dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 3 z 131
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2614
  1. #41
    Guest

    Domyślnie

    My też się zastanawiamy nad dachówką Achat kasztanową czekamy na wycenę. Jeśli nie to bierzemy chyba dachówkę Wiekora. Nie rozmawialiśmy jeszcze z dekarzem.

  2. #42

    Domyślnie

    Achat ma bardzo słabe zamki i nie może być układana na dachach o małych kącie nachylenia.

  3. #43

    Domyślnie

    Witam
    RuppCeramika czy Roben?
    Zastrzegam sie ze ponizsze dywagacje sa subiektywne
    Do 2.06 byly nizsze ceny na Robena, aktualnie podskoczyly o 7%. Na wiesc o podwyzce zaczelismy sie z zona zastanawiac nad rezygnacja z dachowki cementowej i kupnem Robena. Ladna, ceramiczna, kolor miedziany (angoba), tylko ten polysk nas denerwowal. Poza tym mielismy dziwne wrazenie ze gdzie w hurtowni ogladamy wystawke to zawsze z kilku dachowek Robena ten "lakier" odpryskuje. W ktorejs z przypadkowych hurtowni do ktorych wstepowalem podpytac o jakosc Robena facet nagle zaproponowal "moze by tak RuppCeramike". Cenowo wyszlo nawet tak samo (na Syriusza Ruppa upust 20%), kolor - czerwien naturalna - super, dokladnie taki jak chcielismy, no i porzadne wykonanie.
    Co do gwarancji
    Roben - 30 lat (10 na przemarzanie)
    RuppCeramika - 20 lat (20 na przemarzanie)

    Poza powyzszym - podobny temat ciagnie sie juz w watku "dachowka cementowa czy ceramiczna" do ktorego zapraszam.
    Pozdrawiam
    Adamski

  4. #44

    Domyślnie

    Witam,
    Staliśmy przed tym dylematem w zeszłym roku
    Wybór padł na Ruppa wzór Neptun. Myślelismy jeszcze o Achacie, ale był duuuużo droższy od Neptuna. A ten wyszedł bardzo tanio.
    Hurtownia odebrała od nas wszystkie nadwyżki co do sztuki, i to nie tylko dachówek, ale po prostu wszystko co zostało. To też ważne - bo uzbierało się tego około 800 PLN.
    Hurtownię mogę polecić jeśli trzeba. Jest w Jankach k. Warszawy. Nikt nie da większego rabatu na Ruppa od nich. Sprawdziłem. Dostalismy 20% na całość. Inni dawali około 18% na dachówkę podstawowa, która jest najmniejszym kosztem tego zakupu i 15% na resztę.

    PS.
    Jak ktoś chce zobaczyć jak wyglada Neptun na dachu, to proszę kliknać w moja stronę - niestety coś słabo chodzi i pokazuje jakiś bład, ale wystarczy nacisnać "odśwież" i jest OK
    Pozdrawiam
    GR

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Wybrałem Roben - Jesienny Liść. Na dachu leży od 2 zim i sprawuje się OK.

  6. #46

    Domyślnie

    No i wybrałem :
    Rupp -kolor jasny brąz - upust 25% ( cena za podstawową 2,18zł. netto)
    Widziałem taki dach , podobał nam sie )
    agamon

  7. #47

    Domyślnie BRAAS CZY EURONIT

    WITAJCIE
    Chcę pokryć dach dachówką cementową ,w grę wchodzi Braas albo Euronit
    za pierwszym przemawia powszechność i w pewnym sensie pewność co do jakości,za drugim z kolei cena około 15% taniej.
    co radzicie,może ktos miał już podobny dylemat i coś rozsądnego może mi doradzić...czekam gdyż muszę już lada dzień się decydować..
    pozdrawiam..

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Ja mam Euronit na dachu juz 2 rok....jest wszystko ok

    pozatym Euronit to tez znana firma...zaden wynalazek...
    Kumpelka ma Brassa i to dachowke ceramiczna...4 rok jest zielona a była ceglasta
    natomiast jej sasiad ma cementowa ceglasta i jest ceglasta dziwne ale tak rzeczywiscie jest...

  9. #49

    Domyślnie

    dzięki Tesca,każda informacja jest dla mnie ważna...

  10. #50
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    Ja mam Euronit na dachu juz 2 rok....jest wszystko ok

    pozatym Euronit to tez znana firma...zaden wynalazek...
    Kumpelka ma Brassa i to dachowke ceramiczna...4 rok jest zielona a była ceglasta
    natomiast jej sasiad ma cementowa ceglasta i jest ceglasta dziwne ale tak rzeczywiscie jest...

    Tylko jedna uwaga .Brass nie produkuje dachówek ceramicznych ))
    Pozdrawiam

  11. #51

    Domyślnie

    Mam ten sam dylemat. Faktycznie Euronit jest tańszy i w cenie swoich dachówek cementowych oferuje pokrycie farbą akrylową w każdej odmianie. W przypadku Braasa jedynie "droższe modele" sa pokrywane farbami akrylowymi, te tańsze malowane są farbami mineralnymi. Ciekawe, że pomimo posiadania przeze mnie płnej oferty Braasa nigdzie o tym nie wyczytałem....

  12. #52

    Domyślnie

    no to przekonam sie chyba do euronitu ,nie wiedziałem o tym dość istotnym szcególe ,dzięki Artur , a swoją drogą to skąd o tym wiesz?

  13. #53

    Domyślnie

    Zrobiłem Euronit. Mój dekarz pracownał w Niemczech i mówił, że ta dachówka technicznie nie ustępuje niczym Braasowi.

  14. #54
    Guest

    Domyślnie

    Ja kupiłem cementową z UNIBET-u. Jest lepiej wykonana niż Braas i trochę tańsza.

  15. #55
    Guest

    Domyślnie

    Jeżeli kogoś nie stać na dachówkę ceramiczną, to niech położy gont lub blachę. Dachówa cementowa to akurat dobrze współgra z betonowymi ogrodzeniami.

  16. #56
    Guest

    Domyślnie

    a ceramiczna dobrze współgra z krasnalami, żabami i innymi ozdooopami w ogrodzie

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Mam Euronit, kolor ceglasty... i jestem bardzo zadowolony, moim zdaniem Euronit jakościowo obecnie przewyższa Braasa, oglądałem dachówki obu firm z bliska i Euronit jest dużo gładszy
    marekd: jak chcesz zobaczyc euronit na dachu to zajrzyj na moją stronke
    http://www.dommaksia.prv.pl
    pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    ja mam euronit. juz rok. slyszalem, ze polski braas to nie ten sam co z czasow kiedy go importowali. wybieralem miedzy braas'em, euronitem, pro-dach'em i unibetem. te dwie ostatnie odpadaja ze wzgledu na wykonanie - niechlujne. braas,a odrzucilem ze wzgledu na opinie kumpla, ktory ma hurtownie budowlana-to po pierwsze, a po drugie mial byc grafit i taki jest, do tego podebralem rynny i obrobki tez w graficie oraz klinkier na komin. jest ok.
    Wit

  19. #59
    Guest

    Domyślnie

    Po miesięcznych debatach, oglądaniu dziesiątków dachów, zlecaniu dziesiątek wycen w różnych firmach też zdecydowałam się na Euronit. To nie żaden wynalazek, firma w Niemczech nazywa się Eternit i jest powszechnie znana. Też optowałam pomiędzy Prodachem, Unibetem, Euronitem i w końcu Braasem, ale jak dostałam namiar na firmę, gdzie dali dobrą cenę na Euronit, to wybraliśmy Euronit. Będziemy pokrywać dach w przyszłym tygodniu. Więc bedzie taki jak dach Maksia Więc wybierz Euronit, pozbędziesz się tego natłoku myśli i zaoszczędzisz na 1-2 okno dachowe. Pozdrawiam. Ivette

  20. #60
    Guest

    Domyślnie

    Aha, o pokryciu farbą akrylową napisano w ulotce informacyjnej (cenniku) Euronita. Lub strona: www.euronit.com.pl Ivette

Strona 3 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony