dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 75 z 131
Pokaż wyniki od 1.481 do 1.500 z 2614
  1. #1481

    Domyślnie dachy z odcieniem

    Cytat Napisał kingaz Zobacz post
    Witam ,proszę o rade w wyborze dachowki marsylki pomiedzy Creatona Rapido xxl "NUANCE" staroczerwona/brązowa angobowana ,a Coramic Marsylka, Brązowa angoba.Dach bedzie prosty dwuspadowy 240m2,cenowo lepiej wychodzi Creaton

    pozdrawiam i dziekuje za pomoc
    Robicie błąd. Dachy "nuance" w wydaniu niemieckim wyglądają jak po maskowaniu siatką przeciwlotniczą. Oni po prostu nie umieją tego robić. Mistrzami w tym są firmy włoskie i francuskie. Zapraszam na www.cottopossagno.pl. Jeżeli ktoś szuka dachów w stylu rustykalnym to te dachówki są dla niego ...
    W rzeczywistości wygląda to jeszcze lepiej niż na zdjęciach (strona jest jeszcze nie skończona ...) . Dachy wykonane w Polsce w kolorze np: serenissima lub antico veneto są bajeczne ... Niedługo pokażę zdjęcia
    Johan

  2. #1482
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kingaz

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    9

    Domyślnie

    creaton 12.500,koramic 13.800 plus akcesoria za jakies 4 tys wszystko podaje brutto
    jak to wypada w porównaniu z trójmiastem ???
    Ostatnio edytowane przez kingaz ; 07-06-2011 o 21:06

  3. #1483

    Domyślnie

    Cytat Napisał martinez44 Zobacz post
    Robicie błąd. Dachy "nuance" w wydaniu niemieckim wyglądają jak po maskowaniu siatką przeciwlotniczą. Oni po prostu nie umieją tego robić. Mistrzami w tym są firmy włoskie i francuskie. ...
    chyba coś Ci sie pomyliło bo nuance to normalne angoby w jednym odcieniu. może mylisz z siatką maskującą Robena, czyli kolorem jesienny liść i rustykalny.

  4. #1484

    Domyślnie

    Cytat Napisał rosek Zobacz post
    chyba coś Ci sie pomyliło bo nuance to normalne angoby w jednym odcieniu. może mylisz z siatką maskującą Robena, czyli kolorem jesienny liść i rustykalny.
    Rzeczywiście tak myślałem. Słowo nuance (francuskie) oznacza odcień i we we Włoszech i we Francji jest zarezerwowane dla dachówek cieniowanych.
    Johan

  5. #1485

    Domyślnie

    Witam. Podłącze się do tematu, ja też stoję przed zakupem dachówki. Zastanawiamy się z żoną nad dwoma dachówkami;mianowicie rubinem 13v i creatonem - harmonicą. Szukamy ciemnego brązu i tu padło na rubina kolor tekowy i harmonica brąz glazura noblesse. Cenowo rubin wypada drożej o ok 4 tys, ale jest barwiony w masie. Czy ktoś z Was ma te dachówki na swoim dachu? Jestem ciekawy waszych opinii.

  6. #1486

    Domyślnie

    Rubin tekowy, diabelnie twarda dachóweczka, dość równa i trzymająca jednolity kolor, barwiona w masie, szczerze polecam, Creaton niestety bywa coraz bardziej plamiasty (zwłaszcza z fabryk węgierskich..)

  7. #1487

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatollo Zobacz post
    Witam. Podłącze się do tematu, ja też stoję przed zakupem dachówki. Zastanawiamy się z żoną nad dwoma dachówkami;mianowicie rubinem 13v i creatonem - harmonicą. Szukamy ciemnego brązu i tu padło na rubina kolor tekowy i harmonica brąz glazura noblesse. Cenowo rubin wypada drożej o ok 4 tys, ale jest barwiony w masie. Czy ktoś z Was ma te dachówki na swoim dachu? Jestem ciekawy waszych opinii.
    Witam

    Harmonica Creatona to produkcja wykupiona , czyli ktoś sobie kiedyś cos produkował a Creaton to odkupił i dał swoje logo .
    Jeśli Creaton to polecam : Futura , Sinfonie, a nawet zlinczowany kiedyś na tym forum Premion. Są to produkty oryginalne , z najlepszych fabryk Creatona.
    Co do Rubina 13 V w kolorze Teak to dachówka mistrzowska w swojej klasie cenowej , polecam

  8. #1488

    Domyślnie

    Jesli chodzi o Creatona Premion też braliśmy go pod uwagę, ale nie ma interesującego nas koloru wiec odpadł w przedbiegach. Teraz zostały te dwie i na 90% zdecydujemy się na Rubina mam nadzieję, że bedzie ładnie wyglądał na dachu

  9. #1489
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    585
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie Dachówka Roben plus czy Creaton- którą wybrać?

    Drodzy użytkownicy, proszę o podpowiedź dotyczącą dachówki. Mam bardzo zbliżoną ofertę cenową na Roben plus oraz Creatona , problem w tym , którą wybrać? Wizualnie dla mnie nie do odróżnienia, cena bardzo podobna jeśli chodzi o całość dachu. Poradźcie, kto ma doświadczenie w tym temacie- może się wypowie? Która lepsza???

  10. #1490
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Iza i Konrad
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Miastko
    Kod pocztowy
    77-200
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał halina46 Zobacz post
    Drodzy użytkownicy, proszę o podpowiedź dotyczącą dachówki. Mam bardzo zbliżoną ofertę cenową na Roben plus oraz Creatona , problem w tym , którą wybrać? Wizualnie dla mnie nie do odróżnienia, cena bardzo podobna jeśli chodzi o całość dachu. Poradźcie, kto ma doświadczenie w tym temacie- może się wypowie? Która lepsza???
    My właśnie kładziemy Robena monze plus tobago , dobrze sie kładzie a wygląda przepięknie!!!Ale wybór należy do Ciebie Pozdrawiam!!

  11. #1491
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej
    Ale L-15 jest bardzo dużą dachówką. Kiepsko wygląda na skomplikowanym (wielospadowym) dachu. Fleming to "malutka" dachóweczka...
    Tym też proszę się kierować przy wyborze...
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  12. #1492
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aag

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    41-814
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam
    nasz dom kryjemy tondach figaro-czarna angoba
    jest tansza o 4 tys od turmalina i prawie o 8tys. od domino
    efekt: figaro wyglada ardzo ladnie i równo jak na zdjeciu w linku

    http://archon.pl/projekty-domow-forum-temat/8986

  13. #1493
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek543
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    do AAG,

    możesz powiedzieć jaką cenę za metr dostałeś na figaro?
    sam kładę obecnie turmalin i wydawało mi się że to najlepsza cenowo opcja z płaskich ...

    Marek

  14. #1494
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aag

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    41-814
    Posty
    2

    Domyślnie do Marek

    witam
    wyglada to tak
    za dachowke podstawowa skrajn a lewa, prawą, gąsiory, wentylacyjna, zaslepki gasiorow dalem 15400zl
    sama dachowka podstawowa to cena 4.52 bruto zasztukę.

    za turmalin podstawowa oferowali mi 6,10 brutto ale skrajne i gasiory drogie
    pozdr

  15. #1495
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek543
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    do AAG

    hm
    ja za turmalina płaciłem 5,74 brutto więc rzeczywiście drożej(i turmalin i figaro to ok.11-12 sztuk na metr)

    Marek

  16. #1496

    Domyślnie

    Nam udało się kupić MH Piano po 1,04 euro, to wyszło jakieś 4,5 pln na początku listopada. Problem w tym, że Piano jest mała - ok. 15 sztuk/m2.

  17. #1497
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A skoro płaskie to może Smaragd RuppCeramika droga ale jaki efekt. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #1498
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar syper
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin ale juz niedługo (mam nadzieję) Tanowo
    Posty
    105

    Domyślnie

    Pewnie już o tym było ale nie mogę znaleźć. Dotarła do mnie opinia że dachówka Roben jest mało trwała, często pęka podczas obróbki czy układania tak wiec powstaje dużo odpadów. Czy ktoś ma doświadczenia z ta dachówką ? Planuję zakup Piemont miedziana angobowana. Ceny są atrakcyjne zwłaszcza w porównaniu z Creatonem i Koramikiem no ale czy warto ?
    Mam marzenia i nie zawaham się ich użyć

  19. #1499
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A do mnie jeszcze nigdy taka opinia nie dotarła. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #1500
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar syper
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin ale juz niedługo (mam nadzieję) Tanowo
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    A do mnie jeszcze nigdy taka opinia nie dotarła. Pozdrawiam.
    No i właśnie dlatego pytam na forum bo jedna jaskółka wiosny nie czyni i lepiej poznać wiele opinii zanim wyda sie konkretne pieniądze.
    Mam marzenia i nie zawaham się ich użyć

Strona 75 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony