dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    buber

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    jak wiadomo zbrojenie z wszystkich stron powinno być oblane betonen aby ten warunek został spełniony od spodu zbrojenie musi na czymś leżeć oczywiście można podkładać wszystko ale według mnie najlepiej zbić z desek formę o wysokości takiej na jakiej od spodu ma byś zdrojenie w powietrzu o wymiarach metr na 20 centymetrów i wlać do niej beton. Jak zacznie zastygać to kielnią podzielić go na kwadraty 5x5 cm i w każdy taki kwadrat włożyć drut do wiązania zbrojenia. po całkowitym wyschnięciu betony wyjmujemy podstawki (z formy o podanych wymiarach jest ich 100)

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Nie rozumiem po co sobie komplikowac zycie. Sa gotowe podkladki dystancowe z plastiku w ksztalcie kolka do nakladania na prety zbrojeniowe i gotowe

  3. #3

    Domyślnie

    Ale komplikujesz, nie dość, ze musisz beton wcześniej rozrabiać, to jeszcze trzeba będzie potem zbrojenie wiązać drutem. Podkładki plastikowe kosztują grosze, a montuje się je szybko i są pewne.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    buber

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    On 2002-04-24 10:44, pitbull wrote:
    Nie rozumiem po co sobie komplikowac zycie. Sa gotowe podkladki dystancowe z plastiku w ksztalcie kolka do nakladania na prety zbrojeniowe i gotowe
    u nas w "wiosce" znalezienie tego graniczy z cudem i ile kosztuje

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    buber

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    alanta gdzie i za ile

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: buber dnia 2002-04-24 10:53 ]</font>

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie problemem zaopatrzenia w podkładki zajmują się zbrojarze, wiedzą gdzie i za ile to kupić (postaram się dowiedzieć, ile to kosztuje); ja się tym tak dokładnie nie interesowałam, zbrojarz przytargał worek białych podkładek w kształcie gwiazdek, natomiast sam robił z pręta fi6 podkładki pod zbrojenie górne płyty. W miastach używa się tego powszechnie, może faktycznie w "wioskach" może być z tym problem. Może popytaj w okolicy na dużych budowach...

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Bez przesady, kawalek plastiku, pare groszy, moze 20?

  8. #8

    Domyślnie

    Na wsi zapewne zlokalizujesz dawne dachówki betonowe.
    Jeśli czegoś nie ma w najbliższej okolicy, zwykle daję za wygraną i dorabiam erzac.
    pzdr.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Buber szukasz jeszcze tych podkładek ,jeśli tak to daj znać a ja Ci podam adres gdzie można kupić w Lubuskiem bo chyba w tym województwie mieszkasz.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    U mnie zbrojenie postawili po prostu na starych cegłach i po sprawie. Inspektor był, odebrał i powiedział że można zalewać.

  11. #11

    Domyślnie

    Z tego co wiem zwykła cegla nie nadaje sie na podkladki (ponoć się lasuje)najlepsza by była betonowa ew.silikat.Mario

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony