

    Domyślnie

    Zbyszek S - racja.
    W zależności od lokalnego dostawcy mona dostać różny rabat. Ja na Wiekor L15 renesansową dostałem między 15, a 20% (różny na podstawową dachówkę, dodatki, orynnowanie - Wijo). Obok za RuppCeramika proponowano mi tylko 5%. Przy podobnych walorach estetycznych kieruj się ceną.
    Pozdrowienia B.

  16. #36

    Domyślnie

    ja mam creaona kerabiber (karpiowka) tez sie wahalem pomiedzy wiekorem i creatonem ale jak sie blizej przypatrzylem to widac jednak roznice na korzysc creatona. poza tym creaton wypala swoje dachowki w wyzszej temp. co czyni ja mniej nasiakliwa.
    Natomiast co do ceny to kupilem ja za 0.92 zł szt tj. 33zl/m2 czyli duzo taniej niz wiekor. Nie bylo zadnych problemów ze zwrotem.

  17. #37

    Domyślnie

    No i niektóre dachówki Creatona są barwione w masie.

  18. #38

    Domyślnie

    A ja właśnie dostałem oferte na MAGNUM creatona po 3,68 w kolorze naturalnym lub 4,0 angobowana w kol. miedzi. czyli 33,12 lub 36,0 zł/m2.
    Oglądałem różne dachówki na Targach Poznańskich - bardzo mi się podobały. Nie wiem tylko czy ta jakość warta jest tej ceny...

  19. #39

    Domyślnie

    Na creatona mam ofertę upustu 27% na dachówkę i 24% na dodatki-to kusi
    dealer Robena też taką daje.
    Obecnie czekam na ostateczną oferte Wiekora -myslę ze nie będzie gorszy
    Jak oni się gryzą ci dealerzy az miło słuchac

  20. #40
    kudyga
    Guest
    kudyga

    Domyślnie Dachówka RuppCeramika czy Rubben.Co lepsze?!

    Mój dekarz namawia mnie na dachówki Achat firmy RuppCeramika,które są przesuwalne.Ma to ułatwić układanie.Tylko czy przy silnych wiatrach te dachówki nie będa się przemieszczać.Inny dekarz namawia mnie na dachówki Rubbena.Moze ktoś ma dachówki jednej albo drugiej firmy i zna ich zalety i wady.Kuba

Strona 2 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony