dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 51 z 131
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 2614
  1. #1001

    Domyślnie

    Cytat Napisał adanielak1
    Cytat Napisał tres34
    Zadna, czleku. Ladnie wyglada, ale po latach wiezba ci sie pozagina pod ciezarem (masz przekroj wiezby min. 14x14cm?) Lata toto na wietrze, drogie jak cholera. Ale zrobisz jak zechcesz. Twoja kasa.
    Takie to ja mam słupki na podparcie reszta nieco grubsza.
    Nie bardzo bym chciała widzieć toto latające na wietrze, ale myślę, że taka leciutka więźba pod blachę+blacha w wielkich arkuszach ma większą zdolność latania
    Zgadzam się z Tobą w 200%, najczęściej latają imitacje, nierzadko razem z łatami...

  2. #1002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał siemka
    ...Jaka karpiówke w kolorze brązowym Pan poleca ????
    Myslałem o firmie Meyer-Holsen.....ale już sam nie wiem ...
    Bardzo dobry materiał choć trochę drogi. Aktualnie kryję dach dachówką Opal RuppCeramika. Dachówka podstawowa rewelacja. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #1003

    Domyślnie Roben, czy RuppCeramika?

    Stoję przed wyborem Roben średzka falista plus czy Ruppceramika Syrius 13, a może Rubin?
    W każdym przypadku kolor miedziany (ceglasty).
    Proszę o umotywowane głosy za i przeciw.
    Jeśli coś można bardzo ładnie zrobić to zawsze moża znaleźć kogoś, kto to zrobi

  4. #1004
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar emil_d
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Babice Stare, Warszawa, Poland, Poland
    Posty
    419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    60

    Domyślnie Re: Roben, czy RuppCeramika?

    Cytat Napisał kordzik
    Stoję przed wyborem Roben średzka falista plus czy Ruppceramika Syrius 13, a może Rubin?
    W każdym przypadku kolor miedziany (ceglasty).
    Proszę o umotywowane głosy za i przeciw.
    Wybierz co tańsze Ja mam np. Rupp - wygląda dobrze.

  5. #1005

    Domyślnie

    wybierz tę, ktora ci sie bardziej podoba
    oczywiscie o ile cena jest bez znaczenia ....

  6. #1006

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    wybierz tę, ktora ci sie bardziej podoba
    oczywiscie o ile cena jest bez znaczenia ....
    To trochę niezgodne z Twoim podpisem
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  7. #1007

    Domyślnie

    Rup Sirius 13. Przemawia za nim twardość, czyli wytrzymałość, jakość angoby,ładniejszy wygląd (są mniejsze i wyglądają ładniej na dachu), kolor, jakość wykończenia i porządne, większe zamki.

  8. #1008

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Rup Sirius 13. Przemawia za nim twardość, czyli wytrzymałość, jakość angoby,ładniejszy wygląd (są mniejsze i wyglądają ładniej na dachu), kolor, jakość wykończenia i porządne, większe zamki.
    Dziękuję, wreszcie konkretna odpowiedź, bo te wyżej to pożal się Boże ...
    Jeśli coś można bardzo ładnie zrobić to zawsze moża znaleźć kogoś, kto to zrobi

  9. #1009

    Domyślnie

    kordzik ....

    konkretna mowisz ??
    a cos ci dała ??

    czy dla ciebie ma jakies znaczenie jak twarda jest dachowka albo czy ma wiekszy czy mniejszy zamek ?
    z calym szacunkiem dla czandry, ale tylko napisala to co mowia wykonawcy, ktorzy sa nieobiektywni ....

  10. #1010
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar emil_d
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Babice Stare, Warszawa, Poland, Poland
    Posty
    419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    60

    Domyślnie

    No taaak. Ważna jest twardość, zamki, itp. To tak jak porównać np. thermopor i porotherm.
    Generalnie:
    1. Rupp i Roben służą do położenia na dachu.
    2. Rupp i Roben to uznane marki.
    3. Rupp i Roben układa się bardzo dobrze (spec, który robił mi dach o obydwu wypowiada się bardzo dobrze, a kładzie około 50 dachów rocznie).
    4. Rupp i Roben mają lekko inne palety barw - to może być wyznacznik.
    5. Rupp i Roben mają lekko inne kształty - to też może być wyznacznik.
    6. Rupp i Roben mają inne ceny - i to może być wyznacznik.

    Jeśli chcesz porównać dachówkę ceramiczną dwóch znanych marek to musisz kierować się w zasadzie trzema ostatnimi punktami. Reszta "argumentów" to marketingowy bełkot.

    Mam nadzieję, że ta odpowiedź jest dla Ciebie "konkretna". Jeśli nie - proponuję pozyskanie ulotek ze strony producentów i porównanie parametrów twardości, kształtu, itp.

  11. #1011

    Domyślnie Re: Roben, czy RuppCeramika?

    Cytat Napisał kordzik
    Stoję przed wyborem Roben średzka falista plus czy Ruppceramika Syrius 13, a może Rubin?
    W każdym przypadku kolor miedziany (ceglasty).
    Proszę o umotywowane głosy za i przeciw.
    Hej,
    my wybraliśmy Robena Monza Plus (nowa nazwa średzkiej falistej plus), też miedziana. Syrius 13 też nam się podobał, ale zdecydował taki oto argument - wydłużyliśmy dom o 2 metry, dach mamy dwuspadowy, więc się powiększył o jakieś 20% i po prostu wybraliśmy dachówkę, która będzie najlżejsza Mniejsze dachówki wychodzą cięższe. Jeżeli nie zmieniasz nic z konstrukcją dachu i projekt pozwala na obie dachówki, to brałbym tą, która jest dla Ciebie ładniejsza. I polecam zobaczyć obie na żywo w różnych warunkach pogodowych, bo żadne zdjęcie tego nie odzwierciedli. My w ten sposób wielokrotnie oglądaliśmy położone blisko siebie domy z miedzianą i kasztanową, bo nie mogliśmy się do końca zdecydować

  12. #1012

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    kordzik ....

    konkretna mowisz ??
    a cos ci dała ??

    czy dla ciebie ma jakies znaczenie jak twarda jest dachowka albo czy ma wiekszy czy mniejszy zamek ?
    z calym szacunkiem dla czandry, ale tylko napisala to co mowia wykonawcy, ktorzy sa nieobiektywni ....
    A kto według ciebie jest obiektywny? Może powiesz, bo z tego co wypisujesz na forum, to każdy fachowiec nie ma pojęcia o tym co mówi i stara się tylko wcisnąć kit naiwnemu klientowi. Czasami mam wrażenie, że nie zastanawiasz się nad tym co piszesz.

  13. #1013

    Domyślnie

    każdy fachowiec dokładnie ma pojęcie o czym mówi
    zawsze doradzi produkt łatwiejszy w "obsłudze" dla niego, w końcu czas to pieniądz

    czasami te rady służą inwestorowi, bo idzie to w parze z funkcjonalnością (równą dachówkę łatwiej się układa, ale także lepiej leży na dachu - wygląda, nie przecieka), ale nie zawsze (zwłaszcza jeśli chodzi o estetykę i ceny)
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  14. #1014

    Domyślnie

    Powiem tak, zanim położylismy dachówkę długo trwało zastanawianie się, która ma być: Roben czy Rupp, właśnie Sirius. Nie wiem ile obejrzeliśmy dachów, zostało przeprowadzonych rozmów z użytkownikami, rozmów z wykonawcami i handlowcami. Nikt nie polecał Robena, a każdy podpisywał się pod Ruppem. Fakt, dachówek robena sprzedaje sie dużo, bo to produkt dobrze rozreklamowany i z dobrą siecią dystrybucji. Sama firma budzi zaufanie. Nie ma co robić rekalmy, ani antyreklamy. Rupp ma tylko jedną wadę w porównaniu z Robenem, jest od niego trochę droższy. I tyle. Cała reszta przemawia na korzyść Ruppa. To są moje wnioski po kilku miesiącach spędzonych na poszukiwaniu odpowiedniej dla siebie dachówki.

  15. #1015

    Domyślnie

    Dorzucę coś od siebie, bo akurat również wybierałem pomiędzy Ruppem a Robenem, sporo się naoglądałem, naczytałem i nasłuchałem.
    Na początku brałem pod uwagę tylko kolor miedziany, jednak po tym jak zobaczyłem jak wygląda miedź Rupp Sirius 13 zrezygnowałem z tej dachówki. Kolor miedziany Ruppa jest moim zdaniem okropny. Nowo połozona dachówka wygląda jakby miała z 10 lat, kolor jest jakby strasznie "brudny". Kolor miedziany Robena zdecydowanie bardziej mi odpowiada, wchodzi bardziej w pomarańcz czy czerwień, a w różnych warunkach pogodowych zmienia odcień na miły dla oka w przeciwieństwie do Ruppa.
    Ostatecznie wybrałem Robena Monza Plus czarno-brązową, która ma angobę szlachetną i ta angoba wygląda o wiele lepiej od angoby Ruppa. Powierzchnia tej dachówki jest gładka i sprawia wrażenie jakbyśmy mieli do czynienia z glazurą. Angoba szlachetna w Robenie jest używana tylko przy kolorach kasztanowy i czarno-brązowy. Kasztanowy jednak nie podobał się żonie.
    Co do twardości, to powiem tak: co mnie to interesuje jak dachówka jest twarda? Ma leżeć na dachu i spełniać swoje zadanie i zarówno dachówki Rupp jak i Roben spełniają je tak jak powinny.

    Na moje Roben ma lepsze kształty i ładniejsze kolory, ale to oczywiście rzecz gustu.

    Jeszcze jedna ciekawostka. Rupp daje 20 lat gwarancji, Roben daje 30 lat. Z gwarancjami bywa różnie, choć czytałem, że Roben bardzo sprawnie ją przeprowadza i nie ma z tym generalnie problemów. Nie wiem jak jest z Ruppem.

    A żeby trochę pomóc Ci w wyborze:
    Kup taką dachówkę, która Ci się podoba i przy której cena będzie Cię zadowalała. To będzie dach Twojego domu i ma Ci się podobać. To Ty będziesz na niego codziennie patrzył, nie my.
    To jest najlepsze podejście do sprawy.

  16. #1016

    Domyślnie

    Cytat Napisał jz
    Dorzucę coś od siebie, bo akurat również wybierałem pomiędzy Ruppem a Robenem, sporo się naoglądałem, naczytałem i nasłuchałem.
    Na początku brałem pod uwagę tylko kolor miedziany, jednak po tym jak zobaczyłem jak wygląda miedź Rupp Sirius 13 zrezygnowałem z tej dachówki. Kolor miedziany Ruppa jest moim zdaniem okropny. Nowo połozona dachówka wygląda jakby miała z 10 lat, kolor jest jakby strasznie "brudny". Kolor miedziany Robena zdecydowanie bardziej mi odpowiada, wchodzi bardziej w pomarańcz czy czerwień, a w różnych warunkach pogodowych zmienia odcień na miły dla oka w przeciwieństwie do Ruppa.
    Ostatecznie wybrałem Robena Monza Plus czarno-brązową, która ma angobę szlachetną i ta angoba wygląda o wiele lepiej od angoby Ruppa. Powierzchnia tej dachówki jest gładka i sprawia wrażenie jakbyśmy mieli do czynienia z glazurą. Angoba szlachetna w Robenie jest używana tylko przy kolorach kasztanowy i czarno-brązowy. Kasztanowy jednak nie podobał się żonie.
    Co do twardości, to powiem tak: co mnie to interesuje jak dachówka jest twarda? Ma leżeć na dachu i spełniać swoje zadanie i zarówno dachówki Rupp jak i Roben spełniają je tak jak powinny.

    Na moje Roben ma lepsze kształty i ładniejsze kolory, ale to oczywiście rzecz gustu.

    Jeszcze jedna ciekawostka. Rupp daje 20 lat gwarancji, Roben daje 30 lat. Z gwarancjami bywa różnie, choć czytałem, że Roben bardzo sprawnie ją przeprowadza i nie ma z tym generalnie problemów. Nie wiem jak jest z Ruppem.

    A żeby trochę pomóc Ci w wyborze:
    Kup taką dachówkę, która Ci się podoba i przy której cena będzie Cię zadowalała. To będzie dach Twojego domu i ma Ci się podobać. To Ty będziesz na niego codziennie patrzył, nie my.
    To jest najlepsze podejście do sprawy.
    Dziękuję serdecznie za dwie ostatnie wypowiedzi na forum.
    Pozdrawiam,
    kordzik
    Jeśli coś można bardzo ładnie zrobić to zawsze moża znaleźć kogoś, kto to zrobi

  17. #1017

    Domyślnie

    Cytat Napisał jz
    A żeby trochę pomóc Ci w wyborze:
    Kup taką dachówkę, która Ci się podoba i przy której cena będzie Cię zadowalała. To będzie dach Twojego domu i ma Ci się podobać. To Ty będziesz na niego codziennie patrzył, nie my.
    To jest najlepsze podejście do sprawy.
    Twoja odpowiedź:

    Cytat Napisał kordzik
    Dziękuję serdecznie za dwie ostatnie wypowiedzi na forum.
    Pozdrawiam,
    kordzik
    Wcześniejsze rady:

    Cytat Napisał jacekp71
    wybierz tę, ktora ci sie bardziej podoba
    oczywiscie o ile cena jest bez znaczenia ....
    Cytat Napisał emil_d
    Wybierz co tańsze Ja mam np. Rupp - wygląda dobrze.
    Różnicy wielkiej nie ma, a więc odpowiedź była taka sama? skądże:

    Cytat Napisał kordzik
    Dziękuję, wreszcie konkretna odpowiedź, bo te wyżej to pożal się Boże ...
    Jakieś rozdwojenie jaźni?
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  18. #1018

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Cytat Napisał jacekp71
    kordzik ....

    konkretna mowisz ??
    a cos ci dała ??

    czy dla ciebie ma jakies znaczenie jak twarda jest dachowka albo czy ma wiekszy czy mniejszy zamek ?
    z calym szacunkiem dla czandry, ale tylko napisala to co mowia wykonawcy, ktorzy sa nieobiektywni ....
    A kto według ciebie jest obiektywny? Może powiesz, bo z tego co wypisujesz na forum, to każdy fachowiec nie ma pojęcia o tym co mówi i stara się tylko wcisnąć kit naiwnemu klientowi. Czasami mam wrażenie, że nie zastanawiasz się nad tym co piszesz.
    jest roznica, miedzy byciem nieobiektywnym, a gadaniem glupot .... fachowcy mowia co im wygodnie, i jesli wierzysz ze zalezy im na twoim interesie to widocznie natknelas sie na te 5% rzetelnych .... lucky you !
    to jedno
    a drugie - guzik mnie interesuje jakie masz wrazenie po czytaniu mich postow,
    na temat twoich tez swoje mam zdanie, ale nie zejde tak nisko zeby o tym pisac, bo nie mam takiego zwyczaju i nigdy tego nie robilem ....

  19. #1019

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    a drugie - guzik mnie interesuje jakie masz wrazenie po czytaniu mich postow,
    na temat twoich tez swoje mam zdanie, ale nie zejde tak nisko zeby o tym pisac, bo nie mam takiego zwyczaju i nigdy tego nie robilem ....
    Właśnie to zrobiłeś.

    A co do twardości dachówek i wykonawców, to nie szukając daleko, w większości postów na temat dachówki sirius forumowicze pisali, iż wykonawcy nie lubili tej dachówki bo jest twarda i ciężko się ją przycina. A twarda dachówka jest bardziej wytrzymała, a lepsze zamki to lepsze przyleganie do siebie i szczelność. Używaj zatem merytorycznych argumentów, a nie co ślina na język przyniesie i nikt nie będzie się czepiał.

  20. #1020

    Domyślnie

    napisalem, ze mam zdanie, a nie jakie ono jest, wiec zasady sie trzymam ....

    ok, merytorycznie to wymieniasz cechy, ktore charaktryzuja dachowki, ale nie sa decydujace dla ich zakupu, a przynajmniej dla zdecydowanej wiekszosci inwestorow,
    kiedy decydujesz sie na pewien wybor, np. dachowki ceramicznej uznanego producenta, to z definicji i tak otrzymasz w standardzie to, co zapewni rowne, szczelne i dlugowieczene pokrycie dachu,
    nie moge sobie wyobrazic kupujacego, ktory odklada to co mu sie podoba, a kupuje cos innego poniewaz uslyszal, ze zamek jest pojedynczy a nie podwojny lub ze ma mniejsza czy wieksza tolerancje ....
    i na odwrot .... nie widze jakos, zeby ktos zaplacil wyzsza cene, bo dachowka jest twardsza ! .... czy komus robi roznice, ze dach przezyje go o 100 czy o 125 lat ?

    dlatego nadal bede sie upieral, ze pogadac to tu sobie mozemy o zamkach itp elementach, ale i tak zdecyduje estetyka i kasa ....

Strona 51 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony